Svědek obžaloby (TV film)

The Witness for the Prosecution

Drama / Krimi

Velká Británie, 2016, 2x60 min

Julian Jarrold

Předloha:

Agatha Christie (povídka)

Sarah Phelps, Agatha Christie (divadelní hra)

Felix Wiedemann
  • poppy75

agatha christie napisala poviedku s dobrym nametom...ked mali tvorcovia to a k dispozicii takych kvalitnych hercov,tak si mohli dat zalezat aj na prevedeni-pre mna bol tento film uspavankou,ziadny typicky christieovsky sarm,kedze jej vytvory nikdy neboli ani tak o napati...tazkopadne,zbytocne natahovana dlzka..premarnena sanca...takto som sa citila aj po and then there were none/2015/ .....body davam za krasnu andreu riseborough a jej pesnicku,ktora sa vam zavrta do hlavy...(25.1.2017)

Jak nemám psanou Agathu rád, tak ta filmová či seriálová mě naplňuje nadšením. Tohle je pro mě zatím možná nejlepší zpracování některého z jejích příběhů. 20. léta tu dýchají na každém kroku, takže prostředí nemá chybu a je jedno, jestli se děj odehrává v klubu, divadle, vězení či v bytě bohaté paničky. A dokonalého prostředí patří brilantní herecké výkony a o ty tady nebyla nouze. Andrea Riseborough a Toby Jones excelovali a ani ostatní se nenechali zahanbit. Malinkatý problém vidím v lehké předvídatelnosti, protože rozuzlení, na které je divák připravován, je přeci jenom příliš jednoduché. Ale i tak jsem byl na konci lehce překvapen. Jen tak dál. 90%(25.3.2018)

Svědek obžaloby má klid divadelního představení, ale vypadá trochu jinak. Je to taková kombinace filmu a divadla. Diváci dvě hodiny čekají jestli dostane oprátku nebo nedostane. Jít dnes do kina je nadlidský úkol - hodina cesty, film dvě a půl hodiny a hodina cesty domů pokud se s někým nestavíme na skleničku vína a je půlnoc.(14.1.2018)

Že je Agatha Christie klasik, který nezklame, je známá věc již řadu desítek let. Julian Jarrold je ale ještě k tomu zřejmě mistr přes televizní filmy, protože kromě klasicky brilantních britských hereckých výkonů tu je řada originálních momentů a vizuálních vychytávek, které celý dvoudílný film příjemně vyšperkovaly.(31.12.2017)

Ahatha Christie preskočila dobu. Akoby cestovala časom, pričom aj po pár desiatkach rokov, dokáže svojimi kriminálnymi príbehmi pomerne slušne popliesť hlavu (teda ako komu). Prvotinu som nevidel, no tento TV počin stojí rovnako za pozornosť, ako “Poirot-ovky”. Tempo pomalšie, stupňované, len škoda, že je samotné rozuzlenie napriek pár kľučkám mierne badateľné. Každopádne, slušný nad-priemer ..(26.12.2017)