poster

Ao no Exorcist: Kjóto fudžó'ó hen (TV seriál)

 • Japonsko

  青の祓魔師 京都不浄王篇

 • Japonsko

  Ao no Exorcist: Kyōto fujō ō-hen

 • Japonsko

  Ao no futsumashi: Kyōto fujō ō-hen

 • Austrálie

  Blue Exorcist: Kyoto Saga

 • USA

  Blue Exorcist: Kyoto Saga

Animovaný / Akční / Fantasy

Japonsko, 2017, 12x24 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (10)

 • Zíza
  ****

  Na to jak mě první série moc nezaujala, se mi ta druhá docela líbila. Líp fungovaly postavy, jejich pocity, člověk se k nim snadněji dostal a mohl je mít i rád. Opět je to i líbivě nakreslené, takže jsem byla spokojená. Obzvlášť když příběh byl zajímavý, dokázal být i akční a samozřejmě jako v každém šónenu měl i své legrační momenty. Nakonec se mi líbil opening i ending. V podstatě k tomu nemám moc co říct. Líbilo se mi, sedlo mi to. Nevím ani pořádně proč. Hlavní je, že jsem odešla spokojená.(17.4.2017)

 • Jeoffrey
  ****

  A tak se pozornost tvůrců anime k originálu předlohy vrátila... Pro fanoušky mangy jistě dobrá zpráva, pro ty ostatní to bude ze začátku pěkný bordel, protože ono to nenavazuje, nebo spíš to navazuje, ale jinde než by člověk čekal. Ale ve finále je to asi jedno, hlavní je, že se bratři Okumurové vracejí a tak má Satan zase na chvíli o zábavu postaráno. Konečně slušné pokračování jedné ze záležitostí, které dnes již považuji za klasiku a tak i přes pomalejší rozjezd je to pořád velmi dobrých 7/10(7.1.2017)

 • SonGokussj
  **

  U druhé série jsem umíral nudou. Spousta nedorozumění, křičení, deus-ex machin, modrý hrdina naprosto nezajímavý, jen by jedl a bojoval, nulový vývoj osobnosti, to stejné jeho bratr. Bohužel musím říci, že nejzajímavější postavy z této série, které to alespoň trochu posouvaly, byly všechny ty, co nebyly hlavní... Neboli kamarádi Rina. A i tam bych našel výjimky. Celý King Revival arc byl jedním velkým "wtf". Pretty colors 40 %(25.3.2017)

 • DaeGurth
  *****

  Doporučím si dát mezi první a druhou částí pauzu.(6.7.2018)

 • LeitoSE
  *****

  Po šiestich rokoch a nezmyselnom odklone od mangy na konci prvej sérii (ktorý sa tu našťastie kompletne rozhodli ignorovať) sa vracia exorcista s novou sériou a jednoliatou arcou bez zbytočných odbočiek a fillerov. Kresba zostala rovnaká, animácia sa výrazne zlepšila a ja som prišiel na to, že sa ešte stále dokážem nadchnúť pre shounen. Dejovo je arca s Impure God zaujímavá (hlavne vďaka mytológii), i keď sa rozbiehala trochu pomalšie, no exorcistu som mal vždy rád predovšetkým kvôli charakterom a zmýšľaniu postáv a v tomto bode nemám žiadne výhrady. TOP 1 OP zima 2017. 12/12 - 90%(21.2.2017)

 • loveless
  *****

  Druhá série Modrého Exorcisty navazuje na 17. díl série první a ignoruje děj všech jejích ostatních dílů, čímž se vrací nazpět k předloze, což je pro fanoušky jistě skvělá zpráva. Takže pro mě taky, přestože je vývoj a tempo příběhu rozhodně pomalejší, jsem stejně spokojená. Kresba je pěkná, hrdinové sympatičtí, Rin je super, hlavní "démon záporák" alias Impure King je trochu zvláštní, ale co už :D Pět hvězd je asi trochu nadhodnocených, ale coby fanda nemůžu jinak, a to i přestože bych si to mnohem víc užila, kdybych dala celou sérii v celku a ne každý týden jednu epizodu. Opening i ending se mi opět líbily.(30.3.2017)

 • Gantai
  ****

  Po finálním dílu musím říct, že se mi první série líbila o trochu víc, až na těch posledních pár dílů. Ale i tak to je skvělá podívaná. Asi jedna z mála výčitek je to, že se mi zdálo, že prvních 5 dílů se snad nic nestalo.(25.3.2017)

 • DaweForeman
  ***

  No označovat tohle jako dvojku - jako to někde dělají - je celkem zcestné, protože to jaksi navazuje na události po určitém dílu v první sérii, kdy se ostatní dozvěděli o totožnosti Rina. Ještě k tomu je to zpracováno alternativně a co jsem pochopil, tak tohle jsou skutečné události podle mangy. Každopádně zde je vidět zlepšení, které se rozhodně jen tak nevidí u pokračování/rozšíření. Dramatická stránka se vyhoupla nahoru, kdy je tu několik okamžiků, kdy člověk napjatě sleduje. Dále si tu člověk užije psychologické postoje jednotlivých postav. Rin navíc není už takový otrava, který umí jen mávat mečem, ale konečně má něco do sebe. Přes to všechno si to ale udržuje stále určitou úroveň absurdity, kdy je mnohé zhumorizováno. Ne že by to bylo špatné, ale jaksi jsem to tentokrát nemohl brát jako odlehčení nebo plynule zasazené. Plusem je také rozhodně grafické přepracování Shiemi, které se mi víc líbí, než v původní sérii. Animace si obecně přilepšila a naštěstí se z ní nestal ten kýč, který byl ve filmu. Hudba měla své chvilky, ale obecně bych to hodnotil jako nižší průměr. Rozhodně bych možná i trochu víc uvítal zaměření se na boj a jednotlivé techniky - sice je vidět, že tu je nějaká ta snaha to zakomponovat, ale mohlo by to víc zpracované ještě.(25.3.2017)

 • Flatron
  *

  Podobne ako 1. séria ani táto 2. séria si ma zatiaľ nedokázala získať, pritom Exorcista v sebe obsahuje prvky, ktoré ma poväčšinou bavia, resp. ich vyhľadávam v rámci anime. Škoda, snád ma to ešte prekvapí, ale moc tomu neverím. Zatiaľ 1*.(30.1.2017)

 • Oxyk
  ***

  První série byla prostě neustálá akce, tohle bylo spíš takovej "Boruto style". Mluvení, mluvení, mluvení a pak akce v pár posledních dílech. Season 3 není confirmed, což mě dost ničí a mangu číst nehodlám. Farewell Ao no exorcist.(17.1.2019)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace