Kin: Smrtící zbraň

• Austrálie

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA / Kanada, 2018, 102 min

• goauld

No nevim... Nejdřív jsem si myslel, že to bude slušný scifíčko s emZáky, ale hnedka po titulkách jsem zpozorněl... Aha - tak žádné scifíčko (to bylo spíše jako "doplněk"), ale drama. V podstatě šlo o sociální drámu na téma: brácha má (téměř) príma bráchu..(teda nevlastního). A aby to nebylo tak úplně "sociální" a nezáživné, taxe tam naroubovala naháněčka "padouchů", jemuž bossovi jeden z nich zabil brášku (takže pomsta byla na spadnutí, že ;-)). No a aby to bylo alespon natažený do klasický délky, tak spoooousta keců o ničem. Závěr v podobě "emzáků" byl silně nelogický (bylo fakt nutné předstírat "emzáky"?? A jakýpak "boj"??? No nic - spoilovat nechci, abych případné zájemce o tento snímek ještě neodradil ... Efekty rovno televiznímu zpracování (a zřejmě i tak vynaloženému budgetu) taktéž dávaly najevo, že to žádná extra sláva asi nebude... Takže suma sumárum - shlédnout (s častým rychloposuvem) se to dalo, ale po shlédnutí okamžitý výmaz z disku ;-) PS: a proč se to vlastně jmenovalo KIN?? :-O(27.11.2018)

Tohoto filmu bych si ani nevšiml, kdyby k němu nesložili soundtrack Mogwai, což je, jak je všeobecně známo, jedna z nejlepších skupin na světě. Takže jsem se na toto sci-fi začal těšit a velmi mne proto vykolejilo, že spíš než o sci-fi jde o komorní krimi drama z detroitských slumů. Sci-fi element je zde okrajový a s minimem úprav ve scénáři by ho šlo vyhodit. Ostatně scénář působí dojmem, že jej psal 14tiletý kluk, který si představoval, jaké by to bylo, kdyby se mu dostal do ruky railgun z jeho oblíbené počítačové hry. Film zachraňuje démonický James Franco a několik lahůdkových vtipných scén (James Franco jde na záchod, James Franco střílí policajtku...). A pokud jde o hudbu od Mogwai, ta není špatná, ale působí dojmem, jako by byla psaná k úplně jinému filmu. Je pompézní a patetická, přestože ve filmu nic pompézního ani patetického není. Podezírám tvůrce, že kapele řekli toliko, že jde o sci-fi, a kapela složila sci-fi hudbu, aniž by věděla o ději něco bližšího.(12.12.2018)

Takový odpočinkový film. Příběh je jako ve většině sci-fi filmů. Ovšem z nějakého důvodu jsem se do filmu zažral. Příběh po pár nudných scénách vás začne bavit. A ano je to takové klišé, ale scenáristi si jak je vidět hodně s filmem prohráli. Vyzvednout musím také speciální efekty které jsou velice zajímavé a krásné zpracované. 70%(10.4.2020)

Dve tretiny filmu je to fakt nudne az utahane krimi drama... Sci-fi element je tady fakt velice okrajovy a v podstate ke zbytku obsahu i zbytecny... Hrozne promarneny potencial a spousta otazek... Quaid nevyuzity, Franco tradicne skvely, zbran a supervojaci zajimavi ale bez hlubsiho vysvetleni... na lepsi hodnoceni to nestacilo... 53%(7.1.2020)

• ohneta

Dobrý námět, dobří herci.. ale mohl to být i sakra dobrý akční film! Ale bohužel není :( Místo toho je to jako nějaké socialní drama, kdy se brácha seznamuje se svým nevlastním bráchou a nějakou štětkou.. :( Sem tam, ale opravdu velmi málo, dobré akce, která mě při usínání vždy na minutu probudila a věřil jsem, že se to zpraví na kvalitní jízdu. Bohužel nestalo se. Pro mě docela zklamání. Mohl z toho být nadpruměrný film, ale nestalo se.. Bohužel..(5.1.2020)

• - Keď Jimmy (Jack Reynor) popíja v moteli na verande so striptérkou whisky (58. minúta), podáva jej takmer prázdnu fľašku. V ďalšom zábere, keď ju už striptérka drží, je fľaša takmer plná. (brianko.sk)