Charlie Partana, kmotřenec mafiánského vůdce, je nájemný vrah, který je zvyklý "odstraňovat všechny potíže rodiny Prizziů". Na rodinné svatbě se zamiluje do krásné Irene. Krátce poté dostane Charlie za úkol zlikvidovat pokladníka Maxe Hellera, který zpronevěřil mafiánské rodině Prizziů více než 700 000 dolarů. Zastřelí ho v garáži jeho domu a pak čeká na paní Hellerovou. Překvapeně zjistí, že je to Irene, která ho přesvědčí, aby ji nezabíjel. Charlie však musí najít chybějící peníze. Idylka zamilovaného muže skončí ve chvíli, když zjistí, že Irene, se kterou se oženil, je jeho kolegyní z branže. A když mají později zabít jeden druhého, je to už hotová manželská krize... (TV Nova)

Tiiso

Svižný mafiánský příběh natočený v netradiční atmosféře. Už od prvních minut si mě svým dějem získal a dokázal získanou pozornost udržet až do konce. A to jak díky zvoleným hercům tak scénářem, který má vtip i napětí. Film se dokázal prosadit a v návalu další světové produkci dokázal uvíznout v mé paměti i po tolika letech. ()

Looka

80% Nicholson opět nepřekonatelný. Z filmu naprosto sálají 80. léta - v první řadě jde o lehce černou komedii. ()

winnita

Ne ne, tahle rodinka zůstala někde na půli cesty. I přes to jak je to zbytečně zdlouhavé a natahované, některé momenty jsou naopak uspěchané a nedotažené. Motivace postav jsou nejasný, nicholson se chová jak trouba i když mu musí být jasný že je z velký části tahanej za nohu. A najímat si jako speciála ženskou, no co je toto za mafiány ()

Brooks

Ďalšia, mne dodnes neznáma, perla gangsterského žánru. Tentokrát okorenená kopou čierneho humoru a cynizmu. Neobvyklé, ale režisér to kočíruje skúsene a angažovaný herci to vedia skvele predať. Kathleen Turner je skvelá mrcha a Nicholson tiež výborný, i keď je ťažšie si naňho v úlohe mafiánskeho čističa zvyknúť. Predsa len ho poznám z úplne iného typu rolí. Životnú postavu mafiánskeho kápa si tu strihol William Hickey. Skvelý antiromantický koniec. Dôstojná rozlúčka legendárneho Johna Hustona. ()

celticek

Tak jsem si konečně po nějaké době spravil chuť. Tato klasika se mi dlouho vyhýbala. Nicholson i Turnerová byli bezchybní. Rodina a čest je nejvíc, proto mám filmy z mafiánského prostředí moc rád. Jo a prachy jsou vždy až na prvním místě:) ()

Shitonit

Čest rodiny Prizziů je snímek, který je dávno tisíckrát překonaný, a stejně se k němu kdykoli rád vrátím a vychutnám si to, čemu by se dalo říct vítězství obsahu nad formou. Film jsem poprvé viděl tenkrát.. jako premiéru v kině, a byla to síla, v tehdejší době hodně poutavý, propracovaný film, kterej i přes skutečnost, že od té doby uteklo asi tisíc let, si dokázal udržet jakousi dávku nonšalance, zůstává tak nějak zvláštně nad věcí, a v neposlední řadě je v tom úžasný Jack Nicholson. ()

Yakuza05

Zlatý glóbus 4 : Režie, Film (komedie/muzikál), Herec - Jack Nicholson (komedie/muzikál), Herečka - Kathleen Turner (komedie/muzikál). Nominace 2: Herečka vedl. role - Anjelica Huston, Scénář .......... Bafta 1 : Scénář. Nominace 1 : Herečka vedl. role - Anjelica Huston. ()

Vikinec

Jack Nicholson je ztělesnění zla a každý film títmto zlem velmi poznamená. Tady pak sehrává roli zla pokořeného, zešměšněného a bezbranného v náruči zla ještě většího zato však krásného a kouzelného. Naštěstí nakonec zvítězí rodina, protože" ona je jeho manželka, ale rodina, rodina je jeho život". Legendární scéna s nožem v krku je úžasný konec jednoho zlomeného černého srdce. Další rodinná sága, tentokrát Prizziů a v komediální rovině. Ten kolorit společenství zabijáků, kdy nikdo si nemůže být jistý dnem ani hodinou, mě fascinuje svým cynismem a pragmatismem zahaleným ovšem do ortodoxního hávu společné krve a uctívání konzervativních hodnot. Mimo života, samozřejmě... ()

gicous

Každá z postav v tomhle filmu je jemnou karikaturou na všemnožné mafiánské kmotry a nájemné zabijáky, kteří spatřili světlo světa v tomhle žánru. Podle mě si právě tohle zaslouží největší pochvalu. Huston se pohybuje po tenké hraně a přitom nesklouzává k laciné parodii, ale zároveň ani k vážně míněnemu dramatu. Skvělí herci hrajou přesně podle stejného vzorce a výsledek je výborný. V žánru mafianského filmu je Čest rodiny Prizziů svěžím ostrůvkem, který se svým laděním vymyká běžnému průměru. ()

kubilov

Velmi atypická gangsterka, která je plná sicilianů, jedné polky a spousty zabíjení. Spíše jako černá komedie laděný film s Jackem Nicholsonem, který si v roli mafiána nevedl vůbec špatně. Jen jsem se nemohl celou dobu zbavit pocitu, že mysl starce Johna Hustona už nevěděla, jestli to brát vážně nebo jako jistou satiru. Mně to ve většině případů připadalo spíše jako ta druhá možnost, a tak i přesto, že jsem se nenudil, nedám rodině Prizziů více, než jen průměrné hodnocení. A docela dost mě tam srala ta spousta dědků, který místo toho aby hráli, tak jen seděli, kecali o cti a blbě se usmívali. ()

Shikunek

Bohužel jsem čekal trochu více ironie, než kterou mi Huston naservíroval. Nebýt hereckých výkonů ani bych to nedodíval. ()

Guran

Jeden z nejnudnějších filmů s jedním nejlepším hercem, ale zde mi přišlo, že Jack Nicholson nehraje, stejně jako jeho kolegové. Příběh je špatně sepsaný, už od začátku je to obrovská nuda s nekvalitním zpracováním a hroznou filmovou výpravou. ()

subic

Kmotr je jednička a tohle je hned dvojka ve filmech o mafiánských rodinách. Akorát tady jde spíš skutečně o černou komedii, protože děj je tak zvláštně zamotaný. Můj asi nejoblíbenější film s Jackem Nicholsonem. ()

PlayEasy

Usměvavý pohled na italsko-americkou mafiánskou rodinu, kde se ctí zásady a udržuje "čest". Starohollywoodský veterán John Huston se už zdál odepsaný, ale když téměr v 80 letech přišel s Prizziovci, byl opět ve formě. Jack Nicholson - tradičně výborný a my jsme se zase projednou ryze od srdce zasmáli. 75% ()

bobin

Oscar a 7 nominací ! To samo o sobě svědčí o kvalitách této mafiánské komedie o gangsterské rodině . Září zde J. Nicholson a K. Turner a i když se film netopí zrovna v krvi, je to skvost. ()

Riverin

Veľmi podarené dielko s príjemnou dávkou čierneho humoru a peknou náložou cynizmu, a to je presne to čo sa mi páči. Okrem Jacka treba tiež spomenúť skvelý výkon Williama Hickeyho, ktorý vyzerá ako na smrtelnej posteli,a tiež milú Kathleen Turner. No a záver...lahôdka :) ()