Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Žalobce Reed Strucker je zatčen a vyslýchán Sentinel Services. Loran je v ženském vězení, kde nesnáší mutanty. Clarice při otevření přístupové cesty do mutantského úkrytu ztratila hodně energie a teď v bezvědomí otevírá přístupové cesty okolí, kvůli čemuž jsou v ohrožení životy mutantů a také hrozí odhalení centra... (TV Prima)

Recenze (5)

h0n24 odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zapomenutelné. Nedoporučuji. The Gifted chce být lepší verzí Heroes z Marvelovské verze Země-10005, ale kulhá v tom. Hrdinové, respektive jejich schopnosti, jsou mladšími, slabšími verzemi známých postav Rosomáka, Magneta, Kyklopa a dalších. Ústřední děj se oproti ryzích X-Men točí kolem "takové normální rodinky" na místo čirého souboje hodných se zlými, ač i ten je přítomen a s blížícím se finále intenzivnějším. Nicméně dost tomu chybí. Je to scénáristicky rozvláté (obvyklý Matt Nix), hereckými výkony chudé (a ani ostřílená herečka Amy Acker, ač se snaží, jak může, nedokáže přebít unylost ostatních). Gifted je typický seriál o 13 dílech s osmi různými režiséry a jedním producentem, který vlastně ani neví, jak se seriálem naložit, přestože má dopředu připravený parádní svět se kterým si může hrát. Pevně doufám, že další série přijde s pevnější režií a myšlenkou, neb se stávajícím nastavením se může stát, že příští série bude tou poslední, a to by byla škoda. Po kvalitním seriálu typu The Gifted je tady určitě poptávka. (V komentáři hodnocena první série.) ()

Reklama

Mistr119 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pokračujeme v původní myšlence a díl ukazuje více případů nechtěného nebezpečného uvolnění energie mutanty, také ukazuje bezradnost systému, kdy jsou mutanti sice právně chráněni, ale reálně ne. ()

Martrix 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zatím pořád dobrý. Díky provázanosti s filmy, se nemusí nic moc vysvětlovat, prostě se fičí příběh o tom, jak se svět snažil vypořádat s mutanty a jak se mutanti bránili. Zatímco Magnetovo Bratrstvo mělo ambice k organizovanému převratu, Podzemní hnutí se jen brání. To se děje po celém světě pořád, že se většina snaží rozmačkat odlišné lidi. Jen doufám, že se Gifted nezvrhne v politický thriller a budou i nějaké ty dějové zvraty. Zatím je všechno hezky vyvážené, ale už by to chtělo nějakou pořádnou mutantní osobnost a je jedno, na které straně bude. Je to boj, ale zatím korektní...důvody jsou oprávněné na obou stranách...to může být časem trochu nuda. ()

liskam 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Krásně se rozšiřující "svět" nejen po osobních linkách hlavních postav ale také příběhově. Opět další díl nabitý akcí a napětím. Přestože Snyder přesedlal z režisérského "jen" do producentského křesla, jeho dozor je opět znát a seriál si (z mého pohledu) drží laťku opravdu velice vysoko. Za mě "standartních" 95% ()

Galerie (21)

Zajímavosti (1)

  • V epizodě je zmíněno, že nějaký mutant, zlý nebo hodný, vyhladil X-Meny a další lid. Toto je zmíněno i ve filmu Logan: Wolverine (2017), kde Wolverine říká Profesorovi X, že zabil X-Meny a další lid. (kytka.patrik)

Reklama

Reklama