Dawe2

Oproti smrti krásných srnců se mi líbilo mnohem mnohem víc, nesrovnatelné. Klasika, která potěší. Až na to vážné téma. ()

PTuranyi

Pekný nostalgický príbeh detstva židovského chlapca s výbornou atmosférou Južnej pošty s kulisami začiatku 2. svetovej vojny a otcom vášnivým rybárom. Sladké detstvo, trpká vojna a medzi tým ryby, ktoré ako tak robia život znesiteľným. ()

Spike86

Krásný film moc zajímavě a hezky natočený, kde nechybí humor, ale zejména dojemný příběh s velice příjemnou atmosférou, která byla tomuto filmu vtisknuta. Výborné herecké obsazení v čele se skvělou dvojkou Hrušínským a Menšíkem. Literární předlohu jsem nečetl, ale dojem je výborný. 90% ()

joywork

Smrt krásných srnců hodnotím o něco výše, to ještě neznamená, že tomu to filmu mohu dát za 4... Kachyňovy filmy jsou pro mne díla, kterým já říkám FILMOVÉ umění. ()

gizi

Pěkný film, jak se u Kachyni dá očekávat. Pozdější Smrt krásných srnců mě ale dostala víc, zde je to 70% a na hraně mezi 3-4, dávám 3*. Pěkná hudba - Luboš Fišer. ()

Wolfvater

Smrt krásných srnců hodnotím výše, než Zlaté úhoře, přesto se nebojím ani zde dát 5 hvězd. Je to určitě film do zlaté klenotnice naší kinematografie. ()

J.J.1972

No okrem toho ze Balzerova ukazala z kilometra 1 kozu, ze Mensika s dvoma synmi vzali do lagru a ze Brzobohaty skocil z mosta sa v tom filme neudialo vobec nic ine, i ked to bolo natocene ozaj skvostne, s prijemnou hudbou a krasnou krajinou... Verim ale, ze "tichi blazni" - majitelia rybarskych listkov pri tom pravidelne slintaju...preco nie? Kazdy mame svoje hobby. Bolo to pekne ale ci by sa mi este raz chcelo pocitat vsetkych tych kaprov, pstruhov a slizkych uhorov...dik, uz nie. Radsej si urobim sardinkovu pomazanku. :-D ()

knoxwile100

Včera jsem uvažoval nad tím, jestli je Kolja nejlepší český film. Teď už s jistotou vím, že není, jelikož zlatí úhoři v hlavních rolích s Menšíkem a Hrušínským dodávají filmu neskutečnou citovou hloubku. Není až tak dramatický jako Smrt krasných srnců, ale přesto je na něm něco výjimečného a neskutečně dojemného... ()

Tumbik

Krásný, silný i smutný velmi poutavý příběh... Další mistrná práce z pera Oty Pavla, kterou Karel Kachyňa mistrně převedl na filmové plátno... Dokonalý Vladimír Menšík a úžasný výkon mladého herce Martina Mikuláše... Dokonalý zážitek. ()

a-ja

Za ty oči Elišky Balzerové v závěru filmu, tenhle moment se vám vpálí do mozku nejspíš navždy... ()

Hombre8

Tohle rozpláče i největšího cynika. Menšík naprosto nepřekonatelný, zastínil i velikána Hrušínského. O výši hodnocení se nemá smysl bavit. ()

SunWu

Krásný, lyrický, poetický a hlavně smutný film. Skvělé herecké obsazení, hlavně Rudolf Hrušínský :). Z adapací Oty Pavla mě ale více zasáhla Smrt krásných srnců. ()

pleva

Toto pojetí Oty Pavla nemusím. Pavlovy povídky jsou veselé a režisér nám servíruje melodramatickou podívanou. Přiznám se, že i pan Menšík, ač podává skvělý výkon, tak na mě působí hodně nepatřičně a věrohodnějším tatínkem/básníkem je pozdější Karel Heřmánek. Prošek je skvělý a nic nemám ani proti zbytku osazení (rozvědčík také při vyprávění nepůsobí věrohodně): Takže za Menšíka paradoxně bod dolů... Asi jediný film, kde mi neseděl. ()