Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pobuřující komedie od spisovatele a režiséra filmů Sixteen Candles a Snídaňový klub o tom, jak hodně se může zvrtnout legenda o Frankensteinovi. Kritiky uznávaný filmař John Hughes dal dvěma neoblíbeným troubům, počítačovému mágovi Ilanu Mitchell-Smithovi a jeho nejlepšímu příteli Anthonymu Michaelu Hallovi, moc stvořit „dokonalou ženu“ (Kelly LeBrock). Pomocí počítače si vyrobí živou Lisu, krásnou a chytrou, přesně podle jejich představ. Ta dokáže dělat kouzla a pomocí nich dělá chlapcům problémy, které jim ale zároveň pomáhají zapadnout mezi ostatní a nadělat si přátele. Sci-fi Podivná věda oživuje oblíbené fantazie teenagerů za doprovodu rockových rytmů mnoha hudebních hvězd, včetně Oingo Boingo. (Magic Box)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (51)

ABLABLABLA 

všechny recenze uživatele

"Já mám ohromný nápad Henry. Co kdybychom se, až se najíme, zastavili u Wayata? Ten chudáček musí být dneska večer sám doma. - Copak on nemá nic ke čtení? - To já nevím drahý, ale pro teenagera určitě není nic důležitější než jeho prarodiče." Jde vidět, že A.M. Hall byl asi Hughesův největší oblíbenec. Tři filmy? To je nejvíc. Molly Ringwaldová se objevila jen ve dvou, stejně jako John Candy. Jinak tohle byla hrozná konina, ale hrozně skvělá konina, prostě parádní scifi fantasy komedie, aneb John umí jiný žánr než citově laděné teen komedie. "Nemám přátele, Liso. - To nemá. (Cink.) - Teď už máš." a otevře dveře a tam snad celá škola s debilním úsměvem. Jinak Robert Downey Jr. jako totální ucho? Jasně proč ne:) A tímto filmem mám zhlédnutou celou Hughesovu režijní filmografii. Hip hip hurá! ()

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Prvé dva Hughesove filmy môžem. Majú pre mňa rovnakú silu a váhu ako ranný Linklater. Sú mi dokonca v mnohom sympatickejšie ako podobné zárezy v súčasnosti. Weird Science ide inou cestou. Má to perfektné miesta - konfrontácia s Garyho rodičmi je správne Epic. Rovnako aj scény na párty u Wyatta doma. Kelly LeBrock je krásna a mladý Robert Downey s Billom Paxtonom správne prehrávajúci. Problém je, že film strašne zostarol. Okrem pár vtipov, neponúka súčasnému divákovi takmer nič zaujímavé a pamätné. Teda niečo v čom napríklad taký The Breakfast Club vynikal. Svojho času to mohla byť pecka. Je to jeden z tých filmov, ktorý kebyže vidím, keď som mladší tak mi ulahodí riadne. A sám budem snívať nad takouto vysnenou kočkou. Ale ten ideálny svet, kde sa všetko vyrieši za jeden večer už akosi neviem strebať tak rýchlo a naivne ako pred desiatimi rokmi. Čo je asi moja chyba. Každopádne pre mňa zatiaľ najslabší Hughes. ()

Reklama

neoBlast 

všechny recenze uživatele

Bill & Ted se mohou stydět, páč tohle je nejvíce v čase zamrzlý snímek, který jsem kdy viděl. Ale tak nějak roztomile, vlastně tím perfektně pasuje do filmografie strýčka Hughese, kam zapadá nejenom usazením do obligátního Chicaga, ale i hravostí a opětovnou dětskou naivitou. Uznávám, že vjemů bylo příliš a že tuhle jízdu musím, vlastně i chci, vidět znovu. 60 % ()

3 AM Code 

všechny recenze uživatele

Z dnesniho pohledu podprumerna crazy teenage komedie o dvou pubertacich, kteri se (inspirovani Frankenstainem) rozhodnou 'sestrojit' si idealni pritelkyni, riznuta spetkou sci-fi a kouzelne zastaralymi CGI efekty. Na druhou stranu je ovsem "Weird Science" paradne ujety dobovy snimek, z ktereho primo kapou 80 leta. Najdete tu vsechny klasicke atributy: generacni vzpouru, priserne 'disco' obleceni jak z "Flashdance", sexbombu s desnym ucesem (a v prisernem disco obleceni), padouchy-motorkare vypadajici jak transverstiti (zdravime Benneta z "Commando") naivni pohled na pocitace a technicke hracicky ala Badhamovi "War Games". U nas naprosto neznamy film, pro anglo-americany co vyrostli v 'eighties' takova mala kultovni zalezitost. Bavil jsem se dobre, ale musite mit naladu experimentovat. ps: Kelly LeBrock je vazne VRRRR VRRRRR :-) ()

pepo 

všechny recenze uživatele

Ďalší smutný príklad čo sa stane, keď dostane talentovaný režisér po svojich úspechoch voľnú ruku, nevie čo so sebou a napráska do filmu všetko čo ho napadne a výsledkom je maglajz. Stalo sa to Spielbergovi (1941), Burtonovi (Mars Attacks) , Jacksonovi (King Kong) a mnohým ďalším. V tomto prípade bol ten neuvážlivý a zbrklý John Hughes. 5/10 ()

Galerie (40)

Zajímavosti (4)

  • John Hughes napsal scénář k filmu za pouhé dva dny. Je tak zaznamenán v Guinessově knize rekordů. (ČSFD)

Reklama

Reklama