Tiché místo

• USA A Quiet Place (více)

Lee (John Krasinski) a Evelyn (jeho životní partnerka Emily Blunt) Abbottovi vychovávají tři děti. Všichni jsou zatím naživu. Velmi rychle si totiž osvojili pravidla, která začala platit po Jejich příchodu na Zemi. Kdo jsou ti Oni? Nikdo neví. Ví se jen to, že mají mimořádně vyvinutý sluch a každičký zvuk přiláká jejich pozornost. A jejich pozornost pro lidi znamená jistou smrt, což záhy na vlastní kůži poznají i Abbottovi. Ti dosud jako jedni z mála přežívali i díky tomu, že je jejich nejstarší dcera Regan neslyšící, a tak pro ně byla znalost znakové řeči absolutní nutností i v „normálních dobách“. Kromě toho vyvinuli na odlehlé farmě, kde žijí, celou řadu bezpečnostních opatření, jež je mají chránit, počínaje zvukově izolovaným sklepem a konče molitanem obalenými kostkami k Monopolům. Bude to ale k bezpečí stačit? Takový život totiž připomíná tanec v minovém poli a čekání na jednu jedinou, leč osudovou chybu. Evelyn je navíc těhotná a termín porodu se kvapem blíží. A některé životní události se bez křiku jednoduše neobejdou. (Cinemart)

KateDanny

Wow, tak tenhle film byl dost překvapující. Trailer mě moc nezaujal, ale tak jsem si řekla, proč se na to nekouknout. Mnoo, nízké očekávání udělalo z toho vynikající snímek. Nemoci promluvit a vydat jakýkoliv zvuk bylo zcela zajímavé. Herecké výkony skvělé, vybudování atmosféry a celkově i závěr úžasné. ()

nomak

Nejak mi prijde, ze ten vetrelec je furt lepsi, i kdyz ho zkusite obslehnout sebelip. Herci hrozne nesympaticti. ()

vampvegetar

no Cervanak má pravdu, lenže žijeme v 21.storočí a nie niekde v minulom v "zlatej ére" béčkových horrorov. Tým netvrdím, že ide o "béčkový" film ( i keď rozpočtovo, striedmo herecky a kulisami tak môže pripadať ), má ale všetky atribúty tých naj horrorov práve z minulého storočia s nižším rozpočtom ( alebo sa k nim silno približuje ), cítiť tu niečo z Veci, lokálnych horrorov odľahlých miest (Halloween,Dedina atď.) a má to aj výborný nápad. Len moderný divák by mal dostať predsa okrôchanejšiu podobu inak kvalitného hororu. Chýbal mi tu ucelene pripravený úvod a - síce nie nevyhnutne - aj uzavrenejšie ukončenie. Je to takto nasmerované ( a práve poslednými scénami ) k pokračovaniu, ktoré buď dá priestor viac vyvinúť uvedené nedostatky alebo z toho budú jatka a typické "béčko". Alebo to nebude pokračovať a ostane to ako kvalitná žánrovka ocenená u mňa za 4, i keď to mohlo byť i lepšie, no k "legendárnemu hororu" tomu kúsok chýbal. ()

lineker

Plusem fakt slušně gradovaná atmosféra, velký prostor pro herecké výkony, které jsou naplno využity. Mínusem samotný příběh a jeho pointa. Ten film si zasloužil víc než tuctový příběh a jeho rozuzlení. Pak by to byla neskutečná palba. ()

vyhnalek

Hororový příběh, kterému se nedá upřít atmosféra herecké výkony. Film se bohužel tváří až příliš vážně a chtěl by být strašně sofistikovaný. Bohužel divákovi od počátku postupně odhaluje veškeré pointy, kdy pak už jen čekáte až to dojde i hlavním hrdinům. ()

KcarlosK

Po Umělci další němý film a zase pecka. Že by Achillovou patou dnešních filmů byly dialogy? Byť horor, přesto příběh o rodině a co všechno pro ni uděláme. Ten konec je bad-ass. Dokonce tomu odpustím i současný trend dělat z ženských supermany. ()

evita_

Nápad jednoznačne super, atmosféra v zásade tiež. Neraz sa stalo, že som sa zľakla a to od takého filmu aj očakávam. Aj keď nie som veľký fanúšik príšer z vesmíru (alebo odkiaľkoľvek inakadiaľ) tu mi to vlastne vôbec neprekážalo. Rozhodne mi bolo veľmi veľmi ľúto každej jednej smrti ktorá vo filme bola, najviac asi tej poslednej :-( ()

Fiffty

Námet filmu veľmi dobrý a keďže to malo aj veľký Hype okolo seba tak som čakal trochu viac. Miestami ma to nudilo a bolo tam veľa tichých pasáži čo by až tak nevadilo keby to vo mne vyvolalo viac napätia čo sa nestalo. Taktiež som očakával viac tích príšer, možno by to viac pomohlo a snáď aj dlhšia stopáž. No každopádne ma to až tak nezaujalo ako som očakával a bol to skôr taký priemer. ()

Daniel..7824

Skvělé, film předčil mé očekávání. Film si hraje s napětím, a je to super. U filmu si ani na chvíli neodpočinete. Prostě perfektní žánroví film. Napínavé na hlavně zábavné. S postavami se rychle z žijete, a začnete je poznávat. Za mě 75%. ()

d-nao

ET zabijaci, ktori pocuju aj prd vo vetre. Strasna slabota a ta rodinka uzasnych, to teda bolo cosi neuveritelne. Nemusim byt z inej planety, aby som ich chcel vidiet mrtvych. Jedna * za ten klinec na spravnom mieste. PS: Preco armada nedala do obehu ultrazvukovy odpudzovac na tych votrelcov? Kto toto vobec dokazal zozrat? ()

L.O.T.R

Najlepší horor za posledných 39 rokov! Čo v preklade znamená, najlepší horor od prvého Votrelca. Dokonca by sa dalo povedať aj o čiastočnej inšpirácii pri práci s monštrom. Originálny nápad a ešte originálnejšie podanie. Celý film je takmer bez dialógov a keď už nejaký nastane, oplýva emóciami. Žiadne hluché miesto a silný kandidát na Oscara hneď v niekoľkých kategóriách. 100% ()

baronGrga

Hororová jednohubka, ve které je všudypřítomné a všeobjímající ticho použito jako hlavní nástroj k budování napětí a které lze prominout i to, že se ke konci blíží počtem děr v logice regulérnímu řešetu. Hlavní premisa "Stay silent, stay alive" tlačí na co možná nejkoncentrovanější příběh, očištěný od dialogových i dějových vycpávek. Proto také Quiet Place plyne navzdory lenochodímu tempu jednotlivých postav příjemně svižně a nenudí zbytečnostmi. Kromě skvělých herců, kteří s přehledem zvládají přenést vše podstatné do gest a mimiky, má zásadní zásluhu na hodnocení i dunivá, silně znepokojivá hudba (připomínající místy Jóhannssonova Sicaria), která vám s bránicí provede to samé, co vysokofrekvenční řinčení s ušními bubínky mimozemského predátora. 80 % ()

hujerita

Na moje prekvapenie fungovalo všetko. Sem tam málo nelogickostí, ale spokojný som bol aj tak. Napätie bolo, herci fajn, atmosféra tiež, takže čo viac čakať. A najlepšie na tom, ako to rýchlo začalo, tak to aj rýchlo skončilo.Žiadne siahodlhé a násilné naťahovanie deja. Super. ()

KRAVKOID001

Do první mrtvolky malého chlapce to bylo děsně napínavé a vypadalo to, že se zakládá na solidní akci v neutuchajícím tempu, kdy přeživší rodina bude bojovat o holý život...Zkutečnost ? No né, že by se rodinka hrdinů vykašlala na základní pud přežití, ale již se začínají chovat méně logicky a to tempo rázem taky upadá a dobré 2/3 filmu přemýšlím nad tím jak ten porod hlavní hrdinka asi zvládne..no a ten konec tomu dal korunu..po porodu to vezme matka roditelka s brokovnicí do svých rukou..teda asi to pak začne řezat..naštěstí to utnuly závěrečné titulky oznamující zdárný konec filmu..., ale tak za ten napínavý začátek a vtipný konec dávám **. ()

teekanee

První polovina je opravdu pomalá, skoro bych až řekl nudná. Naštěstí to ale zachraňuje skvělá kamera a výborná atmosféra, které dopomáhá skvělá lehce melancholická hudba. Druhá půlka je pak opravdu dobrá, napětí plná jízda, která na konci ždíme i nějaké ty emoce. Pochválit musím Johna Krasinskiho a Emily Blunt za opravdu skvělé výkony, co se týče dětí, tak ty mě trochu iritovali, hlavně ten ufňukanej kluk, ale nic vážnýho. Nápad na jedničku, realizace nadprůměrná 75%. ()

r3musko

Zaujímavý film. Horor by som to nenazýval. Ku koncu ma trochu vytáčalo čo bolo očividné, ale postavy na to nevedeli prísť. ()

angelle

Najmrazivejší a najnapínavejší film, aký som kedy videla! Len škoda toho až príliš useknutého konca. Ale inak veľmi podarený námet a atmosféra na jedničku! ()

VincentB.

Predátor, ktorý ide po zvuku. Geniálne. Presne na takýto film čakajú zvukári celý život. Vyhrať sa s ruchmy a atmosférami. Tu sa im to podarilo. A aj keď som si "zvera" čo útočí predstavoval ináč zažil som vynikajúcu podívanú. Horor-triler jak vyšitý. Jediná vec ma ale sklamala. A to nabitie brokovnice na konci. Čo toto je? Veď to potlačilo celý dovtedajší štýl rozprávania a zakončilo sa to proste gestom a situáciou Béčkových hororoviek. Tak či tak hodnotím 75%. ()

stret

Nelogičnosť je druhé meno tohoto filmu. Lacné CGI. Nad hranicu béčka to snáď ťahajú herci. Zdá sa, že divákov tak strašne vyexcitovalo ticho, a preto tomu naondili 5 hviezd. A tak nás čaká aj dvojka tohoto béčka. ()

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

24.10.2023

Hugh Grant a horor od studia A24?

Hugh Grant a horor od studia A24?

11.06.2023

Spin-off Tichého místa nabral hlavní hvězdu