Severance (S01E01) (epizoda)

Fantasy / Horor / Mysteriózní / Thriller / Drama

USA, 2018, 54 min

"Kvôli tomuto ste sem leteli 3000 kilometrov?" - "Mal som trocha času." Opatrných 60%, ale po stránke atmosféry, mainskej výpravy (kultové kingovské mestečko zasadené do krásnej americkej prírody), prepracovanosti postáv a kvalitných hereckých výkonov tomu niet čo vytknúť. Uvidíme, čo sa z toho vykľuje. Hlavne mi vadí, že otázky, ktoré sú nám v prvej epizóde položené nie sú zas až natoľko geniálne, aby som sa nejako extra mimoriadne tešil na odpovede na ne resp. na ďalšie/nasledujúce epizódy. Každopádne ale určite palec hore za obrovského aligátora a za môjho obľúbeného kingovského šerifa Alana Pangborna v podaní Scotta Glenna.(15.8.2018)

V mestečku Castle Rock, v blízkosti ktorého sa nachádza štátna väznica sa stratí chlapec meno Henry Matthew Deaver. 0 17 rokov neskôr, potom ako do väznice prichádza nová riaditeľka, kedže predchádzajúci spáchal samovraždu, je v opustenom krídle väznice nájdený väzeň, o ktorom neexistujú žiadne záznamy a ktorý po svojom nájdený povie iba jedno - meno Henry Matthew Deaver. Ten je teraz právnikom v Texase a po jeho návrate do rodného mesta ho nečaká zrovna vrelé privítanie. Tak úvodná epizóda navnadila tak, ako to dokáže iba máloktorý seriál a naozaj som zvedavý či sa hodnotenie prepadne tak hlboko, ako to naznačujú iné komentáre. Úvod 95%.(7.8.2018)

Vidím ,že antifankluby nespia a vytrvalo pozerajú zdroj svojich žlčníkových záchvatov... Mne sa to zatiaľ zdá parádne, zahraté je to dobre - gratulácia Mel, že je konečne psycho - atmosféra a lokácie mi pripomínajú Žiar nad Hronom a lesy okolo Zvolena ....vlastne, tamojší obyvatelia sú podobne prítulní multikulti abstinenti ako tí z Castle Rock.(12.8.2018)

Po troch dieloch to vyzera ako Lost v Shawshanku. Proste dalsia mysteriozna nekonecna natahovacka odohravajuca sa v niekolkych casovych obdobiach. Je ten neznamy väzen v Shawshanku diabol alebo v tom bude nieco ine? S pribudajucimi dielmi je mi to cim dalej tym viac ukradnute. Ma to skvele herecke obadenie, ale postavy su hrozne. Vsetci sa tam tvaria strasne vazne a kazdy ma svoje vlastne tajomstvo, ktore sa bude odkryvat bambilion dielov. Asi este par dielov vydrzim, lebo ma bavia odkazy na film Shawshank Redemption, ale ziadna pecka to nie je. Skôr jedno velke sklamanie.(1.8.2018)

• LIVINGDEAD

Zatím 80%, po třetím dílu...40%! Třetí díl byl naprostý odpad. Po 7. dílu to je už tragédie!(27.7.2018)