Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Manželé Cindy a Bob Russellovi musí kvůli náhlému onemocnění Cindina otce odjet za ním a nezbývá nic jiného, než svěřit tři děti _ středoškolačku Theu, devítiletého Milese a pětiletou Maicy do péče strýčka Bucka, zapřisáhlého starého mládence, proslulého bohémsky neukázněným životním stylem. Buck, zaměstnaný v pneuservisu své dlouholeté milenky Chamice, se rázně ujme své úlohy, celkem snadno čelí rozpustilostem Milese a Maicy, zato se střetává s negativistickou dospívající Theou. Buck prokáže v nezvyklé roli nevšední vynalézavost, smysl pro humor, ale hlavně srdce a zodpovědnost a brzy si získá synovce a menší neteř. Vzpurná Thea se pomstí Buckovi intrikou za to, že brání jejímu vztahu se spolužákem: způsobí roztržku mezi Buckem a Chamice. Buck ochrání Theu před nechtěnou sexuální zkušeností a Thea docení jeho životní moudrost. Během týdne stráveného s dětmi Buck pochopí, že jeho mládenecká svoboda může vyústit v osamění a že mu chybí žena a rodina. Báječný strýček Buck se k radosti dětí smíří s Chamice a chystá se obohatit svůj život i jinak. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (102)

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Strýček Buck je neuvěřitelně pohodová a mile natočená rodinná komedie, na jejímž neutuchajícím úspěchu má (doslova) mamutí podíl skvělý herecký výkon Johna Candyho, kterému role (maličko) bláznivého strýčka sedla jako ulitá. Za zmínku stojí i malý Macaulay Culkin, který dokázal člověka pobavit ještě předtím, než byl "sám doma". Vedle nezapomenutelných herců okouzlí film diváka díky humorně napsanému scénáři s nejednou scénou, která člověku vykouzlí úsměv na tváři i po opakovaném zhlédnutí. Na Russellovic dětech je hezky vidět kontrast mezi naivně bezstarostným dětstvím a zmateným a problematickým dospíváním. Líbilo se mi, že se vedle komické linie našlo ve filmu místo i na vážnější momenty, které jsou nadčasové a stále aktuální. P.S. "Víš, co je rituální vražda?!" ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Ďalší film v ktorom Candy pekne balancuje medzi dramatickým a komediálnym výkonom. Lenže samotný film je len mierny nadpriemer. Je tam príliš veľa hluchých miest. Najmenej ma bavili scény v ktorých Candy neustále zápasí s večne nahnevanou pubertiačkou, ktoré majú vo filme veľa priestoru. A po chvíli to bolo už len otravné. Ani romantická línia nieje dvakrát strhujúca. Najviac ma bavili jeho scény s deckami. Culkin a Hoffmannová tam strúhajú neskutočne roztomilé grimasy. A scéna v ktorej sa snaží Candy močiť v škôlke na detských toaletách je neskutočná a zakaždým ma rozosmeje. Takže celkovo to je za pohodové 3 hviezdy, ale potenciál tu bol oveľa väčší. Najmä vzhľadom na to, že to režíroval komediálny génius Hughes. 6/10. ()

Reklama

Lorge 

všechny recenze uživatele

Ještěže ta matka vypadla ze záběru hned na začátku, jinak bych to nedokoukal. Oprotitomu John Candy spolu s roztomilým Culkinem si skvěle padli do noty ("Nemáš náhodou rekord v kladení otázek?" "38"), šílená sousedka se ukázala taky naštěstí jen tak akorát a Bug pro kterého byl Buck horší než Terminátor byl taky solidní slizák. Příjemná rodinná komedie :-) ()

zlabus 

všechny recenze uživatele

Pecka. John Hughes je v Evropě (a u nás speciálně) mezi širokou veřejností skoro neznámý tvůrce, jehož jméno by lidem teoreticky mohlo být povědomé maximálně ve spojení s pozicí scénáristy Sám doma, přesto patří v USA k legendám a nejlepším tvůrcům 80's. Navíc si teď z hlavy nejsem s to vybavit žádného tvůrce, který by uměl s takovou lehkostí a bez závanu trapnosti točit filmy o náctiletých. Klobouk dolů a musím říct, že je škoda, že toho nenatočil víc. To samé platí i o Johnu Candym, který tady maximálně exceluje. Uncle Buck, Breakfast Club i Ferris Bueller's Day Off jsou pak filmy, jejichž zápletky sice můžou znít naprosto tuctově, ale scénář a režie z nich činí roztomilé sondy do života americké mladé generace let osmdesátých, které rozhodně za vidění stojí. 85% ()

zdeny99 

všechny recenze uživatele

Strýček Buck je bohém, který pije, kouří doutníky, hraje bowling a dost často zaspí do práce. Z těží byste si ho představili jako otce dětí. Jenže jednou musí pohlídat tři příbuzné děti, a za těch pár dnů se změní na zodpovědného chlapa od rodiny. Zní to jako hodně dobrý námět pro rodinnou komedie, bohužel potencionál zůstal u nápadu. Není tam nic extra světoborného, co by film povýšilo na nadprůměrný. A to i přesto, že tlusťoch John Candy se snažil a zahrál dokonale svoji "dvojroli" bohéma, tak zodpovědného otce. Zvládl i tu samotnou změna osobnosti. Pak ještě zaujme Culkinův výkon, který mi přišel na přibližně 8 let až moc dospělý. Hlavně ten jeho slovník se k tomuto věku vůbec nehodil, ačkoliv co řekl, to byla perla. Dnes bychom tuhle roli mohli z nadsázkou brát jako takový trénink na jeho životní roli v SÁM DOMA. A v poslední řadě zaujme ta pubertální šestnáctka, co by potřebovala dostat pár facek. Ti ostatní herci, tak zároveň jejich role jsou už jen šedým průměrem až podprůměrem, tak jako by byl samotný film bez Johna Candyho. [2083. hodnocení, 77. komentář, 72%] ()

Galerie (24)

Zajímavosti (7)

  • Buckovo auto [kterému říkal "The Beast" (Bestie)] bylo 1975-78 Mercury Marquis kupé. (c.tucker)
  • Zvuk z rozbitého výfuku u auta Johna Candyho dělá ve skutečnosti výstřel ze zbraně. (Rafik)
  • Během výslechu strýčka Bucka Milesem měl John Candy vypsaný dialog ze scénáře na papíře, který měl daný na svém čele, aby mohl Macaulay Culkin číst věty rychleji a udžel tak tempo scény. (Poznámky měl pouze, když byl záběr detailu Milese.) (c.tucker)

Reklama

Reklama