Silný a sugestivní filmový zážitek, který pro mě plně táhne výrazové herectví Dominiky Morávkové. Tu Leninu beznaděj fakt umí pouhým pohledem dotáhnout k dokonalosti a podkresluje tak celkový pocit z filmu. Pokud nebudu koukat jen na sociální důležitost filmu, tak mě trochu mrzí, že občas jako scénář dost zkratkuje a neobjasňuje důležité. I tak velmi silný debut, za který se Nvotová může chlubit.(21.1.2018)

Je to sice těžce feminní film (mužský postavy neexistujou, nebo jsou záporný či pasivní), ale líbilo se mi téma a bylo to celkem dobře zpracovaný - na ty naše poměry ;). Nejlepší moderování při tom jejich léčebnym sezení ever - feny si tam div nevyškrábou oči a pani vychovatelka jim napíše černej puntík. Taky bylo dobrý, jak nechali Lenu prostě sedět v tom pokoji na posteli, potom, co se jí oběsila spoluvězeňkyně (ehm) na klice a právě ji odnesli zašitou ve futrálu. Aspoň, že ten zlej byl dostatečnej formát na to, že odbyl tu kurvičku, co se mu tak lacině předhazovala. Jeho trestem budiž činka na krku od týpka, co hrál retardéra už v Davidovi. Celkově to docela odsejpalo, jsem víceméně spokojenej (myslim, že jsem snad ani neusnul). A všichni povinně odevzdejte výsledky z falometrie. #kviff #stayŘikalaSiVoTo (75%)(6.7.2017)

• elanius

(111/2017) / Po väčšinu filmu zúfalstvo. Drvivá väčšina scén neprináša nič nové či už z hladiska deja (čo by ani nebol ten hlavný problém, keďže o ten tu v prvom rade nejde), alebo, a čo je horšie z hladiska psychológie hlavnej postavy, resp. jej posunu niekam. To že je obeť znásilnenia v sračkách divák pochopí okamžite rovnako ako charaktery ostatných postáv. Zo dve tri dobré scény proste nestačia. Všetok ten hluchý čas je potom vyplnený samoúčelnými scénami, v ktorých podľa mňa zbytočne dominuje nasilu tlačená vulgárnosť, ktorá sa chce vydávať za prirodzenosť a autentickosť. Niektoré vizuálne či vizuálno-hudobné motívy a zábery sa však celkom podarili, nadšenie ale nikdy netrvalo dlho. (4/10)(5.7.2017)

Scenár stojí na veľmi jednoduchých základoch ( mlčanlivosť Leny) vzťahy v rodine, samotný akt znásilnenia, ktorý je vykonaný za veľmi odvážnych podmienok ( chápem tomu, že narušenie niečoho čo vnímame, ako domov je tu dôležité pre vývin postavy, ale predsa len). Ale aj napriek tomu je to herecký na veľmi vysokej úrovni a režijne si je Tereza veľmi istá tým, čo chce povedať a ako to chce povedať. Film vďaka tomu funguje a núti k zamysleniu. Často vyčítam slovenským filmom chladnosť a neschopnosť preniknúť do postáv. Tereze sa to darí.Nie vždy, ale rozhodne viac, než by som od takéhoto filmu čakal. Nie je to dokonalý film, ale je to dôležitý film. Nie len témou, ale aj tým, že prekračuje hranice. Pôsobí európsky a aj napriek množstvu vulgarizmov vyspelo.(16.1.2018)

„Aj tak ti nikto nebude veriť.“ Na slova o „potatění“ je asi nejspíš brzo, navíc jsem toho od Juraje Nvoty viděl příliš málo, abych si troufl vynášet takové soudy, nicméně na to, že jde o celovečerní hraný debut, se člověk dočká velmi kvalitní podívané. O důležitosti zobrazování ústředního tématu asi netřeba polemizovat, spíš jde o zpracování. A v tom je Špina hodně silná. Snaží se o co největší autenticitu, uvěřitelnost. A je pravda, že ona realičnost se tu nemíjí účinkem, právě naopak. Mohou za to hlavně herecké výkony a snaha nic nepřikrášlovat (zejména život v „léčebně“). A pak je tu samozřejmě hlavní hrdinka, ke které si krom přirozené lítosti není jednoduché najít cestu (pokud člověk sám nezažil něco podobného co ona), ale o to zajímavější pak to úsilí o vcítění se je. Každopádně jde o hodně těžkou „deku“, která v člověku ještě nějakou tu chvíli rezonuje. Bude zajímavé sledovat, s čím Nvotová přijde příště. Protentokrát to budou solidní 4*, a to i přes ten ne úplně uspokojivý konec a scénu s posilovnou, která se příliš nepodařila.(17.12.2017)