Winchester: Sídlo démonů

• USA Winchester (více)

Věříte na duchy? Okna, za nimiž je zeď, dveře otevírající se do prázdna, schodiště, co nikam nevedou, tajné chodby, propadliště, sloupy postavené vzhůru nohama, labyrint místností. Obrovské sídlo Winchesterů tíží hrůzyplná atmosféra i historie. Jeho stavba probíhala nepřetržitě 38 let, 7 dní v týdnu, 24 hodin denně. Jakákoliv přestávka měla mít strašné následky. Chodbami domu se na přelomu století plíží tajemná postava celá v černém, nikdo nesmí vidět, co se skrývá pod černým závojem. Není to ovšem démon, je to lady Sarah Winchester. Vdova a dědic zbrojního impéria Winchesterů, jejichž opakovací pušky pomohly dobýt Ameriku a zabily tisíce lidí. Lidí, jejichž prokletí a duchové teď rodinu pronásledují na každém kroku. Duchové, které na našem světě drží jen jejich neukojitelná touha po pomstě. Jedinou šancí, jak je upokojit, je stavět pro ně sídlo. A tak vystrašená, posedlá a prokletá lady Winchester staví dům zasvěcený duchům. Staví zámek, vězení a bludiště v jednom, zatímco ti nejstrašnější z všudypřítomných démonů se stále snaží vyřídit si s Winchestery svoje hrozivé účty. (Bontonfilm)

gazogazo

Jedna za to že někdo zpracoval tuhle látku . Druhá za to že jsem se dvakrát lekl. Jinak to mířilo výš a proto to spadlo tak dolů ()

DAPDO

Film, na kterej si zítra nevzpomenu. Nápad dobrej, ale vlastně od začátku snímku bylo tak předuchovaný a předémonovaný, že film naprosto ztratil moment překvapení, takže jsem se za celej film ani jednou neleknul. ()

helraiser

Celkem koukatelná duchařina zabalená do romanticko gotického kabátu, ale se strašidelností mohli trošku přitlačit. Lekačky nejsou nejhorší, ale většina vás strachy nenadskočí. No kouká se na to ovšem fajn a svůj účel to splní. ()

AxelWers

Mysteriózny film, ktorý stojí za jedno pozretie. Atmosféra je miestami hustá, ale nie úplne vybičovaná. A jedna vec mi sakra fest vadila (čo je ale bežné aj pri iných hororoch): prečo keď sa zjaví nejaký duch, tak zakaždým do toho musí skočiť nejaký zvuk o sile 100 decibelov, že to zobudí aj susedov? Už mi s tým lezú na nervy. ()

Pavel82

Horor to není. Pár nefunkčních lekaček zkrátka dle mého názoru z filmu horor neudělá. Postavy ploché, atmosféra nula, kostra příběhu a celé vyústění je o ničem. Je tu pár dobrých nápadů, ale ty zůstávají nevyužity. Takže to jen vypadá dobově hezky. A to je sakra málo. ()

TomStrom

Dnes neodolám a pořádně ten film zhodnotím. Nebo spíš znehodnotím, netřeba si nic nalhávat. 1. Už podle traileru to nevypadalo na nic světoborného. Přitom kdejaká kravina, která tady skončí s hodnocením 40% a méně, má běžně velmi solidní trailer. Ale budiž. 2. Scénář stojí na dost nesmyslné premise a děj moc nedrží pohromadě, hlavním problémem je však dle mého názoru jeho naprostá přeplácanost. 3. Herci to zvládli celkem dobře, ale materiál byl holt slabej jak třikrát vyvařenej čaj, a tak nula od nuly pošla. 4. Horror bez napětí, atmosféry, scén drsnějšího rázu nebo aspoň bez pár zdařilých lekaček, to se zas tak často nevidí. Naštěstí. 5. Filmu se přece jen jedna věc povedla - vystoupil z nepřeberné řady horrorů o strašidelných domech tím, že je o domě sterilně nestrašidelném. Originální způsob, jen co je pravda. 6. To by mě zajímalo, kdo měl takového fištróna, že na něco takovýho napsal „Podle skutečné události“. A konečně 7. Tohleto je přímo učebnicová ukázka faktu, že suprové horrory lze mnohdy spíchnout za pár drobných a když do něčeho zjevně nalejete hromadu prachů, neznamená to automaticky, že to nebude jalová uspávačka schopná vyděsit možná některé salónní horrorové diváky. ()

Likan7

Co přinutilo Helen Mirren, jinak skvělou a respektovanou herečku, jít do takový srágory? To mi hlava nebere. O Clarkeovi ani nemluvím, ten je na zabití snad v každém filmu. Winchester je přesně tím nezajímavým hororem bez potenciálu a snahy ukázat nám něco lepšího, byť by se jednalo alespoň o dobrý nápad, dobrou scénu. Tohle je prostě hodinu a půl trvající nuda, při které se budete na hodinky dívat nepříjemně často. ()

Maximilianus

Spočiatku som sa divil, či sa Winchestrovky používali na lovenie démonov, keďže sa v dome namiesto duší mŕtvych ľudí objavovali tí, ale postupne bolo všetko vysvetlené. Musím povedať, že ma zápletka, aj keď nešlo o nič extrémne originálne, zaujala a bavila. Možno to mal na svedomí fakt, že sa jedná o reálny dom a reálnych ľudí, a teda že tento film sa inšpirovaný príbehmi, ktoré sa s domom a pani Winchestrovou spájajú. Samozrejme sa ani tento film neubránil paŕ klišé, ale v konečnom dôsledku celkom obstojná napinavá jednohubka. 6,2/10. ()

vikino1

13 duchů by si tento - párkrát se leknu jinak nuda film - s klidem strčila do kapsy. A to je to daleko béčkovější zpracování než tahle "novinka" co byla i v kinech. Nápad se zbloudilýma dušema zabitých lidí opakovací puškou Winchester by docela šel, jenže hlavní bubák není ničím zajímavý strašidelný. Lekačky přijdou v momentech co čekáte, od půlky to jede v předem určených rolích. Chtělo více haluzí z Laudana, více mstících se duchů, více masakrů Winchestrovkama..... Už i horory se točí pro náctileté retardy.... ()

Petulka88

Mít tak nadějný námět a na horor velmi slušné herecké obsazení a nakonec natočit tak podprůměrný film bez jakékoliv atmosféry, to by mělo být snad trestné. ()

gemi

Kdyby to nebylo založeno na skutečnosti, byla by to totální blbina. Jenže ono je. Ten divnobarák existuje. Film s lacinými lekačkami je za dva, třetí dávám kvůli reáliím (dům a Mrs. Winchester, ne duchové). ()

ANTYCHRYST

Winchester nepřináší nic nového.. ale méně náročného hororového fanouška.. který má rád strašidelné zvuky... nějaké to leknutí... to nejspíše nezklame. Fakt... že to je celé inspirované dle skutečných událostí to dělá celé zajímavějším. Obrovské sídlo je hodně tajemné.. Hlavní ženská role..dáma ve smutečním je již od začátku znepokojující..v příběhu spousty lekaček..většinou předvídatelně natočené .. Zvuk a hudba je nejsilnější stránka filmu (viděno v kině) 60% na konci vypadne pár hřebíků ze zatlučených dveří.. :) takže pokračování v budoucnu je otevřené. ()

Clark_Kent

Tak jsem si pustil zase nějaký duchařský parády a popravdě jsem se vylekal jen v jedný a jěště k tomu hodně slabý scénce. S tím zrcadlem a pak to šlo šíleně do hajzlu všechno, jako když se nekoukneš pod nohy a zapadneš někam do záhuby. Docela jsme se těšil na Jasona Clarka, kterej mě uchvátil v Úsvitu planety opic a pak jsem viděl jen jakousi trosku na hrobem a to byl celý film Winchester: Sídlo dokonalý slaboty. ()

Knor

Tenhle film především lahodí oku, je to nádherně stylový a ta Winchesterovská chaloupka taky. Clarke a Mirren je perfektně vybraná dvojice a každej svojí úlohu zvládl skvěle. Několik lekaček a atmosféra stačí na solidní průměr, nečekejte nic extra strašidelnýho, je to na jedno podívání. ()

Brooks

Spočiatku výživne rozohraná žánrová práca so slušnou interiérovou výpravou a solídne načrtnutým námetom. The Spierig Brothers režírujú veľmi starosvetsky a herecké obsadenie (obzvlášť Clarke) tomu dodáva punc kvality. S pribúdajúcimi minútami a očakávanými zvratmi, ale lakačky zovšednejú a dej sa začne uberať nečakane melodramatickým smerom. Na jednu stranu je to dobre, pretože niečo také tu ešte nebolo, ale na druhú to nie je ani trochu desivé. ()

Scraffy

Malo to vysoký potenciál, ale nedokázalo to toho využiť. Námet je super a dá sa s ním pohrať. Herci boli dobrí, ale tu sa im moc dobre nedokázalo ukázať. Ale má to aj pár zaujímavých situácií a celkom dobrú atmosféru. ()

GameboyNES

Jedna ze soucitu za perfektní Helču, ostatně jako vždy. Jinak je to jedna kližka za kliškou, lehce předvídatelné, nestrašidelné, nudné a naprosto zbytečné. ()

Nejhorší filmy roky vyhlášeny

Nejhorší filmy roky vyhlášeny