Ztracen v džungli

• Austrálie Jungle (více)

Mladý muž chce na cestách po světě uniknout rutinně a nudě západoevropského života. V bolívijské metropoli La Paz potkává nové parťáky z různých koutů světa a tajuplného průvodce. Ten je vezme na expedici do neprobádaných míst amazonského pralesa s tím, že mohou nalézt neznámý indiánský kmen, zcela nedotčenou přírodu a možná i naleziště zlata. Jenže uprostřed divočiny průvodce zmizí a skupina cestovatelů se při ztroskotání na divoké řece rozpadne. Hlavní hrdina Yossi zůstane uprostřed neprostupné, nehostinné a nebezpečné džungle sám. Bez nože či jiné zbraně, bez zásob a bez jakéhokoli přístřeší... úplně sám. Má sice za sebou tři roky vojenské služby, ale ty ho zdaleka nedokázaly připravit na všechno, co ho v dusném jihoamerickém pralese čeká. Krásná příroda se proměňuje v zelené peklo a v nepřítele plného útočných tvorů, jedovatých rostlin i hadů, odporného hmyzu a ohavných parazitů, jaké si ve středoevropských poměrech nedokážeme ani představit. Džungle má jasný vzkaz: sem lidé nepatří. (Bontonfilm)

laik_60

ja takých dobrodruhov ľahkovážnych a dôverčivých nemusím, príbeh ma nezaujal až na toľko, ale kamera zábery z džungle to troška vyvážili. Radcliffe bol lepší Poter ako Yossi :) ()

KajusaK

Slabší 4*. Jednou stačí, ale špatné to nebylo. Napětí nechybělo, ale konec neuspokojivý. Celkově taková inspirace 127 hodin.. ()

animaxis

Ztracen v džungli je napínavým příběhem o přežití, který mi přišel nejzajímavější asi z hlediska psychologie. Na tento žánr se často nedívám a vůbec na něj nejsem odborníkem, ale opravdu oceňuji snahu herců, dublérů a celého filmového štábu za to, že se do takového natáčení pustí. Daniel Radcliffe mě stále přesvědčuje o tom, že filmům, ve kterých hraje, můžu bezpečně dát šanci. Film má poněkud pomalejší rozjezd, ale ani ten mi nepřipadal nezajímavý. ()

majo25

V prvom rade sa nejedná o akčný film, je to čistokrvná dráma o prežití, nič viac, nič menej. Ale solídne natočená a vcelku dobre obsadená, aj keď sa tvorcovia nevyhli tradičným klišé s cieľom neustále vyvolávať u diváka napätie či dokonca strach (počuť jaguára vrčať predtým, než zaútočí na svoju obeť, by bol pre neho koncom, atď). Škoda týchto, síce menších, ale predsalen upravovaní si príbehu podľa vlastných požiadaviek. Prvá polka suprová, škoda, že druhá je viacmenej založená už iba na haluškách hl. postavy a záver s jeho nájdením mi prišiel príliš jednoducho zinscenovaný. Prekvapujúco, ale záverečné fotografie pôvodných aktérov na mňa nijak extra nezapôsobili. PS: Netušil som, že Hary Poťer je taký krpec. ()

SHI-SHA

První polovina filmu je skvělá - velice napínavá, pořád čekáte, co se přihodí. Druhá polovina je zbytečně natažená a poslední půlhodinu jsem opravdu už jenom očekával, kdy to skončí. ()

Immortal17

První polovina filmů možná trochu zdlouhavá je, ale patří to k příběhu, který se skutečně stal, obzvlášť co se týká následujícího pekla, který musí Yossi Ghinsberg prožít v džungli úplně sám, je obdivuhodné jak vůbec dokázal přežít pouhou silou vůle. Na konci filmu jsem uronila pár slz jak to k tomuto žánru patří. Škoda, že závěr filmu zůstal v některých případech neobjasněn, například v tom co se stalo s Karlem a Marcusem. Faktem zůstává, že se to nikdy nedozvíme. Pravděpodobně nikdo. Ztratili se i oni? Narazili při cestě na lid kanibalů? Nebo stále žijí někde společně jako dobrodruzi? Nikdo nezná Karlovu pravou tvář, ale uznejme si, že byl velice zvláštní. A na závěr, musíme si všichni uvědomit, že Daniel Radcliffe už není ten malý kluk co kdysi hrál Harryho Pottera, ale už dospělý chlap, co pokračuje ve své herecké dráze i v jiných filmech. Prosím, neodsuzujte a neodepisujte kvůli tomu hned každý nový film, ve kterém ztvárňuje jednu z hlavních rolí. Doufejme, že se i tento snímek přehoupne do červených žebříčků. Byla by škoda, kdyby kvůli tomuhle upadl do zapomnění. ()

sir-dave

Nepolíbený skutečnou události jsem čekal klasickou vyvražďovačku, polovina filmu pryč a Thomas Kretschmann se stále k ničemu neměl. Je to typický survivor, který by se dal přirovnat možná k Into the Wild, s tím rozdílem, že vše už jsme viděli a prostřední část byla místy utahanější. Každopádně Daniel Radcliffe předváděl skvělý výkon. Při závěrečné rescue to mělo správné grády. ()

sator

Neviděl jsem žádného poterra nicméně asi se jeho fandou nestanu a ještě je prcek...1,65😎 Celou dobu sem měl pocit že už sem film viděl... ()

Radiq

No co, mohli si za to sami, že. A ještě se tou svou blbostí chlubí. Částečně to má něco do sebe - přežít v džungli asi není žádná sranda, ale existují o tom lepší filmy. Vyloženě vadil. Vyloženě vadil mi tady Daniel Radcliffe, kterýmu jsem tady nevěřil ani větvičku v prdeli, natož ten jeho bezďáckej plnovous. Vypadal totiž jak bezzubej alkoholik a jestli to měl být pokus vymanit se ze spárů Pottera, jakože víc dospělá role, hm, mám z toho rozporuplné pocity. Furt mi totiž připadá jako takovy děcko. A jeho tragické výrazy v tváři se brzo okoukaly. Pak už asi nebylo o čem psát/točit, tak si Yossi vymyslel různé sny a halucinace, aby to vypadalo víc dramatičtěji (duch kámoše, imaginární indiánka a už nevím, jestli mám vůbec něčemu z celýho toho příběhu věřit). Samozřejmě nesmělo chybět zoufalé volání boha. A retrospektivy z jeho minulosti tam byly úplně, ale úplně zbytečné. Má to svoje chvilky, ale moc jich není. ()

vesper001

Kolik cest, tolik odboček. Nepřikrášlený nedobrovolný pobyt v divočině jednoho ne moc sympatického kluka. Radcliffův chlapecký look zatím bohužel stále trvá, herecky ale zraje, sice pomalu, ale nakonec z něj možná přece jen něco bude. Je to špinavý film, místy vážně děsivý a ke konci mrazivý, to když se ukáže, jak to doopravdy dopadlo. A je v něm všechno, co čekáte – nechutnosti, patos, lekačky, tělesné a jiné tekutiny a psychické výkyvy. Já se nejvíc těšila na jaguára. ()

Sabrewulf

Docela se to dá, ale větší emoce by vzbudilo, když by se hlavní hrdina v té džungli ztratil úplnou náhodou, třeba po havárii letadla a ne že si to zaviní sám tím, že tam prostě dobrovolně strká rypák. Nicméně co se týče samotného Radcliffa, ten se neztratil v džungli, ale v učivu biologie, konkrétně u faktu, že menstruují pouze ženy a že pohlaví jsou jen dvě. ()

Khumbac

No...lesní survival, skoro. Vždyť málem zhynul. Kdyby ho nenašel ten jeho přiteplený kamarád, se jménem Kevin to ani snad nejde nebýt gay, tak je kaput. Ale to je jedno. Jsou tam tupá fópa a hned několik. Nebudu je zbytečně vypisovat, každého to trkne. Ale motýlci ti byli úžasní. ()

David.Darco

V podstate nič prevratné, no ani nič vyložene zlé. Je to miestami prehnane naivné, no to dorovná pasáž kde hlavný hrdina (Radcliffe) blúzni kvôli mravcom. Tá je natočená skvele :) ()

maxxxim

Prvá polovica filmu poznačená vykrajovaním sladučkých medovníčkov z těsta mamkou právě uhněteného, v rámci ktorej to hlavný protagonista moc nedáva, no v tej druhej, kde si už išiel svoje hudby sám, to celkom dobre ustál. Takže za mňa tak. ()

Mr.Ripley

Daniel je sice herecký talent (,který bude do budoucna jenom překvapovat), nicméně příště by to chtělo využít potenciálu a vykašlat se na zbytečnou zkratkovitost. ()

Tosi

Jungle spoléhá na Yossiho příběh a na nebezpečí džungle. Nejsem na ni sice odborník jako někteří zdejší a ani nemusím na každém filmu hledat parazity, tak jako Yossi na svém čele. Pro mě to byl velmi dobrý film, co využil nádhernou přírodu a Radcliffovo herectví, které vás nasaje do tohoto dobrodružství. ()

filmmovier

Možná víte, možná ne, že přesně tenhle druh filmů miluju a většinou mě nezklamou. A o filmu, ve kterém se fousatý Harry Potter ztratí v lese, to naštěstí platí taky. Radcliffe se od své nejslavnější role odpoutal už dávno, neměl jsem sebemenší důvod mu roli Yossiho nevěřit, po této stránce je tedy vše v pořádku. Jediným problémem celého filmu je vlastně jen strašně dlouhý úvod, který lehce zavání nudou, retardovanými postavami a nelogickým jednáním. Až když Radcliffe zůstal v džungli sám, nabral film ty správné otáčky a stal se opravdu velmi záživnou podívanou. Jistě, v rámci survival žánru není tahle záležitost žádný velehit, ale ta kvalita tam prostě je. Režie je zručná, prostředí samozřejmě bezvadné, výtečné flashbacky do toho báječně zapadají a pocit, že je to podle skutečnosti a že se Daniel konečně naučil pořádně hrát, také není k zahození. Mě to bavilo a kdyby se úvodní hodina trochu pokrátila, bylo by to možná ještě lepší. 75%. Další "malý" film, který stojí za pozornost. ()

Ryuuhei

» Předmluva: Film, na který jsem se chystal jít skoro celé dva měsíce a skoro minul šanci jej nakonec ještě zastihnout v kině. » Pozitiva: Snaha o vyjádření šílenství, které doprovázelo ona izolace a motivovaná, leč skoro bezcílná cesta. Všechna hrůza se opravdu dokázala dostat pod kůži a dotvořila atmosféru jedna báseň. » Negativa: Nedobře vykreslené postavy, že ani hlavní hrdina si nedokáže získat divákovy sympatie. Spíš naopak. S přátel se na chvíli stávají nepřátelé, z přátel najednou přátelé a celé se to motá a dělá zbytečný zmatek. » Subjektivně: Radcliffa bych s přehledem nominoval na novou verzi mladého Wolverina. » Celkově: Zajímavý film se smyslem pro dobrodružství a až hororově podkreslené drama, klopýtající po stránce charakterů. » Mé hodnocení: 60% » Viděno: V Cinema City na pražském Andělu v původním znění s českými titulkami. ()

Johnny.ARN

Pán Potter si na Rokforte zabudol prútik a trošku sa mu ten pobyt znepríjemnil. Inak celkom fajn survival podívaná. Možno trošku dlhá, možno miestami trochu nezáživná, ale stále pozeratelná. 3 z 5 ()

viperDavid

Trošku mě dostal závěr, tedy závěrečné titulky. Kdyby je dávali na začátek filmu, asi by to mnohem víc lidí nadchlo. První půlka je totiž docela nudná i když ne až tolik. Druhá už je mazec, kdy si říkáte, že je jedno jestli se ztratíte v neznámém městě "mě se to stalo" a nevíte kudy kam až si říkáte prostě tu zůstanu a hovno, nebo se prostě zvednete a půjdete dál... ()