Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Karel (Ondřej Vetchý) podle svého zvyku tráví i tuhle zimu v lese a v opuštěných chatových osadách. Nekrade, neničí, má vypracovaný systém, jak vyžít s minimem a nezanechávat stopy. Teď je ale něco jinak. I když se Karel umí lidem vyhýbat, má čím dál víc pocit, že ho někdo sleduje. Z pronásledovatele se nakonec vyklube kluk (Václav Švarc) na útěku před zákonem. (Česká televize)

(více)

Recenze (74)

NinadeL 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Výborné setkání se sólovým koncertem Vetchého. Dobrý nápad, zajímavá práce s českou krajinou, odlišný pohled na to, o čem by měla televize točit. Ale jak už to tak bývá, jakmile někdo takhle vyčnívá, není úplně snadné k němu vybrat odpovídající herecké partnery. Takže v jiné kombinaci bych považovala Václava Švarce za nadějnou omladinu, ale takto všechny scény, které spoléhaly pouze na něj nebo na marnou Šoposkou (která je stejně marná už léta), byly naprosto o ničem. Vetchému by do budoucna slušely role klasického repertoáru, a klidně by mu pro příště stačil jako parťák jen malý Vítek Gajdoš. ()

Marze 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Stylizace je taková baladická. Nálada Londonovská. Filmová řemesla jako v celé serii vynikajicí. Mlčenlivý samotář Vetchého má svůj nezvyklý životní styl. Toulá se po lesích, přespává tajně v cizích chatách, kde uzme nejvýše pár sušenek či sáček rýže a vždy po sobě vše uklidí. Náhod jak se postavy setkaly je nějak moc. Navíc všichni jsou ztracenci. Je tu také problematický morální motiv o co je vlastně Vetchého postava „hodnější“ než ostatní když překračuje platný zákon. Vetchého postava si drží od všech citový odstup a chudáka mile bere za srdce když jeho svěřenci porušují jeho zákony. Finále je westernově laděné. Vidíme, že takovýto typ si nemá pouštět k tělu jiná, zranitelná stvoření, která rozleptají jeho ulitu. ()

Reklama

marhoul 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Čtvrtá část Jak si nepodělat život se vymyká dílům předchozím. Na adventní neděli mi to přišlo drsné, byla jsem nastavená na něco úsměvnějšího, ale to není podstatné. Kvalita epizody, nad kterou přemýšlím druhý den, byla vysoká. Ondra Vetchý znovu potvrdil s kým máme tu čest, což je dobře a Marika Šoposká by měla hrát častěji. V českém filmovém minirybníku se nám totiž rozsedělo snad patnáct hereček, které se divákům začínají pomalu, ale jistě zajídat. Které pokud nehrají to svoje, přehrávají, nebo jsou prostě pokaždé stejné, protože hrají to svoje a tak pořád dokola. Šablony, škatulky, scénáře, kamrádšoft, kombinace všeho? To divák neřeší. Výjimky potvrzují pravidlo, jasně, ale většinou je to častý jev. A proto mě těší, jaký čerstvý vánek Marika vnáší do této atmosféry a že je to osvěžující, lze cítit z reakcí publika. Obsazení celkově bylo zajímavé, příběh sice lehce nereálný, ale byl originální, výborně vystavěný, kvalitně natočený a já nemám výhrad. Líbilo! Televizních pět hvězd. ()

Pepinec 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ze všech čtyř povídek je mně tématem tahle rozhodně nejbližší, navíc drží dobrou atmošku po celou dobu a i když je nám všem jasný, kam to směřuje, odehraje se finále aspoň rychle a bez zbytečnejch keců, což je za mě tím pádem akorát další plus. Ondru Vetchýho by mohla nasadit i Viktoria Plzeň v Lize mistrů, protože ten má v současný době takovou formu, že by přehrál i celou Barcelonu. ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

„Jsem sám. Vybral jsem si to. Lidem se vyhýbám. Vídám jenom jejich věci. Je těžký přihlížet, jak si ničej životy. Chci bejt sám.“ Začátek perfektní. Silně atmosférický, odtažitý, tajuplný. Neznámý muž, o jehož minulosti divák vůbec nic neví, prochází šedivou, chladnou krajinou a prolézá různé chaty, které mu zjevně nepatří. Díky auře tajemna v kombinaci se způsobem života, přísnými pravidly a povahou je ta postava skutečně zajímavá a já byl zvědavý, jakým směrem se její putování vyvine (vlastně bych si ní dokázal představit i úplně jiný druh filmu, který by se nebál i hlubších otázek). Sázka na Vetchého byl nicméně mistrovský castingový tah (jeho nabručený, striktní nemluva Karel mu naprosto sedl). I Šoposká v roli jednodušší matky byla poměrně přesná. Potud vše v pořádku. Bohužel postavy příliš zvídavého dítěte a jeho přerostlé, „gangsterské“ verze mě i spolu s jejich představiteli strašně vadili (Švarcův herecký výkon bych označil až za ochotnický a chování Patrika nedávalo po většinu času smysl). I proto "pouze" slušné 4*. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (3)

  • Přestože je Ondřej Vetchý známý svou fyzickou kondicí, režisér při pádu z lávky do ledové vody raději zvolil kaskadéra. (sator)
  • Železniční zastávka Skalsko na Mladoboleslavsku, kde všichni čekají na vlak, je už mnoho let zrušena. Jednalo se o jednokolejnou neelektrifikovanou regionální trať. Jen příležitostně sem zajíždějí historické drezíny či vozidla. (sator)

Reklama

Reklama