Snímek Roman J. Israel, Esq. je dramatickým thrillerem, který se odehrává v samém srdci přetíženého soudního systému v Los Angeles. Denzel Washington v něm představuje odhodlaného a idealistického obhájce, jemuž život zcela rozvrátí série bouřlivých událostí, které jsou velkou zkouškou pro aktivismus, jenž dosud celou jeho kariéru charakterizoval. (Falcon)

bonovox

Pávnická dráma v ktorej dominuje herecký výkon Denzela Washingtona. Režisér Gilroy po skvelom Slídilovi natočil tento film až príliš rutinérsky a až tak teda príliš nevybočuje v danom žánri. ()

Kamil111

Nebylo to zase tak špatné, ale pro poměrně úzký okruh diváků. I když se nosná myšlenka tvářila jako všeobjímající, nejvíce děj asi ocení právníci a lidé z korporátů, kteří tu jednu stranu poznají do detailu. Po druhém zhlédnutí jsem přidal jednu hvězdu, kromě jiného i pro nenápadný, ale o to účinnější soundtrack. ()

Bogrant

Už asi stokrát rozvarená a prevarená kaša tých istých súdnych výrazov, pri ktorej obyčajný laik rozumie tak každej piatej vete. Celý príbeh, ktorý naberie lepšie tempo až v poslednej tretine stojí samozrejme iba na výkone Denzela, ktorý svojho excentrického a tak trochu divného obhajcu zvláda bez problémov. Lenže všetko predtým nie je až také strhujúce, skôr utrápené a do značnej miery aj nepríjemné. Niekto chcel zrejme len zabodovať u akademikov, no akosi sa prerátal. ()

Marlowe

Ukažme si prstem na hajzly roku - právníky a na jejich počest buď vztyčme další prstt, prostředníček a nebo natočme film S Denzel Washingtonem. ()

mar4s

2 * za vykon denzela jinak je to film jak celovečerní šukaní z nespočetným počtem možností jak se udělat ale nikdy k tomu nedojde. ()