Karel (Ondřej Vetchý) podle svého zvyku tráví i tuhle zimu v lese a v opuštěných chatových osadách. Nekrade, neničí, má vypracovaný systém, jak vyžít s minimem a nezanechávat stopy. Teď je ale něco jinak. I když se Karel umí lidem vyhýbat, má čím dál víc pocit, že ho někdo sleduje. Z pronásledovatele se nakonec vyklube kluk (Václav Švarc) na útěku před zákonem. (Česká televize)

Eire

Epizóda ktorú utiahol na svojich pleciach skvelý Olda Vetchy... Aj tí policajti , nie z 1. oddelení boli skvelý... Páči sa mi že Vetchy dokáže zahrať  hrobnika, či futbalistu v skvelých komédiách, cez charizmatických vyšetrovateľov ale aj kriminálnikov aj socky... A je to vždy uveriteľné. Stihlo sa to tesne pred covidom. 85% ()

bobstock

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Televizní nadprůměr, z minimalistického příběhu o pár postavách, lese a sem tam využitých chat se nám líhne zajímavá substance životních osudů, které se přilepí na vlastní vůlí hnanou postavou žít nenápadně a neškodně mimo většinu lidí. Krásně jak je zde vidět profesionalita pana Vetchého, který opravdu dává jinou úroveň herectví s prominutím vedle mladých herců je o to ještě větší. Trošku jsem měl problém s komicky přehrávaným Švarcem z počátku. Časem se ustálil a konec už jsem prožíval, tak jak se má. Za každou malou zajímavost jsem u ČT rád. 70% ()

koza3

Byl jsem moc mile překvapen! Vetchý je pro mě punc kvality a tenhle televizní cyklus nebo co to je na mě ze začátku působil dost lacině, ale někdy od půlky velice dobře vykresloval postavy a já bavil. Konec byl dost překvapivý a jediné mínus je za herecký výkon Patrika, který byl málo uvěřitelný. Jinak super. ()

Marcimor

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Poněkud temné zakončení celé minisérie, ale rozhodně nejlepší epizoda. Zajímavý námět, prostředí a zejména minimalistický, ale naprosto přesný Ondřej Vetchý, který celý příběh táhne. A ačkoliv se o jeho postavě nedozvíme prakticky nic - vše se točí kolem postav, které potká cestou - příběhu to nevadí, možná právě naopak. ()

NinadeL

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Výborné setkání se sólovým koncertem Vetchého. Dobrý nápad, zajímavá práce s českou krajinou, odlišný pohled na to, o čem by měla televize točit. Ale jak už to tak bývá, jakmile někdo takhle vyčnívá, není úplně snadné k němu vybrat odpovídající herecké partnery. Takže v jiné kombinaci bych považovala Václava Švarce za nadějnou omladinu, ale takto všechny scény, které spoléhaly pouze na něj nebo na marnou Šoposkou (která je stejně marná už léta), byly naprosto o ničem. Vetchému by do budoucna slušely role klasického repertoáru, a klidně by mu pro příště stačil jako parťák jen malý Vítek Gajdoš. ()

• Přestože je Ondřej Vetchý známý svou fyzickou kondicí, režisér při pádu z lávky do ledové vody raději zvolil kaskadéra. (sator)
  • Železniční zastávka Skalsko na Mladoboleslavsku, kde všichni čekají na vlak, je už mnoho let zrušena. Jednalo se o jednokolejnou neelektrifikovanou regionální trať. Jen příležitostně sem zajíždějí historické drezíny či vozidla. (sator)