Na "Captive State" som bol zvedavý. Nevedel som presne o čom to bude, no malo to zaujímavé mená a trailer dokázal zaujať. A je tu rozhodne dosť čo pochváliť. Osobne by som možno bol radšej keby mal film o niečo lepšie a svižnejšie tempo, lebo často to pôsobí, že sa niečo len buduje. A stále sa buduje. Viem si predstaviť, že niektorí ľudia boli sklamaní, no ja k nim nepatrím. Idea toho, že tu budujeme revolúciu. Ako ľudia sa predsa len tak ľahko nevzdáme. Dizajny mimozemšťanov sú veľmi zaujímavé, no osobne by som bol asi radšej, keby som ich mohol vidieť viac. John Goodman v hlavnej role funguje veľmi dobre. Film má pár dobrých prekvapení a vie ako s divákmi jednať. A necháva nás v napätí až do poslednej sekundy. Osobne mám pocit, že záverečná sekunda je také zadosťučinenie a ukazuje to veľmi dobre, že z histórie sa vždy dá poučiť. A prísť na riešenie. Keby mal film lepší spád, bol by určite medzi mojimi top filmami. Ale bohužiaľ, to sa nestane. No nemení to nič na tom, že ide podľa mňa o dobrý filmový počin. Hodnotenie: B+(20.6.2019)

Casto na film, co ma lehce přes 50 % a neni to nablbla komedie, nekoukam. Vlastne skoro vubec. Tady jsem udelal vyjimku kvuli reziserovi (za "opici planetu") a nesplet jsem se. Vlastne asi mam jinou predstavu o napinavejch filmech nez ostatni, ale proste to rozuzleni kdo s kym je a kdo vlastne dela dobrou vec, to bylo neco :-) Porobena planeta Zeme, odbojovy skupiny a jejich sit, ocipovany lidi hlidany non-stop, nucena prace pro mimozemstany, kolaborujici lidi, atentat, vyuziti mimozemsky technologie ... tohle si fakt jenom 54 % nezaslouzi.(1.12.2019)

• Fiftis

To bola hotová katastrofa. Ani sa mi nechcelo veľmi čítať titulky. Nápad dobrý, začiatok celkom zaujímavý, ale potom som neveril vlastným očiam. Viac menej ani neviem o čom to bolo. Od akýchsi mimozemšťanov sme sa presunuli k černošským parkuristom a následne k obtlstému policajtovi, ktorého zvádzala sexi Vera Farmiga, ale on si uvedomil, že už vyše 10 rokov je impotentný, tak sa radšej vzal a odišiel. Následne nám kvôli korektnosti k menšinám bol podsunutý medzirasový pár, aby sme si uvedomili že množiť sa medzi rôznymi rasami je v poriadku a že čierni migranti sú tiež len ľudia, preto Refugees Welcome. Potom tam nejaký ďalší afroameričan (neviem ani ktorý, stále sa mi plietli) povedal, že sa veci vyriešia jedným jointom. V tom momente som si to dal na polovicu obrazovky a na druhej som pozeral nejaké nové porno videá, ktoré by ma upútali. A potom som sa v tom stratil už úplne a ani neviem kam na konci letel John Goodman. Asi také je moje stručné hodnotenie.(15.4.2020)

• tron

Prepadák. Nerozumel som tomu. Jeden z tých filmov, ktoré v zásade nie sú bez atmosféry, nehrajú v nich blbí herci a deje sa v nich toho strašne veľa, ale zároveň sa od prvej minúty strácate v košatom deji a postavách a je vám to celé čoraz viac ukradnuté, máte toho po krk a plné zuby a netrpezlivo odratúvate minúty do konca. Závidím divákom, ktorým sa to páčilo. Dokonca aj John Goodman tu bol značne o ničom a to už je vážne čo povedať. Dám až 40% (za temnú atmosféru a nie úplne márny a vcelku originálny pohľad na mimozemskú tému, v tom smere, čo by sa stalo, ak by sem neprileteli zabiť nás, ani zničiť nás, ale vládnuť nám a vydávať to za plus), ale nedám ich rád. A nie, nie je to Gary Oldman, ale Ben Daniels (seriál Exorcista).(10.7.2019)

Velmi dlho som sa odhodlaval na tento film, lebo cisla to ma slabsie. Lakalo ma ale obsadenie a ponatie hlavnej myslienky filmu. Goodman je pojem a Farmigu som si celkom oblubil. V zaplave mnozstva sci-fi filmov sa podobny pocin v pohode strati, no podla mna to je na skodu. Takyto film som si prial vidiet viackrat. Vobec mi nevadi, ze v celom filme napocitame do 10 efektov. Cele je to slusne prepracovane. Niektore momenty su trochu nedotiahnute, suhlasim, ale v celom kontexte ma potesil nahlad do siete odporu. Emzaci boli zaujimavo spraveny, v pohode by som si ich vedel predstavit v naslapanom prequely, nieco na styl Independence Day. Zaver mal stavu, vypinal som to s dobrym pocitom.(3.2.2020)

• Alan Ruck

• - Film se odehrává v Chicagu, ve čtvrti Pilsen. Ta byla v 19. století pojmenována českými imigranty po české Plzni. Od roku 2006 je zapsána v Národním databázi historických míst USA, což je vládní seznam míst považovaných za hodné uchování pro svůj historický význam. (Saur.us)

• - Počas záverečných scén, kedy boli zobrazené povstania v ďalších svetových mestách, predstavené bolo aj mesto Karáči, ležiace v Pakistane. V skutočnosti však išlo o Dháku v Bangladéši, kde sa konala každoročná náboženská púť. (Enceladus)

• - Rapper Colson Baker alias Machine Gun Kelly musel odložit tři koncerty poté, co dostal během natáčení 65 úderů do hrudníku od neznámého filmového policisty a následně se v zákulisí před koncertem zhroutil. (dan4815)