Balkánská pomsta

Keď je do miestnej nemocnice privezený záhadný cudzinec na pokraji smrti, vypočúvanie FBI odhalí medzinárodný plán pomsty. (TV Markíza)

JohnSmith

Neskutečně zmatený, akce strašná. V několika chvílích mi přišlo že se místo van damma pere dublér. No opět další nepovedený kousek. ()

sedm.1

Přestože se samozřejmě opět jedná očekávaně o laciné béčko, tak kupodivu musím přiznat, že to tentokrát ale nebyla zas až taková hrůza a i když se tomu dá vyčíst prakticky všechno, co film nabízí, tak na mě Balkánská pomsta zapůsobila docela snesitelným dojmem a v rámci Jean-Claudovi filmografie se dokonce jedná za zhruba posledních deset let o jeden z jeho nejstravitelnějších snímků. Už samotná zápletka není se značnou rezervou úplně k zahození, určitě se jí každopádně ale nedá upřít spád, nenudí a není zas až tak předvídatelná, což jen potvrdí překvapivý závěr. Velká škoda je zpracování soubojů, kterých film sice nabízí dost, ale jejich zpracování je slabé, hloupě sestříhané, ne moc přehledné a hlavně je fakt špatně zamaskované, že za van Damma tam neustále poskakuje zatraceně mladší dvojník, což považuji za sakra velkou chybu. Co se týče obsazení, to je přizpůsobeno finančním možnostem tvůrců, takže vesměs druhořadá herecká liga, nicméně popřít nemohu jejich celkovou výraznost, především tedy záporných postav, ovšem o to větší je škoda, že prakticky nikdo z nich nedostal nějaký větší prostor. Kill´em All je zkrátka na jednu stranu prostě obyčejný akční béčko, které nepřináší nic ojedinělého, na druhou stranu ale rozhodně nepatří úplně na dno, jako spousta jeho příbuzných filmů. ()

mira007

Výslech zdravotní sestřičky, který retrospektivou rekonstruuje jednu akční řežbu v nemocnici, kde to kosil JCVD. Tak konstrukce vyprávění je asi ta nejzajímavější hra na to jak to bylo a kdo je kdo, a to ostatní včetně toho, že to lízne téma války v bývalé Jugoslávii, film samotný a ten fetem sešrotovaný představitel hlavní role, který byl mým idolem, to vše je tak amatérské a hloupé, že i označení béčkový akčňák je urážka béčkových filmů. ()

BOURQUE

Na JCVD je vidieť, že sa blíži ku šiestemu „X“, ale ako vidím, tak ho to príliš nezaujíma. Aktuálni akčný film je spíš statický ako akčný, ale vďaka slušnému príbehu to nevadí. Musím sa priznať, že toto B-čko z aktuálnej tvorby trojici JCVD/D. Lundgren/S.Seagal je natočené najlepšie. A tu Autumn „sestrička“ Reeser je viac ako sexy. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

Deratizer

Film není nejhorší svým obsahem, ani dějově, celkem se mi líbil, má dost akce a soubojů. Bohužel má ale film nepřehledný a chaotický, někdy doslova matoucí střih, že si divák musí lecos domýšlet a to dokáže fakt nasrat. Takhle dementní střih a dementní střihač dokáže film pořádně znehodnotit. Anebo díky nedostatečným záběrům z toho střihač splácal, co se dalo, ale to už je celkem jedno v ohledu na finální celek. Překvapivý konec. ()

Cinematrix

Van Damme už točí filmy třicet let. Na čele má bouli, protože prý jako malý spadnul do bazénu. Asi na hlavu a asi ten bazén byl vypuštěný. Nicméně se stal ikonou. Van Damme - nikoliv ten bazén, protože kdyby do toho bazénu spadnul Chuck Norris, tak by neměl na čele bouli, ale bouli by měl na čele bazén. Nicméně jsem viděl s Van Dammem skoro všechny filmy a je to ortodoxní pravák a exhibicionista. V žádném filmu jsem neviděl, že by někoho kopnul levou nohou. Jako protivník je tedy v soubojích hodně předvídatelný. Myslíte si, že v tomhle filmu tomu bylo jinak? Už jsem starší chlap, který kdysi boxoval a nedokážu si představit, že bych všechny údery vedl jen na mou dokonalejší ruku kvůli eleganci a soupeř by to neprokoukl. Je fakt, že jako boxer moc nekopu, ale Van Dammeho bych někdy s chutí nakopnul do prdele. ()

Psycho.R

Nejhorší JCVD od US4. Koukatelné, snaha o pointu přišla, avšak mnoho nelogičností, nepřehledné přeskakování z časových rovin a hrůzné střihy při bitkách. Na JCVD vs. D. Bernhardt jsem se těšil, ale nevyplatilo se :(. ()

Likan7

Že to tomu Van Dammeovi stojí, toči takový sra*ky. Killem All je přesně taková. Prostinký, tupý příběh, příšerný scénář, zabijáci schopní jako ty, co Arnold kosil v Komandu, příšerná roztěkaná kamera a choreografie hrozně amatérská. Nejvíc mě ale rozesmálo představování zabijáků, kdy měl každý jednu svou top scénu, která spočívala v tom, že přišli, někoho střelili do hlavy, dali mu pěstí nebo oboje a tak nám to dalo tušit, že máme co dočinění s tím nejvražednějším, co chodí po zemském povchu. Killem All je přesně tak trapný film, jak vyzní z mého komentáře. ()

beso74

Akčný film tváriaci sa ako sofistikovaný thriller plný napätia, akcie a zvratov? Bingo, to chcem vidieť! Ale, to by som si musel pustiť niečo in ako túto sračku určenú pre káblovky. Debut dvorného choreografa bojových scén u JCVD je v prvom rade príbehom (ako ináč) pomsty, vracajúcej sa do reálii nedávnej vojny v Juhoslávii. Peter Malota, pôvodom Albánec, rozpráva príbeh, v ktorom sú všetci zúčastnení Srbi stelesnením absolútneho zla (a určite si zaslúžia zomrieť). Takýto pohľad na vojnu v Juhoslávii je síce dosť tendenčný, ale ak by boli akčné scény dobré zvládnuté, dalo by sa to nejako prehrýzť. Malota, povzbudený úspechmi iných kaskadérov, si na režisérskej stoličke vytýčil nie ľahkú métu - spraviť pecku ako jeho kolegovia z brandže Vic Armstrong či Chad Stahelski. To by však musel do filmu obsadiť o niečo lepších hercov (rozumej bojovníkov), navyše JCVD už nestíha čoraz častejšie a veľká časť deja sa odohráva v kancelárii FBI. Zvyšok je vyplnený podpriemernými (k tomu zle nasnímanými) súbojmi, z ktorých sú pozerateľné asi tak 2 - krátky súboj s vlastným synom Krisom (paradoxne vo filme, v ktorom sa snaží pomstiť smrť otca a znesie zo sveta syna) a podstatne dlhší a lepší súboj s Danielom Bernhardtom (ten ho svojho času nahradil v sérii Bloodsport). Najtragickejšie na celom filme sú flashbacky a zdvojené flashbacky, namiesto toho, aby film pozdvihli na vyššiu úroveň, diváka nudia a privádzajú ho do stavu polobdenia. Škoda, na papieri to celé vyzeralo na celkom slušnú porciu zábavy. niekde sa však stala chyba a naservírovali mi len asi najnudnejšiu variáciu na vanDammové opusy o pomste. ()

johnsnow

Výhoda filmu je že je krátky a skoro furt sa tam niečo deje. Ale či už bitky alebo občasné prestrelky sú veľmo chujovo nastrihané aby nebolo vidno že Jean má kaskadéra. Ale nebojte veľa toho urobí aj sám narozdiel od Pištu.. A celkom prekvapivý je aj záverečný zvrat a poteší aj Stormare. Za tri hviezdy to stojí, ale kedže vidím tak slabé hodnotenie jednu prihodím. ()

Saxos

Nudná mlátička, jak z 80. let. Alespoň se mě oživil vtípek. "Ťuk, ťuk. Kdo je? Jean Claude van Damm. Tak se všichni čtyři seberte a jděte do pr.. le." Zápory: JCvD už se na hlavní roli, tvrdého bijce desítek natvrdlých protivníků, již nehodí; střih ničemu nepomohl; příběhový potenciál byl pěkně promrhaný. ()

Kushina

Skvěle propracovaný příběh. Líbilo se mi prolínání časů a jak do sebe vše postupem času zapadalo. Film měl akci, napětí, pár rvaček a celkově jsem se nenudil. Navíc konec filmu mě překvapil. JCVD sice vypadal celý film jako smažka na drogách, ale zahrál to dobře. 55% ()

mokki5

Přirovnal bych to k hodně opravdu hodně béčkové Smrtonosné pasti, ono totiž se od toho fakt nedá moc očekávat. Jenže tu máte tři staré známé herce ze starých dobrých videofilmů a už jen z nostalgie nemůžu tento film odsoudit ()

medveed

Klasické B-čko, které poměrně zdařile oživuje vyprávění příběhu formou flashbacků. JCVD je po většinu děje úplně grogy, aby se v zápěstí vzchopil a někoho seřezal do kulaté krychle :-). Došlo i na jeho věhlasný kop z otočky. Provedl ho sice doubler, ale co už... Všichni stárneme... 55% ()

Davis81

No jo no 😂.....proste JC.....ty jeho snimky z 80. a 90.let byly alespon poplatne dobe. On je borec, sympatak....takze jedna hvezda za nej....jak uz tomu byva v poslednich dvaceti letech....film je bez deje, vykony hercu to je masakr brak, kamera spatna....tak asi tak. ()