poster

Špína

 • Slovensko

  Špina

 • anglický

  Filthy

Drama

Slovensko / Česko, 2017, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Yoshimitsu
  ***

  Dominika tentokrát neprovokavala svými přednostmi a nechala je zahalené. Zahrálo to, tak jako u Pírka skvěle jde vidět, že problémama si v dospívání prošla asi hodně. Jen mi tady chyběla větší vnitřní bojovnost s daným problémem a přišla mi pomalu více psychicky zdrcená než v předchozím filmu, kde si podle mě zažila pořádné muka. Dávám 60%(12.12.2017)

 • kajas
  ***

  Je samozřejmě důležité upozorňovat na tak společensky závažná témata, film mladé Nvotové navíc rozhodně nepůsobí jako jen tak nějaký absolventský snímek a svým řemeslným zpracováním rozhodně dosahuje kvalit plnohodnotné celovečerní produkce. Problém jsem už ale měla s jistou nevěrohodností samotného znásilnění (opravdu by nekřičela, když je vedlejší místnost plná lidí?) i s přístupem terapeutů v léčebně.(28.1.2018)

 • Anderton
  ***

  No, film a reakcie naňho vyvolávajú na Slovensku veľkú diskusiu, povedzme že nie tak mohutnú ako pri Únose, ale predsa. Proste keď Slováci idú raz za rok na sk film a ten je o niečom, tak to vyvolá diskusiu. O kvalite týchto diskusií nechcem diskutovať. Špina ma nakoniec príjemne prekvapila, ale skôr jej herci, ako scenáristka a režisérka. Vďaka hercom som sa do filmu takpovediac dostal, vďaka scenáristke som nepochopil niektoré dôležité motivácie postáv. Prečo Robo znásilňuje študentky, keď zrejme môže ísť na dízu a nejaké mláďa si odchytiť, alebo klátiť učiteľský zbor? Ako to, že sa nebojí Leninho potenciálneho obvinenia a dokonca chodí k nim domov? Prečo Lena mlčí? Prečo nám to scenár neobjasní? Prečo by som si mal študovať o tom, čo žena cíti po takomto hroznom čine a nedozviem sa to po trištvrte hodine filmu, odohrávajúcej sa na psychiatrii? No a ak má niekto pocit, že Nvotová chce nejak riešiť sk zdravotníctvo, tak...no tak sa mýli.(3.7.2017)

 • claudel
  *****

  Když je Dominice teplo, tak je vždy teplo nám všem, jenže Špína není ani náhodou letní videoklip nebo vánoční pohádka. Je to drsné a hodně depresivní drama. Nejvíc jsem byl v šoku v přístupu ošetřující lékařky na psychiatrii - ta byla na vyfackování. Kde jsme se to ocitli, ve středověku? Na režijní debut nesmírně silné a povedené, k debutům přistupuji vždy velmi kladně. Dominika hraje jako o život, zaslouží si nějakou cenu.(14.7.2017)

 • Tosi
  ****

  O znásilnění se radostný film natočit nedá, není tedy divu, že tohle drama, ve kterém se mužský svět téměř vytratil, působí ponuře a depresivně. Postava hlavní hrdinky se o svých pocitech nesvěří nikomu, natož divákovi, takže jejími duševními pochody nás provází hlavně citlivá kamera, díky které film působí i docela artově. Palec hore.(29.11.2017)