Rázová vlna

• Česko Tlaková vlna (festivalový název) (více)
Hongkong / Čína, 2017, 119 min

Režie:

Herman Yau

Scénář:

Herman Yau

Hudba:

Chun-Hung Mak

Andy Lau, Wu Jiang, Jia Song, Philip Keung, Louis Cheung, Babyjohn Choi, Julian Gaertner, Rayve Zen, Felix Wong, Kim-Wing Lee, Tin-Bo Tam, Cinda Hui, Wai-Man Mok (více)

JS Cheung (Andy Lau) je šéfem hongkongské pyrotechnické jednotky. Před lety, když pracoval v utajení v Peng Hongově bandě, zatkl jeho bratra. Peng Hong (Wu Jiang) se nyní vrátil do Hongkongu, obsadil se svými muži Cross-Harbour Tunnel, zajal stovky rukojmích a vyhrožuje, že pokud policie nepropustí jeho bratra z vězení, vyhodí tunel do vzduchu. (LangiJ)

keoma26

Prijemne primocara, linearni a prehledna akcnarna, takova hongkongska stara skola se uz dneska moc nevidi: pocty mrtvych a celkova forma nasili dosahuje az absurdnich rozmeru (za nemocnicni lehatko s bezvladnym telem propletajici se cik cak v tunelu by se nemusel stydet ani John Woo pred 30 lety), jedna scena pripomina rytirsky souboj, jen namisto koni proti sobe jedou dve auta a misto bodcu utoci samopaly, navic konec i pres nebo mozna spis diky svymu az antickymu patosu dojme i uplnyho cynika. PS: Dlouho jsem nezazil ve filmu tak odpornyho zaporaka... ()

iXtr3m3

Síce tri hviezdy, ale skôr sklamanie ako dobrý pocit. Jednoducho som od Andyho Laua čakal viac. Samozrejme nie, že by film zhorel na ňom, jednoducho pre mňa slabučké tri hviezdy a neviem, či pozriem pokračovanie. ()

Magika82

Jelikož je dějová linie příliš čitelná, nelze prozrazovat vyzvednutí, či naopak ponížení jednotlivých scén a scénáře samotného, aniž by se neproměnily v nechtěné spoilery... Proto jen konstatuji, že tentokráte Hong Kongská filmová produkce nedokázala dosáhnout ani na snímek, který by bylo možno zařadit alespoň mezi průměrné.... Vidět jednou, stačilo.... 40% a tedy 2 hvězdy. ()

Strike

Velmi dobrý bomberský film s poměrně nekompromisní tunelovou přestřelkou. A oblíbenec Andy Lau nezklamal a je opět perfektní. Jen škoda, že tento typ filmu vždy končí LEHKÝ SPOILER u červeného a modrého (v tomot případě žlutého) drátu... ()

BOURQUE

Na svoje pomery spíš pomalý akčný film, ale o to tu nevadí. Sympatická hlavná hrdina s čistým srdcom a dušou. Aj tu je vidieť, že Číňania majú na jednotlivé veci (a detaily) úplne iný/é názor/oko. Môžeme len hádať, že ako (inak) by vypadal taký film v Hollywoode. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

Rathalos

Razova vlna je akcny thriller,v ktorom hlavnu rolu hraju pyrotechnici,bomby,vybuchy a zlocinci,vizualna stranka fajn,triky a efekty tiez ok,nechybalo napatie,zaujimavy pribeh a aj herci boli obstojni,no a samozrejme scena z tunela bola perfektna,takze v celku spokojnost,ale pozrel som si aj dvojku,ktora nie je volnym pokracovanim,ide o iny film,bohuzial sklamanie,vyklula sa z nej z casti aj sci-fi komedia,ked milion policajtov nedokazalo chytit jedno-noheho,vtedy som sa smial a neveriacky krutil hlavou,jednoducho chu*ovina a aj nuda,trosku akcie na zaciatku,na konci a the end,cize jednotka za styri hviezdy,v druhom pripade udelim dve...:-) ()

Acrobat

Zo zatuchnutého prostredia ťa razom vytiahne, pekelne rozmliaždi a pocitovo spätne odhodí "červený" Hurt Locker. Niet čo dodať (videné 16.06.2019, BDrip) ()

Mamlas

Svižné, námět budiž. Ale ti herci jsou tak nezajímaví a ta jejich mentalita je tak strojová a celé to vyprávění je takové divně ujeté, a je tam i dost vaty, že to celé vyzní jaksi naplano a bez emocí. P. S. Kdyby ten drát na konci stříhal Simir z Kobra 11, tak by v dalším záběrů stál venku a jen si oprašoval bundu 😊. (27%) ()

brasek

Nerozumiem ako filmári spravili to, že tento snímok mi zahral na city a nebol mi ľahostajný osud postáv. Buď som už starý a precitlivelý, alebo sa im podarilo emočne vyrozprávať príbeh. Akcia je vcelku slušná, príbeh zaujímavý a pomerne priamočiary, čo je niekedy na škodu a nevyhneme sa menším "zaváhaniam" ako napríklad lacnej prestrelke v banke. ()

notozjano

Andy Lau má určité charisma a toho v této roli náležitě využil. Co se týče hodnocení dám tomu 3, protože se jedná o průměrný akčňák, na který se dá dobře podívat, ale protože stopáž je dost velká, je škoda, že je vyplněná skoro až hluchými místy, které k ději nejsou potřeba. Více soubojů a dal bych tomu 4. Mimochodem Specialista se Stallonem je o dvě třidy výš. ()

Kushina

Moc zajímavý film, ve kterém je spousta akce, napětí, zápletek a těžkého rozhodování. Nikdo by nechtěl být v kůži pyrotechnika, který zde byl hlavním hrdinou a nakonec obětoval svůj život pro dobro města. Každopádně tento film nenudil a líbil se mi. 65% ()

Heywood

Trochu předvídatelné s vedlejší poznámkou, co vše mohou peníze. Zajistit bandu žoldáků, zbraně výbušniny a kde co. Hlavní hrdina bez bázně a hany, Andy Lau, je skoro perfektní i včetně toho naivismu, že policista slouží. Čeští policisté by to brali jako vtip. Film má spád, zamilovaný příběh je spíše nuda a vzorná kolegialita policistů také není moc realitou. Přesto si to 60% zaslouží. ()

jioex13

Tak na asijskou produkci to celkem ušlo. Nemůžu si ale pomoct, že z toho vidím jen příběhově nudné klišé. Zbytečné nebo spíš špatně rozvedené scény, chvíli se děj odehrává tam a pak najednou jinde a zase zpátky a zase pryč. Zkrátka, pokus nacpat co nejvíce do jednoho s výsledkem jedné rázové vlny v celém filmu. Vizuál ve kterém vidíme 10 let staré Nokie a jak si hraje hru had a pak najednou u té stejné postavy vidím 2 novější telefony po kapsách a ani neví který vzít dřív. Zkrátka typické chyby ve filmu nemusíte vůbec hledat a nesmyslností si lehko všimnete (a to nejsem hnidopich co chyby vysloveně vyhledává). No a efekty jsou na samotnou kapitolu, ale chápu že ne každému to bude vadit. Nicméně u takto hodnoceného filmu jsem očekával o 2 řády lepší film. Stručně zkusím vše zhodnotit. Režie: 30%, Střih: 30%, Zvuk: 40%, Efekty: 20%, Scénář: 10%. Celkem tedy 25%. Ovšem na to že je to Made in Čína, pak ještě k tomu 5% za snahu.Nechápu však zdejší hodnocení uživatelů. Asi mám hold jiné nároky, ale tohle si fakt víc nezaslouží. ()

hujerita

Tak užil som si konečne niečo z Hong-Kongu Dobre sa pozeralo na to, bolo to aj napínavé a aj akcie bolo tak akurát, takže spokojnosť. ()