Film se odehrává v Chicagu téměř deset let po okupaci mimozemšťany. Captive State zkoumá životy na obou stranách konfliktu. Na straně jedné jsou mimozemšťané společně s kolaborujícími lidmi, na straně druhé jsou lidé, kteří proti okupaci povstanou. (dan4815)

Trailer 3

Lima

Možná ne vysloveně divácky zábavný, či vzrušující, každopádně velmi, velmi zajímavý pohled na to, jak by vypadal svět po mimozemské invazi. A tady brutálně podhodnocený, protože když se českému divákovi nedostane emmerichovsky přiblblá pohádka o tom, jak emzáci lítají a metají zelené prprsky z očí, tak průměrný filmový strávník nemá zájem, nebo to jako přiblblík LIVINGDEAD rovnou háže do odpadu. Tohle je až maniakálně precizní anatomie státu podporujícím diktaturu, s hrozícím vyhlazením lidstva ze strany mimozemšťanů a anatomie lidského odboje několika hrdinů. Líbí se mi zde nadhozena myšlenka, že bez kolaborace lidí na státní úrovni by mimozemská invaze vlastně ztratila smysl. Možná teď použiju silný příměr, ale o to přesnější – lidstvo, přesněji řečeno státní zřízení po invazi je tu v roli jakéhosi sonderkommanda, bez jejichž role by taky kdysi nemohly existovat nacistické koncentráky. Tady to je podobné – kolaborující stát s Velkým Bratrem v zádech. Díky Ruperte Wyatte za jiný pohled na ohrané téma. ()

EvilPhoEniX

Rupert Wyatt režisér Zrození Planety opic natočil komorní Sci-Fi o okupaci naší země mimozemšťany. Od Ruperta se rozhodně očekávalo víc a české přijetí je spíš nespokojené, ale v zahraničí opatrně dávají palec nahoru a já vyloženě zklamaný také nejsem. Velmi atraktivní látka, která je poměrně realisticky natočená, emzáci mají super vzhled a jsou správně nebezpeční a bavilo mě sledovat rostoucí undergroundový odboj, ale je škoda, že se režisér nepráskl přes kapsu a nenaservíroval také akční scény, které by se zde hodily, protože díky námětu, zde byl potenciál na velkou událost, která takhle příjde vniveč. Slušný, ale mělo to být lepší. 60% ()

tron

Prepadák. Nerozumel som tomu. Jeden z tých filmov, ktoré v zásade nie sú bez atmosféry, nehrajú v nich blbí herci a deje sa v nich toho strašne veľa, ale zároveň sa od prvej minúty strácate v košatom deji a postavách a je vám to celé čoraz viac ukradnuté, máte toho po krk a plné zuby a netrpezlivo odratúvate minúty do konca. Závidím divákom, ktorým sa to páčilo. Dokonca aj John Goodman tu bol značne o ničom a to už je vážne čo povedať. Dám až 40% (za temnú atmosféru a nie úplne márny a vcelku originálny pohľad na mimozemskú tému, v tom smere, čo by sa stalo, ak by sem neprileteli zabiť nás, ani zničiť nás, ale vládnuť nám a vydávať to za plus), ale nedám ich rád. A nie, nie je to Gary Oldman, ale Ben Daniels (seriál Exorcista). ()

Radek99

Velmi slibný, ale očekávání nenaplňující sci-fi film...hlavní problém vidím v tom, že snímek je zahlcen velkým množstvím postav, přičemž nenabízí divákovi žádnou hlavní, s kterou by se mohl ztotožnit a která by ho provedla spletitým labyrintem tohoto sci-fi světa...Rupert Wyatt by si evidentně neměl psát scénáře sám... ()

Mr.Apache

Když srovnám zdejší nepříliš přívětivé hodnocení s mými vlastními dojmy, možná bych tomu byl schopen dát i těch (protekčních) pět, ale skoro celá moje rodina to prohlásila za blbost. A jelikož jsou všichni pravděpodobně inteligentnějši než já, dávám opatrné (ale asi spravedlivější) čtyři. Nakonec, ti mimozemští ježatci nepatřili k úplně nejpovedenějším emzákům, jaké jsem kdy ve filmech viděl. Všechno ostatní mi ale připadalo poměrně parádní. ()

• Film se odehrává v Chicagu, ve čtvrti Pilsen. Ta byla v 19. století pojmenována českými imigranty po české Plzni. Od roku 2006 je zapsána v Národním databázi historických míst USA, což je vládní seznam míst považovaných za hodné uchování pro svůj historický význam. (Saur.us)
  • Počas záverečných scén, kedy boli zobrazené povstania v ďalších svetových mestách, predstavené bolo aj mesto Karáči, ležiace v Pakistane. V skutočnosti však išlo o Dháku v Bangladéši, kde sa konala každoročná náboženská púť. (Enceladus)