Voldemort: Origins of the Heir

Dobrodružný / Fantasy

Itálie, 2017, 53 min

Gianmaria Pezzato

Matthew Steed

Trošku mě zklamalo, že se nejedná o klasický 2-hodinový film, ve kterém by jsme se více podívali na studium mladého Toma. Zajímalo by mě, co všechno ho v životě ovlivnilo a vedlo k temné straně. Stejně tak mi trochu nepasovalo, jak "Grisha" je vymalovala jako 4 dobré přátele, ale přitom to ve scénách z Bradavic moc nevypadalo - spíš bych je tipla jako známé, kteří k sobě moc lásky nechovají (s výjimkou Grishi). Co se týče hereckého výkonu, tak u některých postav bylo znát, že až přehrávají a nepůsobilo to přirozeně. Avšak Tom Riddle se dle mého názoru povedl - jak vzhledově, tak i bylo znát, jak z něj srší to pohrdání ostatními a jaké má vysoké ambice. Stejně tak vizuální stránka byla moc hezky zpracovaná. Jako fanmade film dopadl určitě velmi dobře a nemůžeme tedy na něj klást takové nároky jako kdyby se jednalo o snímek od Warner Bros.(17.1.2018)

• mzss1

(30%) Tyhle krátké filmy moc nevyhledávám, i když se občas vyrojí nějaká ta výjimka. Harryho Pottera zbožnuji, tak jsem byl na toto zvědav. Vizuální, technická stránka, práce s kamerou – to vše mi přišlo velice zdatné, i postava mladého Voldemorta, nějaké ty efekty atd, ale to je asi tak všechno, jinak mě to teda moc nebavilo. Takže slabá 2* je pouze za snahu.(4.2.2018)

Príbeh slaby, nerecke vykony nadpriemer tohoto žánra - fanúšikovský film (v tomto sa priklanam OverLordovi). Fakt dobre efekty, spracovanie. Obsah žiadny, preto som ubral na hodnotení. No i tak zaujímavy projekt. herci boli dobre osadení až na tie postavy - minulosť-prítomnosť - dosť mätúce. Veľmi lahký film, kde sa viacmenej len spomínalo.(20.11.2018)

Na amatérsky projekt vcelku podarený vizuál a solídne herecké obsadenie. Samotný príbeh sa taktiež môže pýšiť určitou dávkou tajomna, ktorá diváka udržuje celých 50 minút v napätí. Najviac ale Voldemort: OotH zlyháva na poli dialágov. Tie na mňa mnohokrát pôsobili neuveriteľne silené, čo vo mne navodzovalo pocit, že ide iba o hrané divadielko. A to sa pri filmoch jednoducho stávať nemôže. Musia vás vtiahnuť do svojho deja a prekábatiť váš natoľko, že uveríte v reálnosť daného príbehu. Štvrtá hviezda je pridaná asi už len z čisto subjektívneho hľadiska, pretože ma tento fanúšikovský projekt veľmi nadchol, i keď pravda, dalo by sa na ňom ešte zapracovať. Prepracovanejší dej a scenár by z Origins of the Heir urobili fakt výnimočnú pecku. Takto ide stále slušný nadpriemer, ale pravdepodobne si ho užijú iba tí, čo na HP vyrastali.(21.1.2018)

Od fan-made filmu se většinou očekává, že bude mít mizerný vizuál, podprůměrné herecké výkony, ale fakta nastudovaná lépe než původní autorka. Tady je to naopak, efekty působí parádně, herci ujdou, nicméně scénáristi netuší, co za zvíře je ve znaku Havraspáru (ne, není to havran), nebo kdy vlastně udělal Voldemort ze svého deníku viteál. Navíc si nemyslím, že by byla Voldemortova osobnost vyobrazena správně. Z nefanouškovského hlediska bych vytkl to, že scénář působí poslepovaně a ne-příliš záživně, byť třeba scéna u Hepziby Smithové byla povedená. I tak ale doporučuju, ať se na to podíváte, třeba budete mít jiný názor.(14.1.2018)

• - Všichni herci ve snímku jsou Italové, do anglického změní byli nadabováni. (hansel97)

• - Jedná se o fanouškovský prequel předcházející sérii Harry Potter. (hansel97)

• - Studio Warner Bros. projekt schválilo, jelikož se jim velmi líbil trailer, tvůrci ovšem museli slíbit, že se bude jednat o neziskový projekt, a proto byl umístěn na YouTube. (hansel97)