Pod vodou

• USA Underwater (více)

Je to možná nejhorší a nejnebezpečnější pracoviště na Zemi. Podmořská vědecká laboratoř stojí na jednom z nejhlubších míst mořského dna. Je obklopena naprostou temnotou, svírána strašlivým tlakem, teplota okolní vody se blíží nule. Výzkumný tým provádí sondážní vrty, když přijde nečekané a ničivé zemětřesení. Do této chvíle bezpečné prostory laboratoře se stávají smrtelnou pastí. Jednotlivé části vědeckého komplexu jsou extrémními tlaky vody drceny jako papírové krabice. Jedinou šancí pro přeživší členy posádky je evakuace pomocí hlubinných skafandrů. Jenže v okamžiku, kdy se ocitnou mimo zdevastovanou stanici, zjistí, že jejich zásahy do mořského dna a následné zemětřesení probudily něco, co do této chvíle zůstávalo ukryté pod mořským dnem. Něco neznámého. Něco děsivého. (Cinemart)

Facerr

Popcorňák, kterej se zaručeně bude líbit. Žádný zbytečný kecy. Akce začíná prakticky hned, ätmoška šlape na plná pecky, Kristýna hraje skvěle a bubáci taky nemaj chybu (i když pravda, myslel jsem, že jich tam bude víc). 4 hvězdy si to od "nenáročného diváka" prostě zaslouží. ()

WeeLass odpad!

Underwater jsem si musel pustit vysloveně třikrát, protože jsem u něj nudou dvakrát usnul. Tohle byla neskutečně promarněná příležitost, mohla z toho být novodobá Hlubina. Přitom jsem se na to tak těšil, potenciál to mělo obrovský, horory ve stísněných a izolovaných prostorách (ať je to podzemí, jeskyně nebo dno oceánu) jsou jedny z mých nejoblíbenějších vůbec, proto jsem vůči tomu do jisté míry předpojatý, ale nadšení se tentokrát nekonalo. Kecalo se tam tolik, že to bylo do nebe volající a všechno byly dialogy bez duše. Vizuálně nedokážu hodnotit, sotva šlo poznat, co se na obrazovce mihotá. ()

djbarrel odpad!

Možná jsem zbytečně hnusnej, ale spíš ne. To bylo tedy zklamání. Podle upoutávek se to zdálo být jako jeden z těch lepších filmů, opak byl ovšem pravdou a spíš než horší bych tento počin nazval vyloženě špatným. Polonahá Kristen Stewart alespoň pro mě tedy tahák není a ač příběh nebyl ničím převratný, tak zpracování bylo tedy dost špatné. Vše se zdá být příliš umělé a vynucené. Postavy bez charakteru, člověk s nimi nemohl vůbec cítit a ty příšerky byli vyloženě směšné včetně " Final Bosse ", který je kříženec Krakena, Godzilly , Cloverfieldského monstra a potvor z Pacific Rimu. Celkově jsem film odtrpěl a i takové béčkové perly jako Deep Star Six je proti tomu Oskarové drama s mrazivě hororovou atmosférou. Tohle byla žumpa daného žánru. 5% za to že jsem neusnul. ()

jack_scott

Zajimavý, temný, a napínavý film, kde je Cthulhu opravdu cítít. Protože fakt človk ví, že tam ve tmě NĚCO kurva je! A povídat si to fakt nechce. Logika musí být trochu na výletě, obzvlášť na konci, což film stálo čtvrtou hvězdičku. Jinak ale fakt dobrej, napínavej "lehcehoror". *** a 68%. ()

Futulama

Úprimne obdivujem každého, kto pri tomto filme nezaspal. Dal som tomu 2x šancu a 2x som zaspal.... Ale ako sa vraví, do tretice všetko dobré! ()

DonBraso

William Eubank?Tak tohohle režiséra si pamatovat svět vážně nemusí a už vůbec ne filmová studia.Natočit bezduchou a bez nápadu slátaninu to chce kumšt.Začnu tím lepším co ještě z téhle vody drží film nad odpadem a to je světě div se občas fakt dobrá atmosféra.Interiéry jsou fakt prima a Kristen Stewart neurazí,ale to je všechno co film ze sebe vymáčkne.Celou dobu si říkám,že koukám na nějaký pokračování Vetřelce a bohužel či možná bohudík ne.Co naplat,že film od začátku nabere plyn a až do konce chce jet akční notu.Vůbec nevíte o čem je řeč,proč tenhle dělá tohle,proč najednou tahle posádka,kdo jsou,...Prostě nic nevíte a jen se musíte kochat digitálníma trikama a vodníma radovánkama s partou no name pasažérů,který někam plují,chodí a já nevím co ještě,protože díky příšerné kameře a digitálním exteriérům,který jsou absolutně příšerný nemá divák vůbec ponětí co se děje a proč.Tohle režisér fakt posral,protože to je utrpení neskutečný.Tam kde měl film nejspíše dávat ovoce ve stoje,Vám dá leda shnilou zeleninu a ještě to zabalí do vodního světa.Nevím kolik film stál,ale takhle to posrat to dokáže asi jen Eubank. Přitom říkám,interiéry jsou cajk i digitální šrumec by byl cool,nebýt absolutně katastrofického scénáře,protože děj to nemá a jen díky tomu,že nic nevidíte,tak postupujete někam s partičkou o který se dozvíte,že je tam velitel,kterého ještě hraje Vincent Cassel,což nechápu doteď.Pak přijdou na řadu nestvůry a jste zase tam kde byly i bez nich.Konec se dostane do vrtu a blaha jedné královny nestvůry a pak dvakrát zachraň a jednou vystřel.Tady jsem si nemohl pomoct,jak by to byl super film,kdyby to aspoň nemělo takovýho vola v režii,ale měl to někdo,kdo dá tomu řád,ucelenost a hlavně přehlednost.Ono totiž na konci diváka informovat v titulcích,že tohle bylo něco víc,je fakt for na nástěnku.No jedním slovem hrůza,ale díky tomu málu co film nabídne jsou tu titěrné chvilky,kdy i film bavil.35% ()

t.b.kat

Sice nic originálního, jelikož tento motiv už tu byl natočen, na druhou stranu jsem se bavil a moc nepřemýšlel, takže určitě si film zaslouží 3* ()

Marcas

Přišlo mi to jako podvodní verze Vetřelce. Bohužel mi to tak jenom přišlo, protože kvalitativně to s Vetřelcem nemá nic společného. Nepříjemný pocit z toho, že jsme celou dobu pod vodou se u mě nedostavil a to je u takového filmu špatně. Jako myšlenka to působí zajímavě, ale v tomto případě zůstává tristně nevyužitá. ()

srolyma

Kdyby se to dobře napsalo, dobře natočilo, dobře obsadilo a dobře zahrálo, mohl z toho být takový podmořský Vetřelec. Bohužel z toho vypadly špatně napsané, špatně natočené, špatně zahrané a příšerně sestříhané Chobotničky z 2. patra. ()

baclajean

Snaha o napätie od začiatku po koniec. Až v záverečných titulkách som si uvedomil, že hlavnú postavu vlastne hrala Kristen Stewart. ()

blazma

Trošku jsem čekal, že tento film bude v očích spousty lidí propadák a nuda. Chápu, že příběh moc horror nepřipomíná, hlavní příšera tam defakto nehraje žádnou roli krom toho že na konci vybuchne. Herci, jak to jen říct, Kristen se mi líbila, fakt jo. Kolegyně Jessica Henwick taky byla v pohodě, ale zbytek se ztratil v temnotě oceánu a bylo vám to vlastně úplně jedno. Prostě a jednoduše vědět o postavách něco víc mohlo to dostat větší náboj k tomu aby jsme se o životy těch lidí bály. Tady jsme se toho ale nedočkali. ()

honzic

Slabší film, který moc nezaujme a ani není moc dobrodružný, pokus o oživení jiných podobných filmů a vetřelce se nepovedl. Hodnocení: 40 % ()

moviepill

Ale áno, bolo to celkom napínavé a zvuková stránka filmu určite stojí za to. Čo filmu uberá na kvalite je fakt, že je to klasický survival bez hĺbky alebo duše. Ale to asi nemožno očakávať. Solídne oddychovkové tri *. ()

blondboss

Priemerná akčná sci-fi hororová jednohubka, ktorá nenadchne a ani neurazí. Snaha podobať sa Votrelcovi je tu nesporná, len to tvorcovia presunuli na dno oceána. Mne osobne ulahodili herecké mená, ktoré sa tu objavili vrátane Jessicy Henwick, ktorá sa mi páčila už v marveláckych seriáloch. Každopádne na jednu projekciu je to v rámci žánru fajn, ale nič unikátne. 60 % ()

Sefik odpad!

Fuj to byla odporná a nechutná nestvůra! Takhle vytůnit pohlednou Sněhurku z roku 2012 a všech Stmívání muselo dát hodně zabrat. A povedlo se! Zcela zastínila hrůzy, které měla představovat podmořská příšera. Vincent Cassel byl skvělý, ale tentokrát neměl šanci nic zachránit. ()

Mamutol

Nebylo zase až tak špatný. Je to sci-fi, takže se klidně může posádka procházet ve skafandrech z plastu v hloubce 11 km. Dále se tu moc neřeší změna tlaků při přechodech a dekomprese, jenom občas, když to vyžaduje scénář a potřebuje odstranit nějakou postavu. Ale jinak fajn pod vodou se odehrávající filmík na nenáročný večer. ()

Drama 1917 v kinech jede

Drama 1917 v kinech jede

13.01.2020

Nový válečný snímek 1917 režiséra Sama Mendese (Skyfall) čerstvě dokazuje, že k úspěchu v kinech nepotřebujete jen známou předlohu. Klidně totiž stačí před nasazením do širší distribuce vyhrát pár… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu