Hrůza na jevišti

• Česko Jeviště děsu (více)

Klasická vyvražďovačka na italský způsob – brutálnější, krvavější, zábavnější! Nucený přesčas v divadle se jedné deštivé noci stává pro skupinku herců čirou noční můrou. Nacvičovaná kriminální hra se s příchodem šíleného zabijáka mění v krutou realitu a více, než o cokoli jiného, jde bezbranným hercům o holý život. Není kam uniknout a duševně nemocný vrah v soví masce nezná slitování. Divadelní jatka začínají... (oficiální text distributora)

BoredSeal

Se svým celovečerním debutem se samouk italského hororového průmyslu i přes pár problémů (trochu pomalejší rozjezd a místy nechtěná směšnost) neztratil. Základní stavba je klasická vyvražďovačka s příběhem, který vás ani nijak nezaskočí, ale Soavi tady předvádí svůj talent - vizuální styl. Kromě originálního kostýmu vraha Soavi v hodně scénách během hodiny a půl bez problémů v opravdové budově divadla vytvoří napětí, nervozitu i z auta zaparkovaného v lijáku a pomyslné zlaté momenty filmu jsou scéna vraždy na jevišti, ve sprchách a finále, ve které vyšinutý zabiják konečně doinscenuje svoje představení a usedne na trůn v doprovodu hudby, to je prostě čistý Soavi. 3,5/5. ()

Martin741

Hitchcockovu klasiku z roku 1950 som este nevidel, ale toto bola klasicka brutalna talianska hororova masiarina "se vsim vsudy". Chvilu sa sice caka na prve mordy, hlavne ked film ukazuje, ako sa filmuje : herci na javisku, reziser vzadu, k tomu par kvalitnych dialogov. Potom sa vsak strhne ta prava masiarina, hlavne ked osadenstvo zisti, ze su uvazneni, a ze vchody su zamknute. George VychodnyMuz zvladal rolu velmi dobre, spokojnost. Vyborny horor, ktory musi vidiet kazdy, kto sa povazuje za hororoveho fandu. 86 % ()

Hennes

Vraždy "sovího" maniaka, kde se krví nešetří. Divadelní štáb včetně herců je "kosen" jeden za druhým. Celkem důstojné navázání italského slasheru na zlatá sedmdesátá léta. Trochu mě zklamala atmosféra, kde jsem očekával více ponuré prostory s temnými zákoutími. Hudba to trochu dohání, ale ta mrazivá atmosféra italského gialla tu chybí. Český dabing je pak podprůměrné úrovně. ()

Jino

Vidět to před 15 lety tak se u toho snad budu i bát, ale dnes jsem překrmen takovými tuctovými horory a Hrůza na jevišti u mě vyvolala jen škodolibý úsměv při likvidování herců a to nemluvím o té masce sovy, která byla ještě horší než ten Jasonův pytel v pátku 13.. Tohle je zase jeden z těch filmů, kde jsem si poměrně často klepal na čelo co to zase ten a ten herec provádí, proč tam jde, proč zůstává sám. Jedna hvězda za zvukový doprovod a jedna za gore scény. ()

okkac

Normálně za 3*, ale za tu scénu, kdy vrah naaranžuje mrtvoly na jevišti, sedne si do křesla, zvrchu se snáší pomalu peří a do toho hraje ta hudba, jsem ochoten jednu přidat, i přes ten klišoidní konec. ()

majo25

Nechápem, čo má, okrem teda názvu, spoločné tento film s hitchocovskou Hrôzou na javisku. Ide o 2 rozdielne filmy. Soaviho je síce viac trilerový, s maniakom bez ukázania tváre, ale na druhej strane aj dosť nelogický a málo zaujímavý. Tuctová vyvražďovačka bez silnejšieho zmyslu, v ktorom tupučké postavy hrajú ako keby to "hrali". Vrcholom je trápna scéna, kde režisér vyzve divadelného herca (maskovaného vraha), aby akože zabil svoju kolegyňu, na čo ho vrah doslovne aj poslúchne - ako vystrihnuté z lacnej animovanej grotesky. Príbeh sa odohráva v Amerike, ale 'amerika' to nie je, naviac v pre mňa nezaujímavom divadelnom prostredí. ()

Koly

Začíná to jako nějaké průměrne giallo, ale potom se to strhne v normální !!! JATKA !!!. Soavi se opravdu předvedl a ukázal, že jeho, dle mého názoru, nejlepší zásek THE CHURCH nebyl žádná náhoda. Skvěle buduje atmosféru, největším pomocníkem je mu přitom výborná hudba. Škoda, že nenatočil pokračování, protože vrah v masce sovy byl super a klidně bych ho postavil do řady spolu s takovým Jasonem z FRIDAY THE 13th nebo Michaelem z HALLOWEEN. ()

kosta73

Je vidět, že Soavi u natáčení tohoto arcidílka přemýšlel, což se mu rozhodně vyplatilo. Tam, kde se jeho američtí kolegové zasekli na osvědčeném slasherovém modelu daném základními filmy subžánru okořeněném pouze drtivější brutalitou a větším počtem mrtvol, Soavi dokázal film obohatit o skvělou atmosféru a nespornou originalitu, která je nejlépe demonstrovaná parádním závěrem. ()

TO

Pátek třináctého v uzamčeném divadle. Krátká řízná brutální vyvražďovačka, kde vrah střídá různé nástroje, od nože přes sekyru a vrtačku až po motorovou pilu. Nic mimořádného, ale hororové fanoušky potěší. Já osobně mám ale přece jen raději Jasona než Pana Sovu. ()

Cushing

Dá se to vidět, ale je to celé nějaké dřevěné, od scénáře přes herce až po režii. Hrůzu to bohužel nevzbuzuje, dokonce ani napětí. Spíš jen útrpný úsměv. A přijde mi to vystříhané. Tenhle žánr umí málokdo, napadá mě, že sami režiséři to točí (či dříve točili) halabala, protože to je vyvražďovačka, že, tak co bychom se moc snažili. škoda ()

drackula

Tak tento taliansky slasher nedopadol vôbec zle. Oceňujem najme úžasné prostredie uzatvoreného kina a dusnú klaustrofobickú atmosféru, ktorá by sa dala krájať. Vrah je vcelku originálne zamaskovaný a rovnako originálne sú niektoré jeho útoky na bezbranné obete, ktorími sa vyhýba nejakému nudnému stereotypu. Príbeh je veľmi jednoduchý a z očakávaného gialla neostal kameň na kameni. Priamočiarosť, v ktorej absentujú akékoľvek zvraty, odhalenia a pátrania v ktorích sa režisér mohol nepekne zamotať, je neuveriteľne efektívna. Záver filmu je atmosfericky úžasný. Scéna v ktorej vrah sedí na pódiu v kresle, uprostred svojich obetí a všade naokolo "sneží" perie považujem hudobne aj vizuálne za lahôdkovú. Veľmi príjemné prekvapenie 90 % ()

pfa

Z počátku se asi nevyhnete když ne vyřčení, tak alespoň pomyšlení na slůvko nuda, které ale s přibývajícím časem zmizí a film se dostane do svého tempa slušné divadlení vyvražďovačky. První zásah soví masky (teda to jí vlastně ještě nemá) je poněkud odfláknutý, dále se to však již zlepšuje... [7/1O] (Deliria, ITA, horror) ()

sedm.1

Na rovinu tvrdím,4* je ode mě přehnaně vysoké hodnocení pro tento film,přesto je dám a hned jednoduše vysvětlím proč.Poslední dobou jsem totiž viděl tolik italských "horrorshitů" z 80. a 90. let,že Hrůza na jevišti bylo velmi příjemné osvěžení!Michele Soavi zde skloubil jak krvavé řádění,tak ponurou atmosféru,dechberoucí napětí a v neposlední řadě i ucházející herce a scénář.Mám rád filmy typu:jeden barák,jeden maniak a spousta obětí a autoři zde těchto možností využili dost slušně.Vrah používá rozmanité vražedné nástroje,charaktery obětí jsou různorodé,kdo přežije neni také úplně tak jisté,prostě slušný slasher se vším všudy a především s ohledem na původ a rok vzniku skloubené se samotnou kvalitou celkově chválím!Ale ty 4* dávám skutečně s rezervou. ()

folklorman

V jednom divadle se chystá premiéra a zaměstnanci budou nuceni zůstat v uzamčeném komplexu, aby tam zkoušeli. Nikdo z nich ovšem netuší, že je mezi nimi bezcitný zabiják (propuštěný herec), který má velkou chuť zabíjet. Deliria určitě bude patřit mezi ty lepší filmy. Vhodné prostředí, slušně maskovaný zabiják, kopec důmyslných vražd, snesitelné herecké obsazení a stupidní dialogy. Co víc bych si mohl přát. Dalším silným článkem filmu je i skvělá hudba. Gore efekty jsou na průměrné úrovni. Za nejlepší scénu považuju tu, kde si vrah udělá (s lidských těl) zátiší ke svému odpočívadlu. Do toho ta hudba, padající peří a spokojenost je zaručena. Tento Soaviho debud určitě nastartoval (jeho) skvělou kariéru. Michele Soavi není jen režisér, ale taky dobrý herec, který spolupracoval s nejednou hororovou legendou. ()

vitekpe

Jak zminuji kolegove ve svych komentarich kolem, nejedna se v zadnem pripade o giallo, ale spise o jakysi osmdesatkovy gore-slasher. Spousta brutalnich vrazd v zamecenem divadle, tajemny zabijak se sovi maskou. Jenze...film tahne dolu nekonzistentni tempo a neprilis presvedcive herecke vykony dulezitych postav, coz rozbiji uz tak krehkou atmosferu (jelikoz ani scenaristicky to neni zadny opus). Naopak pozitivem je spousta krasnych herecek, osmdesatkovy vizual a ztrestena osmdesatkova elektrohudba. :) Cili, pro fandy zanru uplne v pohode standard, pro ostatni mozna zbytecne... Za me hodnotim jak mirne nadprumernou zanrovku. 3+ ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...Tak po přečtení vašich do nebe vynášejících komentářů tady, jsem zakoupil za 76 pěněz českých originál a nestačil se divit. Nechápu, jak tomuhle někdo může dát 5*... Naprosto nudné hororové béčko osumdesátých let. Bát se není čeho - zabiják v pitomoučké masce sovy vypadá toporně a směšně, asi jako soused v masce mikuláše...nikoliv děsivě - (Pcha! - prý nápaditá maska sovy!) srovnávat tuhle divadelní srandičku s maskou Michaela Mayerse mi přijde opravdu nepochopitelné! A ta výborná hudba? Ten sračkoidní pop ala 80 že buduje skvěle atmosféru? Já si teda myslím pravej opak - jestli právě probíhala nějaká akce, při níž člověk dostal alespoň malou šanci se bát - pak to tahle nepříjemná plastiková muzika z kolovrátku okamžitě zabila. Celkový dojem: bídný... ()

Testament

Vcelku slušný snímek, slasher, na jedno skouknutí. Film nepřekvapí, neurazí, prostě příjemně uplyne, abyste se k němu už poté jen tak nevrátili ()

MatejNosal

Vyvrazdovacka na Taliansky spôsob. Chovanie postáv ako vždy pri tomto žánry je neopodstatnené a nelogicke, ale film odsypal pomerne rýchlo, sem tam nejaké to priemerne gore, na tú dobu zrejme nadstandardné. (58%) ()