120 BPM

120 battements par minute

120 Beats Per Minute

120 tepov za minútu

BPM (Beats Per Minute)

120 BPM (Beats Per Minute)

• Tchaj-wan

BPM

Francie, 2017, 140 min

• TominoLa

Asi příliš tvrdé hodnocení, ale nemohu jinak. Moc jsem se na tenhle snímek těšil, ale bylo to utrpení. S tou komunitou lidí jsem se vůbec nedokázal ztotožnit. I kdyby mi nezbývalo moc času tak bych si ten zbytek života chtěl užít co nejlépe a ne bojovat tím, že vše budu jen vše ničit a kopat kolem sebe. Dle hodnocení asi můj problém. Rozhodně to není, ale není problém filmů s gay tématikou. Taková Philadelphia a Pride to je jiná emoční podívaná. Tahle chladná a neskutečně dlouhá podívaná je za 3/10.(13.7.2018)

První desítky minut jsem se téměř proklínal, na co že jsem to zabloudil. Hodně politiky, aktivismu, mnoho slov a téměř žádný prostor poznat či snad dokonce rozeznat jednotlivé postavy a mít tak šanci se nějak zaháknout. Evidentně to je ale tvůrčí záměr, který vás nechá přistupovat k postavám velmi pomalu. Díky dlouhým 140 minutám je na to čas a odměnou je pak o to silnější závěr. 120 BPM je velmi komplexní podívaná, kterou si sice musíte vysedět, možná (jako v mém případě) už ten film dokonce nikdy nebudete chtít vidět znovu, ale přes to přese všechno ho oceníte. Podobný film jsem ještě asi neviděl. 7/10(15.10.2017)

• Biopler

Vedel som o čom bude film, a hoci túto tematiku či problematiku AIDS nevyhľadávam, "zablúdil" som naň. Náhľad do roboty, ktorú ACT UP robil, do protestov, ktorých sa zúčastňoval, do debát, ktoré viedol na pravidelných stretnutiach, sa mi veľmi páčil. Bol dynamicky veľmi dobre spravený a vôbec nenudil. Druhá línia príbehu, milostná linka, už bola pre mňa ťažšia, pri explicitných scénach som musel viackrát odkloniť zrak... Samotný Sean bol búrlivák a akosi som mu neprišiel na chuť. I samotný záver som prežil cynicky. Práve v spomínanej druhej línii príbeh skĺzol do nudy a nebavilo ma to, tam by šlo čo to prestrihať.(3.12.2017)

120 BPM neni heterák, co jde s teplym kámošem do queer baru a vezme si na sebe solidárně boa. 120 BPM je prvotřídní homouš, co už v tom baru od šesti sedí a když tam dorazí nervozní doprovod s boa, řekne si pod vousy "Bože co to je za kreténa?" Konečně queer film, který neni natočený pro heteráky, aby je do omrzení přesvědčoval, že homosexualita je normální, ale film, který komunikuje s homosexuály samotnými. Nikdo tam nežebrá o ničí uznání či sympatie, nic není zredukováno na karikaturu ve prospěch zjednodušení celé problematiky (taky za to zaplatíme 140minutovou stopáží). Opoziční strany se relativně trpělivě snaží komunikovat, obvinění ze strany Act Up nejsou nikdy potvrzena ani vyvrácena. Po filmu nenastane pětiminutovka vysvětlujících titulků. Být homosexuál, byl by film pro mě nejsilnější identifikační zážitek minimálně od Top Gun. Protože se mi tolik štěstí však nepřihodilo, nebudu předstírat, že jsem se dokázal na film patřičně navázat. Hvězdu však přidávám za fascinující setkání s bolestivou, tragickou, pomalou smrtí a surealitou okamžiku skonu v poslední čtvrtině.(27.2.2018)

120 BPM je velmi kvalitny a strhujuci film.Jedna sa o emocialne velmi silny zažitok a na konci je film čoraz depresivnejši.Film sa občas utapa v dlhych diskusiach a hrdinovia filmu ako by sa nam trocha stracali.Ale to je jedina vyčitka k tomuto filmu.Herecke vykony,strih a kamera funguju skvelo.Campillo zvladol tento film skvelo.(5.7.2018)