Pod vodou

• USA Underwater (více)

Je to možná nejhorší a nejnebezpečnější pracoviště na Zemi. Podmořská vědecká laboratoř stojí na jednom z nejhlubších míst mořského dna. Je obklopena naprostou temnotou, svírána strašlivým tlakem, teplota okolní vody se blíží nule. Výzkumný tým provádí sondážní vrty, když přijde nečekané a ničivé zemětřesení. Do této chvíle bezpečné prostory laboratoře se stávají smrtelnou pastí. Jednotlivé části vědeckého komplexu jsou extrémními tlaky vody drceny jako papírové krabice. Jedinou šancí pro přeživší členy posádky je evakuace pomocí hlubinných skafandrů. Jenže v okamžiku, kdy se ocitnou mimo zdevastovanou stanici, zjistí, že jejich zásahy do mořského dna a následné zemětřesení probudily něco, co do této chvíle zůstávalo ukryté pod mořským dnem. Něco neznámého. Něco děsivého. (Cinemart)

sun.eagle

Musím říct že tak kulervoucí úvod jsem dlouho nezažil. Žádné zdlouhavé představování postav, nebo něco jako prolog. Ne. Hned jste vtaženi do víru napětí a adrenalinu. Musím říct že mě ten úvod solidně přikoval do sedačky. Asi se dalo čekat že takhle vysoko nastavená laťka nevydrží celý film a po tom strhujícím úvodu to začalo drhnout. Postavy o kterých už tak nic nevíme, se většinou pohybujou ve tmě a ve skafandru a díky místama zběsilému střihu a nulové prostorové orientaci působí akce celkem zmateně. Pár slušných lekaček potěší, i monstra jsou povedená, byť jsem je už někde viděl. Tenhle žánr mám rád, a těch dobrých je jako šafránu, hlavně proto přidávám * k hodnocení. ()

WieraCrazy

Nečekala jsem od tohoto filmu nic velkého, ale něco velkého se přeci jen dostavilo. Pár povedených lekaček by se také našlo. Kristen Stewart svou roli zvládla, její strach byl uvěřitelný, samozřejmě ve spodním prádle, ale proč ne. Podmořské potvory se povedly, opět něco relativně nového (styl, jakým konzumují své oběti je mi velmi sympatický, správně děsivý). 75% ()

A161729

Tento druh filmů jsem měl vždy rád.Ale čeho je moc....Leviatan,Propast a další vykradené filmy.Nestálo to za ten čas. ()

mdf

Vykradené od A až do Z,Od Vetřelce až snad Do hlubin študákovy duše.Skoro všechno ve tmě, ztráta času.... ()

Qwat

No... hlavně začátek dobrý, šlápne se na plyn a jede se. Pak se tam hodí neutrál a chceme dojet k vychtěnému konci. 50%, zaokrouhleno na tři hvězdičky za - snahu, podvodní koncept, kterých je pořád málo a za herce, kteří dělají, co můžou. Antihvězdy za neskutečné kopírování Vetřelců, Propasti, Interstellaru a kdovíčeho ještě, a taky za ten "geniální" a už stokrát použitý nápad vyvolat tajemno mizerným střihem a švenkující kamerou. Nemělo se to jmenovat Underwater BlairWitch? ()

catwillows

První půlka super a pak se z toho stala strašná sračka... Obrovské zklamání a jsem ráda, že jsem za to vyhodila peníze za kino. Zbytečný ale úplně zbytečný film o h.... ()

PMU

Tak tohle nebylo o herectví, to jsem ani neočekával. Krásná Kristen. Ano, bylo to hluboko ale potvory by si více světla zasloužili. Film má slušný spád. Od první do poslední kapky vody. ()

Pavlis.xxx

Sci-fi málo, horor vůbec, thriller chvilku... Za mě docela nuda. Málo využité hlavní monstrum, no vlastně vůbec a pobíhající plochá elfka v kalhotkách mě akorát iritovala. Když už neumí hrát a je nesympatická tak ať aspoň ukáže nulky kozy a prdel... Nevím jak se běhá po dně Mariánskýho příkopu, ale realistické to moc nebylo a jako vždy přežila postava, která by normálně umřela jako první. Kromě Millera vlastně příšery přímo nikoho nezabily a to je škoda. To hlavní monstrum tam bylo jen pro parádu. Klidně stačila armáda těch malých, kdyby byly víc akčnější určitě by to stálo za to. Vlastně by stačilo jen jedno akčnější ala vetřelec. Bohužel jen plavaly kolem, sem tam se ukázaly, když zrovna nespaly přisáté na mamince :D Jediné pozitivum byl Miller a jeho humor, ale ve filmu tohohle stylu humor opravdu nepotřebuji... ()

Mykie

Skvely podvodni creature feature, ktery potesi nejednoho fanouska H.P. Lovecrafta nebo videoherni SOMY. Eubank je schopny reziser a Underwater je v ramci zanru vice nez nadprumerny snimek. Jedine, co se mi uplne nezdalo, byl samotny zaver, ktery shazuje to neuchopitelne a nadlidske cosi, charakteristicke pro Lovercraftovo dilo. ()

sadsammy

Jsem se moc těšila na tenhle film s Kristen Stewart i když nejsem jeí fanouškem, ale tady je asi každý druhý řekl jak je otravná a odporná, to je už podle mě tupý stereotyp který se zakotvil od dob Stmívání. Ano ona není sympatická, ale v tomhle filmu její hra byla velmi dobrá. Já jsem úplně nadšená z tohoto sci-fi místy mi to připomnělo Mega, který byl asi před rokem v kinech. Víc a víc mě poslední dobu lákají filmy o oceánech a vědcích, kteří tam něco hledají a náhodou proboří díru do nějakého neznáma a pak se začíná dít něco opravdu hrozného. Je pravda, že oceán prozkoumán jen na pouhých 10 procent a je de facto největším zájmem spousty vědců a také i spousty obyčejných lidi, kteří by si chtěli risknout a nakouknout co je tam "uvnitř". Pro mě je to fakt povedená práce herců a celého týmu Underwater. ()

onevoice

Votrelec na podmorský štýl. Kristen veľmi sympatická. Nie je to nič originálne, ale celý čas diváka drží v napätí a to je hlavné. ()

Taylor Drood

Za mě hrozný zklamání. V tomhle ranku se netočí moc dobrejch filmů a ani po tomto se to nezmění. Film nemá vubec nic cim by zaujmul. Není strasidelnej... není ani vtipnej... takže nefunguje ani jako parodie...film prostě je. Přidanou hodnotu pro nekoho může mit ta plochá nesympatická lesba...ale zase nevím zda byl film primárně určen lesbičkám a uchylakum.:) Doufal jsem, že by se mohl povést podobný film jako Life z roku 2017...ale ten si s touhle podvodní taškařicí s přehledem vytírá prdel. ()

lineker

Takže nikoliv vesmír, ale dno oceánu, kde v 11 000 metrech pod vodou probíhá neúprosná naháněčka zbytku geologického týmu šavlozubými tvory jejichž ekosystém tahle banda ničitelů zřejmě narušila. In je Kristen Stewart v bikinách out potom to všechno okolo. Prostě pouze změna prostředí pro sériový produkt. ()

Dalajlada

Ničím neobjevný film. Vše je ve starých kolejích. Stejné téma, stejný děj, nic se nedá očekávat. Bylo zde použito snad každé klišé z každého filmu. Se ženou jsme se bavili tím, že jsme si říkali, co se asi stane za dalším rohem a ono to skoro po každé vyšlo... Včetně závěru. Body navrch to dostalo jen za Kristen v plavkách, za útěk z potvory, za realističnost a za to, že si Kristen dokáže dělat srandu z toho, že je náhorní plošina. Na večer to zabaví, ale jinak je to průměrné až průměrnější. ()

Buckner

Čakal som akčný horor, dostal som nudu. Nemal som pocit že pozerám horor. Možno to bolo T.J. Millerom, ktorý tam dosť často podsúval trápne fóry. Nepotiahol to ani Vincent Cassel, ktorého potenciál bol totálne nevyužitý. Jediný kto zachraňuje situáciu je Kristen Stewart, ktorá asi nikdy nebola viac sexi. Dávam štedro dve hviezdy. Jednu za námet a druhú za Kristen inak tam nefunguje nič. ()

BStone

Povedený podmořský horor, který se řádně inspiroval u jedné legendy žánru a dá se říct, že to vyšlo. Solidní výprava, efekty i napětí. Jsem rád za každý takový kousek. 75% ()

Jhawel

Mohl to přitovnat k prvnimu Vetřelci, ale to bych Vetřelce urazil. Nezazivne, obcas neprehledne a chaoticke. Obsazeni Kirsten Stewart to bohuzel cele nezachrani. ()

Drama 1917 v kinech jede

Drama 1917 v kinech jede

13.01.2020

Nový válečný snímek 1917 režiséra Sama Mendese (Skyfall) čerstvě dokazuje, že k úspěchu v kinech nepotřebujete jen známou předlohu. Klidně totiž stačí před nasazením do širší distribuce vyhrát pár… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu