Za pár set let bude svět jen umírající nehostinnou pustinou, křižovanou obřími stroji na kolech, jejichž primární snahou je nacházet zbývající zdroje obživy a surovin. V tato monstra se proměnila původní města. Sídla na kolech jsou plná lidí a největším a nejmocnějším z nich je Londýn. Ten se rozrůstá i díky pohlcování menších strojů, které se objeví v jeho cestě. Tímhle způsobem se v Londýně ocitne i Hester Shaw (Hera Hilmar), tajemná dívka se zjizvenou tváří. Jí jediné, zdá se, nevadí, že Londýn spolknul její domovské město. Hester se totiž díky tomu ocitla v blízkosti jeho vládce Thaddeuse Valentina (Hugo Weaving), s nímž má z minulosti nevyřízené účty. Jenže i Thaddeus je rád, že Hester vidí. Dívka má v držení předmět, s nímž by se mohl stát nejmocnějším mužem na světě. A protože má Thaddeus poněkud větší palebnou sílu než ona, ocitne se Hester na útěku a v doprovodu zoufale nepraktického knihomola a renegátky, na jejíž hlavu je vypsaná obrovská odměna. (Cinemart)

Ombak▼Penari

Sterilní story s nezajímavými hrdiny zachraňuje originální vizuál, ve kterém jsou zajímavé lokace dávkovány přesně tak, aby dokázaly na diváka udělat dojem. Výsledek tedy není vyloženě průser a příjemně se to sleduje, ale opakují se zhruba chyby Zlatého kompasu. Čtvrtou hvězdu přidávám spíš proto, že jsem milovník fantasy a mám tím asi pokřivený úsudek. ()

helloween93

Komerční zkáza roku padla na studio Universal s Legendary. Film se tváří jako epic fantasy, ale nemá na to potřebnou kvalitu. Svět představený v Mortal Engines jakoby z oka vypadl postapo světu z Mad Maxe, akorát tady se nejezdí auty, ale rovnou celými městy. Hugo Weaving se mi v záporácké roli líbil, ale nemá moc co hrát, když nejsou ani jasné jeho pohnutky. Hlavní hrdinka byla sympatická, ale cgi generic svět a film je podobně jako John Carter, Jupiter Ascending nebo Power Rangers jenom další předražené fantasy, které nikdy nemohlo uspět, když ten svět moc lidi nezajímá. Hlavně nasadit film do kin v konkurenci Aquamana a Spider-man animáku je hotová finanční sebevražda. 2* ()

P.J.2

Tak to byla brutální bejkárna, kde jsem celou dobu fandil Hugovi, ktery měl aspoň nějakou motivaci..a ty bestie mi ho zabili!! ()

Sala1

Možno viac ako o rukopise režiséra a originálnom koncepte filmu, sa môžeme skôr baviť o výnimočnosti spoločnosti Wingnut Films a o tom, čo všetko je Peter Jackson schopný minimálne produkčne zastrešiť. Film ponúka presne to, čo môžeme od tejto partie po toľkých rokoch očakávať a to je epickosť, ktorá srší z každej scény. Tu sa samozrejme nebavíme o zvládnutých efektoch a dobrej technickej úrovni, každý podobný aspekt je profesionálne povýšený na maximum a práve tým, že všetky tieto zložky fungujú na výbornú, dostávame neuveriteľne kompaktnú a vyspelo natočenú akciu a predovšetkým dobrodružstvo, ktorému veríme napriek tomu, že sa odohráva pre nás v neznámom svete. Rozprávačstvo je najväčšia devíza podobných filmov (Jackson stál aj pri scenári) a réžiou je film hnaný do plynulej gradácie a jasného cieľa. Tieto črty sú však aj dôvodom mínusov tohto filmu. Pán prsteňov, King Kong, Hobit, každý film si dal (pre mňa) krásne na čas s predstavením sveta a postáv. Tu sme vrhnutí in medias res, čo práve pre spomínané rozprávačstvo príliš nefunguje. Niektorým divákom sa tento fakt môže odzrkadliť až odstupom od filmu, pretože jeho časopriestor je až príliš "špecifický". Druhú vec, ktorú treba spomenúť, je preľnutie deja medzi hlavným záporákom a istou postavou zo života hlavnej postavy. :) Vo filme tieto linky vyznejú ako samostatné ploty, čo uberá na intenzite a čiastočne aj záujme o postavy. V každom prípade sa však jedná o film hodný pozretia a myslím si, že pre fanúšikov Jacksonových filmov je to must-see. ()

Torpid

Někde ve 2/3 odkládám produkt navždy. Znaven jak uprostřed chřipky. Krom originálního CGI fantaskního světa, který udrží zábavnost tak 20 minut, jsou zde všechna ostatní filmařská řemesla nakažena zhoubnou infekcí. Vystavení smyslovému kontaktu jen na vlastní nebezpečí. ()

odmocnina

Pre mňa to bol najočakávanejší film konca roka 2018. A čo ja viem. Mám také zmiešané pocity. Podľa mňa by sa z toho dalo vyťažiť aj viac, ale s výsledkom som spokojná. 4* ()

Johny M.

Vizuálně velmi atraktivní fantasy, téměř nonstop akce a originální nápad. Vidět to v kině, možná dám i plný hodnocení. Chci vidět i další města, ale po tom, jak to intelektuálové strhali, se pokračování asi nedočkám. 4,5* ()

Torgal

Strhujúca naháňačka miest z úvodu naznačila, že tentokrát bol možno divácky nezáujem neoprávnený, no ako sa neskôr ukázalo, bola to zďaleka najlepšia scéna filmu. Zásadný problém sú fádne hlavné postavy, ktorým sa nepodarilo presvedčiť ma aby som sa o ne zaujímal. Nemŕtvy terminátor (alebo skôr Revenant z D&D) bol síce osviežujúci, ale do príbehu našróbovaný tak trochu nasilu. A keď sme už pri príbehu, nič prevratné sa nekoná - originálny koncept mechanizovaných miest v ňom hrá len malú rolu a celkovo worldbuilding je na slabej úrovni, pričom samotný dej je len klasický boj dvojice proti zlosynovy, ktorý ma s postupujúcim časom čoraz viac uspával. Na triky očividne padla kopa peňazí, ale pri vyššie zmienených problémoch tvoria len prázdne pozlátko. 5-/10 ()

Stíba

Postapokalyptický akčňák pro teenage cílovku. Nemá čím nadchnout ale v konkurenci, která podobným stylem míří na tuhle skupinu diváků, je to rozhodně to lepší a stravitelnější. ()

salamandrr

Ani tragédie ani zázrak. idea jezdících měst mi přišla jako blbost a nemohu si pomoci netuším jak by to mohlo fungovat. Dále na jaké palivo by to jezdilo, kde by brali vodu atd atd. Vizuální stránka je pěkná, je vidět, že většina scén je točena na zeleném pozadí, ale co.... Za mě tak napůl, bláznivé scifi/steampunk s nedotaženou logikou ()

ViktorS

Londýn bol fakt zaujímaví aj celkovo ten post-apokalyptický život akým ľudia žili. Ale film ma skôr sklamal. Čakal som niečo iné, niečo viac. Nevravím, že to bolo prehnané lebo bez preháňania by takýto film ani nevznikol, ale ten dej a aj hlavné postavy na mňa moc dojem neurobili... Po opätovnom zhliadnutí, po vyše roku, mením trochu názor a dávam o hviezdu viac. ()

Rikky007

Stačilo vynechat nebo nahradit dějovou a naprosto nelogickou linku se zombie robotem a byl by to hned lepší film. První půlka celkem dobrá. Ale herecké výkony na hranici snesitelnosti často podpořené nezáživně provedeným scénářem celkem spolehlivě pohřbili asi původně abciózní počin. A je to velká škoda. Triky vypadají moc dobře, stejně tak výprava. ()

Rettry

Na to, co všechno chtěl film obsáhnout, je krátký. Působí trošku jako the best of z nějakého seriálu. Ale jako seriál by to mohlo fungovat, aby byl čas vysvětlit kdo je kdo a co se tam vlastně děje. ()

tranquill

"Já vás povznesl, mohu vás i zničit!" Akční sci-fi na pomezí postapokalyptična a fantasy. A to je možná ten problém... ()

aR3Zz

Velmi zajímavě navržený a ztvárněný svět, do kterého byl zasazen poutavý příběh. Knižní předloha zde určitě sehrála velkou roli, přesto nejsou některé postavy dostatečně vykresleny a zasloužily by si více prostoru. Obrovský potenciál prostě nešlo nacpat do 2 hodin a to je škoda. Zde bych možná výjimečně uvítal roztržení na dva filmy, protože samotná akce toto neutáhla a na dějovou linku (a její rozpletení) zase nebylo tolik toho zmiňovaného prostoru. Přesto pro mě velké příjemné překvapení, které mě moc bavilo. 80% ()

20 největších propadáků poslední dekády

17.06.2019

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

18.12.2018

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

09.10.2018

Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, King Kong) má teď plné ruce práce s produkováním jeho nadcházejícího filmu Smrtelné stroje. Jako režisér už má ale pár let volno a přestože se v… (více)