Jiří Arch (E01) (epizoda)

Komedie

Česko, 2018, 31 min

Mám ty lidi, co tam hrajou a točí to, velice rád, ale tady musím hodně přivřít oči. Pilot má navnadit, tedy pokud se stále jede podle starých zvyklostí. Dabing Street ve svém úvodu tak trochu nudí, situace jako ta s Bartoškou přerůstají svou délkou v lacinost a zbytečnost. Seriál ale bude i kritikou dabingových poměrů v Čechách, ta je i v prvním díle a ta rozhodně působí patřičně. Zatím 50%. P.S. Podobně jsem se tenkrát cítil při úvodu Čtvrté hvězdy, která se poté stala mou oblíbenou..(29.12.2017)

Pět dávám málokdy. Fakt málokdy. To fakt píše nějakej Zelenka? Nepíše to život? :-)))) ... Čermák: "Nedloubej do něj. Dloube on do tebe?... Neužil: Nedloube protože je mrtvej"....... Bartoška: ... já tady telefonuju... tady jsi v krematoriu.... vrať se do sálu.... :-))))) .... Mrtvý Jirka se do sálu nevrátil. Ale já (Jirka) jsem z toho málem umřel :-)))) .... To je fakt o infarkt, takovejhle humor. Budu to muset vidět ještě jednou, tak jako Čtvrtou hvězdu.... ty vole.... které jsem dal také pět hvězd.(25.1.2018)

• bedsore

Další zbytečnej výplod české televizní tvorby, další promarněná šance, nebo jak jinak se k tomu postavit, když v první čtvrthodině předvedená zápletka odpovídá nácviku ochotnického představení žáků střední školy z horní dolní, jak po stránce obsahové tak i herecké. Jakože filmy Petra Zelenky mám vesměs rád, tak tahle na zakázku vytvořená výplň vysílacího času, která vznikla asi jen proto, že bylo třeba naplnit normy původní tvorby v rámci ČT, vyčerpala po oné čtvrthodině všechnu moji trvpělivost a chuť tomu věnovat i byť vteřinu navíc.(9.1.2018)

Dvanáctidílný maraton v ostravském Minikině na jeden zátah od bránicí cukajícího rozjezdu až do nahořklého finále. A byla to náramná podívaná, Petr Zelenka opět zabodoval a spolu se schopnými dramaturgy rozehrál vtipnou partii plnou zajímavých figurek. Klára Melíšková s Hynkem Čermákem to táhnou za jeden provaz, na Terezu Voříškovou se zase dobře kouká, Miroslav Krobot je ukrutný démon, Martin Myšička tam má snad nejlepší (a nejsmutnější) part ze všech a František Filipovský je borec i po smrti. Smetanu však s přehledem slíznul Kapitán Filcka a já už se nemůžu dočkat, s čím ten úžasný pošuk Zelenka přijde příště.(3.1.2018)

Čermák. „Jdi do díry. Zasuň, zasuň.“ Právo… Co bylo Jirkovi? Ne, tyvole, není to moc. Chudák je jaksi „archivní“. Já mám pocit, že jich nestíhá trochu víc, ale vše v rámci „komediálního“ seriálu. Prášky… „Abys nebyla smutná moc.“ Lada… Mixák mě rozříz. Neužil… Škutlety hezky. Bartoška dobrej už před projevem. Projev a sluchátko kapitola sama o sobě… Tak vtipnej pohřeb bych nečekal. Dobrý.(12.1.2018)