M. Night Shyamalan uvádí zcela nový thriller inspirovaný komiksem, nazvaný Skleněný. Spojuje tak dva samostatné úspěšné filmy Vyvolený (2000) a Rozpolcený (2016). Z filmu Vyvolený se vracejí herecké hvězdy Bruce Willis v roli Davida Dunna a Samuel L. Jackson jako Eliah Price, známý pod pseudonymem Pan Skleněný. Z thrilleru Rozpolcený se objevuje James McAvoy, který ztvárňuje roli Kevina Wendella Crumba a jeho vícenásobné identity, jež v sobě ukrývá. A právě narušeného Crumba se svými 24 osobnostmi sleduje v novém fantasy thrilleru David Dunn, který k tomu využívá své nadpřirozené schopnosti. (Falcon)

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Poslali mě sem pro vás tři. Povězte mi pravdu. Že jsem vás skoro přesvědčila, že jste normální člověk? Nechala bych vás být, ale když se tu objevila Horda, prostě jsem musela přijít." Spojení dvou filmů, které odděleně fungovali aneb Vyvolený vs. Rozpolcený. Film o superhrdinech s výjimečnými schopnostmi, žijícími skrytě mezi námi, které nakonec zlikviduje vládní organizace. Ta dohlíží na to, aby superhrdinové neexistovali. Nedovedu si vysvětlit vysoké hodnocení... Nejspíš oblíbenost herců ( Willis, McAvoy, Jackson ) mnohé přimělo házet hvězdami. Po dějové stránce by si zasloužil o dost zkrátit, protože se to až příliš vleče. Jako předchozí filmy to stojí hlavně na dialozích. Vyvrcholení příběhu a tento film považují za největší zklamání roku 2019. - 30%. ()

tortillahot

Davam jednu hviezdu za herecky vykon J.McAvoya. Vyvoleny bol oproti tomuto nezdaru pecka film. Tento mi pripadal akoby sa dospeli ludia nadrogovali, predstavovali si, ze su bytosti s nadprirodzenymi schopnostami a niekto to nahraval na kameru. Miestami az trapne. Pre mna osobne velke sklamanie. M.N.Shyamalan - dochadza mu ocividne material (mozno aj drogy) a bojim sa toho co pride ako dalsie. ()

majlaan odpad!

Tak tento snímek se u mě zcela minul účinkem a celý mi přijde jako velmi špatný vtip, nad kterým jsem si málem krkem ukroutil a nevěřící oči vybulvil. Tvorbu M.N.Shyamalana sleduji od jeho začátků a několik filmů patří do mého pomyslného "top ever", ale tohle jsem tedy bohužel nespolkl. PROČ!?! by pro boha malá holka zavřená kdo ví jak dlouho ve sklepě nějakého magora ( ano, chápu, že technicky se jedná o nemocného člověka ) se měla snažit o jeho uzdravení, nota bene tváří v tvář? Myslím, že by se jim na místě zhroutila a už by ji nedali do kupy, už takhle vypadala s tím co si prožila jako slušná marvel Superbaby. A to je jen jedno z mnoha a mnoha nevěřících, nechápajících a naprosto čistokrevných WTF-PROČ!?!, které mě při pobytu v této léčebně potkalo. Proč? Nevím, jedná se samozřejmě o čistě subjektivní vnímání reality :), za mě ale nebrat! odpad! ()

Evanlyn

Takhle... Celá ta story tohohle pokračování není zas tak špatná. Šla jsem do toho hlavně kvůli McAvoyovi, který svým hereckým výkonem naprosto nesklamal, ale za mě bych do pokračování tohohle druhů nešla. Mám pocit že scénáristi vymysleli story, kterou ale tenhle dvou hodinovej film není schopen utáhnout. Něco takovýho by bylo lepší jako seriál, ale kdyby měl dopadnout jak tohle, tak bych se na to už nekoukla. Má to takovej zvláštní spád. Řekněme že nějaký části ujdou, ale jak se do toho začnou míchat komiksy...ahh. A ten konec byl prostě jak katastrofální. Nejsem obvykle člověk který hodnotí negativně, ale tohle mě prostě zklamalo neskutečným způsobem. The Split zbožňuju a tohle tomu prostě neskutečně ublížilo, i přes to že James McAvoy byl opět fantastický. ()

panfilmu

Proč pět hvězd, protože i když to bylo určitě nejslabší z této trilogie, tak čekáte přes dvacet let na rozuzlení a najednou je to tu, a jako mě velmi příjemně překvapil ROZPOLCENÝ, tak mě tady zas, trochu zklamal SKLENĚNÝ, ale uvědomuji si, že to není filmem, ale pouze jeho koncem, ale i ten konec, dává svůj smysl a i když mě mrzí jak to SHYMALAN uzavřel, tak musím uznat, že se mu to zas povedlo ! Pro mě osobně lahůdka a ukázka toho, že McAVOY jako herec stále roste a WILLIS ještě hrát umí...……..No a k panu HERCI S.L. JACKSNOVI se ani nebudu vyjadřovat, dle mého soudu, první a poslední díl stojí a padá jen na jeho famozních výkonech. ()

hanacchh

Moje zklamání u Skleněného bylo tak velké, že jen kvůli němu jsem skoro rok tady hodnotila filmy (nechtěla jsem to jen tak odfláknout a hodnotila jsem opravdu podle svého nejlepšího svědomí a vědomí) abych mohla napsat komentář jak strašně se to nepovedlo!! Vyvolený i Rozpolcený bomba a pak tohle? Bylo to jako facka do tváře!! Ještě nikdy se mi nestalo, že bych z kina odjížděla fakt nasraná :)) McAvoy patří k mým nejoblíbenějším a podle mě nejtalentovanějším mladým hercům, tady jsem se musela až smát. Willis, Jackson a Paulson všichni tři prostě umí hrát, ale když je špatný film, nenaděláš nic ani s M. Night Shyamalan . ()

Fonnel

Nejsem fanda komixů a superhero hovadin, typu Thor, Avengers,X man a podobných kravin, jsem fanda filmu. Trilogie má myšlenku a zakončení je z tohoto pohledu parádní. Pokud jde o obsahovou kvalitu, tak to nakopává zadek většině DC a Marvelovské produkce. ()

Milsa

Človek by čakal, že sa tam bude niečo diať, ale ono sa toho skutočne veľa nedeje a potom ten úžasný, hurá, koniec. Čakal som viac od filmu, nie od konca. Pozerateľné to bolo, ale že by to zanechalo nejaký úžasný dojem, to nie. V tomto zmysle film sklamal. ()

Marrakech86

Je to taková slátanina, skoro mi přislo , že Shyamalan nevěděl, jak to natočit, ten konec byl tak trochu typický pro něj, ale celkově se mi to moc nelíbilo. ()

dranesy

Určitě zajímavá myšlenka filmu, která se objeví až na konci.  Děj má vcelku rychlý spád, herecký um James McAvoye vás celý film baví, ale je pravda, že to není nic nového oproti filmu Split. Doktorka se vám nezdá od samého začátku, jednoduše poznáte že jen kecá a díky tomu vás konec ani tolik nepřekvapí. ()

BigJohn02

První půlka je taková pomalá, konverzační (rozuměj: skoro nudná), ale na konci to vygraduje ve velmi slušné finále, které dokonale propojí všechny tři díly. ()

MarkHarry

Naprosto chápu ty rozporuplné hodnocení a recenze. Ani já pořádně nevím, co si o tom filmu myslet. Ale převládl ve mě pocit, že se Shyamalan stále snaží stále více "tlačit na pilu" a jiným pohledem na věc vyvádět ostatní z komfortní zóny, ale už to trochu působí vykalkulovaně až překombinovaně. Názor o existenci komiksových postav přebíjí paranoidním pohledem, že existuje tajná skupina, která "udržuje Zemi v rovnováze". Pro mě je to poněkud nestravitelné. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Herci z Vyvoleného se vrací