Reklama

Reklama

120 BPM

  • Francie 120 battements par minute (více)
Trailer 1

Raná devadesátá léta minulého století. AIDS si už deset let vybírá kruté oběti na životech, přesto aktivisté z pařížské pobočky hnutí ACT UP bojují s nezájmem veřejnosti, otupělostí vlád a machinacemi farmaceutických firem. Nováček Nathan se seznamuje s radikálem hnutí Seanem, jehož politický boj je zároveň bojem o život. Sean je HIV pozitivní a jeho čas se krátí... (Film Europe)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (64)

LIVINGDEAD 

všechny recenze uživatele

Hnus.... pokud bych byl v kanclu a nějací nakažení by po mne házeli krev, tak by nedožili rána!!! Nevím, zda natočení takového filmu mělo za cíl soucítění s nakaženými? U mne to naopak vytvořilo odpor.. Na film jsem se podíval jen protože byl v první TOP desítce filmů tohoto roku. Kdybych věděl, že se přes 2 hodiny jen kecá o AIDS, tak bych tuto sračku z daleka obešel. ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Film o politickém a osobním životě s AIDS, dokonale zachycený tep 90. let, totálně drtivá druhá polovina, závěr smích přes slzy, bouřlivé ovace, proto do Cannes člověk jezdí. Jdeme si počítat krvinky. Palčivá připomínka pozapomenuté (a stále aktuální) situace předminulé dekády, zároveň velmi bystrá reflexe vztahu aktivismu / intimity. Není to bez chyb, procedurál v první polovině se hodně opakuje, zabředává do nadměrných detailů, ale katarze to vykoupí bohatě. ()

Reklama

InJo 

všechny recenze uživatele

Strašně silné téma, řešené hodně do hloubky zejména skrze skvělé dialogy. Osobní linie ústředního gay páru je zpracována velmi citlivě, ale přesto mě nezaujala tolik jako sociáně-politická rovina. Některé scény jsou navíc pro hetero muže značně diskomfortní (a to se mi velmi líbí filmy s gay tematikou jako je Zkrocená hora, Bratrstvo apod.). 70 % ()

HOCKEYKA 

všechny recenze uživatele

Film o AIDS z perspektívy HIV-pozitívnych politických aktivistov som ešte nevidela.Nekonečné čakanie na titulky sa mi ale vyplatilo.Film je zaujímavý hneď v niekoľkých aspektoch, predovšetkým čo sa týka hĺbky,do akej sa tvorcovia púšťajú vrámci svižných a siahodlhých dialógov,neberúc pritom ohľad na diváka a jeho trpezlivosť.Jednotlivé postavy spoznávame len povrchne prostredníctvom debát,výraznejší charakter však nadobúdajú len dve a aj to po dosť dlhej dobe.V celej 140 minútovej stopáži niet jediného momentu,ktorý by aspoň čiastočne odľahčil závažnosť danej témy.Tak,ako sa film začína-pálčivou,takmer utopistickou snahou zopár aids-om nainfikovanych intelektuálov zmeniť vo svojej krajine osvetu a informovanosť v súvislosti s chorobou, ktorá ich jedného po druhom zabíja,tak sa vlastne i končí. Ak by som tu mala hodnotiť len konanie či zmýšľanie postáv, tvoriacich akúsi polomilitantnú komunitu nakazených,potom by som musela byť oveľa prísnejšia.V tom sa,myslím,zhodnem s viacerými,ktorí tento film videli.Ja však hodnotím film ako taký,v opačnom prípade by som musela zmeniť päťhviezdičkové hodnotenie nejednému kvalitnému filmu. ()

bart_ 

všechny recenze uživatele

Strhující kritika suverénní politické ideologie, která v podstatě způsobila šíření HIV tím, že jej primitivně ignorovala, a nenabídla jakoukoliv prevenci. Snímek disponuje atraktivním vykreslením svých charakterů, pro než onen boj symbolizuje rezistenci vůči ignoraci tehdejší francouzské vlády - zatímco pro jiné jde zase o nelítostný závod s časem. Hyperkritika (ať již sociologická či převážně politická) je pojata velice poutavě, decentně, a nesmírně autenticky, a přesto si dokáže zachovat benevolentní diváckou vstřícnost.... '120 BPM' jsem měl ve svém hledáčku takřka od své premiéry, a domníval jsem se, že půjde o standardní agitku vůči revizi HIV - o to víc mě překvapilo, že jde v podstatě o rafinovanou paralelu o tom, že někdy se radikální aktivismus nesmí zdráhat zábran či kompromisů, a s plnou intenzitou musí udeřit metodou, která konečně nabídne východisko k dané situaci (viz. nedávný masivní protesty za chladnokrevnou vraždu George Floyda bojující proti rasismu).... Ačkoliv šel ze závěru vyždímat efektivnější emocionální impakt, ve výsledným resumé jde přesně o ten typ snímku, o němž by se mělo zásadně vědět a intenzivně diskutovat, a především pak by se měl povinně promítat ve školách jako edukativní a převážně alarmující poučka. 89% [#PRIDE2020] ()

Galerie (21)

Zajímavosti (3)

  • Originálne DVD vo francúzštine ponúka bonusy v podobe audio komentárov, prípravy scény chlapčenských "roztlieskávačiek" k filmovej Pride a traileru. (nx3q12bb)
  • Celosvětová premiéra proběhla 20. května 2017 na Canes FF. (Stoka)
  • Francouzská vláda měla zájem používat film jako vzdělávací nástroj, ale Robin Campillo odmítl. (Stoka)

Související novinky

Letos v Marienbadu

Letos v Marienbadu

19.08.2019

V srdci malebných Mariánských Lázní se v termínu od 28. do 31. srpna 2019 uskuteční již čtvrtý ročník Marienbad Film Festivalu. Poklidné lázeňské město přivítá na konci prázdnin festival zaměřený na…

43. César Awards - výsledky

43. César Awards - výsledky

02.03.2018

Předávání francouzských filmových cen César, letos v pořadí již čtyřicátých třetích, se konalo v pařížské koncertní síni Salle Pleyel, provázeli jím herečka Vanessa Paradis a komik Manu Payet.…

Filmový festival Be2Can bude velká nádhera

Filmový festival Be2Can bude velká nádhera

01.10.2017

Čtvrtý ročník přehlídky prestižních festivalových snímků Be2Can uvede premiérově držitele Zlaté palmy z Cannes, snímek Rubena Östlunda Čtverec, který festival zahájí, film IIdikó Enyedi O těle a duši…

70. ročník MFF Cannes

70. ročník MFF Cannes

27.05.2017

Jubilejní 70. ročník mezinárodního filmového festivalu v Cannes byl završen vyhlášením nositelů prestižních ocenění v neděli 28.5. Na festivalovém plakátu je letos vyobrazena herečka Claudia…

Reklama

Reklama