Princezna Fantaghiro: Jeskyně Zlaté růže (TV film)

• Česko

• Austrálie

Fantaghirò: Cave of the Golden Rose

Fantasy / Romantický

Itálie, 1991, 91 + 91 min

Je to čudné, ale v dnešnej dobe mám k takýmto rozprávkovým, televíznym spracovaniam averziu. V dobách minulých som na tom fičal, a pritom na nemeckých satelitných kanáloch, v časoch keď sa po nejakej Markíze ani nechumelilo. Okato televízne podanie však tomuto polobraku svedčí a občas tam aj badať závan niekdajšej Bavovej hororovej kariéry.(18.2.2011)

Jak ohodnotit 5 filmů, které mi absolutně splývají dohromady? Podle toho co tu čtu to byla neskutečná kravina... Nicméně je to jedna z nejoblíbenějších pohádek mého dětství. Moje hodnocení prosím berte s rezervou, hodnotím na základě nostalgie, emocí a stále přetrvávajících dojmů. Samozřejmě nesmím zapomenout na Alessandru Martines, nejhezčí princeznu všech dob :)(12.2.2009)

Princeznu Fantaghiró měla hrozně ráda moje kamarádka, právě ta, se kterou jsem byla o pár let později na Prcičkách. Tahle pohádka mě stála pár osamělých odpolední, protože kamarádka do toho byla tak zažraná, že se jí nechtělo ven. Mě Fantafhiró moc nechytla, jak to bylo rozdělené na několi dílů, tak mi to přišlo moc rozvleklé.(17.5.2014)

Ničím urážajúca rozprávočka pre deti aj dospelích. Presne znázornené, že akokoľvek sa zlo pokúša vás dostať, sila lásky a v tomto prípade aj srdca, môže zlo premôcť, len srdce ma tú silu. Tak toto vyšlo z mojej romantickej dušičky, aj keď nieje veľká. A teraz vážne: Tato časť je najlepšia z celej serie, aj keď na diváka neútočí trikmi, tie sú slabučké a neútočí ani hereckými prejavmi, tie sú ešte slabšie. Ale to čo ho robí zapamätanejším je pekný a príjemný príbeh s milou zábavnou zložkou, aj keď z naivným posolstvom, no v tomto prípade to nevadilo.(28.4.2015)

Fantaghiró může mít a možná má plno chyb a vad na kráse, ale také zvláštní, nedefinovatelné kouzlo, které se mi líbí...možná se tomu kouzlu říká = dětské vzpomínky. Alessandra Martines sice občas vypadá jako zženštělý kluk, no možná to jí přidává na zajímavosti. Čarokrásná hudba z pera Amedea Minghiho vystřeluje tuhle sérii vždy o stupínek výš nad "objektivně" subjektivní hodnocení. Zbožňoval jsem moudrou bílou čarodějku s propadlými tvářemi a zvláštními načechranými hadry. Když připočtu hrad PERNŠTEJN, není co řešit. Jo a ještě musím vypíchnout Zedníčkovu miniroli vína věčně lačnícího vojína, jehož chuť na jiskřivý mok přebije chuť jiná, pro jakkoli velkého chlapského alkoholika silnější :-) Princezna Fantaghiro je velepříjemná fantasy pohádka, která se může honosit třemi "P": Překrásnou hudbou, Překrásnou princeznou (Alessandra Martines) a Příběhem populární italské pohádky.(19.4.2006)

• - Natáčalo sa aj v slovenských Bojniciach. (KazzaK)

• - Herečka Lenka Kubálková si v prvním díle zahrála roli malé princezny Caroliny (sestra Fantaghirò) a v dalším díle hrála pomocnici černé čarodějce (Brigitte Nielsen). (vilusinska)

• - Pohádka se natáčela mimo jiné i na mnoha zámcích a hradech v České republice, konkrétně také na hradě Bouzov na Olomoucku. Dále se štáb během filmování podíval také do Itálie. (Lynette)