Pod vodou

• USA Underwater (více)

Je to možná nejhorší a nejnebezpečnější pracoviště na Zemi. Podmořská vědecká laboratoř stojí na jednom z nejhlubších míst mořského dna. Je obklopena naprostou temnotou, svírána strašlivým tlakem, teplota okolní vody se blíží nule. Výzkumný tým provádí sondážní vrty, když přijde nečekané a ničivé zemětřesení. Do této chvíle bezpečné prostory laboratoře se stávají smrtelnou pastí. Jednotlivé části vědeckého komplexu jsou extrémními tlaky vody drceny jako papírové krabice. Jedinou šancí pro přeživší členy posádky je evakuace pomocí hlubinných skafandrů. Jenže v okamžiku, kdy se ocitnou mimo zdevastovanou stanici, zjistí, že jejich zásahy do mořského dna a následné zemětřesení probudily něco, co do této chvíle zůstávalo ukryté pod mořským dnem. Něco neznámého. Něco děsivého. (CinemArt)

Brenda.Ch

Béčkový horror. To jsem si myslela, že Monstrum je nezajímavý found footage, ale v porovnání s tímto je Monstrum perla. Mě to přišlo jako - hele, zbyly nám prachy, rychle natočme něco. ()

pursuer

Příjemná večerní jednohubka, která tak trochu dává pocítit atmosféru dávných dob Vetřelce 4 a mé oblíbené hry Soma (ať mi tvůrci netvrdí, že se jí neinspirovali). Stewart mi tam vadila méně, než bývá obvyklé. Krátké vlasy jí sluší, machismus už moc ne. Film odsýpal překvapivě rychle, ani na chvíli mě nenudil a za to měsíční předplatné na hbogo to byl dobrý kauf. V dobách videopůjčoven bych za to těch 50 korun býval rád utratil. ()

Kosi..

Tenhle film začíná skvěle, bohužel se z toho postupem času stane standardní žánrovka bez originálního nápadu, jejíž vlažný finále už i ztrácí atmosféru. (Připomnělo mi to ale hru SOMA. Proč někdo nezfilmuje tuhle pecku!?) ()

EddieIron

Dobrá atmosféra, povedení vobludoři a přijatelná délka. Mínusem je image Kristen, přece jenom jsem stará škola a mylím, že ženská má vypadat jako ženská, ne jako androgyn. ()

Pan.Antonin

Pěkný podmořský horor, dobře využívající stísněnou atmosféru ponorky a osamělost mořské hlubiny. Dalším plusem je herecké obsazení, krom skvělého Vincenta Cassela se mi líbila i Kristen Stewart a zaujali i Miller nebo Henwick. Na pátou hvězdu mi chybělo lepší využití podvodního zla, byť přítomnost nestvůry z neeukleidovského kyklopského města Rlyeh potěšila. Je vidět, že režisér je Lovecraftův fanoušek. Mohla však dostat větší prostor, stejně jako ty menší příšerky. ()

smetak30

Na to v akej hĺbke sa príbeh odohráva mi to prišlo dosť plytké *badum tsss*. Je to skrátka jeden z tých filmov, ktorý je tak predvídateľný, že sa vám pri pozeraní zdá že ste ho už niekde videli. Postavy nezaujímavé, jednodimenziálne, absolutne vás netrápi v akom poradí budú mordované a nepomáha tomu ani Stewart ktorá opät predvádza pri hraní svojej postavy emočné spektrum na úrovni hlinenej tehly. AAAALE aby som len nekydal, film skutočne (možno aj vdaka kratkej stopáži) počas celej doby nenudí, atmosféra hlbín mora je temná, klaustrofobická a budovanie napätia aj napriek zbytočným jumpscarom funguje dobre. Skrátka darovanému survival scifi hororu na zuby nepozeraj a v časoch kedy tento žáner trie dosť biedu, sa jedná o svižnú jednohubku ktorá nikoho príliš neurazí aj keď si z jej príbehu pravdepodobne o pár týždňov moc toho nevybavíte. ()

Ondrew

Hladiet na snimku Pod vodou bola pre mna mimoriadne zabavna cinnost. Podobne ladene filmiky sa urodia vskutku len raz za uhorsky rok a William Eubank opat dokazal, ze ma slusny talent. Podmienky hlboko pod vodou sa do istej miery ponasaju na tie pri pobyte vo vesmire. Vdaka tomu sa nam nuka jazda zatopenymi chodbami podmorskeho vrtu, vylety v skafandroch a v neposlednom rade i stretnutie s istou bytostou, ktoru vsetci fanusikovia Lovecrafta doverne poznaju. Potesia vcelku sympaticki herci, slusna akcia i pritomnost prvkov kozmickeho desu, hoci paradoxne v hlbinach mora - nie vesmiru. Otazkou vsak zostava, ktore z nich su desivejsie... 70%. ()

Sebule

Docela fajn béčko. Kdyby tam bylo více světla a příšer, bylo by to ještě lepší. Jinak nic zvláštního na tom není, na jeden večer dobrý, takový zlatý průměr. Hodnocení: 5/10 ()

swenyx

Vrt na mořském dně se tak úplně nevydaří, jak si asi výzkumníci představovali. Já se bavil, akční pecka s podvodními monstry a skvělou Kristen Stewart v hlavní roli. Nehledal bych tu ale nějaký zajímavý příběh, nebo něco deep. Musím ale ocenit příšerky, vypadají fakt cool a Leviathan nebo co to bylo byl taky skvělej. ()

TURPIA

Za mne Dobrý snímek. Splnili se mi mé očekávání. Vizuální efekty perfektní a vůbec na nich není vidět nižší rozpočet. Bez zdržování nějakou seznamovací omáčkou rovnou akce a až do konce. Plus klobouk dolů před překladem a titulkama protože ten kdo to dělal měl koule a přeložil slovo fuck na do pí.., to jsem ještě v kině neviděl :-) ()

LadyCroft

Hloubky oceánů jsou pro lidstvo pořád stejně záhadné, temné a studené jako vesmírné výšiny. Pátráme po marťanech, přitom ještě nemáme zmapovanou vlastní planetu. Proto jsem námět uvítala, je zvláštní, že se toho nechytá víc filmařů. Jinak je to celé samozřejmě notně přitažené za skalp, ale zábavně a o to přeci jde. Ze sympatií a kvůli plyšovému králíčkovi i pěkné zrůdě dávám za čtyři. ()

Slepejsek odpad!

Kam až se dá klesnout? Obávám se, že ani dno Mariánského příkopu není dost hluboko nato, aby skrylo tuhle slátaninu. Neoriginální nápad a braní kde se dá by se snad ještě dalo pochopit. Zoufalé plácání se v ničem nebo spíš v něčem, co nemá šanci přežít aniž by divák před vstupem do sálu neodložil mozek, je u hollywoodského spektáklu víc než trapné. Tápání ve tmě se dalo očekávat. Horší je tápání v logice, fyzikálních zákonech, respektování toho, co již bylo vyřčeno. Hrdinové jsou ploší, nezajímaví, nijak nevyprofilovaní, naprosto zaměnitelní (stejné jsou i herecké výkony). Většina podvodních scén je nasnímána tak, že netušíte, která bije - takže v tu chvíli vlastně ani nemáte čeho se bát, čemu věřit, komu fandit, co prožívat... ()

bigmatko

nie je to nič čo by tu už nebolo. vedecký výskum na dne mora. nostalgia filmov ako priepasť, alebo Koule a zopár kulís v štýle votrelca. veľkou výhodou je krátka stopáž a tak dostávame akciu hneď od začiatku bez žiadnych zbytočných dialógov. A to je dobre lebo aj tých pár dialógov čo prebieha je naozaj pomerne zbytočných. zopár úsmevných okamihov v správaní objavíme aj u ľudských predstaviteľov ale aj u záhadných obludách, ktoré raz útočia na všetko a inokedy zas majú na háku. spracovanie je však dobré. Rovnako aj myšlienka monštier a ich prezentácia diváka poteší. prostredie morského dna má temnú charizmu a určite by sme sa tam nechceli ocitnúť. a k tomu všetkému tam kristin behá stále vyzlečená. Trilerová jednohubka, ktorá chutí a ktorej sa neprejete. ()

De.lilah

Já jsem odcházela z kina naprosto uspokojená. I přes cca 16 letou verbež, která půl filmu svítila displejema, žrala popcorn tak, že to museli slyšet i ve vedlejším sále a řvala mezi sebou "Drž hubu!" "Ne, ty drž hubu, vole!!!" i přes to ten film byl prostě nadupanej! ()

JimWalker007

Konečne po dlhej dobe žánrovo čistý sci-fi horor ako zo starej školy a s moderným lookom. Kristen predviedla svojou ostrihanou tváričkou hotový herecký koncert a znova dokázala, že vie hrať. Za ňu štvrtá hviezdička. A piata za záverečnú, impozantnú, vizuálne vymazlenú poctu Lovecraftovi. ()

Drama 1917 v kinech jede

Drama 1917 v kinech jede

13.01.2020

Nový válečný snímek 1917 režiséra Sama Mendese (Skyfall) čerstvě dokazuje, že k úspěchu v kinech nepotřebujete jen známou předlohu. Klidně totiž stačí před nasazením do širší distribuce vyhrát pár… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu