poster

Špína

 • Slovensko

  Špina

 • anglický

  Filthy

Drama

Slovensko / Česko, 2017, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • malylada
  ****

  Jedna z mnoha variant, jak dokáže znásilnění poznamenat ženu a převyprávěno až v realisticky děsivé podobě. Herecky klobouk dolů před hlavní hrdinkou, která předvádí neskutečně depresivní polohy. Především první polovina je hodně intenzivní, bez servítek předhazuje negativní stránku dnešní doby a psychické stavy Leny děsí. Děj je vystavěný velice jednoduše, bez žádných zvratů, překvapujících momentů, ale přesto účinně umí zapůsobit. Podařilo se scény výborně doplnit hudebně, což zážitek ještě více umocňovalo. Nechtělo se mi vůbec věřit, že se jedná teprve o druhý režisérský počin Nvotové a zvládla to lépe, než kdoví jaký rutinér.......8/10(29.4.2017)

 • Hedka
  **

  Vynikajúci herecký výkon Dominiky Morávkovej nemohol vyvážiť tú pachuť prezentovanej drsnej reality súčasnej kultúry a života mladých - často ochudobnených o hodnotné duchovné a emocionálne dedičstvo rodičov. Vnútorné zranenia, prázdno, beznádej, plytké názory a dialógy točiace sa okolo sexu (akoby iné témy neexistovali) okorenené sústavným vulgárnym slovným prejavom.... Bože, aké úbohé! Kultúrne sme klesli kdesi na dno, dobrovoľne sme odhodili tradičný kvalitný "morálny kompas", opičiac sa po "vyspelejšom svete".... Čo s tým ?! Nie, film nie je žiadnym hlbokým umením, ktoré povznáša a prináša túžbu po dobre, kráse a nádeji.... Napriek tomu je vo svojej depresívnosti aspoň burcujúci k zamysleniu. A to vidím ako jediné pozitivum.(5.7.2017)

 • Gwaihir
  ****

  Jestli moderní psychiatrie vypadá podobně, jako je tomu v tomto snímku, tak to tedy potěš koště, protože ten obrázek je poměrně nekompromisní a perfektně dokresluje depresi celého filmu, který velmi citlivě a současně bez obalu zpracovává jednu z nejsilnějších látek, které se dají v životě bohužel najít. Tahle celovečerní režijní prvotina má rozhodně co říct a její některé scény jsou skutečně dechberoucí a mrazivé. Výborná práce. 85 %(11.5.2017)

 • Retik
  ****

  Originální pojetí tématu znásilnění, které se vám nesnaží předhazovat další mýty, ale jde si svou vlastní cestou, která je podpořená skvělými hereckými výkony v čele s Dominikou Morávkovou-Zeleníkovou. Dominika předvedla ohromující výkon již ve snímku Pirko (2016), ale Špína má na rozdíl od předchozího snímku daleko větší morální přesah a nebojí se ponechat diváka samotného s postavou Leny a jejími vnitřními démony. Ačkoliv tyto chvíle dokáží prohloubit vztah diváka s hlavní postavou, pro někoho mohou být příliš zdlouhavé a nicneříkající. 7/10(28.4.2017)

 • matthew.17
  *****

  Konečne film ktorý ma nesklamal!!!! Po všetkých Únosoch, Agávach je tu konečne film ktorý nemárni dobrým námetom a skvelými hercami ale môže sa pochváliť konečne SCENÁROM ktorý má hlavu a pätu, GRADUJE a dokonca má aj DEJ. Skvelá práca, veľmi citlivo vsadený humor striedajú scény pri ktorých vám pôjdu slzy alebo minimálne zimomriavky. Domča je perfektná ako vždy - to slnko v sieti by si už konečne zaslúžila, veľmi ma prekvapila Rakovská ktorá ma v divadle nikdy nejak extra nezaujala ale táto rola jej sadla výborne. Jasné, že tam boli muchy a nie je to na päť hviezd, ale už len preto, že tu konečne niekto začal využívať normálne filmové postupy a v konečnom dôsledku sa Nvotovej podarilo spraviť film ktorý zaujme, pobaví, dojme a ešte sa človek aj zamyslí a NENUDÍ - 5*(25.4.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace