Moje tlustá řecká svatba

• USA My Big Fat Greek Wedding (více)

Je jí třicet, je svobodná, má kila navíc a úžasnou rodinu! ... Nemožné se stalo skutečností a film, který stál jenom pět milionů amerických dolarů, překročil hranici tržeb 240 milionů dolarů, za kterou se nedostanou mnohé z hollywoodských megaprojektů! Za úspěch může i oscarová hvězda Tom Hanks, který zaštítil svou produkcí vtipný scénář doposud nepříliš známé kanadské herečky řeckého původu Nii Vardalosové. V divadelní hře, která se stala podkladem pro scénář, prostě jen popsala svou svéráznou rodinu. Každý její člen má strach o Toulu (Nia Vardalosová), které je třicet, není zrovna štíhlá jako proutek a doposud je svobodná. Pracuje v řecké restauraci, kterou vlastní její rodiče Gus a Marie. Toula je schopna udělat všechno, jen aby nemusela zbytek života strávit v restauraci. Chodí do večerní školy a najde si práci v cestovní kanceláři… a potká Iana Millera, učitele na střední škole. Ian je vysoký, hezký, ale rozhodně není Řek. Toula si není jista, co zraní jejího staromódního otce víc, jestli to, že je Ian cizinec, anebo to, že je vegetarián… V postavě Iana uvidíme Johna Corbetta, kterého si mnozí diváci pamatují ze seriálu Sex ve městě jako Carriina milence Aidana. (Česká televize)

pr.del

Až na pár humornějších okamžiků film úplně o ničem.Celou dobu sem očekával nějaký děj,zápletku , ale dočkal jsem se jen otřepaného klišé : "jak tlustá Řekyně ke štěstí přišla". ()

gizi

Nic moc jsem před shlédnutím neočekával a snad proto jsem byl příjemně překvapen. Je to fakt takové celkem přirozené, bavil jsem se dobře. Musím říct, že slovenský dabing byl výborný. 75%. ()

DVCAM

Byla by to jen průměrná romantická komedie, ale jsem poloviční Řek, takže oceňuji vystihnutí povah a tradic. Věřte nebo ne, ale průměrným Řekům to odpovídá. ()

KraLuban

Navzdory 3* (po velmi dlouhé úvaze ohledně počtu hvězdiček), tohle je film, který vždycky na mé tváři vykouzlí úsměv. Příběh o lásce navzdory řeckým zvykům, otci hrdinky a vůbec všem. Plus, v originále naprosto skvělý přízvuk řeckých imigrantů první generace. Slovy Guse: give me word, any word, and I will show the root of this word comes from Greek:)), případně There are two kinds of people - the Greeks and those who want to be Greek:). Svěží, vtipné, hravé. Kvalitní zábava pro nejeden večer. ()

Markus2

Po dnešním opětovném zhlédnutí v televizi si film můj plný počet hvězd zaslouží, i když nový dabing není tak dobrý, jak ten původní. Dokonce změnili i překlady, a tím vyznění některých dialogů ztratilo původní šťávu. Kvalita tohoto snímku tkví v jeho reálném příběhu. Proto si našel cestu k tak ohromnému množství diváků. Kterému z ostatních rádoby uměleckých děl se to podařilo? Těžko najít jiný podobný bez přestřelek, spousty krve, zběsilých honiček nebo nucených dojáků na city. Tak nějak mile zahřeje. Škoda nevyužité role Tuliny řecké babičky v černém. Byla příliš křečovitá. Na jednu stranu se chovala úplně bláznivě se svým pokřikem „Turci, Turci!“ ; na druhou stranu scéna s jejím věnečkem a vybledlou fotografií jakoby k ní ani nepatřila. Buď měla být celou dobu úplně bláznivá a vykřikovat celou dobu svoje, nebo raději mohla něco vtipného říkat a její komentáře, osoby ze zcela jiné kultury a světa, k tomu, co okolo sebe vidí, by mohly stát za to. Ale to bylo jen takové povzdechnutí. Skvělý výkon Constantina a Corbetta. ()

evangelik

...kimono - typicky řecké slovo... Nejlepší scénka - otec "vymyslí", že dcera to umí s počítačem a půjde proto do cestovky... ()

B. Haf

Spíše tři a půl. místy trochu rozpačité. zvláště nazačátek, ale nakonec je to velmi dobrá romantická komedie. ()

Leila75

Každý rok trávím nějaký čas v Řecku,mám tam vdanou kamarádku, tahle komedie je hodně reálná,sama si prošla různými obřady,křtem nevyjímaje.Věřte,já na řecké svatbě byla,jedla,víno pila! ()

Lujna

Film který pobaví, spousta situací které nemají chybu (v některých momentech jsem se s rodiči váleli smíchy - v mém případě jednou i pod stolem). Ale přestože jsem se velice bavila, nic moc to ve mě nezanechalo. ()

Tionois

Originální, vtipné, veselé a bez kritiky. Dostat se tenhle materiál do rukou nikoho jiného, mohl by natočit tragédii o čtyřech dějství, jaký měla hlavní hrdinka smutný život, svazována kulturními rozdíly bez možnosti nikam patřit. O to lepší konečný výsledek je. Byl u nás na návštěvě děda s babičkou a vzhledem k tomu, že Tlustá řecká svadba je příjemná komedie, která nemůže naprosto nikoho urazit, rozhodli jsme se kouknout se na ní s nimi. Dědova slova po úvodní půlhodině: "Jediný normální je tam ten tatínek." Což asi prozrazuje o mém dědečkovi víc než dost (ne, není Řek, ale rád by). ()

Ajvo

Samozřejmě, že je to odlehčené téma, celkově však mi to přišlo slabé z několika důvodů: [1] Ian, hlavní "neřecká" postava byl prostě jen zaláskovanej a vůbec se ničemu nebránil, pořečtění, řecké svatbě, náboženství... prostě nic, neměl svůj názor, život, všeho se hned vzdal - přitom z toho mohla být ta hlavní, zajímavá zápletka. [2] "Řecké vtipy" prostě přestaly být vtipné, když se začaly opakovat a opakovat a opakovat. Jo, zkoukl jsem to, byl to fajn námět, občas jsem se i usmál, z výše uvedeného nemohu dát více než dvě hvězdičky. ()

kiwi204

Příjemná, pro mě vtipná komedie, kterou jsem viděla už několikrát a vždycky mě potěšila. Není to třeskutý humor, ale milý a civilní. Jak tady někteří tvrdí - předvídatelný romantický film - ale pořád tisíckrát lepší než některé jiné americké romantické (a téměř slaboduché) komedie. ()

Jste připraveni na další řeckou svatbu?

Jste připraveni na další řeckou svatbu?

12.11.2014

Moje tlustá řecká svatba byla před 12 lety totálním zjevením. Z pětimilionové indie se vyklubala nejvýdělečnější romantická komedie všech dob, aniž by se film byť jedinkrát dostal do čela amerického… (více)

Můj další řecký příběh

Můj další řecký příběh

23.06.2006

Existuje mnoho příběhů o ženách či dívkách, které z ošklivé kačeny se změnily na krásné labutě. Za všechny třeba Ošklivka Betty, Když jedna bota sedí, Popelka (a všechny ty filmy na ní založené,… (více)