Krvavá zátoka

• Česko Zátoka krve (více)

Zapomenutý hororový klenot Maria Bavy, který je považován za vůbec první slasher, útočí na diváky špičkovou atmosférou a šokujícícm závěrem. Mysteriózní příběh začíná vraždou starší ženy, kterou zabije manžel hnaný touhou dosáhnout na její dědictví. Netuší však, že i ostatní příbuzní a přátelé mají své důvody k získání tohoto majetku. Rozjíždí se tak vražedné šílenství, trochu komplikované partou čtyř teenagerů, kteří se utáboří v blízkosti pozůstalosti... (Řitka video)

Caminzind

Slabý příběh, odfláklé vraždy, krvavější giallo s nudnými herci a typickou hudbou. Přínos žánru neumím posoudit. Historická hodnota filmu je však nezpochybnitelná. Je prakticky o dekádu starší než kultovní a atmosféričtější Pátek 13. 58% ()

Hennes

Výborný start snímku, v giallo stylu, při snímání černých rukavic. Následoje série dalších krvavých vražd, ale časem se děj posouvá právě od gialla k vyvražďování až nepřežije téměř nikdo. Kamera si libuje v záběrech do detailů a film je snad prvním slasherem. To, že se stal předlohou pro PÁTEK TŘINÁCTÉHO jen dokazuje kvalitu a velikost italského filmu sedmdesátých let. Samozřejmě přišly filmy lepší, propracovanější, drastičtější, ale tohle je jeden ze základních kamenů, tak musím hodnocení trochu posunout. ()

Martin741

Karel Chrocht aka Karlos80 zase povazuje tento film za nieco vynimocne podla hodnotenia, no ale u mna stale ide o sedivy, sivy priemer. Ako jo, roku 1971 mohlo isto lahko nadpriemerne dzallo, ale behom casu strasne zostarlo a zatuchlo - a tu zatuchlinu tam je cititi, dnes to uz nema sancu oslovit hororovy svet : 50 % ()

MrPierc

V době vzniku to muselo být šokující, ale dnes to je zdlouhavý film. Zápletka je zajímavá a zátoka depresivní, ale kdo nevraždí, okrádá svou rodinu. Konec velmi nečekaný. ()

dubinak

Trochu komičtější, než bych čekala. Krvavou zátoku bych si dokázala snadno představit i jako divadelní hru. V dnešní době působí scénář už trochu ošoupaně, nicméně snaha a například takové masky byly dokonalé. Vraždy byly dost urychlené a klidně bych uvítala pomalejší tempo, ale jinak je Bay of blood nadprůměrnou záležitostí, jež nemálo koho pobaví a donutí dumat nad rozuzlením. Zkráceně je to jízda, která nepolevuje a vyflusne vás až u parádního finále. ()

forsythia

No fuj, takhle se bavit nad takovým krveprolitím! Nikdy bych neřekla, že vražda může být tak půvabná. Ba dokonce čím je jich víc, tím jsou půvabnější. A na závěr... co dodat. ()

majo25

Príklad zle zvládnuteho gialla. Toľko nelogizmov a prvoplánových vrážd, len aby boli nejaké vraždy, pokiaľ možno, čo najkrvavejšie. Film nemá žiadnu hlavnú postavu, ale nielen kvôli tomu nechytí. Príbeh je zbytočne komplikovaný čo do počtu postáv a mien, hoci zápletka o dedičstve je úplne jednoduchá. Pohnútky rodičov, aby zabíjali kvôli dedičstvu sú úplne scestné, rovnako ako absolútny záver detí hrajúcich sa s puškou. Jediné, čo bolo solídne, boli gore efekty, ale to je na celý film málo. ()

oveckaoa

Hodně slabý horor (od Řitky Video překvapivě). Vražd je tam sice hodně ale většina je tam jen na to aby tam byl nějkaý bodycount a nějkaé dobré gore ani vraždy zde nejsou. Herci jsou chvílemi strašní (ten s tím broukem a jeho matka) nebo průměrní (zbytek) o konci psat ani nebudu jelikož ten je tak tupý až to bolí přišlo my že chtěl režisér šokovat jeký je borec když tam dá takový konec což se mu těžce nepodařilo. ()

fefee

Tak druhý môj film od Maria Bavy, jeho svojské zachytenie hororového majstrovstva je tu všade prítomné, no nie som ten správny fanúšik aby som ho mohol naplno vychutnať a plne ohodnotiť. ()

mrx.friend

To jsou zase jednou titulky - "Vyvražďovačka, která inspirovala Pátek třináctého." S odstupem času by se pro některý prvky (z mýho pohledu však zcela náhodný) tohle tvrdit dalo, ale především je Krvavá zátoka taková nudnější detektivka. Ke konci už jsem se malinko přestával orientovat v tom, kdo je a kdy byl vrah. A aby ne, když se začnou mordovat všichni navzájem. Podobně jsem byl celou dobu na vážkách, zda se většina příběhu (tím myslím od cca druhé půlky) odehrává v noci, protože v jednom záběru je černočerná tma, v dalším pološero jako z dob brzkého rána a v dalším by jeden řekl, že snad nad zátokou vykoukne i nějaký to sluníčko. Jenže v příběhu jde pořád o jednu a tu samou dějovou linku! Z hudebního doprovodu, na rozdíl od ostatních, taky rozhodně unešenej nejsem, ba právě naopak - v hlavě mi utkvěla hned úvodní scéna s hraběnkou, která se vozíčkem koulí po místnosti sem a tam a hraje při tom instrumentálka, jako když se má Angelika poprvé milovat. To už raději electro-synth Jean-Michela Jarreho :) ()

giovanni3

Na tento horor jsem tuším narazil v nějakém žebříčku oblíbených/zásadních hororů. Avšak po shlédnutí se nestačím divit co na něm je tak super. Děj zde moc není, samotné vraždy podprůměr (ač samo v roce 71 to byl asi brut).. atmosféra jen nadprůměrná... Takže jediné co zde zaujme je, že vlastně člověk ani neví kdo je padouch a kdo ne. Poslední scéna film úplně srazila na kolena, že jsem nezvažoval ani ty 3z5.. Tudíž zklamání a jen 2z5. ()

sedm.1

Tři parádní goreefekty, co chtít víc? Vždyť to je přeci pecka! A proto s velkou radostí a naprostou spokojeností uděluji tomuto výraznému a významnému představiteli klasické italské hororové tvorby nenapodobitelných sedmdesátých let, krásnou, upřímnou, jednu hvězdičku, která je ovšem skutečně poctivě vydřená a tím pádem neoddiskutovatelně zasloužená. Kde jinde by totiž bylo možno vidět na jednom místě tolik odpudivých, třetiřadých pornoamatérů, trapně si hrajících na skutečné herce, kostrbatě 80 minut pobíhajících na několika metrech čtverečních a blejt ze sebe dialogy fascinující nejednoho fekálborce, a poslouchat přitom ču.á.a, pardon, penise, který dělá do všeho, a to včetně včelaření, ale nerozumí ničemu, natož pak filmu. To je přeci zážitek, který jistě stojí za pozornost nejednoho, a to nejen hororového, divák. Ale nyní tedy už vážně, za mě je tu opravdu všechno špatně. Katastrofální herci, nudná zápletka, laciný vizuál, nulová atmosféra, žádné napětí, a ok, krvavější je to sice slušně a na svou dobu to má i vážně kvalitní a vychytané triky, ale to už nic nemění na mém dojmu, že v tomto případě stačí tak maximálně strčit, vyndat a rychle pryč od toho 8D!!! ()

Perverz

Zase ten vizuál, jo, jo. Suprové. Trochu nahotiny, hodně vražd. Pro tyhle tituly překvapivě propracovanější příběh, musel jsem věnovat více pozornosti, jsem občas trochu dementní, když se to začne zamotávat. Tady se to motalo dost. No a ten konec? Jen dovršuje celou tuhle vyvražďovací podívanou, a ve mě zanechal ještě lepší dojem. Ty bodání jsou vždycky tak surové, až mě to svrbí v podbřišku. Látky tohohle italskýho typu bývají utkány ze stejného materiálu, tahle ovšem trochu vybočuje, má jiný odstín. ()

aLPaC

Musím říct, že z tohohle filmu jsem unešenej. Na dobu vzniku je až neskutečně brutální, všechny vraždy a gore si užijete v přímém přenosu, kamera tentokrát nikdy neuhýbá. Samozřejmě to gore je na dnešní dobu už hodně slabé, ale to ani nemůže být jinak. Dost mě zaujal též zamotaný děj, kdy nevíte kdo a proč zabíjí, ale co je též zajímavé, vyklube se z toho vlastně obyčejná hamižnost a honba za penězi. Pozoruhodné je též v podstatě rozdělení do několika částí, kdy každá postava dostane určitý časový prostor, žádná tam však není vyloženě dlouhou dobu a nikdo tak není hlavní, tím pádem nevíte, kdo může zemřít a kdo ne. Nejvíc jsem si užil asi tu část s těmi čtyřmi teenagery, ta byla mňamózní. Opravdu dost připomínala Pátek třináctého, takže inspirace asi jasná. Režiséra Bavu tudíž musím tentokrát velmi pochválit, oproti o rok staršímu "Ostrovu děsu" je tohle o mnoho lepší. A to ne jen tím, že tam není žádná vražda na kameře vidět. ()

pend

Další zajímavá věc od Bavy. Hudba, gore, spoře oděné dívky jsou fajn, trochu mi chyběla hororová atmosféra. Překvapivý závěr je třešnička na dortu. ()

MickeyStuma

Na giallo byli Italové vždy velcí machři a i tento snímek je toho důkazem. Určitě by měl sloužit jako učební pomůcka začínajícím hercům, aby přesně viděli, jak vypadá hrůza, smrt v očích a vražedný pohled. Režisérům, jako ukázka vynikající režijní práce. A také kameramanům, jak má vypadat geniální obraz. Snímek má nezaměnitelnou hororovou atmosféru. Hudba sice na dnešní dobu už tolik nemrazí, ale to je jen efekt nemilosrdného zubu času. Krátká stopáž je prospěšná. Tempo se alespoň netáhne a jde se stále k věci. Scénář je tak jednoduchý, že jednodušší už snad ani být nemohl, což znamená, že nějak složitě přemýšlet se u toho nemusí. Je to na škodu? Vůbec ne. Jak je vidět, není třeba žádných složitostí a komplikovaností. Vše má své pevné místo a svůj účel. Jedná se o klasiku. Ale výbornou. ()

JimiH

Jedna hvězda za úvodní scénu, ve které byli ještě nějaké ambice udělat zajímavý horor. Druhá hvězda je za masky a provedení brutálních scén. Nic víc se však na tomhle snímku pochválit už nedá. ()

Allan

Ještě snad nikdy jsem se během 81 minut nepodíval tolikrát na hodinky! Šílená nuda a naprosto tupá zápletka, jejíž průhlednost se tvůrci snaží zamaskovat rádoby komplikovaným story, které je ale v posledku jen a jen hloupé a nezajímavé. Vlastně ani nevím, za co dávám tu jednu hvězdu. Snad za to, že je to staré, italské a natočil to klasik. ()