Princezna Fantaghiro: Jeskyně Zlaté růže (TV film)

• Česko

• Austrálie

Fantaghirò: Cave of the Golden Rose

Fantasy / Romantický

Itálie, 1991, 91 + 91 min

Na této pohádce jsem ( jako mnozí další ) vyrostla, a neomrzela mě ani po 15 letech. Nutno podoknout, že čím byly ty díly novější tím to bylo horší. Poslední dva party o tom jak Fanthagiro jde zachránit děti z vlády zeleninových lidí kazí renomé ostatním dílům. To, že ve Fantaghiro hrají i čeští herci a že se děj odehrává i v českém prostředí dává pohádce jisté plus. No a Jan Kraus jako princ z Asabalu nemá chybu :D. Pokud se Vám líbí takovéto typy pohádek, tak jistě znáte i Dračí prsten či Sestřička a princ ze snu. Stačí se podívat na Tarabasův žebříček filmů ( Nicolas Rogers ) a hned máte tip na další podobné pohádky, už ale ne tak propracované jako je Fantaghiro. Jediné co bych na postavě Fantaghiro vytkla, je to neustálé žvatlání o lásce -až to bylo chvílemi přeslazené.(27.3.2012)

Nádherná nostalgie, která mě opravdu dostala. Lamberto Bava ukázal, že je mu blízký nejen horor, ale také rodinné příběhy a pohádky. Tady vytvořil skvělou, silnou hrdinku, která prožívá celkem zajímavé dobrodružství, kdy vlastně musí dospět. A to všechno s neskutečně krásnými triky a lokacemi, které poznáte, stejně jako české herce. Je to místy trochu hloupé, trochu moc zaměřené na děti a šaškování, ale stejně je to krásné a pořád i po letech zábavné.(28.10.2015)

ja to jako dite naprosto zboznovala, bohuzel jsem tu serii nikdy nevidela celou. Misty jsem mela strach z mluvicich kamenu, misty hltala, jak Princezna skvele bojovala, motiv, kdy se musela schovavat za kluka byl pro me velmi novy a fascinujici (komentar pise spis me decke ja :D), princ taky velmi dobre vybran :). Fantaghiro byla dlouho mym deckym vzorem :) plus od te doby jsem mela velmi rada Bouzov :)(4.9.2017)

Jedna z pohadek, na ktery rad vzpominam... Strasne sympaticka Fantaghiro, ktera v kazdem dile bojuje proti zlym silam nebo se snazi osvobodit sveho mileho ze sparu zle carodejky...a mluvici kun je taky sympatak.. Vyskytuje se spousta ceskych hercu a je to toceno i v Ceske republice... Ted uz by to asi neobstalo, ale ja s dedou sme to milovali...(12.6.2008)

• Faidra

Tento způsob natáčení pohádek, kde je dětskost nahrazena dětinskostí, vtip kvílivými hlásky mluvících předmětů a decentní zamilovanost telenovelními dialogy, zdá se mi poněkud nešťastným. Navíc se moje rozumové já vzpěčuje uvěřit tomu, že by si křehkou Alessandru spletl s chlapem kdokoli bez nároku na bílou hůl a vlčáka. Nicméně můj smysl pro spravedlnost se cítí povinen dodat, že Fantaghiró to s ničím z toho, co jí vytýkám, ještě nepřehání tolik jako její pohádkové nástupkyně, je natočena v malebných českých exteriérech a herecky to nenápadně podepírají takové pilíře jako Mario Adorf a Jean-Pierre Cassel, takže výsledkem je bez následků přežitý průměr.(29.9.2007)

• - Pohádka se natáčela mimo jiné i na mnoha zámcích a hradech v České republice, konkrétně také na hradě Bouzov na Olomoucku. Dále se štáb během filmování podíval také do Itálie. (Lynette)

• - V roku 2019 našiel zamestnanec filmovej krajčovne neďaleko Ríma behom práce kostýmy z filmov o princeznej Fantaghiró. Bolo mu povedané, že sa chystajú vyhodiť. Ako veľký fanúšik filmu okamžite zburcoval ostatných na facebookovej stránke, a tak je dnes vytvorená zbierka na odkúpenie a následnú záchranu kostýmov. (matthew.17)

• - Herečka Lenka Kubálková si v prvním díle zahrála roli malé princezny Caroliny (sestra Fantaghirò) a v dalším díle hrála pomocnici černé čarodějce (Brigitte Nielsen). (vilusinska)