Un homme de tętes

• USA The Four Troublesome Heads (více)
Krátkometrážní
Francie, 1898, 1 min

Minutový filmeček z roku 1898 ukazuje, jak si praotec filmu, Georges Méliés, v roli kouzelníka sundavá svou vlastní hlavu z těla a pokládá ji na stůl vedle sebe. Po chvilce se mu na krku objeví další. Takto to pokračuje, až je na stolech kolem něj hlav hned několik. Nakonec všechny kromě jedné "šťastné" zmizí a příběh končí... (Stegr)

Webb

Naprostá bomba. Zírám jako blázen, to je panečku něco. Tady se projevily Mélièsovy schopnosti, a né zrovna malý..... ()

Anderton

Méliés nebol len geniálnym režisérom a vizionárom, ale aj výborným bavičom. V tejto krátkej snímke dokazuje, že si dokázal robiť srandu aj sám zo seba. A je to zábavné  nielen v ďalšom, ale aj tom ešte ďalšom storočí. ()

Jirka_Šč

Abiosis: Dekuju za tip, hned jsem se podival. Nehodnotim, ale libilo se mi! ■ Doplněno: 5*. Na několika místech je vidět, jak projde okrajem stolu. A nesouhlasím, že hlavy před úderem benja zívají. Podle mě to je zpěv. ()

anais

Jednoduchý vtip s namnožením hlavy, a na konci zpěv, který vypadá jak lapání po dechu - z minutových Meliésových kraťasů jeden z nejlepších. ()

codeas

Neuvěřitelně skvělý film. Trikove zvládnuto velmi bravurně. Každý by si mohl říci, že na dnešní dobu počítačových animací to nemá,ale má to svoje kouzlo, které často i ty animce překonává.. ()

Hwaelos

Neuvěřitelné, co ten člověk dokázal v době, kdy dělat film znamenalo ovládat dřevěnou krabici naplněnou nestabilním postříbřeným čímsi. ()

Marek1991

Vtipné, šokujúce, kúzelnícke motívy, naozaj prekvapujúce. Podľa mňa na to, aký to má vek je to dosť kvalitné obsahovo a čiastočne aj trikovo. Čo si asi mohli myslieť diváci, keď tam videli tie hlavy? Museli byť unesení a neveriacky čumieť. Veľmi dobrá práca. ()

Wysch

Jakkoli hodnotit se mi zdá tenhle kraťas zcestný. Buď budu tolerantní k době vzniku a budu předstírat, že jsem si nevšiml té černě místo hlavy, která Georgeovi lezla i na hrudník, ale i potom se budu tvářit všelijak, pač pitvoření a tak zrovna o ničem nevypovídá... Anebo budu netolerantní, ale zato upřímný, a řeknu, že hodnotit vysoko tenhle kraťas jen proto, že má 112 let, je kravina na entou a velkou pózou, kterou si odpustím. Pač ten kraťas mě nijak emocionálně nenaplnil. Bohužel. A proto nehodnotím a jen řeknu, že ano, jsem vůl, ano, jsem blbec, že to nechápu, a taky ano, vím, jakou zásluhu Mélies má. Tak. P.S. ty hlavy na stole zpívají, nikoliv zívají :) ()

Vyrida

Když se na to člověk podívá z pohledu roku výroby a co film vlastně dokázal ukázat, tak je to jednoznačně bez debaty na pět hvězdiček. Jenomže já z tohodle pohledu hodnotit nehodlám a beru ohled i na ostatní podobnou tedy především novější tvorbu. Un homme de tętes i tak vcelku obstál a pobaví, ikdyž co se týče triků je to dneska slabší kousek. Není se však čemu divit, tak jde čas a to samé budou o dnešní filmové tvorbě tvrdit naši kolegové třeba za 100 let. ()