Princezna Fantaghiro: Jeskyně Zlaté růže (TV film)

• Česko

• Austrálie

Fantaghirò: Cave of the Golden Rose

Fantasy / Romantický

Itálie, 1991, 91 + 91 min

Rozprávka ako pre deti tak pre dospelých na pekné nedeľné popoludnie. Fantaghiró predstavuje pre mladé dievčatá vzor nezmara a pre chlapcov vytúženú slečnu  To, že som si v 10 rokoch strčila nožničky do vlasov a odšmykla si prameň vlasov podľa vzoru hlavnej hrdinky hovorí za všetko (až na to, že ona použila meč ;-)).(17.10.2011)

2 hvězdy za krásnou tvář Alessandry a další dvě za nostalgickou vzpomínku na pohádku mého dětství. Jedná se snad o nezřetelnější asociaci na tři Diovy dcery na filmovém plátně (no dobře, na televizní obrazovce). ATHÉNA alias CATHERINE - nejstarší, nejmoudřejší, žádná sexbomba, dobrá na ruční práce (vyšívání). AFRODITA alias CAROLYN - plytká a hloupučká roštěnka. ARTEMIS alias PHANTAGHIROW - dobrodružná a nespoutaná bojovnice (lučištnice). Odpusťe mi ta jména princezen (to neustále střídaní anglických a německých titulků mě vždycky bavilo).(4.2.2014)

Na této pohádce jsem ( jako mnozí další ) vyrostla, a neomrzela mě ani po 15 letech. Nutno podoknout, že čím byly ty díly novější tím to bylo horší. Poslední dva party o tom jak Fanthagiro jde zachránit děti z vlády zeleninových lidí kazí renomé ostatním dílům. To, že ve Fantaghiro hrají i čeští herci a že se děj odehrává i v českém prostředí dává pohádce jisté plus. No a Jan Kraus jako princ z Asabalu nemá chybu :D. Pokud se Vám líbí takovéto typy pohádek, tak jistě znáte i Dračí prsten či Sestřička a princ ze snu. Stačí se podívat na Tarabasův žebříček filmů ( Nicolas Rogers ) a hned máte tip na další podobné pohádky, už ale ne tak propracované jako je Fantaghiro. Jediné co bych na postavě Fantaghiro vytkla, je to neustálé žvatlání o lásce -až to bylo chvílemi přeslazené.(27.3.2012)

ja to jako dite naprosto zboznovala, bohuzel jsem tu serii nikdy nevidela celou. Misty jsem mela strach z mluvicich kamenu, misty hltala, jak Princezna skvele bojovala, motiv, kdy se musela schovavat za kluka byl pro me velmi novy a fascinujici (komentar pise spis me decke ja :D), princ taky velmi dobre vybran :). Fantaghiro byla dlouho mym deckym vzorem :) plus od te doby jsem mela velmi rada Bouzov :)(4.9.2017)

Na téhle pohádce jsem vyrůstala. Nejlepší byl pochopitelně první díl, ale ani ty další díly nejsou špatné (pro holky tam byl hlavně charismatický Tarabas), nicméně poslední díl byl vážně zbytečný. Sice se to stejně jmenovalo a hrála to stejná herečka, ale už to bylo něco jiného.. Ale, abych se vrátila k tomuto dílu, je to krásná pohádka se spoustou krásných scén a záběrů a zrátka se na to můžu hrdě dívat i teď.(5.4.2011)

• - Pohádka se natáčela mimo jiné i na mnoha zámcích a hradech v České republice, konkrétně také na hradě Bouzov na Olomoucku. Dále se štáb během filmování podíval také do Itálie. (Lynette)

• - Herečka Lenka Kubálková si v prvním díle zahrála roli malé princezny Caroliny (sestra Fantaghirò) a v dalším díle hrála pomocnici černé čarodějce (Brigitte Nielsen). (vilusinska)

• - Natáčalo sa aj v slovenských Bojniciach. (KazzaK)