Tiché místo

• USA A Quiet Place (více)

Lee (John Krasinski) a Evelyn (jeho životní partnerka Emily Blunt) Abbottovi vychovávají tři děti. Všichni jsou zatím naživu. Velmi rychle si totiž osvojili pravidla, která začala platit po Jejich příchodu na Zemi. Kdo jsou ti Oni? Nikdo neví. Ví se jen to, že mají mimořádně vyvinutý sluch a každičký zvuk přiláká jejich pozornost. A jejich pozornost pro lidi znamená jistou smrt, což záhy na vlastní kůži poznají i Abbottovi. Ti dosud jako jedni z mála přežívali i díky tomu, že je jejich nejstarší dcera Regan neslyšící, a tak pro ně byla znalost znakové řeči absolutní nutností i v „normálních dobách“. Kromě toho vyvinuli na odlehlé farmě, kde žijí, celou řadu bezpečnostních opatření, jež je mají chránit, počínaje zvukově izolovaným sklepem a konče molitanem obalenými kostkami k Monopolům. Bude to ale k bezpečí stačit? Takový život totiž připomíná tanec v minovém poli a čekání na jednu jedinou, leč osudovou chybu. Evelyn je navíc těhotná a termín porodu se kvapem blíží. A některé životní události se bez křiku jednoduše neobejdou. (Cinemart)

Miagy

Tiché miesto by som asi hororom nenazval, pretože tam príliš tých desivých scén nebolo a hoci sa jedná o vydarené scifi nie je to presne môj top žáner. Ticho v prvej polovici filmu celkom funguje a diváka drží v napätí ale akonáhle sa tam príšerky začnú objavovať častejšie úplne sa zneguje úvodné ticho filmu. Chýbalo mi nejaké bližšie vysvetlenie a otvorené závery z duše neznášam - hoci asi prišli na to že hluk im vadí preto, lebo ich zabíja, mohli sa s tým ešte pohrať a priniesť nejakú krvavú vyvražďovaciu scénu....., takže za mňa 3* ()

Tarhiel

Filmová poviedka: postavy sa nevyvíjajú, dej je krátky, ale zato úderný a od druhej polovice som sedel na špičkách a má to vypointovaný záver. Určite by som prijal pokračovanie, kde tento koncept nejako rozvinú, lebo nejaké logické chybky sa tam našli, ale to by sme tu potom nemali dobré filmy :) ()

Shitonit

Tiché místo je hodně tichý film, u kterého jsem někde do půlky tiše trpěl nudou, a někde od půlky tiše trpěl hrůzou míchanou s pocitem, že jsem ohluchnul. No a samozřejmě napětím. Toho tam je taky docela dost. Brr.. Super filmařina, na malém prostoru, s pár herci a dvěmi třemi oškliváky, se povedlo vytvořit hodně hustý napínavo. ()

G04T

Velice zvláštní scénář a zvláštní zpracování. Podobný snímek tomuhle jsem neviděl, čímž si tenhle film u mně zabodoval. Tiché místo.. co k tomu napsat? Asi to, že vás nejdřív na začátku bude nudit, ale druhá polovina je vážně zajímavá a plná akce, i když se to na první pohled nemusí zdát. Do dvojky bych se nepouštěl, protože tohle je spíš na seriál, než na film. Tiché místo vás nutí přemýšlet, co se stane, když.... A jestli se to stane, když... . Vynikající výkon podala hlavně Emily Blunt. Tohle není film pro každého. Někomu bude připadat skvělý, zatímco druhému se budou zavírat oči nudou. ()

GameboyNES odpad!

co to jako mělo bejt?!!!! Videokurz pantomimy pro neslýšící rodinky?!!!!! Ultranudná sračka o rodinných citečkách. ()

sunfreedom

Mám rád, když jsou apokalyptické filmy dotažené alespoň trochu do konce. Takže u mě nikdy moc nezaboduje něco, co může být řemeslně a vizuálně zajímavé, leč budu každých pět minut nacházet rozpor se základní premisou. Např. pokud stačí být u vodopádu, aby mě nikdo neslyšel, zjevně stačí se přestěhovat na pláž a přežije půlka civilizace. Nebo bydlet u D1. ()

Maniik88

Dobrý nápad, dobrí herci, výborná atmosféra a lakačky, ktorú dotvárala strašidelná hudba. Videl som to na 4*. Bavilo ma to. No to nelogické chovanie, tie blbosti tých ľudí boli občas tak iritujúce, že som sa rozhodol, že priemer musí stačiť. Škoda tých pár drobností. Kurňa rodiť keď sú v okolí príšery idúce po zvuku. Ale tiež by som to s Emily nevydržal, hihi. ()

Meev

No, je to zajímavé, o tom žádné, ale heh... Celý film působí jako první díl seriálu. Kde byla hlavní zápletka? Byla nějaká rozvleklá a prapodivná. Tím koncem to mělo začínat. Za to strhávám hvězdu. V jednu chvíli tam byla opravdu skvělá hudba a herci byli velmi dobří. Dále lze pochválit kameru a barvy a celkový nápad, který ale po zamyšlení nedává smysl. (Tvorové, slyšící zvuk, kteří nevidí, je pro armádu snadný úkol likvidace, dále to, že monstrum s precizním zvukem slyší kilometr daleko rozbít podlahu, či co, ale neslyší vzlykot dítěte cca 20cm před svou hlavou, dále nesmyslnost úmrtí otce. Na takové tvory by stačilo nosit po kapsách kámen a pohodit ho v nesnázích na druhou stranu ode mě, abych tak živočicha odlákal). Složité na hodnocení. Zajímavé na podívání. ()

boo-boo

Veľmi štýlová práca s audiom a (predovšetkým) tichom, dostatok napätia a mrazenia, no katastrofálne deravý scenár. Ubehne to ako voda a má to všetko, čo to mať má, ale čo z toho, keď sa človek bojí nad tým vôbec zamyslieť.Každopádne druhý diel si prosím a prosím si, aby začal presne v momente, keď ten prvý končí. ()

-henry-

První třetina docela nuda, ale nakonec to na mě fungovalo slušně. To, že se lidé chtějí dál rozmnožovat mi přijde jako bazální logika přežití. Tenhle pár měl navíc trauma :) To, že se postavy chovají místy lehkomyslně bohužel kazí jinak velmi dobré napětí. Zemědělská pole asi už neobdělávali, ale zajímalo mě, jak měli řešenou el. energii. ()

dkas

Další zdařilý film, pracující hodně s atmosférou. Sice má pár nelogičností, ale jinak je to fajn napínačka. Hlavní monstrum mi trochu připomínalo Venoma, což nijak zásadně nevadí. ()

TaNya_

Jsem celkem spokojená, hodnotila bych i výš nebýt pár nelogičností, který ale zásadně zasahují do děje filmu. Jde o chyby těch děcek - když už teda stavím film na kontrole zvuků a znakové řeči, tak mi přijde trochu blbý nechat dítě s hrající raketkou jít jako poslední nebo dalšího stupidního kluka běhat kukuřicí, když celou dobu opatrně chodí po chodnících. Nápad skvělej, ale ty osudný přešlapy se mi moc nezdály. ()

departed

Netradiční a na dnešní dobu svěží nápad bohužel přehlušen (see what I did there?) nelogickým jednáním a rozhodnutími (jako třeba zplodit do tohoto světa uřvané dítě), které nuceně budily napětí tím, že si divák dokázal už předem představit, co se bude dít, jakmile se prcek narodí. Nicméně oceňuji námět jako takový, přestože si nedokážu představit vydržet přežívat v takovýchto podmínkách déle než 470+ dní, protože je to nereálný, skoro až frustrující. Svět vybudovaný solidně, avšak bez hlubšího vysvětlení, kterého bychom se snad měli dočkat ve dvojce. ()

elimS

70% - komentář 20ti slovy: Mrazivá atmosféra, která vtáhla do této "postapokalyptické doby". Škoda minimalistického a místy vleklého děje. Čekal jsem lepší závěr, nebo více rozvinutý příběh. ()

Milda003

Tenhle typ filmů není úplně můj šálek čaje. Ani hlavní hrdina mi do hororo-thrilleru před shlédnutím neseděl. Pro mé překvapení to i tenhle týpek z Kanclu celé režíroval a uznávám že to nebylo vůbec špatný.. Kdo má rád sedět u filmu jak na trní a kousat si prsty jak tohle dopadne, nebude litovat.. ()

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

24.10.2023

Hugh Grant a horor od studia A24?

Hugh Grant a horor od studia A24?

11.06.2023

Spin-off Tichého místa nabral hlavní hvězdu