Sedmá Sindibádova cesta

• Česko Sedmá Sindibádova plavba (více)

Sindibád, legendárny námorník a princ z Bagdadu, vypláva smerom k záhadnému ostrovu Collosa s nádejou, že tu získa vajce obrovského dravého vtáka. Toto vajce by mohlo pomôcť princeznej Parise, zmenšenej do veľkosti palca malým zlým kúzelníkom Sokurahom Torin Tchatcher), získať opäť normálnu veľkosť. Parise na ostrove oslobodí z magickej lampy Džina a spoločne s ním a Sindibádom bojujú proti Kyklopom, dvojhlavému dravcovi, ohnivému drakovi a kostre, oživenej Sokurahom. Aby Parisa mohla byť opäť zväčšená, musí poraziť všetky príšery. (oficiální text distributora)

farfalla

Milý film, rozprávkový a dobrodružný zároveň. Trikové postupy, obludy a postavičky Raya Harryhausena majú ľahko čitateľný rukopis, ale nikdy nesklamú. Všetkého je v príbehu s mierou, a preto sa naň dobre díva. ()

Renfield

Faktem sice je, že na příběhu se ještě dalo zapracovat, taktéž za filmem mohl stát schopnější režisér. Jenže, ani z tohoto pohledu to rozhodně nijak tragicky nedopadlo, byl by to řekněme průměr, kdyby... kdyby tu nebyl Ray Harryhausen a jeho fantastické loutky! Především díky nim má Sedmá Sindibádova cesta i po tolika letech stále sílu, dá se říci, že film žije, má duši. Loutky jsou nádherně provedené, zaujal například tanec medúzy a samozřejmě kyklopové, všechny potom dávají filmu lehce hororovou atmosféru. Tím nejúchvatnějším je jejich "sehranost" s herci, zase například ve scéně boje s kyklopem, nebo ještě lépe, šermířský souboj s kostlivcem! 75% ()

zdeny99

I když ty triky vlivem stáří filmu jsou na dnešní dobu už hodně mimo, tak se to dá jaksi přehlídnout. Důvod je ten, že těch nadpřirozených bytostí a oblud je ve filmu opravdu spousta: obrovští kyklopové z ostrova Kolos, monstrózní orel se dvěma hlavama, drak, oživlá kostra, Džin z kouzelné lampy, hadí žena se čtyřma rukama a miniaturní princezna. [727. hodnocení, 51. komentář, 76%] ()

Hopkins

Tak tuhle pohádku jsme jako dítě viděl snad 20 krát. než jí ukradli z půjčovny :))))) Nemůžu ani uvěřit že jsem na to narazil :) ach ta nostalgie je prevít :o) ()

drankeryth

Aj ked uz to nie je zrovna najmladsi film, tak ma to bavilo pozerat, aj ked tie prisery vyzerali komicky na dnesnu dobu, ale mne to vobec nevadilo, lebo film som bral podla datumu vyroby a nie podla toho ze dnes su na tom lepsie co sa tyka roznorodych priser v inych filmoch. Obrovsky kyklop, drak a dvojhlavy dravy vtak a suboje s nimi boli dobre spracovane a nevyzeralo to trapne. Pekny fantasy - dobrodruzny film, kde sa nieco stale deje. ()

Rathalos

Sindibadove dobrodruzstva je fakt dobry fantasy film,na ktory sa vyborne pozera,tie triky a tie rozne prisery boli super,na tu dobu klobuk dole,zhliadol som dalsie pokracovania,ale tie uz maju klesajucu tendenciu,slabsie prevedenia...:-) ()

MickeyStuma

Kterak se statný Sindibád vydal zachránit princeznu, kterou zmenšil zlý čaroděj, čímž je nucen se utkat z nejrůznějšími monstry. Pohádková šablona přinášející sice předvídatelnost, ale za to vynikající dnes už klasický dobrodružný fantasy příběh, který byl ve své době vpuštěn na stříbrná plátna jako zjevení. První barevný film tohoto žánru s triky, které i dnes v době CGI prostě uhranou. Animace je animace, takže takové ty krkolomné trhané pohyby jsou prostě neoddiskutovatelné, ale souboj s kostlivci, to už je něco jiného. To už se považovalo za vrchol trikového filmu. Speciální efekty v rámci filmové klasiky jsou zkrátka pastvou pro oči. Takzvaný stop-motion byl sice používán už ve třicátých letech, jako třeba u slavného snímku ´King Kong´ (1933), ale tady to bylo poprvé v barvě. Jen tak mimochodem, nebyla vynechána ani populární rvačka dvou monster. Speciální efekty jsou tedy hlavním tahounem celého snímku, což ani u současných fantasy blockbusterů není jiné. To znamená jediné. Scénář zase až takovou peckou není. Film je to ale i po tolika letech stále zábavný a ušlechtilý právě pro svou dobrodružnou atmosféru. A v tomto po divácké stránce prostě nemůže zklamat. ()

bery71

Viděno s Martinem. Je to exkurze. Reálně se do toho ponořit mně nelze. A určitě to není trikovostí. Je to spíše neschpností provazovat scény a vytvářet postavy s alespoň špetkou konfliktu. Je to prostě taková horská dráha, co jede hodně pomalu a hodně čitelně. Harryhousen ale jede krásně a je to radost. A čtvrtou hvězdu dávám za vnitřek lampy. Více takového bizárku. ()

Sign

Na svou dobu skvělý dobrodružný fantasy, triky výborné (jak už jsem napsal na svou dobu) příběh není vůbec špatný, sice taková klasika ale tohle taky klasika je :-) pro mne navíc také ohromná nostalgie, jako malý jsem děsně žral toho Kyklopa. ()

Stejšn

Na pět hvězdiček to není, ale díky vizuálu a hudbě si to pěkné tři zaslouží. Kapesní princezna v kadibudce je kouzelná, ale paradoxně největší sympatie přitahuje plešatý čaroděj Sokurah. Ten byl od začátku v podstatě velice kladným hrdinou, jenže Sindibád a jeho famílie jsou arogantní zmrdi, kteří nevědí co je vděk za záchranu života a tak čaroděj poprávu zahořkne. Zajímavá scéna je krutost na zvířeti, když Sindibádovi kumpáni ubodají oštěpy kuře, které se zrovna vylíhlo z vajíčka (a jsou za to následně ztrestáni). A to je vlastně klíčový okamžik, kdy se Sokurah definitivně "přikloní k temné straně". Jinak scénář je tragický a herecké výkony žalostné. ()

J.Mayen

Ano vyborne, ve sve dobe zcela jiste mega hit. I ja po cca 25 let od sveho vzniku byl z filmu paf. Dnes jsem videl shodou okolnosti v TV a ni po 60 ti letech neztraci sve kouzlo. Moc povedena pohadka. ()

Scaevola

Z hlediska filmově historického a trikového se jedná o výtečnou záležitost a snímku není možné upřít jisté dobrodružné kouzlo - podpořené navíc úlisnou a zábavnou proradností holohlavého čaroděje -, ale přiznejme si, nejde vlastně o nic jiného než o povedenou báchorku opsanou, kde se jen dalo. ()

tx238

Nádherná pohádka, která byla na svojí dobu něčím jedinečným. I bez počítačů se povedly triky, které jsou i dneska radost zhlédnout. Mě se film líbil snad nejvíc ze všech Sindibádů. ()