• sator
  ****

  Matuška coby francouzský gangster a pašerák heroinu a nejlepší je scéna, kdy Matuška hraje a mluví-- předabován francouzsky -- a z rádia zpívá česky a francouzský Matuška praví " řve jako pavián" a jde rádio vypne.......Myslím že tenhle úvod jasně signalizuje, že se jedná o nadsázku... Ale mě se to líbilo 75 %(9.5.2009)

 • dyfur
  **

  moje zaujímavosti: V úvode filmu, keď sa priekupníci drog dohadujú, možno počuť hrať z rádia pieseň "Divoký koně", ktorú spieva Waldemar Matuška. Jeden z priekupníkov, ktorého hrá práve Matuška, sa rozčuľuje, že spevák spieva ako pavián. (dyfur) Filmovanie prebiehalo v Prahe a na ostrove Rujana vo vtedajšej Nemeckej demokratickej republike. (dyfur)(26.9.2014)

 • otík
  ***

  Předtitulkový rozhovor dvou postav ve francouzštině je neskutečně dlouhý. Po devítiminutovém hrozném začátku však film také nějak moc nespěchá, naštěstí jakmile se na scéně objeví Horníček, je vyhráno. Příběh o zavražděné primabaleríně, vraždě jednoho staršího zvědavého muže a mezinárodních drogových překupnících je zbytečně komplikovaný, zároveň ale herci občas nemají co hrát a nebýt charismatického Horníčka, stálo by to za zlámanou grešli. Sem tam je však divák vytržen z letargie např. záběrem z nuda pláže nebo dramatickou hudbou, kdy jde tanečnici o život. Jinak ale i díky hodně scén v německém nebo francouzském jazyce s českými titulky nebo černobílému provedení to moc velká podívaná není. PS: role Matušky jako drogového převozníka je sice originální, ale úplně mimo mé chápání(23.7.2016)

 • mfanta
  **

  40% - Tato ceska detektivka neni uplne bez zajimavosti, obcas tam zajiskri i naznak napeti, ale na druhou stranu je zde i spousta slabsich i vylozene slabych momentu (napriklad sceny s vdavkychtivou divkou a jeji matkou na Rujane). Hornicek je jako kriminalista zajimavy, nicmene jine role mu dle meho nazoru sedi. Matuskuv "gangster" je vcelku uverenihodny :-).(19.10.2012)

 • pOne
  *

  Odnikud nikam se ubírá děj této nezajímavé a nudné detektivky, v jejímž průběhu mi postupem času bylo víc a víc jedno, jak celá zápletka dopadne. Nejvíce jsem si přál, ať už je konec. Krom toho, že film jako celek je špatný, mi do očí v negativním slova smyslu bilo obsazení pana Horníčka do role vyšetřovatele. Už dlouho jsem neviděl, aby se někdo do hlavní role tak nehodil.(26.1.2009)

 • - V úvode filmu, keď sa priekupníci drog dohadujú, možno počuť hrať z rádia pieseň "Divoký koně", ktorú spieva Waldemar Matuška. Jeden z priekupníkov, ktorého hrá práve Matuška, sa rozčuľuje, že spevák spieva ako pavián. (dyfur)

 • - Filmovanie prebiehalo v Prahe a na ostrove Rujana vo vtedajšej Nemeckej demokratickej republike. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace