Whitney: Být sama sebou (festivalový název)

Whitney: Can I Be Me

Whitney: Can I Be Me

Dokumentární / Hudební

USA / Velká Británie, 2017, 90 min

Nick Broomfield

Whitney Houston (a.z.)

Nick Broomfield

Takový ten klasický dokument co nenadchne ani neurazí. Zpěvačka jistě vynikající a hodnotit jen toto, bylo by to na max. Ovšem já od těchto počinů očekávám, že se dostanou někam dál, tak říkajíc pod kůži. V tomhle směru zaujme informace o zřejmě neujasněné sexuální orientaci v protikladu ke křesťanské výchově... Ovšem třeba téma drog, který měla v rodině hooodně brzo nijak hlouběji rozebraný není. ( 52. KVIFF )(12.7.2017)

Docela upřímný dokument, který se sice nevyhne tomu, aby zpěvačku adoroval, ale stejně tak dobře ukazuje její slabé stránky a to, že v podstatě dlouhodobě směřovala k něčemu tragickému, jako kdyby sama neměla na výběr, jako kdyby si nedokázala vybrat to správné, co by ji ještě mohlo před koncem zachránit.(28.9.2017)

Mnohovrstevný a poctivě natočený dokument o popovém fenoménu 90. let minulého století, o Whitney Houston. Velké množství svědectví z řad jejích blízkých a některé dosud neodvysílané záběry odhalují zákulisí zpěvaččiny kariéry se všemi vrcholy i drogovými pády. Dokument jde do hloubky a ukazuje ženu s pěveckým talentem od Boha, ale neschopnou odolat tlaku okolí - rodiny, manažera či manžela. Ženu, která neměla sílu se vzepřít a být sama sebou. Hodnotím čtyřmi hvězdičkami.(7.7.2017)