Který je ten pravý?

Ktorý je ten pravý?

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2017, 97 min

• Primavera

Na komédiu málo vtipné, žiaden bláznivý úlet, pri ktorom sa s nadhľadom rehocete. Na drámu zas prihlúpa myšlienka. Je tu matka s dcérami, exmanžel, traja mladíci, ktorí sa jej postarajú o pokazenú skrinku, webovú stránku, zavezú dieťa do školy a v noci vyprášia matku, kde je pointa? Reese je výborná herečka, ale film ani jej talent ani pekný vzhľad neutiahol.(13.9.2017)

Toto nie je Stážista, Prázdniny či akákoľvek z klasických Meyersoviek. Dcéra legendárnej autorky, režisérky, scenáristky a producentky sa vo svojom debutovom celovečerom filme vybrala trochu inou cestou. Má to niečo z Allenovskej roztomilej nostalgie, Meyersovského milostného trojuholníka, ktorý vidíme v pätnásť rokov starej klasike Something's Gotta Give (vtedy Nicholson-Keaton-Reeves, dnes Witherspoon-Sheen-Alexander), no predovšetkým je to dospelejšie, uvedomelejšie. Kto pôjde na tento film ako na klasickú romantickú komédiu, bude možno na konci prekvapený tým, čo videl, pretože ono je to vlastne film o dospievaní ľudí v rôznych vekoch. Tínedžerka riešiaca svoje problémy z úskosťou, mladý muž hľadajúci odpoveď na to, čo znamená byť dospelý a potom Alice (Reese), ktorá sa snaží vymotať z kruhu ex-manžela a mladého milenca. Je to vtipné, je to funkčné, má to adektvátnu pointu. A samozrejme, Reese to tiahne od prvej minúty. Slabšie 4*(14.9.2017)

Nádhera :) Strašně milý film..není třeba se u filmů neustále bát, oddávat se akci, plakat u romantických klišé nebo brečet smíchy u přiblblých vtípků. Home Again (český překlad filmu se v tomhle případě opravdu nepovedl) je úžasný milý film..trošku komedie, trošku drama..v zásadě vás film zavede na hodinu a půl do L.A. plného velmi sympatických postav (zejména herci tomuhle filmu hodně pomohli) a originální zápletky..a zabaví, po celou dobu. O tom přece filmy jsou ne? Rozhodně můžu doporučit návštěvu kina..na ten film brzy zapomenu, ale potěšil velice a rád ho uvidím znovu :)(15.9.2017)

Pravdupovediac vzhladom na slabe hodnotenie filmu na tejto stranke som nemala vysoke ocakavania, chcela som len nejaku oddychovku a zazitok z kina, ale film ma milo prekvapil. Takze ak vahate, mozno vam pomoze aj moj komentar. Bolo to vtipne, miestami som sa dobre pobavila, naozaj taky pohodovy film. Reese bola skvela ako vzdy. Mne sa to naozaj pacilo. Teda, az na ten preklad samotneho nazvu filmu, to sa tam vobec nehodilo. Home Again a hotovo :).(16.9.2017)

• Gyl

Možná by to bylo slabé i kdybych si to pustil doma a žehlil u toho kapesníky. V kině to bylo prostě ubohé! V údajně romantické komedii se pořád jen tlachalo o něčem, co divák ani neviděl, emoce na nule, romantika taky na nule, do toho nějaký jakoby divný polyamory vztah 5 dospělých a 2 dětí. Jak je jich hodně, tak vlastně není prostor jít do hloubky ani v jednom vztahu a všechno je jen povrchní. Nejlepší scéna je asi, když Alice emotivně ječí na nějakou ženskou něco o psovi, který v tom filmu vůbec nebyl. A nebyl v něm, protože umřel a na konci titulků se dočtete, že film je věnován tomu čoklovi a je tam jeho fotka. Je to film pro psa :)(16.9.2017)