Voldemort: Origins of the Heir

Itálie, 2017, 53 min

Gianmaria Pezzato

Matthew Steed

Stefano Rossi

Na amatérský film skvělé zpracované vizuálně. Bohužel klasicky z tohoto kraťasu vyčnívají špatné herecké výkony a nepřesvědčivý příběh. Je to škoda, protože jakous takous snahu doplnit příběh J.K.Rowlingové jsem tam zaznamenal, ale zůstal nevyužit. Škoda... I tak ale není třeba se tomuto pokusu vyhýbat, těch 50 minut uteče jak nic.(12.2.2018)

Za mňa spokojnosť a blahoželám tvorcom, že sa im podarilo natočiť snáď najzaujímavejšie a najlepšie spracovaný "fan-made" film zo sveta HP. Je pravda, že príbeh ako taký, resp. dej na ktorý sa zameriava a spôsob jeho prerozprávania ma prekvapil (čakal som príbeh Toma Riddla, jeho pád a zrod lorda Voldemorta), no to nemení nič na fakte, že sa jedná (na to, že ide o amatérsky film) o poctivú prácu. Vyzdvihnem najmä efekty, scénu u Hepzibah Smith a pekné zábery okolia Rokfortu. Dýchla na mňa nostalgia za čo dávam palec hore a zároveň oceňujem, že si vôbec niekto dal tú námahu a podelil sa s fanúšikmi o svoju predstavu časti života Toma Riddla.(21.1.2018)

Příjemný fanouškovský prequel k HP, který míchá dobře známá fakta s vlastními nápady. Nic moc se tam sice nestane, ale hodně se tam toho probere a zmíní, takže si fanoušek může trochu osvěžit paměť a zavzpomínat. Vizuál je fantastický, herecké výkony slušné a hudba kouzelná. Nemá cenu se v tom nijak kriticky šťourat, protože na fanouškovský film je to silný nadprůměr, natočené je to slušně a hlavně jsem rád, že takhle zajímavý projekt vůbec vznikl. Třeba se na základě toho dočkáme pár dalších podařených kousků. PS: Nevím, co od toho čekali ti, kteří tomu napálili méně jak 3*, a už vůbec nechápu, jak se k tomuhle dostal někdo, kdo není fanda... ale budiž.(17.1.2018)

• mzss1

(30%) Tyhle krátké filmy moc nevyhledávám, i když se občas vyrojí nějaká ta výjimka. Harryho Pottera zbožnuji, tak jsem byl na toto zvědav. Vizuální, technická stránka, práce s kamerou – to vše mi přišlo velice zdatné, i postava mladého Voldemorta, nějaké ty efekty atd, ale to je asi tak všechno, jinak mě to teda moc nebavilo. Takže slabá 2* je pouze za snahu.(4.2.2018)

• Gogo333

Čekal jsem, že film bude fakt o začátku Voldemorta, ale děj je soustředěn na Grišu McLaggenovou, která u Sovětů pátrá po deníku. Sovětší mágové ji polapí a začnou vyslíchat a ona mluví utržkovitě o Voldemortovi. A tyto útržky pak vždy vidíme, mezi záběry z výslechu. Efekty docela ujdou na amatérskou tvorbu, herci mi přišli jako nějaký umělý figuríny, hlavně Tom Riddle, a vůbec tomu nepomáhalo jejich předabování. O hodně lepší fanfilm ze světa HP je Severus Snape and the Marauders a The Greater Good taky není špatné.(22.1.2018)

• - Jedná se o fanouškovský prequel předcházející sérii Harry Potter. (hansel97)

• - Na YouTube snímek vidělo za 4 dny téměř 8 milionů lidí a video se tak dostalo na 7. příčku v kategorii „Trendy“. (hansel97)

• - Všichni herci ve snímku jsou Italové, do anglického změní byli nadabováni. (hansel97)