Za pár set let bude svět jen umírající nehostinnou pustinou, křižovanou obřími stroji na kolech, jejichž primární snahou je nacházet zbývající zdroje obživy a surovin. V tato monstra se proměnila původní města. Sídla na kolech jsou plná lidí a největším a nejmocnějším z nich je Londýn. Ten se rozrůstá i díky pohlcování menších strojů, které se objeví v jeho cestě. Tímhle způsobem se v Londýně ocitne i Hester Shaw (Hera Hilmar), tajemná dívka se zjizvenou tváří. Jí jediné, zdá se, nevadí, že Londýn spolknul její domovské město. Hester se totiž díky tomu ocitla v blízkosti jeho vládce Thaddeuse Valentina (Hugo Weaving), s nímž má z minulosti nevyřízené účty. Jenže i Thaddeus je rád, že Hester vidí. Dívka má v držení předmět, s nímž by se mohl stát nejmocnějším mužem na světě. A protože má Thaddeus poněkud větší palebnou sílu než ona, ocitne se Hester na útěku a v doprovodu zoufale nepraktického knihomola a renegátky, na jejíž hlavu je vypsaná obrovská odměna. (Cinemart)

marrjaana

Vadily mi zásahy do děje oproti knižní sérii. Jasně jsou i v HP a PP a Stmívání a Sedmi letech v Tibetu a v dalším milionu knih, jenže někdy jsou ty změny malé, jindy nevadí a někdy... To dopadne třeba jako Eragon nebo právě Srtelné stroje, kdy z té knihy uděláte druhé SW. SPOILER ALERT. Ne vážně je vám ta velká bitva na konci, včetně zneškodnění nepřátelské stanice na nejméně pravděpodném místě nejméně pravděpodobným člověkem (který sice snil o lítání, ale pilotoval v podstatě poprvé a navíc se k povstalcům- pardón antimobilistům- dostal omylem) nic nepřipomněla? A co to I´m your father... ve chvíli těsně před nevyhnutelným pádem do prázdna? Pořád nic? A ano přesně tohle v knize nebylo (nebo nebylo řečeno přímo). Tohle vše by se možná ještě dalo odpustit... Ovšem naštvali mě komletním překopáním Valentinovy postavy. Ta je v knize popsána jako slaboch, nadevše milující svoji dceru a v podstatě jen (hodně schopný) poskok hlavního padoucha. Tady je to všehoschopný hajzl... ()

psychoJoa

Smrtelné stroje většinu diváků (i mne) nalákaly právě Peterem Jacksonem, který však režii přenechal svému příteli. Musím uznat, že Rivers není nejlepší vypravěč, ale triky a uměleckou stránku má zmáknutou. Vlastně celý příběh měl rychlý spád a přinášel skvělý divácký zážitek... skoro až do konce. Finální scéna, kdy by člověk očekával nějakou dechberoucí bitvu, mě celkem (hodně) zklamala. Po tom spádu, který do té doby ve filmu panuje, se najednou akce zasekne a všechny postavy mají volný průchod k zastavení zla. Působilo to lehce odfláknutě, nedodělaně. Byla to škoda, protože nebýt tohoto malého přešlapu, tak by Stroje byly opravdu výborná podívaná, i když byl příběh jednoduchý a postavy předvídatelné. 4* tak dávám především za první 3/4, které mě i přes drobné nedostatky opravdu bavily. ()

sedm.1

Až bláznivě podhodnocená a neméně stejně falešně zkritizovaná podívaná, která si onen výsledný komerční i divácký neúspěch rozhodně nezasloužila. Rozhodně tu tedy nechci ani roztrubovat, jak moc úžasná jízda to je, ale jsem přesvědčen, že minimálně o rozhodně nenudící, efektní a nápaditý snímek jde. Smrtelné stroje mě vážně bavili ve většině ohledech. Zápletka má spád, je napínavá, dramatická a se slušnými zvraty, efekty jsou na hodně vysoké úrovni a na velkém plátně mohli působit skutečně monumentálně, veškeré postavy lze považovat za poměrně výrazné a zajímavé, doslova mě nadchla i vizuální podoba filmu a opomenout nemohu ani slušně působivou atmosféru. Co se obsazení týče, jde spíše o neznámé tváře, nicméně to určitě nebylo na škodu, všichni zúčastnění působili profesionálně a s potřebnou dávkou talentu pro trefné ztvárnění své postavy. Závěrečné akční finále pak sice působilo dost přeplácaně, ale rozhodně ne nudně, a pokud bych měl tedy přeci jen snímku něco konkrétního vytknout, tak snad jen ne zcela funkční emoce, ale to není zas až taková rána, která by měla můj celkový pozitivní dojem ze Smrtelných strojů nějak vyloženě zkazit. Vzhledem ke katastrofálním tržbám se každopádně ale předpokládaného pokračování nejspíš nedočkáme, což ovšem považuji asi jako jeden z mála za škodu, protože já se vážně u této podívané skvěle bavil. ()

JamesSi

Ovečka Shaw se chce pomstít, ale do cesty se jí přivede kni-hovník Tom. Vznikne láska na celý život? Tohle není nejlepší fantazy od dob Pána Pařmenů, ale je to nejlepší scifi od Avatara: Posledního zrádce dehtu. Vítejte v budoucnosti, kde Mimoňi jsou považováni za mistrovské dílo surrealismu. Je tohle reboot Shreka od Illumination? Bál jsem se, že Brity budu mít rád protože jsem si dal britskou bagetu, ale nakonec musím uznat ALAB- All Londýňans Are Bastards. Jinak Shrek byl nějak vlezlý do strašidelných panenek, ale to mi nezabránilo tomu abych mu dal cenu Ot(sh)ec Roku. Každopádně lepší než Poserní z Aporveru, protože to někdo dodělal. A na závěr pár otázek: Je Shaw Lukáš Hvězdochod? Jsou dvě posravy z tohodle filmu úplně na nic (vyberte si které)? A poslední - Volíte London nebo Bahňáka? To radši toho Bahňáka. ()

666Carnage

Film který se tvářil jako něco lepšího ale ve skutečnosti je univerzální scénář typu B obalený zajímavým příběhem. Hezké zpracování a efekty jsou tu k plusu a taky to, že se neustále něco děje ale jinak je to průměrná věc, která brzo bude zapomenuta. Ani to, že se pod to podepsal Peter Jackson na tom nic nemění. Za těch 60 kč o levnou neděli to neurazilo ale ani moc nenadchlo. 55% ()

WathanajX

Trailer mě asi jako většinu lidí, kdo tento film viděli navnadil dost na to, abych se vypravila do kina. Klady: V kině si více než dost divák užije celkovou vizualizaci a detailní propracovanost světa budoucnosti. Pro oči je to řekla bych opravdové potěšení. Dalším plusem je hlavní záporák Thaddeus Valentine (Hugo Weaving). Hugo se své role zhostil výborně a opravdu mu sedla. Tím asi bohužel výčet těch největších pozitiv končí. Zápory: Prvním je rozhodně režie. Kdyby Peter Jackson tento film režíroval, jak sám původně zamýšlel, troufám si říct, že by dopadl rozhodně lépe. Co mě mrzelo dál je obecně děj. Hlavní postavy zde až na Hester Shaw nedostanou příliš prostoru a prakticky celý film se o nich nic podstatného nedozvíme. V celkově příběhu má snímek také spoustu mezer a na konci filmu zůstane dost nezodpovězených otázek. A to je velká škoda, protože svět smrtelných strojů vypadal dost zajímavě. Děj je místy utahaný až nudný a ani pár ne moc povedených pokusů o vtip to nikterak nezachraňují. Scénář bohužel také dost pokulhává. Hodnocení: (3*) za vizuální efekty, detailní propracovanost stojů a krajiny a skvěle obsazeného Huga Weavinga. /viděla v kině/ ()

iXtr3m3

Dishonored skombinovaný s Bioshockom, Mad Maxom a Johnom Carterom a šmrncnutý ešte Terminátoríkom? Kasový prepadák, kritický prepadák a ja som to všetko žral. Perfektný svet, zistenie v akom roku sa to odohráva ešte viac tlačí na jazyk otázky a chuť dozvedieť sa z mytológie toho sveta ešte a ešte viac. Technicky dokonalé. Áno, je to len blbina ako John Carter, ktorý rovnako prepadol a predsa sa mi rovnako páčil. Skvelé. Možno za to môže ten steampunk, ktorý sa v kinách len tak nevidí, možno za to môže audiovizuálna nálož, možno prítomnosť agenta Smitha či hlas Stephena Langa. Je to jedno, mne to sadlo. ()

Kienast

Dávám 3* jen díky skvělému vizuálu a úžasnému světu jezdících měst, jinak je to totální průměr bez špetky originality a je to fakt škoda jelikož jsem tomu od začátku fandil. Herecky za zmínku stojí ďábelský Hugo a sympaťák Sheehan. Na sobotní večer fajn rodinný film, nic víc ... Bohužel 5/10 ()

wooozie

Film, ve kterém nefunguje vůbec nic. Je sice hezké, že akce jede od začátku do konce, ale po celou dobu je to naprosto šílený chaos. Nudná zápletka i prostředí, k tomu navíc příliš velké množství dějových linek, ale žádná nedosáhne ani zdaleka uspokojivého cíle. Většina herců se do svých rolí nehodí a aby toho nebylo málo, dialogy jsou tady regulérně na facku. Kdo tomu v Universalu odklepl 100 miliónový rozpočet, tak by se měl nechat vyšetřit. Totálně zmatečný a zasloužený propadák. ()

Benedygtus

Mozna trochu vykradacka, splacanina, ale ja se bavil. Nic me tam nejak zasadne nerusilo a predevsim se to vyvarovalo trapne vyumelkovanym "love" scenam. 70% ()

Kracken

Jako kdyz pejsek a kocicka delali dort, trocha scifi, spetka fantasy, kousek postapo a romantiky a je hotovo. A asi tak třikrát sem nahlas vykřikl : to je pi*ovina! ()

Jane18CZ

Říkala jsem si, že k tomu ani nebudu psát komentář, ale to se nedá. Ze začátku film bere dech, ale čím více času uplyne, tím se to zhoršuje a rozpadá na všech frontách. Stupidní dialogy, scény se tam plácají jedna přes druhou, postavy nejsou dostatečně vykreslené... celé je to o ničem. Poslední půlhodina byla vyloženě utrpení. Nečekala jsem od filmu mnoho, ale teda bylo to fakt dost hrozné. 3* s přimhouřenýma očima za efekty a hudbu a za Roberta Sheehana, kterého zbožňuju díky Misfits. ()

Elerrina

Možná, kdyby to mělo funkční casting, kompetentního režiséra, soudné scénáristy, dramaturga, který ví, co je elementární logika a kdyby to nebyl takový nesoudržný slepenec předvídatelných klišé a nepředvídatelných wtf momentů, tak by možná ... ne, kecám. Tady je zásadní malér už v pošahaném námětu a těch vykrádačkách všeho možného. Nejlépe je to vidět v poslední třetině, která chce strašně, ale strašně moc být novými Star Wars, ale hrdinství té skvadry plastových multikulti manekýnů za doprovodu dechberoucí epické hudby vzbuzuje akorát cynické úšklebky. Nejmonumentálnější filmové selhání posledních let, které stojí za vidění jen kvůli opulentnímu vizuálu a několika srandovně mimózním momentům, jako je Terminátor, který dostane infarkt z toho, že se jeho dceruška zamilovala. ()

Loki_Six

"Sixty minutes is all it took to bring humanity to the very brink of extinction. Mankind mobilized, a new age arose. The Age of the Great Predator Cities. Survival of the Fastest." ()

Ronan

Veľmi priemerný snímok jediné čo je tu obdivuhodné je ako vždy vizuál, akcia nie je moc vydarená viacej je jej iba na začiatku a na konci. Divákovi sa tu snažia naservírovať nejakú tajuplnosť (áno myslím toho robota), ktorá tu absolútne nefunguje. Hudba je priam až zdrvujúco jednotvárna. Prakticky celé jadro filmu vykecávajú, občasne prerušené akčnejšou scénou. Zážitok (ak nejaký je) rýchlo vyprchá a to robí z neho priemerný snímok. ()

Han22

A mě se to líbilo. Nápad s postapokalyptickou budoucností, kde obrovská města putují divočinou a pohlcují ty menší je sice řádně uhozený, ale aspoň je to po všech těch komixech (nic proti nim!), pokračováních, rebootech a restartech něco originálního. Vizuálně je to naprosto paráda od Londýna na kolečkách, přes létající město až po finální leteckou bitvu (ač opět utopenou v temnotě). Bavily mě postavy a jejich putování, Hugo Weaving a jeho záporák byl naprosto fantastický, krásná superhero hudba. Příběhově je to sice splácanina a béčková hovadina, která si půjčuje tu z Mad Maxe (různá pouštní vozítka), tu z Terminátora (nezničitelný Shriek) a finální letecká bitva je komplet včetně zničí jádra a zvratu obšlehlá z prvních dvou Star Wars. Ale čert to vem, má to spád, je to podívaná a je to zábavné a to mi ke štěstí stačí. ()

Greenpeacak

Postava Krutohlava sa zapisuje do filmových dejín prepracovanou psychológiou a hustým zeleným backgroundom. Za necelú polhodinu ju stihli predstaviť, dať jej emocionálny rozmer, zdramatizovať, zosmiešniť a zabiť. Na záver už len dve slová: "Heeesteeeeeeeeer!!!" a "Ááááááááááááááááá!!!!!!" ()

Hanys_

Města na kolečkách - proč ne, Hugo záporák - fain, tajemný Shrike - to nejlepší na celém filmu. Nad těma teen dystopic fantasy jsem už zlámal hůl, tady mě nalákalo, že je to jeden z vysněných projektů Petera Jacksona. Ale těch 130 minut fakt nefunguje a většinu času je tenhle film prostě mimo. Dost mě to mrzí i kvůli Sheenenovi, kterému bych nějaký úspěch už přál. ()

20 největších propadáků poslední dekády

17.06.2019

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

18.12.2018

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

09.10.2018

Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, King Kong) má teď plné ruce práce s produkováním jeho nadcházejícího filmu Smrtelné stroje. Jako režisér už má ale pár let volno a přestože se v… (více)