Zdeptaný bankový úradník Arvid sa stane hrdinom, keď takmer omylom zneškodní lupiča. Naivný muž, ktorého práve opustila milenka Hanne naletí však podvodníčke Astrid, ktorá sa mu predstaví ako manželka uväzneného zločinca, a chce jej pomôcť. Prehovorí svojho brata Haralda, skúseného kriminálnika, aby mu pri tom pomohol. Spolu s troma Haraldovými podriadenými potom rafinovane prepadnú pancierové auto s peniazmi a neskôr oslobodia lupiča z väzenia. Pôvodný zámer sa však neskúsenému Arvidovi rýchlo vymkne spod kontroly a muž sa ocitne uprostred výbuchov a prestreliek, pri ktorých sú početné obete. (oficiální text distributora)

Jordan

Dánska herecká smotánka sa zliezla v prapodivnej akčnej guyritchieovskej čiernej komédii. Originálny názov a naozaj nevšedný a "odpálený" záver filmu sú asi najsilnejšie stránky tohto inak naozaj nesmierne čudného filmu - čudného v tom zmysle, že naozaj neviete, čo si máte myslieť: či to a to mysleli vážne alebo ako humor, ktorý je miestami naozaj na úrovni dosť prízemnej, to, čo má robiť humor "čiernym" častokrát má pachuť drsnosti až nie vtipnej, takže hrozí, že mnoho ľudí samotný film odsúdi (a nie neprávom) za vysoko amorálny. Do toho ten najnepravdepodobnejší podivný soundtrack, ktorého význam sa "záverom" trochu ospravedlní, scenár naozaj chabí, ale Dáni majú svoju akčnú čiernu komédiu a to sa celkom ráta, nie? ()

swamp

Všude jsem četl, že se mám těšit na brutálním humorem nabitou komedii..a ono nic. Teda prvních dvacet minut nic..ale pak to přišlo! :) Je opravdu morbidní smát se z plna hrdla tomu, že někoho zastřelí..stydím se..přesto si stojím za svým! Nebýt již zmiňovaného pomalejšího začátku, tak by hvězdiček bylo pět. ()

DwayneJohnson

Tahle akce se rozhodně nepovedla, což snad ani dobře nešlo. Pokud máte za bratra šíleného Kima Bodniu, je výsledek vždy velmi nejistý, aneb cesta do pekla je dlážděná dobrými úmysly, které se později úplně vymknou z ruky. Výsledek je ten, že na začátku dobře myšlené akce, je na velmi povedeném konci o pár lidí míň. Co jiného taky od téhle černočerné komedie čekat. ()

Campbell

Pro mě osobně o něco slabší než druhý díl(který jsem viděl asi před dvěma lety), pro mě tohle postrádá hlubší smysl, a to nemluvím o humoru. Konec je sice geniální, ale to předtím my přišlo tak unylý že jsem kolikrát zívnul. Nicméně herci jsou opravdu do jednoho sympaťáci a přál jsem jim to nejlepší(hups), ale jejich postavy se dostávaly do tak divnejch situacích že jsem jen kroutil hlavou. ()

Tomco

na tuto hru som celkom dobrovolne skocil. zmes akcie, brutality a komedie v dobre zaobalenom vlaznom pribehu. slabe pasaze striedaju vyborne, celkovo sa jedna o schopny film. dost drsne ale. ()

Willy Kufalt

„Kde myslíš, že se ukládají mrtvoly?“ / „Jak to mám vědět. Jsem kuchař.“  Možná, že tohle je první hodně úspěšný film z dílny scenáristy Anderse Thomase Jensena a možná, že i právě zde započala dodnes trvající mezinárodní obliba černohumorných absurdních komedií z Dánska. Já mám zatím pocit, že možná lepší výsledek z Jensenovy dílny vzejde tehdy, když si Jensen svůj scénář zároveň sám i režíruje, což tento případ žel není. Stejně jako v Blikajících světlách zde máme partičku čtyř mužů vedenou vtipným a charismatickým vousáčem (tentokrát Kim Bodnia), jejichž velký společný příběh začíná naplánovaním loupeže balíku peněz. Není to zdaleka první drsná severská komedie, kterou jsem zhlédl, takže oproti některým spolukomentujícím se u mě tak velký šok nekonal, ačkoliv brutální nářez plný černého humoru v těch nejméně očekávaných situacích mě pořád stále dokáže od Dánů překvapit a přidat se navrch musím k těm, kteří zmiňují jistou nevyváženost snímku. Přes dvě třetiny filmu jsem se většinou skvěle bavil, přežil s nadhledem i tu drsnou loupež, ale když došlo na sáhodlouhou závěrečnou akci plnou série výstřelů a výbuchů jako z nějakého ačkního béčka, k tomu s totálně nervnými střihy, měl jsem co dělat, abych to ve zdraví dosledoval a hlavou se mi honila vzpomínka na glosy Bertranda Bliera v Lekcích filmu („V poslední době je taková nějaká móda předhánět se v tom, kdo nacpe do filmu co největší počet záběrů a střihů. Nechápu, kde se to bere. Tihle lidi jsou asi nějací nervózní, někdo by měl dohlédnout na jejich stravu. Dobrá konfitovaná husička by je možná zklidnila." :o)) [70%] ()

Chrustyn

Nudný pokus o černohumornou lupičskou komedii, tentokrát z Dánska. Pomalé tempo, minimum humoru a nesympatičtí herci dělají z tohoto filmu opravdu nepovedenou podívanou. ()

bassator

Muže být vyvraždění kapely zábavné? Ano může a nejen to... Celý film je protkaný podobnými absurditami. A POZOR - kupodivu velmi povedený český dabing, který je srovnatelný s původním změním a to se ČASTO nevidí... - 7. 8. 2010 - 80% ()

Crocuta

Cesta do pekla (nebo do nebe - máte-li patřičnou protekci a nezaměnitelné jméno - viz závěr snímku) bývá dlážděna dobrými úmysly - zvláště v podání altruistického trouby a jeho drsného bratra ztvárněného vynikajícím Kimem "Pusherem" Bodniou. Jestli tohle bylo natočeno opravdu podle skutečných událostí, tak tuzemská černá kronika musí být pouze slabým odvarem té dánské :-)) . ()

CarloRizzi

V Číně jedí psy skvělá černá komedie, která se vám bude určitě líbit, protože tady se sešly vycházející herecké hvězdy. Chamtivá, ale okouzlující Trine Dyrholm (Rodinná oslava )" Přišla jsem si pro televizi." Pak kuchař Nikolaj Lie Kaas(Otevřená srdce), který říká: "Já nic nevím, jsem jenom kuchař."Šílený Kim Bodnia (excelentní seriál Most) nehrál exkriminálníka, on se jím na chvilku opravdu skutečně stal, a takového bratra bych rozhodně nechtěl. Nakonec mladší bráška Haralda Arvid Dejan Cukic, to je jiná liga :-)) Dejte mu do ruky zbraň a zůstaňte s ním v mísnosti o samotě, to je kapitola sama o sobě.D Určítě se máte na co těšit."Kam je máme uklidit" ? A co do divadla, tam se tak vozejí mrtvoly."Challenge Tour 2015 - 30 dní se světovou kinematografií, Vol. 2 ()

mat.ilda

Kdyby bylo možno unudit za hodinu a půl člověka k smrti, mohli si včera večer ti nesympatičtí dánští kuchaři připsat další oběť... ()

HellFire

No, docela povedena krimi komedie. Chudak Vok :) Dodatek: tohle je opravdu drsna cerna krimi komedie :) "Ja nic nevim, jsem jenom kuchar." ()

claudel

Začátek mě chytnul, pak se to nějak pokazilo a dost jsem se nudil, ale ve druhé půli jsem se naopak bavil náramně, neboť jsem měl pocit, že sleduji ztřeštěnou akční komedii vyhnanou ad absurdum, což podtrhl konec. Nejlepší postava - Vuk. Jelikož na dánské filmy kladu nemalé nároky, vzhledem k tomu, že jejich laťka je nastavena hodně vysoko, za slabší první část si V Číně jedí psy vyslouží jen tři hvězdičky. ()

Morholt

Výtečná dánská ritchiovka, která mě po lehce pomalejším nájezdu dostala do kolen a bavila mě každou minutu víc a víc. naivní a lehce slabomyslný úředníček Arvid dostane do vězení bankovního lupiče. Vzápětí mu na dveře zaklepe lupičova údajná manželka a vymyšlenou pohádkou o umělém oplodnění pohne Arvidovým svědomím a ten se jí rozhodne za každou cenu pomoci. Za asistence svého kriminálnického bratra Haralda spustí neuvěřitelnou lavinu událostí, prošpikovanou nezapomenutelnými hláškami, celou řadou bizarních postaviček a netradičním originálním závěrem. Paráda. 90% ()

ScarPoul

Videl som to keď som mal dvanásť. Vtedy som tomu moc nerozumel. Z odstupom času a v súčasnosti ale musím konštatovať, že sa jedná o žánrovú chuťovku. Je plná čierneho humoru, skvelých postáv a množstva situácií, kedy sa pokazí to, čo sa pokaziť môže. V zásade taký odľahčený Pusher. Hoci bez tých drog. Koniec to hrá trošku na biblickú nôtu, ale vzhľadom na to, že jedná z ústredných hudobných tém bol kresťanský chór mi to neprišlo ako päsť na oko, skôr ako príjemná vsuvka a vtip, ktorý sa budoval celým príbehom. Vo veľa ohľadoch to najlepšie čo Jensen napísal. V podobnom štýle sa nesú aj jeho najlepšie diela. Za mňa obrovská spokojnosť. ()

Tryskomyš

Po čertech zajímavý film. Ledový klid Haralda i v těch nejvypjatějších situacích mě fakt dostává. Dost drsný film o téměř všedních situacích každého dne, jen pravda trochu absurdně tyto situace končí. Chudák Vuk. Ten dopad teda blbě. A víte o tom, že i v nebi panuje protekce a taky šlendrián????? ()

RAiken

Jestliže se vám kdy alespoň trošičku líbily černé a navýsost komediální gangsterky jako Pulp Fiction, Sbal prachy a vypadni a výborné dílko Pokrevní bratři vypadne vaše oko v tomto případě na úrodnou půdu. Tolik omáčky krve, násilností a černého humoru nenajdete snad nikde v takovém množství jako zde. A jediné na co se zmůžete, bude nepřetržitý zával smíchu, který si udržíte i v těch "nejtragičtějších a nejsmutnějších" událostech v životě jednoho věčného smolaře a snílka jménem Arvid. Zkrátka film, který vás doslova pohladí na duši a plně absorbuje vaši agresi, které přece jednou za čas může dát průchod každý. What the fuck do we know? We are only chefs... ()

Hadža

Mit dobreho bratra je dulezite,kdyz jeste zamestnava i sikovne kuchare je to k nezaplaceni.Po te si muzete dovolit zmenit svuj zivot pekne zostra.Ale hlavne musite vzdy verit,ze je to spravne! ()