poster

Princezna Fantaghiro: Jeskyně Zlaté růže (TV film)

 • Česko

  Princezna Fantaghiró

 • Itálie

  Fantaghirò

 • anglický

  The Cave of the Golden Rose

 • anglický

  Cave of the Golden Rose

  (neoficiální název)
 • Československo

  Jaskyňa Zlatej ruže alebo princezná Fantaghiro

 • Československo

  Fantaghiró I.

 • Austrálie

  Fantaghirò: Cave of the Golden Rose

Fantasy / Romantický

Itálie, 1991, 91 + 91 min

 • Allien.9
  *****

  Pro italské pohádky jsem měla vždycky slabost a "Princezna Fantaghiro" byla (spolu s "Dračím prstenem") na onom pomyslném vrcholu. Jo, a mimochodem... Nikdy se mi nijak zvlášť nelíbil princ Romualdo (mým hrdinou byl totiž tajemný čaroděj Tarabas), ale teď, když jsem si pohádku po leteh opět pustila, na něm můžu oči nechat.XD(23.1.2011)

 • deckardx
  ****

  Jedna z pohadek, na ktery rad vzpominam... Strasne sympaticka Fantaghiro, ktera v kazdem dile bojuje proti zlym silam nebo se snazi osvobodit sveho mileho ze sparu zle carodejky...a mluvici kun je taky sympatak.. Vyskytuje se spousta ceskych hercu a je to toceno i v Ceske republice... Ted uz by to asi neobstalo, ale ja s dedou sme to milovali...(12.6.2008)

 • NinadeL
  *****

  První díl série Jeskyně Zlaté růže a potažmo první tři díly série jako takové, patří mezi unikátní projekty, které jako jedny z prvních ze západu (v revoluční době) ocenili tak výraznou spolupráci bývalého ČSR. První dvojdílný film z roku 1990 musel být připravován už dříve, že, takže už koncem 80. let došlo na výrazně příznivou změnu mezi všemi těmi koprodukcemi s Východními i Západními Němci. Princezna Fantaghiro a její královský dvůr sídlí na Bouzově a valná většina jejích spoluhráčů jsou Češi. Její krásná sestra Karolína je tehdy začínající Kateřina Brožová (dabuje ji Tereza Zajíčková). Romualdův nejbližší Ivaldo je Tomáš Valík (dabuje ho Erik Pardus), v menších rolích pak na sebe upozorňují zejména Pavel Zedníček alias Jan Zedvick jako opilý voják, Markéta Hrubešová jako vodní nymfa, která svede opilého Zedníčka. Jan Kraus a Filip Renč hrají hloupého a domýšlivého prince Issibela a Ussubela, Antinie (Antonie) Hegerlíková vládne kuchyni a konečně Simona Chytrová je orientální tanečnicí. To není skutečně špatná bilance. Nadto samotné dobrodružství odvážné princezny Fantaghiro patří mezi to nejlepší, co mohla TV obrazovka v 90. letech nabídnou (dabing Novy je z roku 1995). Alessandra Martines v hlavní roli je udatná, krásná, pyšná i moudrá. Milující i zranitelná, jednoduše dokonalá princezna. A v příštích dílech budou už i ty mezinárodní hvězdy :)(11.3.2011)

 • tron
  ****

  JASKYŇU ZLATEJ RUŽE aj tak všetci slovenskí televízni diváci poznajú ako FANTAGHIRÓ. Je to triviálne známy príbeh o odvážnej princeznej (Alessandra Martinesová), ktorá mala byť chlapcom, a tak sa teraz zaňho prezlieka (nie, nie je transvetsita, je rytier). Nechýbajú šľachetné kone, malebná (aj slovenská) výprava, kuriózne davové scény (t.j. cca desať ľudí a jeden koč), ukecané predmety, ktoré v našej realite ukecané rozhodne nie sú (kamene, zvieratá), mohutný Mario Adorf ako prísny a extrémne proti dievčenskému pohlaviu zameraný papa kráľ a zopár mávnutí mečmi (ehm, pardon, bravúrnej choreografie bojových scén s chladnými zbraňami). 4* nedávam ani tak za kvalitu (aj keď na Vianoce je to ako robené), ale skôr za nostalgiu, príjemné strávené tri hodiny a za fakt, že originál treba odlíšiť od ďalších častí.(1.2.2006)

 • moriero
  ****

  2 hvězdy za krásnou tvář Alessandry a další dvě za nostalgickou vzpomínku na pohádku mého dětství. Jedná se snad o nezřetelnější asociaci na tři Diovy dcery na filmovém plátně (no dobře, na televizní obrazovce). ATHÉNA alias CATHERINE - nejstarší, nejmoudřejší, žádná sexbomba, dobrá na ruční práce (vyšívání). AFRODITA alias CAROLYN - plytká a hloupučká roštěnka. ARTEMIS alias PHANTAGHIROW - dobrodružná a nespoutaná bojovnice (lučištnice). Odpusťe mi ta jména princezen (to neustále střídaní anglických a německých titulků mě vždycky bavilo).(4.2.2014)

 • - Natáčalo sa aj v slovenských Bojniciach. (KazzaK)

 • - Herečka Lenka Kubálková si v prvním díle zahrála roli malé princezny Caroliny (sestra Fantaghirò) a v dalším díle hrála pomocnici černé čarodějce (Brigitte Nielsen). (vilusinska)

 • - Pohádka se natáčela mimo jiné i na mnoha zámcích a hradech v České republice, konkrétně také na hradě Bouzov na Olomoucku. Dále se štáb během filmování podíval také do Itálie. (Lynette)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace