Mít šaty od návrháře Reynoldse Woodcocka (Daniel Day-Lewis) znamenalo v dynamické éře obrozujícího se poválečného Londýna úplně nejvíc. Dáma musela mít dostatek peněz, patřičný rodokmen a odpovídající vychování, aby mohla vyrazit na večírek v jeho modelech, které byly vždy unikátní. Status génia si ale vybíral svou daň v podobě Woodcockovy totální emocionální vyprázdněnosti. Odtržen od reality všedního dne, neboť o vše praktické se starala jeho sestra (Lesley Manville), stavěl všechny ženy na roveň krejčovských panen. Měl sice vždy po ruce nějakou milenku či múzu, ale stačilo, aby si ráno při snídani trochu hlasitěji mazala topinku máslem a už se pakovala z jeho života. Když v kavárně v zapadlém přístavním městečku Reynolds objevil stydlivou servírku Almu (Vicky Krieps) a rozhodl se jí nabídnout momentálně uvolněné místo po svém boku, netušil, s čím si zahrává. Tahle zdánlivě neškodná submisivní bytost totiž rychle pochopila pravidla hry a rozhodla se aktivně bojovat za to, aby neskončila jako její předchůdkyně. Situaci jí usnadňuje i to, že se do ní Reynolds zamiloval. Nápor citů se však velmi negativně začal odrážet na jeho tvorbě, a umělcova praktická sestra se proto rozhodne rázně zakročit. (CinemArt)

gazosh

Na film jsem se šel podívat kvůli Daniel Day-Lewisovi, protože patří mezi mé nejoblíbenější herce a tenhle film má být údajně jeho rozloučením s hereckou kariérou. Z filmu mám dost rozporuplné pocity, ale musím přiznat, že ty negativní převažují. Daniel jako by si v poslední době již nevybíral filmy podle obsahu filmu, ale spíš podle své role a to tak, aby se mohl co nejvíc vcítit do své předlohy a co nejvíc se emocionálně vybít. A jde mu to úžasně, ať už to byl Lincoln nebo Reynolds Woodcock, jde vidět, že do toho dal všechno a geniálním stylem naplno odhalil a ukázal osobnost daných charakterů. Ale co se týká filmu jako celku, osobně mi to moc nedalo - neoficiální autista, který je posedlý svou prací a je schopný absolutně vnímat každý detail všemi svými smysly a to nejen během výkonu svého umění, ale i během normálního života - pokud má na to svůj klid. Dar a zároveň prokletí, které mu narušuje jakékoliv hlubší poznání lidí, natož pak soužití s nimi, či dokonce svatbu. Náhle se však objevuje osoba, která začíná narušovat jeho stereotypy a nehodlá se smířit s podřadnou rolí tiché myšky v domácnosti a navzdory všem svým předpokladům pořádně zamotá světem Reynoldse Woodcocka. Pro mě, jakožto pro člověka, kterému je móda cizí, je to příběh, do kterého nemohu ani zdaleka proniknout. Zároveň to ani není nic extra originálního, že génius svého díla žije svým vlastním a ponekud bláznivým životem, pro který my, obyčejní smrtelníci, nemáme zase takové pochopení. Ignorovat však briliantní hereckou úlohu hlavní role také nejde, a tak jsem dal téhle One Man Show 60%. ()

LuxLumen

Jemné,dráždivé plné vnitřního napětí. Reynolds Woodcock(Daniel Day-Lewis)- uhrančivý,charismatický,vzrušující, zranitelnými, nesnesitelný. Bez své starší sestry Cyril by byl zcela ztracen( skvěle ji hraje Lesley Manville). Alma(Vicky Krieps) ho miluje a naučí ho ( poněkud drsným způsobem),jak milovat ji. Film, ve kterèm se zbytečně nemluví, je výborný. ()

Konev odpad!

Totální odpad! Po hodině jsem to chtěl vypnout, ale dal jsem na zdejší hodnocení a říkal si, že tam přece musí být NĚCO, proč to má tak vysoké bodování, ale po 2,10 hodinách jsem byl totálně znechucen nezáživností, nulovým napětím nebo nějakým zvratem. Škoda času, alespoň pro mě, sorry. ()

onfilms

Červená nit filmu – frustrace. Frustrace všech zúčastněných postav a v důsledku toho frustrace diváka. Až na pár výjimečných momentů, včetně rádoby převratného momentu v posledních pár minutách, se příběh točí v nepříjemném kruhu. V některých momentech velmi silný německý přízvuk hlavní protagonistky celkovém dojmu také nepřidá. Přestože se herci snaží ze všech sil a Mis-en-scéna spolu s pasujícím zvukovým doprovodem a efekty „foley artist“ tvoří realistickou atmosféru Londýna v té době, film není nic nového pod sluncem a člověk vychází z kina otrávený a rozlámaný. ()

KcarlosK

Tak nevím. Narozdíl od Cmbyn to má alespoň nějaké emoce. Ale jinak je to jenom další sošková nuda. Nemluvě o tom, že ten konec jsem nějak nepobral. Daniel se mohl rozloučit lepší rolí. Pro mě stejně navěky bude Hawkeye. ()

BEZHLAVY

Tento film přesně vystihuje průbeh letošního Oscara-----genderové vyvážení---aaaaa-------frenetický potlesk-----ženy , ženy, ženy nedejte se, bojujte, nenechte se souložit, pokud chcete roli, máme stejnou šanci----------aaaaaaa---------frenetický potlesk no a tak téměř všechny nominované stupidity(až na pár čestných vyjímek, které nebraly nakonec nic) jsou si tak nějak podobné tím, že jsou to nezatříditelné patlaniny, které baví tak maximálně místní "elitu" která šroubuje hodnocení k 80%.....ou shit to je hnus trend...moc se těším až to pomine a oskarové nominace mne opět začnou bavit!! ()

nelja

Rád bych se povznesl nad osobní rovinu vnímání snímku, nicméně musím se přiznat, že mám spíš problém užít si a vychutnat podobně uhlazené příběhy z vyšší společnosti, plné noblesy a manýrů, přičemž často spatřuji jejich prázdnotu, že jaksi nemají o čem vyprávět. Trochu mi připomínají stránky na křídovém papíře v módním katalogu, okázalou a chladnou reklamu na přepych. V tomto případě jsem se držel díky obeznámenosti s režisérem, na nějž jsem se spoléhal především, z čehož vychází kompletní formální a obsahové očekávání. Úplně jsem si nebyl jistý snad více než polovinou stopáže, kterou jsem vnímal jako poměrně otravnou a iritující manifestaci hysterického despoty, který by chtěl mít všechno spořádané a přehledné, a to na úkor svobody ostatních. Daleko zábavnější jej nacházím v půlce druhé a snad nejvíce ke konci, kdy dochází k otevřenému naleptávání jistot ústřední postavy jeho družkou. Až s lehce nadpřirozeným zaujetím a úsilím máme možnost nahlédnout do této pekelné kuchyně a užít si skoro až smyslnou podívanou na hranici surreálna. S určitou dávkou nadsázky se dá říct, že lze film vnímat jako sofistikovanější verzi Války Roseových. Nejde o nijak zvlášť košatý příběh, spíše o introspektivní sondu do duše nemocného, který si nad sebou podepsal ortel tím, že si vybral za svého doktora vlastního kata jeho starší, nesnesitelné verze. ()

vampvegetar

hodnotenie N A ( ako uvádzajú Angličania ), nedopozerané pre nudu, film o dobovej výprave s "hollow" dejom v réžii a scénari Carrie & Cujo ( krycí kód pre PTA, ktorý je natoľko schopný v súčasnom svete urobiť film s réžiou, scénarom a kamerou sám podľa jeho technologických požiadaviek ) . Kým DDL v Čiernej krvi mal čo hrať a urobil to skvele napriek nekomerčnému a neatraktívnemu scénaru, tu je len figúrkou v plytkom príbehu, ktorý je nahrážkou za ušitý film rekvizít. Pre osamelé ženy na dôchodku ( a k CC sa nevyjadrujem, pomlčím - ale nedopozerám ). ()

Unlikelyhero

Rychle jsem přistoupil na pomalé houpavé tempo a bavil se, obsese Daniela Lewise byly skvostné, čaj byl odnesen, neklid zůstal apod. , závěr jsem bral tak, že oba pochopili, že jde o jediný možný způsob jejich vzájemné koexistence, mám rád úlety ()

im8

Až do okamžiku, kdy si Woodcock nastěhoval servírku domů, to bylo zábavné a vizuálně podmanivé. Ale pak se začaly dít věci. Jestli to měl být souboj dvou autistů, netuším, ale romantická symbióza travičky a mimoně mě doslova otrávila. Za první část **** a za druhou stěží **. ()

Bruce0659

Nie každého baví pohľad na sebeckého a malicherného magora. Kostýmy, hudba, herci, prostredie...to všetko je fajn, ale už nikdy viac nič podobné nechcem vidieť. ()

opatstviolov

Velice zajímavý film, který celou dobu táhne Daniel Day-Lewis, který opět předvedl neskutečný výkon. Dále byla skvělá i hudba a kamera. Rychlejší tempo by vůbec neuškodilo. 9/10 ()

stuj

Příběhově slabé. Možná jsem měl dát jen dvě hvězdičky, ale aspoň za tu snahu o "hloubku" díla a profesionalitu ztvárnění dávám 3. ()

peproch

Nejvyšší hodnocení způsobil styl vyprávění, výtečný herecký styl, rafinovanost sečtená s prostotou partnerky Almy (VK), prostota scén obdobná druhým Andersonovým filmům, pomalost vyprávění. Krásně podaná vztahová prázdnota Raynoldse. ()

wel.wel

Můj záměr byl podívat se na film o haute couture. Dvouhodinová symfonie barev, hudby, sekvencí záběrů a hereckých výkonů v shakespearovsky pojatém dramatu (nebo snad komedii?) překonala moje představy a očekávání.  Není potřeba psát další komentář, když to udělali jiní.  Třeba silentname, Matty , DaViD´82 . ()

cenitel

Příběh jednoduchý prostý, až moc natahovaný, film až zbytečný, víc o módě jsem se toho dozvěděl: Paní Harrisová jede do Paříže. Hodně jsem si to s tím spojil. Příliš nudné až moc, typické drama, člověk u toho až usnul. Doporučení pro kategorii 50-70let. ()

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty