Když císař Číny vydá nařízení, že jeden muž na rodinu musí sloužit v císařské armádě k obraně země před nájezdníky ze severu, Hua Mulan, nejstarší dcera ctěného bojovníka, zaujme místo svého nemocného otce. V přestrojení za muže překonává Hua Jun nástrahy na každém kroku své cesty a učí se využívat své vnitřní síly a přijímat svůj skutečný potenciál. Tato epická cesta z ní nejen učiní ctěného bojovníka, ale vyslouží jí i respekt vděčného národa… a hrdého otce. (Falcon)

TwoFace

Velmi povedená a skvěle natočená moderní adaptace tohoto klasického příběhu. Nová Mulan mi učarovala především svým překrásným vizuálem. Příběh je zasazen do nádherných a podmanivých kulis, atmosféru dokresluje fantastická hudba (skvělá titulní píseň), a akce je parádně natočená. Herecké obsazení je skvělé, především představitelka hlavní role, Liu Yifei; škoda jen, že některé postavy nedostaly více prostoru. Našel bych i pár dalších věcí, které bych vytknul (zmatený střih, nudnější první půlhodina, nevýrazný hlavní záporák), ale nevidím důvod, proč za každou cenu hledat negativa nebo se snad dokonce snažit misinterpretovat domnělou (anti)feministickou či politickou propagandu, jako někteří experti zde. Rozhodně totiž nejde o žádnou filmovou katastrofu, jak se některé recenze snaží přesvědčovat. Mulan je podařená historická pohádka s nadčasovým příběhem a nádherným vizuálním zpracováním. Čím víc o tomto filmu přemýšlím, tím ho mám raději. ()

kumite

Vzhledem k tomu, že tady někteří hážou odpady, protože se americká herečka Yifei Liu (původem z Číny) zastala hongkongské policie při postupu proti demonstrantům a protesty označila za ostudu, tak já proto naopak dám plnou palbu !!! - - - Videa z protestů : www.youtube.com/watch?v=V0iytr0qM90 , www.youtube.com/watch?v=bAd6EDMj2Kk , www.youtube.com/watch?v=H90hyUted9s - - - Někteří tady rádi používají dvojí metr. Zajímalo by mě, jestli také házeli odpady španělským filmům za to, když před několika lety policie brutálně mlátila a zatýkala Katalánce při jejich poklidných protestech za nezávislost. A to zdaleka nebyli tak agresivní, jako demonstranti v Hong Kongu. ()

TheSpearCZ

Již před vydáním trápila film jedna kontroverze za druhou, teď po zhlédnutí je Mulan taktéž zklamáním... zklamáním, které mělo velký potenciál stát se tento rok rodinným filmem číslo jedna. Místo toho si ale jde okamžitě všimnout až podezřele velkých režisérských chyb, převážně střih je katastrofální, scény na sebe navazují ani nevíte jak, ten film si přímo vymýšlí co Vám zrovna naservíruje a místo epických bitev dostáváte průměrné a ničím výjimečné "momentky". Jediné co mohu pochválit je vizuál, ale ještě aby ne, když to údajně celé stálo 200 míčů. Lepší 2* ()

Eterninox

Žádný "černošský" drak, zajímavá postava čarodějky (která nakonec bohužel zůstane nevyužita), a kraťoučké cameo Ming-Na Wen - tyhle tři věci mě na nové Mulan potěšily. Prakticky ve všem ostatním je to bohužel znatelné zhoršení oproti předloze. Téměř nulová povahokresba a vývoj postav, prkenné herectví, rutinní režie, šroubované dialogy, nezajímavá scénografie, přeplácané kostýmy, přestřelené střihy - šlo by pokračovat dlouho. Mohlo by sice být sympatické, že tvůrci tentokrát nekopírují animovanou klasiku slovo od slova, ale když pak v titulcích děkují správcům Uyghurských koncentráků, smrdí to chladným kalkulem ještě víc. 45% ()

jerenymo

Ufff... no hodně dlouho jsem neviděl takhle nákladný (200 mil. dolarů) průser. Nechápu kam se ty peníze poděli, páč nic vizuálně parádního jsem neviděl, bojový scény mdlé a děj, který prostě nějak nesmyslně plyne, je nuda a šeď. Myslím, že pohlaváři z disney si museli rvát vlasy a velmi ochotně to vše nyní budou svádět na stávající situaci (C-19). Ale faktem je, že kdyby tento film šel normálně do kin, tak by to byl mnohem větší průser. Stále přemýšlím za co jsem dal tu jednu hvězdu. ()

maty39

Na tento film jsem se poměrně těšil. Čínská verze z roku 2009 mě celkem bavila a animák také nebyl špatný. Karty byly rozdány nadějně. Kvalitní řemeslo bylo u filmu s tímto rozpočtem zaručeno. K tomu obsazení Donnie Yena a Jeta Li slibovalo slušnou akci a choreagrafii. Samotná legenda o Mulan slibovala i epické bitevní scény a ani mi nevadilo, že bude v rámci přístupnosti nekrvavá. Jenže... Donnie Yen a Jet Li jsou naprosto nevyužití a to co je jim umožněno předvést na plátně je plivanec do tváře všem fanouškům hongkongské kinematografie. K tomu jsou tu zde ony "epické" bitevní scény. Ta ústřední bitva vypadá jak bitva z české televizní pohádky. Bitva je natočená chaoticky, nepřehledně a po chvíli se soustředí na Mulan a bitvu samotnou opustí po několika vteřinách a vrátí se opět jen na okamžik a je náhle ukončena. Všechny další akční scény jsou naprosto nezvládnuté. Všechny se skládají z hezky vypadajících sekvencí kdy někdo s někým bojuje, nebo dělá něco strašně cool. Problém je, že to na sebe nenavazuje, nevíme kde je dole a kde je nahoře a nevíme ani kdo, jak a proč. Amatérské práce. Tohle předvést někdo v hong kongském béčku v 90. letech, tak ho nenechají točit ani reklamy. Musím ale uznat, že jsem se příliš nenudil, kamera byla fajn a hudba netrhala uši. Zapomenutelný biják, ale rozhodně ne nekoukatelná s***ka. ()

Dr_Virus12

obsazení není špatné, IP man a Jet Li samozřejmě nesmí chybět, hlavní herečka mi přišla překvapivě hezká,což mě překvapilo. Otázkou je, jestli to tak má být, animované Mulan každý uvěřil, že by mohla být muž jelikož aspoň mi teda nepřišla až tak hezká, měla spíše mužské rysy. Kostýmy byly dle mě na jedničku, sety taky až na ty pevnosti, kdy jsme byli na stejném setu snad 3x a bylo to pořád dějově o hovně :). Tím ale končí asi vše dobré na tomto filmu (. Jak už psal kolega MrHlad, chybí pohádkovost, vizuálně to vypadá samozřejmě dobře, ale co se týče scénáře, tak tam to prostě nesedí. Děj strašně přeskakuje, chybí víc scén, kde bychom mohli poznat a prozkoumat víc charakter postav, jejich motivaci atd. To si myslím, že je problém filmu, za mě jsou v tom herci nevinně, bohužel museli pracovat s tím co bylo, a ani IP Man nebo Jet Li to nedokáží zachránit a to jsou už nějaké jména, tudíž bych to opravdu dával za vinu hloupému, nepříliš zajímavému scénáři. Také jsme byli ochuzeni o 2 hlavní postavy a to o dráčka Mushu (číňanům se nelíbil) a Li Shanga (láska Mulan, vyškrtnut kvůli #metoo movementu), tyhle dvě postavy prostě chybí, Mushu by dodal aspoň trochu pohádkovosti, zatímco díky Li Shangovi bychom mohli víc prozkoumat Mulan (no pun intended) a její postavu. Závěrečná bitva je opravdu asi jeden z největších LAZY WRITINGů jaké jsem kdy viděl, nedivil bych se, kdyby to vymyslel někdo, kdo u toho zrovna sral na hajzlu. Je to odfláknuté, bez pořádného pacingu. Na to, že má film 116 minut tak jsem nedokázal se vcítit ani do jedné z postav, a vlastně mě to ani nezajímalo jak to dopadne, protože mi bylo od začátku jasné, jak se to celé bude vyvíjet, jen jsem netušil, že to bude tak odfláknuté. Ming-Na Wen (hlas animované Mulan) má na konci cameo. Jedna hvězda za obsazení (ip man, Jet li atd) a vizuální stránku (kostýmy, sety atd). Znova už se na to nepodívám. Tenhle další Disneyho cash grab prostě už nevyšel, a doufám, že to tak bude i u dalších aby si uvědomili jisté věci, takže: DISNEY vyser se už na live action remaky, a vymysli raději něco originálního, než kurvit staré, dobré animáky z mého dětství, díky :) ()

warrenur

Okrem bezprostredneho zaciatku so zobrazenym Disneyho motivom, by som si po vzhliadnuti netrufol povedat, ze s tymto filmom ma Disney nieco spolocne. A hoci je ako krajina povodu uvedene USA, scenar, dialogy i postavy su totozne s hocijakym priemernym Hong-kongskym historickym velkofilmom za poslednych 20 rokov. Prevedenie ma neoslovilo. Par minut venovanych detstvu Mulan bolo celkom milych a pasovali tam, avsak potom sa to preklopi a uz sa hybete len v patose a vznesenych frazach. Rozpravkovost tu ani netreba hladat. Cajicek. Toto stvarenenie, hoci v nadhernom pozlatku a s prijemnou hereckou, sa podla mna tvorcom uplne nevydarilo. Z kazdej strany krici "nepohnevat si stranu". ()

inachisio

Opravdu to byla velice efektivní podívaná. V tomto směru jsem zklamaná nebyla, přestože se chvílemi bojové části příliš nevydařily (většinou ale byly skvělé). No, byla to pohádka, ale rozhodně by se obešla bez měnící se pani v ptáka/ky a jejímu divnému pohledu na život. Myšlenka ale nebyla úplně špatná (no dobře, bez superschopnosti žena neuspěje v mužském světě a se superschopností jen někdy? Ale to odložme stranou a berme to jako pohádku pro ambiciózní dívky - od třinácti let samozřejmě! Tím pádem pohádka pozbývá smyslu a je vlastně zbytečná (naštěstí se mě do-ce-la líbila) i když dost typická, tím méně zpracování, které mi svou svižností, barevností, akčností, dobrou hudbou a dobrými hereckými výkony (ale ne výbornými! Ani skvělými, jen dobrými nebo dostatečnými) padlo do noty. Nenudila jsem. Berme to jako průměr. ()

barteca

Taková učesaná, uhlazená verze legendy. To co mělo letitý průběh se zde smrskne do krátkého období, je to zkrátka americká verze, filmařsky vypočítaná na efekt. Ale tak to s legendami chodí..... ()

Bozvav

Film začíná roztomilou malou slečnou, jenž již záhy musela pochopit, že žena by měla používat poněkud sofistikovanější a mnohdy účinější metody boje, než muži. Efekty jsou od začátku působivé, zvláště ty, co křepce popírají fyzikální zákony. Příběh plný magie, bojů a cti, ale také spousty klišé a zbytečných keců. Nelze si nevšimnout onoho dnes věčně všude cpaného podtextu o důležitosti ženské otázky, která tady ovšem lehce popírá samu sebe. Jako rodinný film docela v pohodě, byť asi Američani zde poněkud przní čínskou mhytologii (já oficiální příběh Mulan sice do podrobna neznám, ale znám amíky). Hudba opravdu pěkná, jen ta závěrečná epická bitva moc epická nebyla a působila velmi chaoticky. Za mne taková průměrná záležitost k podívání jednou za deset let. ()

matthew.17

Nerozumiem tomu kto toto pustil von. Príbeh prichádza o všetky prvky ktoré ho činili rozprávkovým (piesne, dráčik Mushu, humor..) zároveň ale nemá odvahu urobiť ten krok aby bol z neho seriózny vojnový film (žiadna poriadna bitka, žiadna krv, žiadna dráma) a preto sa nám dostáva podivný mix ktorý si berie to z jedného žánru, to z druhého a vlastne sám ani nevie kam sa chce zaradiť a to všetko obalené do šialeného vizuálu, ktorému kraľuje CGI z roku 2005. Silné momenty ako keď sa kreselná krátkovlasá špinavá a krvavá Mulan doplazí po bitke do tábora, nahrádzajú chvíle kedy na koni prichádza Elite model look diva s dokonale natupírovanými vlasmi. Pýtam sa prečo? Nebola sila pôvodného príbehu práve v tom, že Mulan dokázala čo chcela svojou usilovnosťou a odvahou? Nestačilo to a musel sa z nej stať neskoliteľný avenger aby dostal príbeh na atraktivite? Na atraktivite možno, ale akýkoľvek ľudský moment totálne absentuje. Ale aby som len toľko nehanil, tá až priam bondovská vizualizácia v záverečných titulkoch je dychberúca a stále dobre znejúca Aguilera tomu tiež pridáva. ()

CaptainCzech

Upřímně řečeno jsem očekával totální průser, ale nakonec to nebylo tak hrozný, ne dobrý, ale hrozný ne. Co k tomu říct, nejsem hold fanda čínský bojový choreografie a při souboji nebo akční scéně, jsem jen kroutil hlavou a nudil se. Postava čarodějky mě absolutně za srdce nechytla a její skon mě nedojal. Celkově je film neuvěřitelně naivní (jasný, je to pohádka), ale mám problém s tím, že tohle se tak na první dobrou netváří. Navíc je tu nasekáno dost scénáristických nesmyslů (hlavně souboj, kde se spustí lavina). Záporák k ničemu, totální nuda (jediný co jsem uznal, když vykotlil čarodějku). Jsou tu ale i klady. Mulan je celkem fajn (očekával jsem, že mě bude sr.t) a především část filmu kde je ve výcvikovém táboře. U toho jsem se bavil nadmíru, její soužití s ostatníma chlapama je TOP tohohle filmu. Bohužel tahle část mě bavila jako jediná (začátek a konec bída). Hrdý otec je skvělá postava. A na závěr lokace (ať jsou reálný nebo plátno, tak to vypadá skvěle). Celkově mi to vychází na silnější 2*. Každopádně s Dumbem nejslabší remake klasických Disneyovek. ()

lemonova

Je to úplne iná Mulan. Dospelá, vážna. A jedna z disneyovských prerábok, ktoré nedopadli najhoršie. (V tomto smere u mňa stále "víťazí" Aladin) Ale nenašla som si k nej hlbší vzťah, akosi ma ponechala chladnou. Určite jej v budúcnosti dám ešte jednu šancu. ()

Evander

Mulan je ve výsledku docela příjemnou akční pohádkou s poměrně silným morálním poselstvím, na kterou se dá jistě podívat i vícekrát. Film je ale opravdu potřeba brát jako akční, rodinnou pohádku, jinak nabídne pouze zklamání a dokážu pochopit i ty, kteří film nezhlédli do konce. V některých pasážích bych film s chutí hodnotil i 5*, v jiných bych ovšem nebyl daleko od odpadu. Je až k nevíře, jak se ve filmu střídají výborné a skvěle zahrané scény s těmi naprosto brakovými. U žádného jiného filmu jsem dosud něco podobného nezažil. Kdybych film rozdělil třeba na tří minutové úseky, není problém, aby se dva po sobě jdoucí úseky od sebe svou kvalitou lišily jako noc a den a opakuje se to po celý film. Audiovizuální stránka je naopak bez výhrad a celý film táhne slušně nahoru. Díky silnému poselství na závěr a opravdu velmi zdařile zpracovanému vyvrcholení děje dávám 62%. ()

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

23.06.2021

Čtvrtý John Wick verbuje posily

Čtvrtý John Wick verbuje posily

04.06.2021

Legendární herec a mistr bojových umění Donnie Yen se připojil k obsazení čtvrtého Johna Wicka. Yen, jenž má za sebou například z nedávna Rogue One: Star Wars Story nebo Mulan si má údajně zahrát… (více)