Ztracen v džungli

• Austrálie Jungle (více)

Mladý muž chce na cestách po světě uniknout rutinně a nudě západoevropského života. V bolívijské metropoli La Paz potkává nové parťáky z různých koutů světa a tajuplného průvodce. Ten je vezme na expedici do neprobádaných míst amazonského pralesa s tím, že mohou nalézt neznámý indiánský kmen, zcela nedotčenou přírodu a možná i naleziště zlata. Jenže uprostřed divočiny průvodce zmizí a skupina cestovatelů se při ztroskotání na divoké řece rozpadne. Hlavní hrdina Yossi zůstane uprostřed neprostupné, nehostinné a nebezpečné džungle sám. Bez nože či jiné zbraně, bez zásob a bez jakéhokoli přístřeší... úplně sám. Má sice za sebou tři roky vojenské služby, ale ty ho zdaleka nedokázaly připravit na všechno, co ho v dusném jihoamerickém pralese čeká. Krásná příroda se proměňuje v zelené peklo a v nepřítele plného útočných tvorů, jedovatých rostlin i hadů, odporného hmyzu a ohavných parazitů, jaké si ve středoevropských poměrech nedokážeme ani představit. Džungle má jasný vzkaz: sem lidé nepatří. (Bontonfilm)

manonfire

Po akční stránce to v sobě nemělo ani chlup navíc oproti řadové epizodě Přežít! Zkrátka natočeno za babku a nenáročně. Po té emocionální mě však nakonec tvůrci tohohle survivalu zvládli i lehce dojmout (Byť mým osobním králem této disciplíny zůstává Nordwand) Speciální pochvala pak míří za scénu, kdy se Yossi dotkne osiřelé divošky, zdali se mu jen nezdá. 60% ()

luksky

Záběry džungle super, mám rád tyto filmy..ale tendle nepatří k těm lepším...půl filmu se nic neděje a pak nasledují otázky proč to a tamto...a nejsou vysvětleny..pak přijde ta lepší čast, což se dalo očekávat..aspoň že tak :-) ()

filokk

Po hodně trapném Ztraceném městu Z je tenhle biják el numero uno. Daniel Radcliffe proč nemá nominaci na Oskara to mi hlava nebere. Hlavně, že za dá se říct podobnou roli ve filmu Revenant Dipičio Oskara dostal fuck Oscar ()

Aberforth

Radcliffova životná rola, prevedčivo zahraté, precítené, vidno že dal do toho srdce. Uvod bol síce zbytočný a molo sa ísť hned na ved, ale inak si celý film drží dosť hutnú atmosféru. Finálný popis osudu postáv ktorý prešli džunglou prekvapivý a emotívny. ()

blackkocour

S děckama jsme si v pondělí ráno udělali školní výlet do Amazonského pralesa. Průvodcem nám dělal nemytí a zablešený chlapík Denča. Tento záhadný člověk, který vypadal jako kdyby se právě vykoupal v kaluži hoven, bez bot a zubami tak žluté, jako hvězdičky na obloze, věděl o pralese tak stejně, jako nezkušený mladý kněz při prvním pohlavním zneužitím malého protestanta. Po dlouhých a útrapných 12 hodinách v temném a nebezpečným Stokorcovým lesem, jsme se konečně dostali do školy, a všechny děti zkopali Harryho Posera doprdele, za to jaký kokot to je, že se klidně nechá ztratit skupince německých batužkářů. To byl ale den.. Tak a teď z jiného soudku. Je hezky vidět, že Denča konečně hraje i v jiných filmech než o panicovským kouzelníkovi s bleskem na kebuli. Pohled na krásu zalesnané Amazonie, jen tak neomrzí. Oplatí se to? Jasně, proč ne. Film nás chce poučit, že od určitýho času, člověk přestane myslet na hovadiny, které mu přišli důležitý, protože k životu jsou totálně k hovnu. Pohádka i s ponaučením. ()

Maynard.

Ale jo, Harry to zahrál docela dobře. Od filmu sem vlastně dočkal, to co sem chtěl. Což teda byl boj o přežití v džungli. Jako bonus pro mě tady kluci sjížděli na voru řeku, o který nevěděli zhola nic, jen to, že vedla do civilizace. A jak už to tak s těmadle frajírkama bejvá, tak se samozřejmě cvakli. Ještě před tím udělali tu největší pípčovinu, kterou mohli - rozdělit se. Pravidlo č. 1, nikdy se nerozděluj ty jelito!!! :o) Samotný záběry na jejich plavbu byly ale hodně slabý, nevěřil sem tomu, že na tom voru vůbec seděli. A kamera se tak divně klepala, no prostě jakožto expert na vodáckou turistiku musím konstatovat, že nic mic :o). Konec dobrý, všechno dobrý... Klasickej happy end... ()

Zemi11

Nedostal jsem nic navíc, ale zároveň jsem nebyl o nic ochuzen. Scéna s jaguárem, kterého na věky věků zahnal zapalovač, mě sice dostala do kolen, ale zrovna jsem byl v náladě, kdy jsem tyto lowcostové přehmaty dokázal přehlédnout. ()

sedm.1

Já zde nechci tuto podívanou nějak vyloženě kritizovat, ale pokud bych jí měl charakterizovat jediným slovem, zvolil bych výraz Nezáživný. Bohužel, ale za ty dvě hodinky se tam toho fakt příliš nestane a prakticky nějakých působivějších scén a výraznějšího spádu se divák dočká až téměř v poslední třetině filmu a popravdě, ani to není nějaká sláva. Vyzdvihnout tedy musím minimálně Radcliffa v titulní roli, který se snaží všemožně vymanit z potterovské nálepky, a nutno konstatovat, že se mu to daří poměrně přesvědčivě a konkrétně v této roli odvádí vážně působivý výkon. Pak tu lze zmínit snad tedy ještě tak dvě, tři scény, které disponují jakýmsi napětím a emocemi, jinak ale bída a samozřejmě nemohu opomenou úžasně nasnímanou přírodu, což byly záběry fakt k nezaplacení. Naopak nejvíc mě tato podívaná ale zklamal v navozené atmosféře, která prostě a jednoduše nefungovala, většina postav pak působila prázdně, nezajímavě a jejich osudy mi byly dost jedno, chyběly mi i silnější momenty, neboť dvě třetiny filmu postavy onou džunglí jen procházejí a melou a melou a když se pak ústřední hrdina „konečně“ ztratí, tak ani on tam nezažije nic vyloženě poutavého, ojedinělého, co by vytrhlo diváka z, po celou dobu zákeřně budované, letargie. Já se u této podívané zkrátka příliš nebavil, není to poutavě natočené, dějové je to slabé, dobrodružně prázdné, a tak tu skutečně za pozornost stojí jen vychrtlý Radcliffe a nádherná příroda, a to víc než na průměrný zážitek vážně nestačí. ()

James87

Bál jsem se, že to bude horší. Že tam budou halušky bylo jasný, ale byly celkem fajn, jinak je ve filmech nemusim. Jako celek to překročilo mé očekávání. A bylo to bez kouzel, jen s touhou přežít. ()

Lukoboss

Musím uznat, že to je asi první film, kde mně D. Radcliffe takřka vůbec nevadil, dokonce se nebojím říct, že to odehrál poměrně dobře! A to je co říct, protože jinak s tímhle hercem mám docela problém. Takže už tohle je pro mě plus. No, příběh sám o sobě je poměrně zajímavej - "based on true story" tomu trochu přidává, i když chvílema je pochopitelně vidět, že si tam občas "pan režisér něco přidal". Některý rozhodnutí hlavních postav jsou poněkud divný a pak ten závěr, kde si říkáte, proč, vole, nezařveš, i když jseš vyčerpanej?!?!?! Tam tomu asi chtěli přidat dramatično. Něco kolem průměru si to určitě zaslouží... ()

Silwer

Tady je videt ze bez hulky do Jungle Potter nesmi ;-) Uprimne by me mnohem vic tajimalo co se stalo s tema dvema..a proc je vubec do te Jungle bral?chtel je zabit?okradt?to uz se nikdo nedozvi... ()

purekritik

Na podobnej námět bych doporučil o něco lepší, ještě více existenciální Gerry s Damonem a Caseym Affleckem, koneckonců potrat se tomuhle tandemu nemůže rovnat. Jungle mi navíc přijde přitažený za vlasy, i když má bejt podle skutečný události. Tahounem filmu je amazonská příroda, která vás přiměje dávat pozor po celej film, takže 60%. ()

Kredy

Ten borec (pokud se teda film držel pravdivé výpovědi) to má v palici z těch prášků pěkně pomotaný, nebo si ten příběh za ty roky hezky přibarvil. ()

iXtr3m3

Výpravou pekný aj keď happyendový dobrodružný dramatický životopisný snímok. Čo k tomu dodať. Pozeral som to s manželkou a netvrdím, že ja by som v tej džungli prežil lepšie, pravdepodobne by som tam jednoducho nešiel, na to mám dosť rozumu a nejde o gule ale naozaj o rozum, ale to chovanie tých postáv, kým došlo k problémom, to bolo tak arogantné voči prírode a zdravému rozumu, že si o prúser jednoducho doslova prosili. Ďalšia vec. Mačeta alebo nôž sa vždy pevne pripásava k nohe, aby to bolo po ruke. Ďalšia vec, nielen v džungli, ale aj v blbom lese, keď by som vedel, že ma čaká nekonečná cesta, prvé čo urobím, tak palicu jednak na podopieranie a jednak na odháňanie prípadnej zveri. Netvrdím, že by som sa ubránil nejakej skutočnej šelme, ale z princípu by som to urobil okamžite. To hodnotím len tie prvé momenty pred blúznením. Samozrejme keď už nastúpili halucinácie, to nehodnotím, lebo je to nemožné hodnotiť bez osobnej skúsenosti po ktorej netúžim. Ale jednoducho som musel vypichnúť to blbé, tupé a arogantné správanie sa dvoch zo štyroch postáv. Som v džungli, kde som nikdy nebol, nemám žiadnu zálohu, nemám žiadnu pomoc, nikto nevie, kde som. Mám sprievodcu, ktorý nech je akokoľvek tajomný (neriešim, ako to skončilo, to človek vopred nemohol vedieť), tak idem asi so sprievodcom a nie, že sa drbnem splavovať drsnú rieku, ktorú som nikdy nevidel a mám len mapu v mierke 1:500. WTF? Fakt si prúser pýtali a tak ho aj dostali. To neboli hrdinovia, to boli blázni, ktorí mali jednoducho šťastie v nešťastí, toť vsjo. Jasné, prelozil som len všetky možné hory u nás na Slovensku vrátane Vysokých Tatier, nejdem s tým zrovnávať džungľu, kde vás môže zabiť všetko čo vidíte aj nevidíte. Ale jednoducho tuposť a arogancia do neba bijúca. Teraz, keď si odmyslím tieto výtky, tak dostávame fakt slušný filmík s veľmi dobrou výpravou, žiadna klasická štúdiovka, ale napriek tejto výprave nemôžem povedať, že by to bolo omnoho lepšie ako napr. taký Canyon alebo Frozen (nemyslím animák). Lepší nadpriemer. ()

666Carnage

Super survival film podle skutečné události. Hezky natočený a napsaný, tak že diváka v táhne do děje a fandíte Potterovi jak jen to jde. Daniel Radcliffe ukázal, že umí přežít v džungli a ani nemusí být ŠVÝCARÁK. 80% ()

Hanys_

Survivol thriller podle skutečné události. Kdo o příběhu Yossiho už něco ví, bude asi potěšený, že McLean si nic nepřidává a drží se Yossiho vyprávění skoro do puntíku. Trošku mě štvaly ti věčné halucinace, spíš bych uvítal větší Radcliffovu depku než vidiny otce, kecy o bohu atd. ()

Gogo333

Radcliffe si vybírá zajímavé role a většinou jsou úplně rozdílné a proto se rád podívám na každý film s nim. První hodinka je taková pohodová, seznámíme se s postavama, poznáme trochu kultury a omrkneme nějakou tu přírodu. Druhá hodinka je úplný opak té první, pohoda je fuč a máme tu drsnou řeku, nelítosnou džungli a samotu. To je okořeněno halucinacema (občas erotické) a nějakýma nechutnostma (červ v čele, nohy...). Film je to docela slušný, ale příjde mi zbytečně natahovaný a ty halucinace trochu navíc. 60% ()