Ivan Najdenov (Viktor Choriňak), celkom obyčajný mládenec, sa náhodou prenesie zo súčasnej Moskvy do fantastickej zeme Belohorie. V tomto paralelnom svete žijú hrdinovia ruských rozprávok, kúzla sú prirodzenou súčasťou ich života a problémy sa riešia súbojmi s bohatierskymi mečmi. Na svoje veľké prekvapenie sa Ivan ocitne priamo v centre súbojov svetlých a temných síl. Zatiaľ mu ale nie je jasné, prečo má v týchto dramatických udalostiach zohrať hlavnú úlohu práve on. Všetci totiž veria, že on jediný dokáže ukončiť zničujúcu vojnu dvoch znepriatelených svetov. (TV JOJ)

Dstar

?? 72% ...tak ted nevim komu tady hrabe...:))))))))))))) ...predpokladam, ze tech 72% je vtip...vetsi ptákovinu jsem jeste nikdy nevidel :-D :-D jedna hvězda za to, ze jsem se pobavil, jaká je to krávovina...trocha soudnosti...těžko pak brát vážně zdejší hodnocení :-/ ()

darius1706

Tak klasické ruské byliny mám rád, moc se mi líbilo knižní zpracování od Juraje Červenáka, který, jak jsem si všiml, tady i hodnotí (docela by mě zajímalo, jak se mu líbilo toto pojetí) a tohle mě také vůbec neuráželo 😉. První minuty jsem byl tedy trochu rozpačitý a říkal si, jak proboha chtějí napasovat Ilju Muromce a vůbec celý ten fantasy svět do dnešní doby. A oni to zvládli výborně. Kromě toho skvěle fungovaly i jednotlivé postavy (dost tomu pomohlo, že je nehrála žádná ořezávátka, ale zkušení harcovníci), bylo to velice vtipné, příběh držel a nikde nedrhl, natož aby se rozpadl. Natočené to bylo výborně, skvělé interiéry, exteriéry, masky i kostýmy, bylo vidět, že v Disney nešetřili. ()

EBBE

Něco mezi Mrazíkem a Princem a pruďasem, proč ne, dokoukal jsem, bavil jsem se, ale další díly pravděpodobně vypustím.... ()

chill_nazgul

Ale to vůbec nebylo špatné! Všechny postavy tam fungují dobře, především Kostěj, a vtipná proměna Baby Jagy ve "svůdnou pannu". A hlavní moula/bohatýr, když tancem svádí trollici? Senzační pozitivní oddechovka, u které se člověk hodně nasměje, vhodné pro celou rodinu. ()

Johny203

Disney sa vydal do Ruska a vzal so sebou svoje typické neduhy. Najväčším problémom je nehodiaci sa humor, najmä pasáže kedy Ivan prinesie do Belohoria typické chovanie dnešnej doby. Robenie selfie ( s nevhodne zvolenou hudbou) či tanečná vsuvka, pôsobia skôr parodicky ako vtipne. Bežný humor, nezaložený na modernom správaní, však funguje. Triky sú badateľné avšak nerušívé. V konečnom dôsledku sa jedná o slušnú fantasy rozprávku, ktorej by potemnenie neuškodilo ale aj napriek tomu sa stále jedná o nadpriemer. A Vasilisa je prekrásna. ()