Svědek obžaloby

(TV film)
  • Velká Británie The Witness for the Prosecution

Londýn roku 1920. Brutální a krvežíznivá vražda potřísnila přepychové koberce hezkého londýnského domu. Obětí je okouzlující a bohatá Emily Frenchová. Všechny důkazy ukazují na mladého Leonarda Volea, bezohledného prospěcháře, jemuž mladá dědička odkázala své obrovské bohatství, a který jí nemilosrdně vzal život. Tak to alespoň líčí Emilyina oddaná hospodyně Janet McIntyreová před soudem. Leonard však zarputile trvá na tom, že jeho partnerka, tajemná sboristka Romaine, může dokázat jeho nevinu. Zastupováním Leonarda je pověřen jeho advokát John Mayhew a člen královské soudní rady Sir Charles Carter KC. Napínavé dvoudílné drama Svědek obhajoby je adaptací stejnojmenné povídky spisovatelky Agathy Christie. (HBO Europe)

nezavisle

Dobre spracovaný, no príliž pochmúrny film. Toľko hmly v jednom filme som už dlho nevidel. Viacero kľúčových scén spôsobilo, že bolo podvedome možné uhádnuť čo sa asi stane. V konečných scénach keď Leonardo Voleo vystúpil s auta s nejakou ženou, všetko mi okamžite zapadlo a bolo hneď jasné kto tá žena je - ono to bolo tak torcha jasné už pri jeho rozhovore v nemocnici s advokátom Johny Mayhewom. Taktiež zamaskovaná protivnica Romaine - nebolo ľahké si hneĎ domyslieť, o koho ide. V podstate som ten film chcel postupne pozerať, aby sa mi potvrdili moje domnieky. Nicméne bola to fajn filmová zábava. Som spokojný. ()

Potjoc odpad!

Podle upoutávek z Primy mě zajímalo to téma, jak podezřelí ze zločinu v dřívějších dobách byli týrání, což je téma které mě zároveň vytáčí. Celé to bylo jen o týrání. Ale ten konec, to si budou někteří diváci myslet, že si to z některých důvodů ten podezřelý zasloužil. Takže se mi ten film nelíbí. ()

poppy75

agatha christie napisala poviedku s dobrym nametom...ked mali tvorcovia to a k dispozicii takych kvalitnych hercov,tak si mohli dat zalezat aj na prevedeni-pre mna bol tento film uspavankou,ziadny typicky christieovsky sarm,kedze jej vytvory nikdy neboli ani tak o napati...tazkopadne,zbytocne natahovana dlzka..premarnena sanca...takto som sa citila aj po and then there were none/2015/ .....body davam za krasnu andreu riseborough a jej pesnicku,ktora sa vam zavrta do hlavy... ()

dalia

Napínavý příběh, jehož závěr a vyznění je ale velmi depresivní a zanechá v člověku pocit zklamání a nespravedlnosti. Prostředí a herecké výkony výborné, obzvláště představitel Johna Mayhewa byl velice přesvědčivý. ()

PanIncognito

Na toto dílo musí mít divák chuť, neboť je velmi depresivní a realističtější než jiné adaptace od Agathy Christie. A nutno zmínit, že je snímek dobře zpracovaný... to mísení bezútěšnosti, deprese, mizérie nebo třeba sexuální dráždivosti ve spojení s charaktery postav považuji za úctyhodné. Vynikající jsou i herecké výkony. Musím však přiznat, že dle mého zde škodí tlumené barvy... ty nejsou moc vlídné. :) (viděno s dabingem) ()

Majkl_fuky

Trochu jak na divadle a to mě bavilo. Hlavně psychologie postav, zvlášť na konci, kdy mi každá z hlavních postav přišla ještě mnohem zajímavější než doposud. Povídku jsem teda nečetl, ale Agatha psát uměla, to je bez debaty, a tvůrci tohoto díla asi zase umí točit filmy, protože nevím sice, kolik toho změnili oproti originálu, ale prostě se to hodně povedlo, a rád jsem se od nich nechal příběhem vodit za ručičku. ()

to08.net

Brilantní příběh od královny detektivek si zasloužil právě tak excelentní zpracování. Skvělý obraz, skvělí herci. Diptych, který můžete vidět i dvakrát za život-) ()