Karel (Ondřej Vetchý) podle svého zvyku tráví i tuhle zimu v lese a v opuštěných chatových osadách. Nekrade, neničí, má vypracovaný systém, jak vyžít s minimem a nezanechávat stopy. Teď je ale něco jinak. I když se Karel umí lidem vyhýbat, má čím dál víc pocit, že ho někdo sleduje. Z pronásledovatele se nakonec vyklube kluk (Václav Švarc) na útěku před zákonem. (Česká televize)

0kozel

Bylo to fajn, parádní atmosféra. Teda aspoň do doby než se objevila Šoposká s děckem (tím nechci říct, že by se na ni špatně koukalo). Těšil jsem se jak spolu budou fungovat ty dva rozdílní exoti, ale po té, co se k nim přidaly další dvě postavy se začal film stáčet jiným směrem. To je jedna hvězda dolů, druhá je za absurdní závěr. Jinak se mi dost líbilo to prostředí, kde se film odehrával. ()

zigy

Pokud celý film divák tápe v mlze, kdo je Vetchý a proč se chová divně a pak na konci zjistí, že divní jsou všichni, něco je tu divného. Putování po chatách. ()

Davule

Skvělé prostředí a hutná atmosféra. Krom toho Vetchý je prostě mistr svého řemesla, na něj se kouká dobře v každém filmu. ()

tata22

No, nevím tedy. Ondra Vetchý vynikající ale co to jako mělo být ? Snad kdyby do toho netahali Mariku, která rozhodně nevypadala jako 3x léčená smažka a nakonec z toho byl thriller nebo co ? Co tím chtěli autoři říci vážně netuším. Některé scény byly výborné, lokace skvělá ale dohromady to nějak nefungovalo. Paradoxně nejlepší byly asi scény s policisty, které byly mrazivé, věcné a poměrně reálné, což se o zbytku příběhu moc říci nedalo. Jak říkám, mělo se zůstat u prvních dvou postav a rozvinout jejich konflikt. Ta ženská s dítětem tam nějak nepatřila. Škoda, mohlo to být zajímavější.. ()

PoprockCZ

Nic moc, přeskakováno. Dle mého soudu se to svou vážností a odtažitostí do série vlastně ani nehodí. Je to úpně jiný styl. Spojují to možná maximálně nepravděpodobně náhodná setkávání postav. ()

Cesty timem

Dokonalý Vetchý... Díl mne uchvátil svou zvláštností, prostředím a tajemnem. Mám rád příběhy o samotářích. Do konce jsem si říkal, že to snad bude dokonce za pět hvězd... Tvůrci "Jak si nepodělat život" by si měli sakra rozmyslet, jak si nepodělat vlastní dílo. A to tím koncem. Ten konec to srazil o jednu hvězdu. A možná o dvě, protože mne rozčiluje, když tak velmi nadějný celý příběh navíc s vnikajícím výkonem Vetchého takto zkazí konec, který mi připadal jako dodělaný režisérem typu Renč. Přesto zatím nejlepší díl, ale mohl být dokonalý nebýt toho konce. ()

RavenSpector

Na poměry české kinematografie hodně dobrý počin. Vzhledem k tomu, že u nás každý rok vznikne maximálně jeden dva dívatelné filmy tak tento k nim určitě patří ()

Hombre8

Tak za tohle oskárek ani lvíček nebude!!! Žádní teplometi, zato čmoudi a lakyni... To je blbý. Ale film jinak fajn. Na českou provenienci docela netypický. Ještě kdyby to na konci koupil Karel, byl by z toho úplný český Hombre. Dobře natočeno, výborný casting. ()

Sa.sa

Super díl o 4 hercích, který má spád i dobrý děj... Ten konec byl smutný, ale takový je život... Holt když narazíš na smažku tak ti moc života nezůstane... 😢😢😢 Jinak Vetchý je opravdu velmi dobrý herec...! ()

krysarr

Na TV film koukatelny, bavilo me to. Jenze pak se to nejak zvrtlo a poslednich 10 minut jsem asi koukal na neco jinyho nez v prvni pulce. Sorry, ale musim… konec tomu u me ubral hvezdu... ()

Kosir

Táhne se to jako chrchel, takovej českej doják, kde ani jedna postava ve skutečnosti diváka neosloví. Logika v tom není, člověk je nucen věřit tomu, co se mu servíruje. Ale nedá se... ()

czprava

Viděl jsem to už asi popáté, ale zase mě to přikovalo až do samého konce. Karlova věta "!lidem se vyhýbám" je už pár let moje životní motto, lidi jsou fakt humus, kterýmu se nedá věřit. Nemám rád lidi. Nesnáším je, zrušil jsem všechna přátelství a kamarádství. Nevěřím nikomu a ničemu. Lidi mě neskutečně s***u. Nádherný film plný pravdy a lidech a jejich mnohdy maskované zrůdnosti. ()

Marcimor

Poněkud temné zakončení celé minisérie, ale rozhodně nejlepší epizoda. Zajímavý námět, prostředí a zejména minimalistický, ale naprosto přesný Ondřej Vetchý, který celý příběh táhne. A ačkoliv se o jeho postavě nedozvíme prakticky nic - vše se točí kolem postav, které potká cestou - příběhu to nevadí, možná právě naopak. ()