Inner City

(pracovní název)
  • Kanada

Drama / Krimi

USA, 2017, 122 min

- Když totiž jde o sociální nespravedlnost, justiční lhostejnost, institucionální rasizmus a vyloženou chamtivost, naprosté většině lidí v téhle zemi je to úplně fuk. - Nespravedlnost nás může rozzuřit, ale nesmí nás zničit. - Svět je plný báječných věcí, ne? - Říkám, že čistota v tomhle světě nepřežije. Životní podmínky mají svůj vliv. - Skuteční nepřátelé nehrozí zvenčí. Jsou uvnitř. -- perfektni role denzela, film s presahem a k zamysleni (tak to mam rad). skoda, ze neni docenen mistnim publikem... (mozna to cas napravi).(16.6.2018)

"Roman J. Israel, Esq." je podľa mňa dobre spracovanou, dobre natočenou drámou s uspokojivým záverom. Bol som zvedavý kam sa to posunie, postavy ma zaujímali a myslím si, že mali dobré srdce. Dokonca aj také, u ktorých som si myslel, že reálne nič zaujímavé neukážu a budú len jednoduché postavy do počtu. Ako napríklad Colin Farrell, ktorý mi najprv skutočne liezol na nervy. No postupne sa ukáže, že jeden človek, dokáže na druhých zapôsobiť. A tým sa začnú aj veci pomaly meniť a byť zaujímavejšie. Denzel Washington je pre mňa majster charizmy medzi čiernymi hercami. Pôsobí na mňa rovnako ako Tom Hanks medzi bielymi. Vždy je na neho sa radosť pozerať, má príjemný úsmev a jeho postavy majú svoje čaro, ktoré nikto iný nevie do toho dať. A v tomto filme si to užíva úplne naplno a jeho postava ma skutočne dostala. Ukazuje to aj, že s poctivosťou často ďaleko nedojdeme a nakoniec sa aj niekto ako Roman Israel bude utiekať ku kroku, ktorý neskôr sám vyhodnotí ako nesprávny. No nemohol som povedať, že by som jeho rozhodnutiu nerozumel. Ako celok ma to držalo, nenudilo ma to, malo to dobré tempo, skvelého hlavného hrdinu, dobrých vedľajších hrdinov a nemal by som problém sa k filmu vrátiť. Za pozornosť určite stojí. Už len kvôli Denzelovi. Hodnotenie: A-(24.1.2019)

Skoro celý film jsem si myslel že tohle natočil Spike Lee a jak jsem později zjistil on to byl někdo jinej. Zhruba rozumím co tím tvůrci chtěli divákovi sdělit a Denzelovo herectví je naprosto v pořádku. Dokonce se zde vyskytuje i pro jednou opět sympatický Farrell, který doufám bude podobné výkony předvádět od teďka pořád. Co mě na filmu tedy vadí? Trošku délka, trošku zvolené téma, trošku podivínská postava, málo vypjatých momentů.... od všeho trošku. 55%(23.7.2018)

Nemůžu si pomoct, ale při sledování filmu "Roman J. Israel, Esq." jsem měl pocit, že byl natočen vlastně jen z jediného důvodu - aby Denzel ukázal svoje mistrovství, což se potvrdilo, ale bohužel nedošlo k tomu, že by byl natočen skutečně dobrý film, tedy ve všech ohledech. Jako kdyby byli ostatní herci statisté a prostředí jen kulisy.(6.3.2018)

• Streeper

Ne, ne a ne. Netuším proč tenhle film vůbec vznikl. Hlavní postava nemá vůbec jakýkoliv potenciál na zfilmování, divák si hlavní postavu vůbec neoblíbí i když jí hraje Denzel Washington, který se snaží jak může, ale nakonec je to tak křečovitý herecký projev, že jsem u toho raději usnula než se na to dívat.(5.3.2018)

• - Na začiatku filmu jazdí George (Colin Farrell) na svojom BMW s novým typom kalifornských poznávacích značiek s čiernym pozadím a zlatým písmom. Na konci filmu má však na tom istom vozidle poznávaciu značku s bielym pozadím a modrým písmom. (Real Tom Hardy)

• - Natáčelo se ve městech Los Angeles a Santa Clarita (Kalifornie, USA). (BMW12)

• - Celosvětová premiéra proběhla 10. září 2017 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)