Rupert Wyatt se opět vrací k žánru sci-fi. Tentokrát nám vypráví příběh o lidech, kteří chtějí zažehnout jiskru odboje proti mimozemské rase, která převzala kontrolu nad vládou Země. Odboj ale nestojí jen proti vetřelcům z jiné planety. Bojovat musí především proti těm, kteří s nimi spolupracují. Podaří se zrealizovat plán, jenž ostatní přiměje uvěřit, že je možné vzít si Zemi zpět? (Martrix)

Trailer 2

bourec

Trochu jinak točený, ale velkou scifi jízdu nečekejte.Cizí rasa je tady vidět jen sporadicky,akce je zejména v podobě přesouvání,a hodně to připomíná odbojářský akce z druhý světový.Herecky si tady taky nepochutnáte,těch emocionálních výlevů je tady dost málo.no a konec je takovej nijakej.Prostě průměr jak prase.50%. ()

Fiftis odpad!

To bola hotová katastrofa. Ani sa mi nechcelo veľmi čítať titulky. Nápad dobrý, začiatok celkom zaujímavý, ale potom som neveril vlastným očiam. Viac menej ani neviem o čom to bolo. Od akýchsi mimozemšťanov sme sa presunuli k černošským parkuristom a následne k obtlstému policajtovi, ktorého zvádzala sexi Vera Farmiga, ale on si uvedomil, že už vyše 10 rokov je impotentný, tak sa radšej vzal a odišiel. Následne nám kvôli korektnosti k menšinám bol podsunutý medzirasový pár, aby sme si uvedomili že množiť sa medzi rôznymi rasami je v poriadku a že čierni migranti sú tiež len ľudia, preto Refugees Welcome. Potom tam nejaký ďalší afroameričan (neviem ani ktorý, stále sa mi plietli) povedal, že sa veci vyriešia jedným jointom. V tom momente som si to dal na polovicu obrazovky a na druhej som pozeral nejaké nové porno videá, ktoré by ma upútali. A potom som sa v tom stratil už úplne a ani neviem kam na konci letel John Goodman. Asi také je moje stručné hodnotenie. ()

Martrix

Víc než invazivní sci-fi, očekávejte příběh o plánovaném atentátu, resp. odporu vůči "novému režimu". Ušetříte si tak zklamání, protože výjma začátku, kde má ufoun opravdu pěkný nástup a následně konci, který je ale zase pro změnu ohavně doslovný, žádné sci-fi nečekejte. Minimálně celou střední část je totiž úplně jedno, jestli ten nový režim představuje Babiš, roboti, nebo jako v tomto případě mimozemšťani. Scénář spoléhá na překvapivé odhalení, kdo vzpouru vede a jestli se ji povede zrealizovat, ale Rupert Wyatt diváka vcelku dost podceňuje. Možná to stačí na amerického teenagera, ale dospělý člověk, který chytí narážku na Homéra a všimne si obrázku na zdi, bude už v první třetině vědět... . Přesto se dá Captive State dokoukat bez výrazného znechucení ... předvídatelnost sci-fi scénářů je natolik běžný jev, že dokud si nenecháte udělat lobotomii, nebo nebudete sledovat hollywoodské filmy pořádně zhulení, málokdy budete překvapení. Abych Captive State označil za vcelku fajn jednohubku, musela by se významně zredukovat minutáž...dejme tomu na nějakých 90 min. a scénář by musel předpokládat, že si lidi nepamatují jak končí Den nezávislosti, Nevědomí, Na hraně zítřka...prostě skoro všechny invader sci-fi. Takto dávám poněkud unuděných 52%. Slabé 3* ()

Crocuta

Velmi slušný odbojově špionážní snímek prodchnutý ponurou, dusivou atmosférou okupační mizérie, kterou jen sem tam prosvětlí vzpomínka na staré dobré časy nebo zrnko naděje. Společnost se tu skládá většinou už jen z kolaborantů poslušně seřazených ve frontě na svoji vlastní porážku a zdařile ztvárněné mimozemské entity tak mají s ovládáním lidstva značně ulehčenou práci. John Goodman prochází celým příběhem s jedním a tímtéž koženým výrazem a přesto je bez diskuze, že odvádí vynikající práci a Vera Farmiga, to je holka, která mne potěší vždycky - ať už hraje kurvu, učitelku dějepisu, nebo oboje. ()

agentmiky

Kdo čeká akcí nadupané scifíčko, kde se to bude hemžit jednou přestřelkou mezi lidmi a mimozemšťany za druhou, tak ho asi film zklame. Ale Rupert Wyatt prostě natočil něco jiného, neokoukaného. Přirovnání s Districtem 9 má něco do sebe, to musím s většinou lidí souhlasit. Blomkamp poukázal na to, jak jsou emzáci pod nadvládou lidí, zatímco Wyatt tuto myšlenku přetočil o 180° stupňů a předložil nám film, kde se návštěvníci z kosmu zabydleli na naší planetě, zahájili opresi lidské rasy a my lidé jim jen sloužíme jako prostředek pro jejich spokojený život pod zemí. Výborný nápad a ještě lépe podaný. Náhled pod pokličku odboje, který se samozřejmě s touto novou rolí lidstva smířit nechce, Wyatt zvládl vymakat do posledního detailu. Ano, vlastně kromě pár postav (Goodman opět exceluje) se zde nejedná o hlavní hrdiny, ale v tom to možná má své kouzlo. Členové povstalecké organizace označované jako Phoenix zde povětšinou fungují jako pěšáci, tudíž rozebírat více jejich charaktery nebo se věnovat jejich příběhové lince by fakticky nedávalo smysl. Design vetřelců označovaných jako Zákonodárci mě nadchl. Objevovali se na obrazovce málo, to chápu, na druhou stranu ty momenty jejich výskytu ve středu dění tak dostaly neskutečný náboj, já jsem coby divák zažíval menší satisfakci za to čekání. Naplánovaný bombový útok povstalců, přílet specializovaných Lovců najít tyto členy odboje, to jsou momenty, jež si díky špičkovému zpracování budu pamatovat. A závěr taktéž potěšil, nebylo to nijak uspěchané a přitom to navodilo menší překvapivý šok. Subjektivně za čtyři hvězdy a 85 %, ale kvůli zdejšímu podhodnocení tam tu jednu pěticípovku přihodím. ()

• Film se odehrává v Chicagu, ve čtvrti Pilsen. Ta byla v 19. století pojmenována českými imigranty po české Plzni. Od roku 2006 je zapsána v Národním databázi historických míst USA, což je vládní seznam míst považovaných za hodné uchování pro svůj historický význam. (Saur.us)
  • Počas záverečných scén, kedy boli zobrazené povstania v ďalších svetových mestách, predstavené bolo aj mesto Karáči, ležiace v Pakistane. V skutočnosti však išlo o Dháku v Bangladéši, kde sa konala každoročná náboženská púť. (Enceladus)
  • Rapper Colson Baker alias Machine Gun Kelly musel odložit tři koncerty poté, co dostal během natáčení 65 úderů do hrudníku od neznámého filmového policisty a následně se v zákulisí před koncertem zhroutil. (dan4815)