Winchester: Sídlo démonů

Matthew Putland

Kostýmy:

Wendy Cork
  • Lucasion

Těšení a zklamání. Tak velký potenciál je zabit nudnou a předvídatelnou zápletkou. Samozřejmě, že to je doktor, co není zrovna psychicky labilní. Samozřejmě, že to je příběh, který se týká jednotlivce. A samozřejmě, že se tu bude potulovat naštvaný duch. Nechybí ani posednutí dítěte... Film není nic než klišé s provařenými lekačkami. Ta atmosféra, co je ve filmu, tak je tak nudná, nezajímavá a všichni ví, kam směřuje. Dům, který reálně existuje a má tisíce metrů chodeb, desítky pokojů a dveří, které nikam nevedou. To je přeci tak obrovský potenciál. A tvůrci místo toho nám naservírují příběh, který je nudný a bez šťávy. Nic jiného než fádní lekací scény, které mají diváka vyděsit, ale nedaří se jim to. A atmosféra je tu k uzoufání. Jako horor, to nebaví a jako příběh taky ne. Škoda. (35 %)(26.8.2018)

Další z variací na strašidelné bububaráky, kterých je po USA určitě spousty. Tentokrát s jakousi mytologií. Celkem to šlo, lekačky byly přesně takové, jaké jste si představovali, že budou. A místy docela i nečekané. Ona snaha o jakousi pseudomytologii mě ale nechávala chladným. Užíval jsem si proto strašidlákování a zbytek hodil za hlavu. Mirren skvělá, ale i Clarke docela fajn. 60%(14.12.2018)

• EvilPhoEniX

Průser od střechy po sklep, za který by se styděl i sám Winchester. Trailer mě před pár měsíci nažhavil na gotickou děsivou podívanou s neobvyklým prostředím i slušnými herci a bratři Spierigovi dávali naději, jelikož jejich Jigsaw se mi líbil, ale tohle bylo opravdu hodně špatný. Herecky sice solidní. Helen Mirren i Jason Clarke jsou pro žánr horor nadprůměrní herci a vizuálně to taktéž není vyloženě marné, ovšem tak působivý barák natočit tak nezajímavě a hlavně bez atmosféry to je opravdu hanba. Film postrádá absolutní atmosféru, ani jedna lekačka není funkční ( Pokud máte něco nakoukáno ovšem) dokonce i teenagerky za mnou zívaly a to je už, co říct. Kdyby se podobné látky ujmul Wan máme zde další potenciální Insidious, takhle zde máme zbytečnost roku, která je spíš nudná než děsivá a po dlouhé době lituji za kino i ty prachy. 40%(15.2.2018)

Začalo to zaujímavo, ale potom sa z toho po obsahovej stránke stala hrozná konina. Navyše aj toho strašenia tam mohlo byť viac, hlavne keby bolo funkčnejšie. Moc som sa teda nenabál. Škoda, to rozľahlé sídlo ponúkalo veľký potenciál. Keby to navyše bolo gotickejšie a temnejšie ladené.... mohlo ísť o fajn ducharinu. Takto len veľmi slabý priemer. 50/100(7.5.2018)

• Marigold

Nejlepší na filmu je jeho nápad, který bohužel Spierigovi pojednali bez čehokoli nadstandardního. Kolekce lekaček bez řádného build-upu napětí, tempo ke konci trochu ubíjející a finále spíš uhozené než děsivé... Helen Mirren se snaží udržet důstojnost, takže je tuhá jak prkno, Jason Clarke si jako jediný svého "racionálního laudánistu" dává s grácií. Celkově neurazí, ale těch 99 minut nenabídne nic, co by člověka budilo ze sna.(13.3.2018)

• - Propagačný plagát k filmu, kde Helen Mirren sedí vo voze v smútočnom oblečení, odzrkadľuje známu fotografiu slávnej Sarah Winchesterovej na panstve, ktorá sa dá vidieť v jej sídle v San Jose v Kalifornii. (Msscastillo)

• - V domě, jež nyní zabírá 1,8 hektarů, se nachází 161 pokojů, mimo jiné 40 ložnic, 2 taneční sály, 47 krbů, více jak 10 000 tabulek skla a 3 výtahy. (Stoka)

• - Celosvětová premiéra proběhla 31. ledna 2018 na Filipínách. (Varan)