Faster, Pussycat! Kill! Kill!

• USA Faster Pussycat... Kill! Kill! (více)

Tři divoké a patřičně vyvinuté striptérky (ostatně jinak to ani u filmů Russe Meyera nemůže být) si berou dovolenou od tančení u tyče po barech a vypraví se na road trip. Napřed zabíjí jakéhosi muže a unesou jeho partnerku. Pak se vetřou do domu postaršího sedláka a jeho dvou synů. Ty svádějí ve snaze zjistit, kde stařík ukryl svoje peníze. Faster Pussycat je černobílý film plný násilí a zároveń velice smyslných žen. V průběhu několika desetiletí od svého vzniku se stal kultem a zároveň jedním z nejvýraznějších Meyerových filmů. (Ruut)

J.F.B.

Tento snímek jsem zhlédl v rámci přípravy na Tarantinův Death Proof, u něhož byl uváděn jako jedna z hlavních inspirací. Sice jsem viděl od Russe Meyera dost na to, abych neměl příliš vysoká očekávání, přesto jsem doufal, že když je to pro mnoho lidí kultovní klasika, tak to snad tak špatné nebude. Jenže ono to špatné je. Velmi působivý začátek sice sliboval něco víc, ale naděje vzala brzy za své. Na dvě ze tří hlavních hrdinek se nedá dívat, dialogy jsou velmi slabé, tak jako celý scénář, o hereckých (ne)výkonech všech zúčastněných ani nemluvě. I to násilí, které to jediné mohlo pozvednout, za moc nestojí – zápas na život a na smrt, spočívající ve válení po sobě, mne fakt nenadchnul. Největším pozitivem filmu tak zůstává kamera (která bohužel většinu času zabírá ony ženštiny), skvělá titulní píseň od The Bostweeds a pak to, díky čemuž jsem hlavně nedal odpad. Auta. Za tyto nádherné představitele evropských sportovních vozů aspoň ta 1* být musí. ()

Rozjimatel

[2,5*]     "You're a beautiful animal and I'm weak and I want you."     Běčková klasika plná násilia, strašidelného herectva, ale aj výbornej hudby a prekvapivej zábavnosti, Tarantinova modla. Vo filme sa dá nájsť veľa podobností s Tarantinovým štýlom a tiež jeden zásadný rozdiel - Tarantino dokázal tento poklesnutý žáner vyzdvihnúť do naozaj neočakávaných výšok. Dlho (skoro polovicu filmu) som bol presvedčený, že sa mi film páčiť nebude. Ťažko sa mi pozeralo na tie odpudivé kreatúry, čo mali byť akože ženy (jedine blondína Lori Williams bola ešte znesiteľná), liezol mi na nervy ten ich štylizovaný strojený prejav a ich hlúpe správanie, nebavil ma dej. Až na farme začne film postupne naberať obrátky, až do strhujúceho záveru. Zaradené v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete.     "You're a very sick girl!" "I was healthy enough a half hour ago or do people look different to you when they're not horizontal?" ()

gocatgo

Žánrová klasika se skvělým soundtrackem, opravdu vychytanou kamerou a nezapomenutelnou Satanou v roli Varly. Nedokážu být asi příliš kritický vzhledem k tomu, jak moc mě film dostal, ale prostřední část je možná až příliš utahaná, jako by Meyer nevěděl co dál, za to ale finále vrací úder do rozkroku skoro tak, jako první dvacetiminutovka. Sakra já se bavil... ()

Renfield

Tak samozřejmě, že je tu míra filmové kategorie B rovna velikosti vnad hlavních "hrdinek". Dialogy jsou zřejmě nechtěně vtipné, obzvlášť povedené jsou ty, v nichž se řeší koupání, sprchování... prostě voda. O hereckých výkonech sice nelze mluvit, ale zase je fakt, že třeba na Lori Williams se dobře kouká. Na druhou stranu všechno zmíněné do této filmové kategorie patří a film má po slušném úvodu docela tah. Dokonce i to přežívání na farmě je ozvláštněno vztahovým třením mezi trojicí tanečnic a nakonec i rodinka, co je hostí, působí velmi (ne)povedeně. Černobílá k dění sedne, kamera celkově má několik dobrých nápadů, mezi které patří především využití okolní krajiny, nebo opravdu parádních aut. Takže vše mimo nejčastěji zabírané detaily, které samozřejmě nemohou nezaujmout, ovšem všeho moc prostě škodí i v tomto případě. 75% ()

Gore

Film, který patří do klasiky i kultu zároveň. Film, ze kterého čerpá snad každý režisér béčkových a nezávislých filmů. Snad jedinej film Russe Meyera, kde není odhalená nahota, i když křivek je tu dost. Určitě stojí za zhlédnutí. ()

percival

půlnoční promítání tohoto filmu mě dostalo, možná bych pro lepší naladění na tu správnou vlnu doporučil jednu dvě plzničky..... člověk musí mít náladu na veselé béčko :-))) ()

fisus

Nebylo to úplně nejhorší,mělo to pár silných momentů,na holky se taky dalo dívat,jen nevím, o čem to sakra bylo. ()

johnymdoe odpad!

Někdo v tom vidí umění, někdo feministickej blábol, jiný zase film o kozách. Já na tom vidím akorát tu až řeznickou amatéřinu. Dialogy bych napsal lepší i pro tripu nebo po mozkové mrtvici. Herce/herečky..., ale to není herectví, takže vlastně nic. Hudba tak otřesná a ukvílená, že snášet to ještě pár minut a raději bych si šroubovákem (co mám po ruce) propíchl ušní bubínky...co dále, otřesně hnusné ježibaby jako hlavní záporačky, to snad byly nějaké mixlé Japonky nebo co...ty všudypřítomné prsa to opravdu nezachránily. Prostě film natočený zhruba za dva dolary a kvalitou se to této hodnotě ani nepřibližuje. Beru to jako vtip, docela (ne)povedený, ale už nikdy více. ()

edie sedgwic

Pre mna velmi prijemna sexisticka zabava. Vela nasilia, zbrane, rychle auta a zeny s velkymi prsiami. Russ Meyer sa na nic nehra a presne to mam na nom rada. Vo filme sa nonstop nieco deje a takisto je tam mnoho necakanych zvratov. Vlastne presne to, co som od neho ocakavala :). ()

Hapretor

Tak tohle byla přímo ukázková debilita. Jedna hvězda jen za kozy. Jinak děj o ničem, herci o ničem, herečky taky o ničem. Myslel jsem, že když Russ Majer měl nějaký pletky s "Playboyem", budou ty ženský fakt hezký. Ale hlavní záporačka vypadala spíš jak chlap s přidělanejma kozama, blondýna neměla hezký břicho, hlavně že ho pořád ukazovala, ruska měla divný oči, takovej nepovedenej klon asiatky. Můj první a poslední film od Russa Majera. Russ Majer Never More!!! ()

MickeyStuma

“Dámy a pánové, přivítejte násilí. Jako slovo a čin. Protože ačkoliv má mnoho tváří, jeho oblíbenou polohou je především sex. Násilí požírá všechno. čeho se dotkne, a přesto se nikdy nenasití. Násilí však není jen silou ničivou. Je také tvořivé a kreativní. Pojďme tedy prozkoumat to nebezpečné zhoubné stvoření. To nové plémě. Pro případ, že se skrývá v kluzké kůži ženy. Hedvábné vlasy a nezaměnitelná ženská vůně. S povrchem lesklým a hebkým, na těle žádoucím a chtivém. Ale radím vám dobře, neodhazujte obezřetnost. Tenhle druh neútočí sám, ale ve skupinách. A to kdekoliv, kdykoliv a na kohokoliv. Kdo tedy jsou? Může to být vaše sekretářka, vaše zdravotní sestra nebo go-go tanečnice!” Ve své době naprostý propadák, kterému však čas dal statut kultovního filmu. A není od věci, že se i tímto filmem pro svou tvorbu inspiroval Quentin Tarantino. Nejvíce je to vidět na jeho snímku ´Auto zabiják´ (2007). Styl záběru kamery, jízda aut, dlouhé dialogy, celková atmosféra filmu. Snímek režiséra Russe Meyera je obzvlášť na šedesátá léta dosti kontroverzní. Film s přemírou násilí, kterých se dopouští ženy. Filmový zlom, který měl od té doby mnoho filmových následovníků. Děj příběhu je prosťounký, dialogy jsou převážně katastrofální, mnohé postavy špatně vykreslené, ale celý koncept jako celek je zábavný a to hlavně vlivem svým energetickým přístupem a roztomilostí daných perspektiv. Podivností v charakterech i v konceptu děje je více než dost, ale to všem událostem dává ten správný šmrnc. Hysterie, děsivost, násilí a samozřejmě také sexismus. Zkrátka vykořisťovatelský snímek se vším všudy.  Tarantinovský *grindhouse* jak dělaný. ()

JimiH

I po těch letech poměrně slušně provokativní. Na druhou stranu ta béčková přímočarost a děj-neděj je tomu dost na škodu. 3 sexy antihrdinky, 1 lolitka a parta Jižanů... to už samo o sobě dokáže vytvořit určitou atmosféru, ale pro mě to bylo trochu málo... ()

Carthorias

Partička sestávající z tří párů prsou, dementního Aršavina, starého úchyla, mladé panny a neherce si užívají den na farmě v zasluněné nevadské poušti. ()

Teleri

Zběsilá roadmovie třech krasavic. Celým filmem se prolínají smyslné pózy ženských a občas i mužských těl.. Zprvu je film příjemně béčkově vtipný, smilné výrazy hrdinek, muži pozéři, potutelné úsměvy Varly (Tura Satana), ale postupně se děj dost vyhrotí. Držet pěsti superženě nebo ochraniteli křehké dívky? Název filmu říká všechno: rychlost, násilí, svádění... Neodpustím si ještě poznámku, že film opravdu bourá stereotypní schémata a ve své době možná byl opravdu dost "out of mainstreem". ()

Frazer

Stylový černobílý filmeček, který sice dnešního diváka eroticky nešokuje, ale po formální stránce se jedná o výborné dílko, s kterým se nemůže skoro žádný současný erotický nebo polo-erotický film rovnat. Záběry rámované téměř dokonalými siluetami kyprých ženských těl jsou skvělé. Nicméně nejedná se ještě o vrchol Meyerovy tvorby. ()

tucnak

Zábavné, vizuálně lahodné a zvládla jsem to i bez českých titulků:) Pár dialogů mi sice uniklo, ale aspoň se můžu těšit, že až se na to podivám znova, budu tam mít nová překvapení. A taky mi to pomohlo vyřešit problém s hledáním kostýmu na karneval. Varla forever! ()

Knor

Tři chladnokrevný holky s brutálně vyvinutými hrudníky se baví po svým v kalifornský poušti. Takhle to zní nic moc, ale je sakra zábavnej film. Už jen kvůli těm třem rošťandám to každej normální chlap dokouká do konce :-D Ale krom toho to má svižnej děj, zábavnej scénář a super hudbu. Já jsem spokojenej, je to nenáročná oddychovka, kde se všechny postavy předhánějí, kdo bude zkaženější :-) ()