Fimfárum Jana Wericha

Celovečerné animované pásmo na motívy rovnomennej knihy Jana Wericha. Vtipné i poučné rozprávanie o veciach rozprávkových i každodenných, o čertoch, zázrakoch, ale aj o úplne obyčajných ľudských slabostiach a chytráctvach. Výtvarné poňatie bábkových príbehov presne vystihuje humor a atmosféru rozprávok "Fimfárum", "Až opadá listí z dubu", "Franta Nebojsa", "Splněný sen" a "Lakomá Barka", ktoré Jan Werich narozprával na gramofónovú platňu v šesťdesiatych rokoch a knižne vydal pod titulom Fimfárum. (oficiální text distributora)

TomasKotlant

Úžasných 100 minut poctivé filmařiny se zajímavým důsledným výtvarným řešením, perfektním dabingem, zajímavými příběhy a dobrou hudbou. I přes snahu o propjení příběhů pomocí vypravěče mi ucelenost celého díla trochu chyběla, což je asi hlavní důvod, proč nedávám plné hodnocení, neboť za to, kolik tento film musel dát práce, by si to tvůrci určitě zasloužili. *** Ve zkratce: Loutky ožívají společně s příběhy Jana Wericha. ()

sandinista

Jan Werich byl génius. Mimo jiné své umělecké činnosti vymyslel pohádky neotřelé, laskavé, s morálním ponaučeím, které doplnil svým nezaměnitelným přednesem. Nejvíc se mi líbil akcent čerta v příběhu Až opadá listí z dubu. ()

Bozvav

Jednu hvězdu za perfektní zvukovou stopu. Animace děsivá, dcera z toho měla noční můry ještě 14 dní. Brr. ()

pako

Viděl jsem to jen jednou a děkuji za to, že jsem už zapomněl. Pamatuji si jen odpudivou vizualizaci autorů. Radši si poslechnu nebo přečtu Fimfárum od JW. ()

Puol

Český loutkový film je ešte stále živý! A navyše podľa Jana Wericha. Príjemné prekvapenie, i keď nie všetky príbehy mi sadli. ()

RedDuck

Výtvarné pojetí je nádherné, kulisy a loutky jsem viděl později na vlastní oči. Příběhy z Fimfára znám téměř zpaměti. Horší je, že obojí není pro každého, ba bych řekl že v dnešní době se na to podívají spíš dospělí než děti. ()

merigieren

Animace je poněkud nezvyklá, ty loutky mi k srdci nepřirostly. Ale zase v místech, kde jde o příběh, se ty obrazy s mluveným slovem hezky doplňují. Asi na dvou místech si autoři popustí uzdu fantazii a na okamžik vypnou hlas, tyto chvíle mi připadaly nesnesitelně zdlouhavé a nezáživné, dokonce si myslím, že kdyby mi někdo pustil jen samotné Werichovo vyprávění, dal bych 5*, protože ty příběhy jsou poučné i zábavné. Já sem nikdy nezkoumal, kdy dubu opadávají listy :-). ()

Rokle

Lakomá Barka je dobrá, jenže zbytek už hodně silný podprůměr. Původně jsem se chtěl podívat i na druhý díl, leč po této špatné zkušenosti radši DVD odkládám. ()

fisikk

Z tohoto snímku mám smíšené pocity, protože se mi líbila i nelíbila upřímnost příběhů. Zvlášť u Lakomé Barky, která byla ukončena přesně dle dnešní doby, což mě jednak mile překvapilo, ale taky rozesmutnilo. Říkám si totiž, že když už nám ani pohádka nic nenalhává, kam jsme se to dostali? Opustily mě všechny iluze a nemůžu ani doufat v dobrý konec jako u pohádek. ()

Hapretor

Ne jen tak do větru říkám, že český animovaný film předčí i ten v USA. Tomuhle se říká poctivá loutkařina. Nádhera. ()

Hopkins

Fimfárum je prostě Fimfárum. Knížka je knížka animák je animák, rád jsem se na to podíval nejvíce ze všech se mi líbil hned první příběh a nejméně asi Barka byla no moc strohá :) i když nepopírám že v každé z těch povídek jsem se zasmál. Fimfárum splnilo svůj účel a jsem rád že bylo vytvořeno. 80% ()

Evander

Pouze poslední povídka se mi skutečně líbila, ostatní byly pouze "koukatelné". Celkově mi Fimfárum přijde jako velmi zvláštní počin, byť myšlenka je nesporně chválihodná. ()

GMVajgl

Pěkná animace, pěkná hudba, pěkný Werichův hlas, ale samotné příběhy mi všechny (snad až o Nebojsovi) přijdou morálně pokleslé. Dvakrát protagonisté podvedou čerta, který jim pomáhá, další protagonista krade a lže, další protagonista je budižkničemu a lhář, co díky deus-ex-machina přijde k pokladu. Všude samá pýcha, zrada, lež a alkohol. ()

pravo

Tak toto by som rozhodne svojim malým deťom neodporúčal sledovať, pretože by mohli mať problémy s usínaním. Rozprávky pre trocha staršie publikum majú ojedinelú animáciu, pekné príbehy a tým všetkým nás sprevádza hlas legendy československého filmového plátna Jana Wericha. Keby som mal hodnotiť zvlášť epizódy hodnotenie by bolo trocha rozpačitejšie, pretože čosi zaujalo viac a čosi menej, ale výsledný pocit z filmu je veľmi pozitívny. ()

Jeand´Boa

Už na základní škole, když nám pustili Lakomou Barku, jsem si přiznal, že hezčí loutkovou pohádku jsem nikdy neviděl... a teď jsem vděčný, že mistr Werich stihnul namluvit mnoho svých počinů, neb to v mnohém ulehčuje jeho dílo dále zpracovat... a to zpracování se věru povedlo... česká loutkařská škola opět podává svědectví o svém nesporném talentu světového formátu... ()

Lipi21

78 % REŽIE / Aurel Klimt, Vlasta Pospíšilová: **** ANIMACE / Martin Velíšek, Petr Poš: ***** (skvělé loutky především k Fimfáru) SCÉNÁŘ / Aurel Klimt, Jiří Kubíček, Jan Werich: **** HUDBA / Vladimír Merta, Miroslav Wanek,Petr Hapka, Petr Soudek, Miroslav Kořínek: *** __________________________________________________________________________________________________ NEJLÉPE JSEM SE BAVIL ROZHODNĚ U POHÁDKY "FIMFÁRUM" - TA JE BEZKONKURENČNÍ - POSTAVIČKY JAKO KNÍŽE, KOVÁŘOVA ŽENA, NADLESNÍ NEBO VODNÍK NEMAJÍ CHYBU! NA DRUHÉM MÍSTĚ U MĚ SKONČILO "AŽ OPADÁ LISTÍ Z DUBU". OPRAVDU DOBŘE ZVLÁDNUTÉ DÍLKO. ()

mi-ib

Nádherné loutky, originální přednes Jana Wericha jeho vlastních pohádek. Co dodat? Jen asi to že v animacích, kdy Jan Werich mlčel, jsem se občas malinko nudil. Proto nedávám 5 hvězd. ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011