Beze stopy (E04) (epizoda)

Without a Trace

(festivalový název)

Drama / Komedie / Psychologický

Česko, 2019, 1 h 14 min

Zérie vygradovala, kdy dosud to byla přetlačovaná mezi partnery (a někdy penězi), nyní, v podstatě „správňákovi“, vlezli do života dva (až tři) magoři, které „musí“, ač nerad, před sebou navzájem zachraňovat. Ovšem je-li magor hoden toho slova, nedá se nic dělat... ----- Nevím, je-li na místě generalisovat, ale nemohu se zbavit pocitu, že vždy vše podělaly dámy. Všiml jsem si ještě jedné jistoty – přesto, že pokaždé utíkají, nakonec se ke svému magorovi vždy vrátí. Např. ve filmu Všechno bude, či (za starší tvorbu) Jízda (1994). Čili vypadá to, že heslo: „Kdo chce kam, pomozme mu (přesto, že ani nemusíme) tam“ a nic s tím neudělá ani český Old Šetrhend – Ondra Vetchý. ----- Série byla velmi zajímavá a rád si ji o5 šlehnu i přesto, že budu vědět, kterak vše dopadne... Díky ČT!(16.12.2019)

Díl přetekající emocemi. Vynahradí to předchozí brodskopíčovský díl. A co, že to nemá občas smysl, jak nějací odborníci zde píší. Konec překvapující. Žádný info o charakteru Ondřeje Vetchého se nedozvíme, chci něco o jeho minulosti atd. Se sympaťákem jehož jméno si už nepamatuji, máte chuť okrást nejbližší náctiletý buzíky o kapasné na svačinum. Vedlejší girl je velmi hot a legíny mohly být uplejší. Dítě nebylo tak iritující, jako v jiných počinech.(15.12.2019)

Ondra Vetchý je zatracená jistota, pochmurná atmosféra neznámých českých lesů v předvánočním čase další a drsný příběh komplikovaných vztahů bez jakéhokoli náznaku na happyend už je jen třešničkou na dortu. Semtam to chce drama, které doopravdy skončí tak krutě, jak je celou dobu konstruováno. Právě taková podívaná nám ukáže, jak těžké je v některých situacích třeba i to, jak si nepos*at život.(20.12.2019)

Televizní nadprůměr, z minimalistického příběhu o pár postavách, lese a sem tam využitých chat se nám líhne zajímavá substance životních osudů, které se přilepí na vlastní vůlí hnanou postavou žít nenápadně a neškodně mimo většinu lidí. Krásně jak je zde vidět profesionalita pana Vetchého, který opravdu dává jinou úroveň herectví s prominutím vedle mladých herců je o to ještě větší. Trošku jsem měl problém s komicky přehrávaným Švarcem z počátku. Časem se ustálil a konec už jsem prožíval, tak jak se má. Za každou malou zajímavost jsem u ČT rád. 70%(20.12.2019)

Čtvrtá část Jak si nepodělat život se vymyká dílům předchozím. Na adventní neděli mi to přišlo drsné, byla jsem nastavená na něco úsměvnějšího, ale to není podstatné. Kvalita epizody, nad kterou přemýšlím druhý den, byla vysoká. Ondra Vetchý znovu potvrdil s kým máme tu čest, což je dobře a Marika Šoposká by měla hrát častěji. V českém filmovém minirybníku se nám totiž rozsedělo snad patnáct hereček, které se divákům začínají pomalu, ale jistě zajídat. Které pokud nehrají to svoje, přehrávají, nebo jsou prostě pokaždé stejné, protože hrají to svoje a tak pořád dokola. Šablony, škatulky, scénáře, kamrádšoft, kombinace všeho? To divák neřeší. Výjimky potvrzují pravidlo, jasně, ale většinou je to častý jev. A proto mě těší, jaký čerstvý vánek Marika vnáší do této atmosféry a že je to osvěžující, lze cítit z reakcí publika. Obsazení celkově bylo zajímavé, příběh sice lehce nereálný, ale byl originální, výborně vystavěný, kvalitně natočený a já nemám výhrad. Líbilo! Televizních pět hvězd.(17.12.2019)