Rupert Wyatt se opět vrací k žánru sci-fi. Tentokrát nám vypráví příběh o lidech, kteří chtějí zažehnout jiskru odboje proti mimozemské rase, která převzala kontrolu nad vládou Země. Odboj ale nestojí jen proti vetřelcům z jiné planety. Bojovat musí především proti těm, kteří s nimi spolupracují. Podaří se zrealizovat plán, jenž ostatní přiměje uvěřit, že je možné vzít si Zemi zpět? (Martrix)

Trailer 3

Radek99

Velmi slibný, ale očekávání nenaplňující sci-fi film...hlavní problém vidím v tom, že snímek je zahlcen velkým množstvím postav, přičemž nenabízí divákovi žádnou hlavní, s kterou by se mohl ztotožnit a která by ho provedla spletitým labyrintem tohoto sci-fi světa...Rupert Wyatt by si evidentně neměl psát scénáře sám... ()

EvilPhoEniX

Rupert Wyatt režisér Zrození Planety opic natočil komorní Sci-Fi o okupaci naší země mimozemšťany. Od Ruperta se rozhodně očekávalo víc a české přijetí je spíš nespokojené, ale v zahraničí opatrně dávají palec nahoru a já vyloženě zklamaný také nejsem. Velmi atraktivní látka, která je poměrně realisticky natočená, emzáci mají super vzhled a jsou správně nebezpeční a bavilo mě sledovat rostoucí undergroundový odboj, ale je škoda, že se režisér nepráskl přes kapsu a nenaservíroval také akční scény, které by se zde hodily, protože díky námětu, zde byl potenciál na velkou událost, která takhle příjde vniveč. Slušný, ale mělo to být lepší. 60% ()

Lima

Možná ne vysloveně divácky zábavný, či vzrušující, každopádně velmi, velmi zajímavý pohled na to, jak by vypadal svět po mimozemské invazi. A tady brutálně podhodnocený, protože když se českému divákovi nedostane emmerichovsky přiblblá pohádka o tom, jak emzáci lítají a metají zelené prprsky z očí, tak průměrný filmový strávník nemá zájem, nebo to jako přiblblík LIVINGDEAD rovnou háže do odpadu. Tohle je až maniakálně precizní anatomie státu podporujícím diktaturu, s hrozícím vyhlazením lidstva ze strany mimozemšťanů a anatomie lidského odboje několika hrdinů. Líbí se mi zde nadhozena myšlenka, že bez kolaborace lidí na státní úrovni by mimozemská invaze vlastně ztratila smysl. Možná teď použiju silný příměr, ale o to přesnější – lidstvo, přesněji řečeno státní zřízení po invazi je tu v roli jakéhosi sonderkommanda, bez jejichž role by taky kdysi nemohly existovat nacistické koncentráky. Tady to je podobné – kolaborující stát s Velkým Bratrem v zádech. Díky Ruperte Wyatte za jiný pohled na ohrané téma. ()

tron

Prepadák. Nerozumel som tomu. Jeden z tých filmov, ktoré v zásade nie sú bez atmosféry, nehrajú v nich blbí herci a deje sa v nich toho strašne veľa, ale zároveň sa od prvej minúty strácate v košatom deji a postavách a je vám to celé čoraz viac ukradnuté, máte toho po krk a plné zuby a netrpezlivo odratúvate minúty do konca. Závidím divákom, ktorým sa to páčilo. Dokonca aj John Goodman tu bol značne o ničom a to už je vážne čo povedať. Dám až 40% (za temnú atmosféru a nie úplne márny a vcelku originálny pohľad na mimozemskú tému, v tom smere, čo by sa stalo, ak by sem neprileteli zabiť nás, ani zničiť nás, ale vládnuť nám a vydávať to za plus), ale nedám ich rád. A nie, nie je to Gary Oldman, ale Ben Daniels (seriál Exorcista). ()

Fr

„ŠKRTNI ZÁPALKOU A ZAČNI VÁLKU. DOKUD BUDEME BOJOVAT, MÁME ŠANCI…“ ///    Jednoduše – a celkem zajímavě, ukázanej odboj proti emzákům, kteří obsadili naši matičku Zemi. Stejně tak jednoduše je vysvětleno, jak k tomu došlo. CGI se ke slovu dostanou až v druhý půlce, není jich přehršle, ale jsou slušně udělaný a dotvářejí vyprávění, který díky nim začne vypadat mnohem líp. Nečekejte nějaký lidský osudy. Cílem příběhu je dospět k pointě, která v nás má zanechat pocit něčeho dokonalýho. A smáznout poměr cena/výkon.   ///  NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Koukám jen na nízkorozpočťáky. 2.) Trpím. Doma mi vládne emzák. /// Thx za titule „num71“.     /// PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  * ()

• Film se odehrává v Chicagu, ve čtvrti Pilsen. Ta byla v 19. století pojmenována českými imigranty po české Plzni. Od roku 2006 je zapsána v Národním databázi historických míst USA, což je vládní seznam míst považovaných za hodné uchování pro svůj historický význam. (Saur.us)
  • Rapper Colson Baker alias Machine Gun Kelly musel odložit tři koncerty poté, co dostal během natáčení 65 úderů do hrudníku od neznámého filmového policisty a následně se v zákulisí před koncertem zhroutil. (dan4815)