Winchester: Sídlo démonů

• USA Winchester (více)

Věříte na duchy? Okna, za nimiž je zeď, dveře otevírající se do prázdna, schodiště, co nikam nevedou, tajné chodby, propadliště, sloupy postavené vzhůru nohama, labyrint místností. Obrovské sídlo Winchesterů tíží hrůzyplná atmosféra i historie. Jeho stavba probíhala nepřetržitě 38 let, 7 dní v týdnu, 24 hodin denně. Jakákoliv přestávka měla mít strašné následky. Chodbami domu se na přelomu století plíží tajemná postava celá v černém, nikdo nesmí vidět, co se skrývá pod černým závojem. Není to ovšem démon, je to lady Sarah Winchester. Vdova a dědic zbrojního impéria Winchesterů, jejichž opakovací pušky pomohly dobýt Ameriku a zabily tisíce lidí. Lidí, jejichž prokletí a duchové teď rodinu pronásledují na každém kroku. Duchové, které na našem světě drží jen jejich neukojitelná touha po pomstě. Jedinou šancí, jak je upokojit, je stavět pro ně sídlo. A tak vystrašená, posedlá a prokletá lady Winchester staví dům zasvěcený duchům. Staví zámek, vězení a bludiště v jednom, zatímco ti nejstrašnější z všudypřítomných démonů se stále snaží vyřídit si s Winchestery svoje hrozivé účty. (Bontonfilm)

animaxis

Po celou stopáž se mi líbil vizuál, práce se světlem a herecké výkony. Příběh jako takový tu zezačátku působí zajímavě a pravděpodobně upoutá vaši pozornost. Problém je v tom, že jak se film blíží ke konci (a že 99 minut není moc) začal jsem v tom vidět tak trochu nenaplněný potenciál. Hlavní postavy nejsou špatné a jsou i dobře zahrané. Dialogy tu také mají hlavu a patu. Ale přišlo mi, že příběh tu pořádně ani nevygradoval. Prostředí tak zvláštního domu tu vlastně ani není využité, hrůzu také příliš nenahání a do toho tu jsou často poněkud laciné lekačky (asi 5x tu je lekačka typu "falešný poplach" a to jsem si myslel, že z těch už jsme vyrostli). Vizuál také zezačátku působí goticky, ale ani to z toho ve výsledku nebylo cítit. Celkově jsem tedy z filmu trochu zklamaný, protože těsně před zhlédnutím jsem si začal myslet, že to asi nebude tak špatné, ale nakonec je to spíš nevyužité co se týče potenciálu. Ale podprůměrné mi to taky nepřišlo. ()

majo0007

Sklamanie jak fras. Ambície boli určite veľké, Mirren a Clarke si role doteraz starostlivo vyberali, ale všetko potopila nezaujímavá réžia. Pár otrepaných lakačiek štýlom - aby sa nepovedalo, sa tu nájde, ale to nestačí. V podstate debilnom Thir13en Ghosts (vo Winchestri sa náhodou tiež objaví 13) bola atmosféra bludiskového domu vystihnutá lepšie, a to už je čo povedať. ()

HorrFi

Byl jsem dopředu varovanej, že to je prej bída, ale moje nedočkavost a zvědavost zase zvítězily a vyrazil jsem do kina.. nemyslim si, že to je úplnej průser, ale kdo sleduje duchařský horory už dlouho, tak ví že je v tomhle subžánru těžký přijít s něcim novým, vytvořit opravdu strašidelnou atmosféru a infarktový lekačky a tady bohužel nefungovalo ani jedno a je to o to horší, že to je podle skutečný události.. vypadá to, že nejspíš ještě dlouho Jamese Wana nikdo nepřekoná.. zklamání a zároveň moje vlastní blbost.. ()

Deyw

uboha chcanka z ktery si zapamatujete jen zrzavce s pytlem na hlave a vklidu hlavniho hrdinu - jinak je to strasna bida..ubohy jump scares..fuj vole ztrata casu! ()

dr.fish

Je to příjemná změna oproti běžným duchařinkám. Natočeno dobře, kamera střih fajn. Zápletka slabounká, ale vyvážena hereckými výkony. Lekačky dobré. Celkově ovšem mírný nadprůměr. 70% ()

filmmovier

První polovina byla fakt výborná (v tom smyslu, že to vypadalo, že mi to dá na 4*). Lekačky samozřejmě byly čekané a na místech, do kterých patří a moje alergie na Jasona Clarka se opět o něco zhoršila, ale Winchesterovic dům byl působivý a Helen Mirren výborná. A ta první polovina mě fakt bavila. Užíval jsem si vizuál, užíval jsem si příběh, užíval jsem si i vcelku funkční atmosféru a ačkoliv se už od začátku nejednalo o žádný hororový zázrak, mohlo to být slušná nadprůměrná podívaná. Jenomže pak se to zvrtlo. A sice všechno a úplně. Jako kdyby to napsali úplně jiní lidé, než tu první část. Tempo bylo stále nesnesitelnější, pak už mě to ani moc nebavilo a tvůrci vršili jedno klišé za druhým, která ale už byla zpracována mnohem lépe. Pořád je to ale poměrně zajímavě a zručně natočené a mohlo to dopadnout nepopsatelně hůř. Jenže když je v tomhle žánru první půle lepší, než ta druhá, tak je prostě něco špatně. Sídlo démonů rozhodně nijak neurazí, jako celek je to příjemný a koukatelný film, ale rozhodně ani dvakrát nenadchne (a vlastně nenadchne ani jednou). Bavilo mě to, ale i přes relativně normální délku bych uvítal, kdyby to mělo stopáž kratší. Nebo lepší scenář. 60%. ()

Sfinkter

Námět ani herecké výkony špatné nejsou, ale chabá výprava a slabá atmosféra v důsledku režijního diletantství snímku nedávají šanci vyniknout. Pár scén vydařených, lekačky však povětšinou nefunkční. ()

oveckaoa

Další z filmů, který je na csfd opět těžce nadhodnocen. Reálně by se měl pohybovat k 50-55 procentům a k dnešku má 60 procent. Film neobsahuje nic nového v žánru a člověk, který už viděl minimálně 3 horory z duchařského žánru si může jen odškrtávat položky takže tu máme prokletou rodinu,duchy (vystupuje zde jen jeden i když je řečeno, že jich bude asi více) v domě co nechtějí odejít pak posedlost a na závěr chlápka co v takové věci nevěří, aby na konec uvěřil. Jedinými pozitivy filmu jsou budova, která je hodně zajímavá postava Helen Mirren a scéna kdy jakýsi chlápek postřílí 15 lidí ačkoliv ji neukážou celou má koule. Na druhou stranu nudit jsem se nenudil takže lepších 60 procent. Z Spierigových filmografie nadprůměr. ()

Bobik9

Je to škoda. Tvářilo se to parádně. Skvělý trailer, dobří herci. Bohužel to nenaplnilo má očekávání. První půlka byla v pořádku. Moc hezky udělané kulisy, kostými a celkově vizuální dojem velmi dobrý. Nápad a příběh byly také skvělé, ošem potom přišlo to závěrečné vyvrcholení, které bylo otravně dlouhé a trošku stupidní. Přes půl hodiny se tam děly divné věci, které těžkopádně měnily výsledek filmu. Hellen Mirren jako vdova skvělá a Jason Clarke jako chlastací, sjíždějící se psychouš taky super. Všechno bylo ta na 4*, ovšem ten konec byl na 1*. ()

venison

Horůrek "Winchester: Sídlo démonů" je za mne celkem ucházející.. Přiznám se, že jsem se téměř nebála, ale oceňuji především námět příběhu.. Nápad se začarovaným domem, který se průběžně renovuje a dostavuje, až představuje takové malé městečko propracované do posledních detailů mne přímo nadchl.. Celkově atmosféra a precizní zpracování domu (i když jsme blíže poznali jen pár lokací) hodně bavila.. Helen Mirren je poněkud kostnatá, ale to mi na její roli perfektně sedělo.. Z mne byla výborná.. Kvituji také výběr hlavního hrdiny v podání Jasona Clarka, kterého si na plátně moc neužiju.. Nehledejte v tom příliš velké bububu, spíš jde o fajn podívanou pro diváky, který rádi nasají mysteriózní atmošku, ale u krvavého hororu plného lekaček by se po*****.. Kategorie hororu pro děti, bych tak trochu řekla ;-) ()

Phietros

Winchester je pro mnohé zklamáním a kdyby byl film natočen před 20 lety, byl by to trhák. Nicméně skoro hodinu se nic neděje, což srazí kvalitu i potenciál filmu. Ve zbytku už se dostává tempo tam kde melo byt minimálně od poloviny! Jako celek to s ohledem na shlédnutí a postupnou atmosféru s duchy a celým rozuzlením funguje. Konec se hřebíky možná poodkryl, že by se mohlo natočit pokračování a tam by se tvůrci mohli vyradit a tohle bejt jen prolog, ale to ukáže až čas. Každopádně tady se nejedná na dnešní dobu o top horor a už vůbec ne na nejstrasidelnejsi pojetí prokletí domu vdovy Winchestrove. Obsazení Helen a Jasona trefné! Lepší 3* ()

VasaX

Horor s celkem slušným obsazením dopadající na to, že to nechce dělat nějak jinak nebo pečlivěji. Zajímavý příběh se okleští podle zaběhlých šablon o všechno to zajímavé, co přesahuje, a sice to pak hezky pasuje do šablony, ale nemá to šmrnc. Tam, kde by se dalo budovat napětí levou zadní, se to natvrdo musí proložit lekacími scénami a podobným hororovým klišé tak, aby to prostě obsáhlo žánrovou šablonu bez ohledu na to, jakou tato šablona materiálu prokazuje službu. Škoda. ()

Sany33

Winchester je nový horor od režisérov slabého JigSaw (2017), ktorý sa snaží o duchársky štýl Jamesa Wana. Režiséri až príliš silene kopíruju jeho filmové propriety a zbytočne sa snažia o originálnu pointu. Film úplne zlyháva v tempe i strašení a takýto horor je ako vyprchané virgin Cuba libre. Len kola bez bubliniek strachu, ktorá môže jemnou temnotou postrašiť slabšie dušičky, fanúšik hororu však odíde z kina sklamaný. 48% ()

kklepkaa

Já mám prostě tyhle typy hororů ráda. Hlavně díky té atmosféře. Jen mě trochu zklamalo, že nebyl úplně využit potenciál, ale to se nedá nic dělat. ()

JohnSmith

Já jsem byl, na rozdíl od většiny přispěvatelů, spokojen. Je to příjemný horor, několik slušných lekaček a taková duchařina ze staré školy. A proč ne? K tomu sympatičtí Clarke a Mirren. ()

Ramones77

Velmi slabý horor s mizernou atmosférou a několika levnýma lekačkama, které člověka nechávají naprosto chladným. Přitom by se dalo říci, že má námět filmu velký potenciál, jež byl alespoň pro mě, dokonale pohřben. ()

Aberforth

Postava doktora dobre zahraná aj zaujimava, obdobie v ktorom sa film odohrava mi tiež veľmi sadol, ale na takyto horor by som prijal viacej lakačiek a celý dom mohli predstaviť trocha viac, kedže kvôli tomu sme to všetci pozerali. Menej "fantasy" scén by filmu takisto len prospelo a konec bol bohuzial najmenej zaujimava časť filmu. ()

Nejhorší filmy roky vyhlášeny

Nejhorší filmy roky vyhlášeny