Reklama

Reklama

Svědek obžaloby

(TV film)
  • Velká Británie The Witness for the Prosecution

Obsahy(1)

Londýn roku 1920. Brutální a krvežíznivá vražda potřísnila přepychové koberce hezkého londýnského domu. Obětí je okouzlující a bohatá Emily Frenchová. Všechny důkazy ukazují na mladého Leonarda Volea, bezohledného prospěcháře, jemuž mladá dědička odkázala své obrovské bohatství, a který jí nemilosrdně vzal život. Tak to alespoň líčí Emilyina oddaná hospodyně Janet McIntyreová před soudem. Leonard však zarputile trvá na tom, že jeho partnerka, tajemná sboristka Romaine, může dokázat jeho nevinu. Zastupováním Leonarda je pověřen jeho advokát John Mayhew a člen královské soudní rady Sir Charles Carter KC. Napínavé dvoudílné drama Svědek obhajoby je adaptací stejnojmenné povídky spisovatelky Agathy Christie. (HBO Europe)

(více)

Recenze (49)

Raziel_cz 

všechny recenze uživatele

Sarah Phelps to (snad s výjimkou And Then There Were None) zcela zjevně seká podle jednoho mustru a BBC to taky zcela zjevně podle jednoho mustru točí. V The ABC Murders imigrantská tématika fungovala, protože prostupovala celým příběhem. Tohle se snaží být hrozně temné a vzrušující a hluboké, ale ve výsledku je to stejně samoúčelné a odpudivé jako brčálové filtry, ve kterých to Jarrold z nějakého důvodu utopil. Ale ani jendo není to nejhorší – nejhorší je, že je to nuda a působí to přesně jako to, čím to taky je: na dvě hodiny natažená povídka. ()

Chudobka 

všechny recenze uživatele

Starší verzi jsem neviděla, nemám srovnání. Ponurá atmosféra, mlhy, advokát John Mayhew (zajímavý Toby Jones) se svými věčnými záchvaty kašle, půvabná sboristka, nepříjemná a až příliš oddaná hospodyně a sympatický obviněný, který vypadá tak nevinně. Po zhlédnutí druhé části přidávám hvězdičku. Toby Jones mě ve své roli uchvátil a dojal. ()

Reklama

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Po Černoušcích přišla BBC s další adaptací Agathy Christie. Tentokrát je to Svědek obžaloby, příběh, který jsem měl tu čest číst jak v divadelní verzi, tak i ve formě povídky. Ovšem to bylo už před delší dobou, takže si to přirozeně moc nepamatuji, ale tahle adaptace mi dala chuť k tomu si to osvěžit a to hlavně proto, že narozdíl od Černoušků mi tahle adaptace moc nesedla a já bohužel nedokážu říct proč. Herecké obsazení je tradičně skvělé, na jedničku jsou obsazeny i ty nejmenší role, vynikající Toby Jones tomu s přehledem zručně šéfuje, režie je fajn a atmosféra parádní, scénář nikam nespěchá, dialogy jsou strhující, jen tam je občas docela dost výplní, zejména v první části. A navíc zrovna v tomto případě je verze Billyho Wildera z roku 1957 lepší, to ale přirozeně nijak nesráží tuhle, i ta je skvělá a já jsem rád, že se BBC do těchto adaptací pustila a že jsem díky ní mohl během svátků strávit parádní dvě hodiny u kvalitního dramatu. Napodruhé mi to snad sedne lépe, ale Agatha by měla radost. 80% a těším se na Zkoušku neviny. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Jak nemám psanou Agathu rád, tak ta filmová či seriálová mě naplňuje nadšením. Tohle je pro mě zatím možná nejlepší zpracování některého z jejích příběhů. 20. léta tu dýchají na každém kroku, takže prostředí nemá chybu a je jedno, jestli se děj odehrává v klubu, divadle, vězení či v bytě bohaté paničky. A dokonalého prostředí patří brilantní herecké výkony a o ty tady nebyla nouze. Andrea Riseborough a Toby Jones excelovali a ani ostatní se nenechali zahanbit. Malinkatý problém vidím v lehké předvídatelnosti, protože rozuzlení, na které je divák připravován, je přeci jenom příliš jednoduché. Ale i tak jsem byl na konci lehce překvapen. Jen tak dál. 90% ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Že je Agatha Christie klasik, který nezklame, je známá věc již řadu desítek let. Julian Jarrold je ale ještě k tomu zřejmě mistr přes televizní filmy, protože kromě klasicky brilantních britských hereckých výkonů tu je řada originálních momentů a vizuálních vychytávek, které celý dvoudílný film příjemně vyšperkovaly. ()

Galerie (49)

Reklama

Reklama