Krvavé písky

• USA It Stains the Sands Red

Ve víru zombie apokalypsy se Molly, zoufalá žena z Las Vegas, ocitne v poušti, kde je ponechána napospas hladovému zombie, který je jí v patách. Zpočátku se jí daří držet si před svým nemrtvým pronásledovatelem náskok. Jakmile si však uvědomí, že zombie nepotřebuje spát ani odpočívat, její útěk se rychle promění v noční můru. S docházejícími zásobami sužována drsným prostředím, Molly bude muset sebrat poslední zbytky svých netušených sil a stanout tváří v tvář nestvůře i vlastním démonům, které ji celý život pronásledují. (Cinemax)

FritoleXx

Promrhaný potenciál, tak by se dalo It Stains the Sands Red jednoduše shrnout. V první hodině filmu jde sice o obyčejné béčko a nízký budget je vcelku znatelný, ale stále dokázali tvůrci vytvořit vcelku originální záležitost. Film sleduje pouhou jednu dívku a jednoho zombíka, kteří jdou pouští a tak nějak se formuje jejich vztah. Respektive vztah hrdinky k zombíkovi. Problém mám především s hrdinkou, to je občejná striptérka, která si sem tam šňupne a vydává ze sebe pouze nadávky a nezajímavé kecy. Ne, že by každý filmový hrdina musel být sympatický dobrák, ale když už je hlavní postavou člověk s vlastnostmi hodícími se spíše pro záporáka, tak by měl být buď drsňácky sarkastický nebo extrémně hloupý, aby to nějak odlehčil a pobavil. V posledních 20 minutách to tvůrcům nejspíš došlo, tak se snaží otočit a zahrát trochu na city. Pomocí flashbacků (Jak já je nesnáším!) přibližují hrdinčinu minulost a dělají z hrdinky vlastně dobré člověka, což otočí její priority a cesta pouští přichází vniveč. Obrat jde do naprosto genericky nudného cíle a ze samotného zakončení nezbývá než vrtět hlavou... ()

kenkaku

Já nevím... originalita se musí nechat, ale v co se to v druhé polovině zvrhlo bylo nad mé síly ustát. Ve chvíli kdy se zombie přestane chovat jako zombie a je z něj mazlík (a z pipky se vyklube regulérní slepice) je konec. Pak už jde VŠE jen k horšímu... ()

NICOX

Má to pár much, ale jsem ochotná je odpustit. Ten film je totiž neotřelý a místy neuvěřitelně vtipný!! V podstatě nemáte šanci se nudit a cením snahu vymyslet zase tak trochu jiný "zombie film". 80 % ()

Corpsegrinder

Nuda, trapnost, barevný filtry. To jsou 3 věci co perfektně popisujou tenhle film. Už z traileru mi bylo jasný že s takovým námětem nejde utáhnout celej film a je to tak. Jakmile se poprvý objeví v dálce ústřední pan zombítko tak atmosféra ještě funguje ale jakmile se vyrazí na cestu do pouště tak zjistíte že probojovat se až na konec filmu zvládnete možná tak s výdrží toho nemrtvýho antihrdiny. Hlavní hrdinka je kolosální kráva která si během týhle antiklimatický naháněčky vždy najde čas dát si cigaretu, zachlastat nebo si šňupnout, případně jít spát naprosto nechráněná ze všech stran ačkoliv ví že má za prdelí nasranýho Fida. Postupem času je to ale horší a horší. Jakmile se s nim začala rádoby vtipně bavit a vše pro ní byl joke tak mi bylo jasný že film je v hajzlu, pokusy o humor jsou naprosto mimo a nehodí se sem. Krátký flashbacky a řešení minulosti to jsem už nevnímal a jakmile jí Walking Dead začal poslouchat na slovo tak film přešel do odpadový fáze. Ten rádoby drsnej konec o polepšený mamince a terminátorský záchraně dítěte je jak z jinýho (avšak stejně blbýho) filmu. Sračka s pár slušnejma krvavejma scénama a solidním znásilněním. ()

ZdenoLo

Krvavé písky by sa kľudne mohli volať aj krvavé "pisky" 😆 (tí čo videli scénku s tampónom pochopia) To len tak na odľahčenie no a k filmu môžem povedať len toľko že...dobrý nápad ale pomerne veľa chýb a asi tak od polovice filmu sa to uberalo zlým smerom.. ()

BlackHood

Ze začátku mě to nebavilo, tak jsem to trochu posouval, a pak jsem narazil na nějakého retarda. Něják jsem nevěděl, o jaký film se jedná, tak jsem si říkal, že má tak retardovaný obličej, protože jedl moc ve školní jídelně. Až později mi došlo, že to je asi nějakej ten Zombie, tak jsem se navnadil, že začnou brutální jatka, ale místo toho tam byl nějaké love story. OMG. Tak jsem začal očekávat Fifty shades of Zombie, ale naštěstí se film vzpamatoval a ke konci ušel. Ale i tak, díval bych se na to jen z nouze. ()

zahadum

Do polovice možno originálny a miestami aj vtipný zombie horor..no ani horor nie..skôr dráma...od polovice ale padla logika na bod nula a už to nemá cenu ani do konca sledovať...škoda...malo to dobrý začiatok. ()

johnymdoe

V rámci zombie subžánru vysoký nadstandard a mě se příběh opravdu líbil. Jistě, bylo zde pár lapsů viz. tampón a lákání na něj zambíka. Ale zároveň i hodně nápadů a přerod hlavní hrdinky z vyfetované kravky, na někoho komu lze fandit, je uvěřitelný..prostě dobře zahrané i napsané. Za mě 70% ()

Cinematrix odpad!

Tfujtajbl, to jsem si dal. A to jsem fanoušek zombie hororů. Tupej černoch na opuštěné silnici z cca pěti metrů vyprázdní zásobník do ještě tupějšího zombíka, a jelikož je to čarostřelec jako Stevie Wonder, tak místo zásahů do hlavy dává jeden body shot za druhym. Nakonec mu dojdou náboje, následkem čehož je zombíkem snězen. Přežije jen jakási hnusná, anorektická blondýna s pytlíkem koksu a láhví vodky. V tu chvíli nastává adrenalinová honička pouští, kdy oba sotva lezou, protože blondýna má boty na podpadcích a zombík jde prostě jak zombík. Je tu ale i nervydrásající akce! Menstruující blondýna si například potřebuje šňupnout, aby jí to lépe pelášilo, tak si šáhne do kalhot a se zručností Heleny Fibingerové vrhne po neúnavném pronásledovateli nacucaný tampón. Při další akční scéně blondýna sedí na skále, kam zombík nemůže, takže na ní jenom cení zuby. Skála je plná kamenů a blondýna usilovně přemýšlí, jak zombíka sejmout. Nakonec to nevymyslí a zběsilá pouštní road movie pokračuje. A pokračuje... chvíli přetáčim... a pokračuje... opět přetáčim... a pokračuje, akorát zombík za sebou táhne nafukovací člun ( zřejmě pro případ, že by se v té poušti objevila nějaká šikovná, splavná řeka )... ještě chvíli koukám, ale už nepřetáčím, neboť usínám... ()

Vabr

O filmu jsem nic nevěděl, takže jsem čekal typickou písečnou poušť, ale byla tu spíš pustina, kdybych to měl nějak nazvat. Začáteční pohled na město vypadá dost slibně a zdá se, že to tak špatné asi nebude, ale pak vidíme dvě hlavní postavy jedoucí v autě. Působí strašlivým dojmem a myslel jsem si, že pokud to tak půjde dál, tak to bude hrůza, ale postupem filmu se stane hlavní hrdinka sympatickou. Já vím, že je opravdu nemožné přehlížet ty nelogičnosti, kterých tu je plno. Ani nemůžu říct, zkušte to, protože některý z nich je nemožné překousnout, ale tak to prostě ve filmu je. Vzhled zombíka je podle mě dobrej a v pohodě. Nemyslím si, že je film nudné ploužení se poušti se zombíkem za zadkem. Pořád se něco děje, tempo je dobré, je tu i několik vtipných okamžiků, ale i dramatických a jeden mrazivý, který dost pozvedl úroveň. Film se mi začal o něco více líbit od doby, kdy odešla z domu, který objevila. Konec je z části nelogickej, ale myšlenka se mi líbí. Horor to není a ani tolik dramatické to také není, jak jsem očekával, ale myslím, že to je v pohodě. Moc se mi líbí český překlad (to nemyslím ironicky). VYHODNOCENÍ: ZOMBÍK JE ZJEVNĚ PROTI DROGÁM ()

Shanen29

Dobře natočený zombiehoror s povedenýmy gore efekty.Opravdu pro fandy zombiefilmů povinnost.Byl jsem velmi překvapený ikdyž tyto filmy moc rád nemám.Colin měl zřejmě dobré dny i v obsazení výborné Brittany Allen,známé z hororu Grave Encounters( 2011), a Extraterrestrial (2014). ()

beso74

Striptérka Molly má pred sebou životnú výzvu. Je síce navyknutá na nechutných uchylákov, ktorí majú tie najbizarnejšie nápady a snažia sa ju do nich za každú cenu zapojiť, ale toto je už na ňu priveľa. Istá vtieravá entita umeleckým menom Small Dick, vo svojej podstate prehnitý zombie dostal chuť na jej... vnútornosti. A Molly má svoje zásady, vnútornosti nepatria medzi časti tela, ktoré by hodlala dobrovoľne ponúkať. A tak sa mladá dáma vyzbrojená dvomi taškami, s bohatými zásobami vody a nejakých tých povzbudzujúcich látok, vydáva v topánkach na vysokom opätku naprieč púšťou, vedená GPS-kom z mobilu za nádejou zosobnenou istým malým letiskom nachádzajúcim sa v púšti. Výborný, neotrelý nápad o osudovom stretnutí štvrtého druhu však trpí niekoľkými nedostatkami, ktoré ho zhadzujú. Putovanie púšťou sa stáva po asi 50 minútach nudným, k tomu Molly je všetkým možným, len nie typom, ktorý by mal prežiť, robí si stále zbytočné prestávky, ktoré dovoľujú byť zombíkovi stále v jej blízkosti, v opustenom dome sa skryje pred nim za záves do vany. A nakoniec, ten hlúpy koniec... Ale napriek všetkým výhradám má režisér Colin Minihan palec hore za aj keď nie úplne podarenú, ale predsa len nevšednú sondu do hlbín zombikovej duše... ()

Mamlas odpad!

Pokud se chcete hodinu a půl dívat na odporně hnusnou, blbou, vyžužlanou, vyžitou padesátku, která hraje dvacítku a prochází se po poušti, tak s chutí do toho. ()

boyjm

Nemůžu si pomoct, ale už podle traileru mne trkla vzpomínka na The Horribly Slow Murderer with the Extremely Inefficient Weapon :) a vydrželo mi to i při sledování celého filmu. Fajn bonbónek. ()

predator.1

Film o poušti, nesympatické Brittany, jednom ochočeném zombálovi, menstruaci, koksu a gumovém člunu. Jedna scénka mě dohnla k tomu, že jsem dostal chuť na jahodový čaj ()

ScarFace_V8

Proč vždycky když si pustím nějakou blbinu před spaním, vyklube se z toho poměrně dobrý film. It stains the sand red mě rozhodně překvapilo. Není to další z těch typických zombie filmů, které jsou nám v současnosti servírovány spíš na kvantitu než na kvalitu, protože i přes vyždímání tento žánr pořád frčí a já ho mám hodně rád. Je to takový výlet borky jménem Molly přes Nevadskou poušť se zombíkem v patách. Dochází tu k dost zajímavým, napínavým nebo vtipným momentům. Díky skvělému výběru muziky a parádní prací s kamerou objektivem naměřenou na pěkné záběry na krajinu jde u filmu skvěle vypnout a dobře se bavit. Například táhlý záběr kdy na pozadí hraje muzika, Molly jde jedním záběrem, zajde mimo obrazovku a 50 metrů za ní si to vláčí jeden zombík. Dost tyto scény podtrhne sledování filmu na velké TV s dobře nastaveným Ambilightem. Ve výsledku film hodně působí jako prequel pro Resident Evil: Zánik. ()

J.Mayen

Toto pusobilo stejne jako stockholmsky syndrom, prchajici se snad "zamiluje" do sveho zombie pronasledovatele. Prvni pulka filmu byla netradicni, vtipna podivana. Zvrtlo se to v momente, kdy se z filmu zacalo stavat emocionalni melodrama (zachrana ditete, znasilneni).. Skoda, ze se film ve stejne duchu nevezl tam kde nasadil latku na zacatku. Scena s tamponem byla opravdu nechutna, snad, tedy doufam, jednalo se o umelou krev :-). ()