poster

Whitney: Být sama sebou (festivalový název)

 • USA

  Whitney: Can I Be Me

 • Velká Británie

  Whitney: Can I Be Me

Dokumentární / Hudební

USA / Velká Británie, 2017, 90 min

Scénář:

Nick Broomfield

Hrají:

Whitney Houston (a.z.), Johnny Carson (a.z.), Serge Gainsbourg (a.z.), Mike Tyson (a.z.), Oprah Winfrey (a.z.)

Producenti:

Nick Broomfield
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (3)

 • Chrysopras
  ***

  Takový ten klasický dokument co nenadchne ani neurazí. Zpěvačka jistě vynikající a hodnotit jen toto, bylo by to na max. Ovšem já od těchto počinů očekávám, že se dostanou někam dál, tak říkajíc pod kůži. V tomhle směru zaujme informace o zřejmě neujasněné sexuální orientaci v protikladu ke křesťanské výchově... Ovšem třeba téma drog, který měla v rodině hooodně brzo nijak hlouběji rozebraný není. ( 52. KVIFF )(12.7.2017)

 • kaylin
  ****

  Docela upřímný dokument, který se sice nevyhne tomu, aby zpěvačku adoroval, ale stejně tak dobře ukazuje její slabé stránky a to, že v podstatě dlouhodobě směřovala k něčemu tragickému, jako kdyby sama neměla na výběr, jako kdyby si nedokázala vybrat to správné, co by ji ještě mohlo před koncem zachránit.(28.9.2017)

 • Brylin
  ****

  Mnohovrstevný a poctivě natočený dokument o popovém fenoménu 90. let minulého století, o Whitney Houston. Velké množství svědectví z řad jejích blízkých a některé dosud neodvysílané záběry odhalují zákulisí zpěvaččiny kariéry se všemi vrcholy i drogovými pády. Dokument jde do hloubky a ukazuje ženu s pěveckým talentem od Boha, ale neschopnou odolat tlaku okolí - rodiny, manažera či manžela. Ženu, která neměla sílu se vzepřít a být sama sebou. Hodnotím čtyřmi hvězdičkami.(7.7.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace